Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha új ruhaneműket vesztek, a régieket is hordjátok még? Mennyi idő alatt használjátok el a ruhaneműiteket? fórum

Ha új ruhaneműket vesztek, a régieket is hordjátok még? Mennyi idő alatt használjátok el a ruhaneműiteket? (beszélgetős fórum)


1 2
8. be95e6ff22 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2020. jan. 29. 08:15

Na igen,ez nekem is amolyan kapszula-gardróbnak tűnt:-)

7 téli felső...Rajtam télen ingek,garbók,pulóverek,kardigánok rotálódnak,és mindegyik típusból van legalább 3-4-5 kedvenc,amik gyakrabban kerülnek elő,meg legalább ugyanennyi,ami alkalomadtán.Ja,meg pulóver ruhák is,egyberuhák,télen nagyon kényelmes de egyben nőies is.

2020. jan. 29. 08:10

Hű...Miért is dobnám ki a régit?

Nem csak akkor veszek újat,ha a régi már vállalhatatlan.És nem a legtrendibb fast fashion darabokat veszem,ami jövőre már divatjamúlt,de az anyaga is vacak.

Viszont turkálok,ott meglepően jó minőségű darabok is vannak:-)

Szeretem váltogatni a ruhákat,van hogy egy darabig nem hordok valamit aztán újra előveszem.

Biztos nem húzom fel ugyanazt egy héten belül kétszer-háromszor.Kivéve mondjuk egy farmer nadrágot,de abból is több van.

De még heti ritmusban sem ismétlődnek a ruhák:ami ma rajtam van,lehet három hét múlva kerül elő újra.

Vegyél olyan darabokat,amik jól kombinálhatóak a meglévőekkel.Egyszerűek,letisztultak.És mondjuk egy-egy mintás sállal fel lehet dobni az egyszerűbb öltözéket is.

Ja,és nem kell egy viselés után egyből kimosni a felsőruházatot-legalábbis ha nincs kánikula,nem végzel megerőltető munkát vagy nem kosszal járó fizikai munkád van-de arra meg van külön munkaruha a dolgozóknak.

2020. jan. 29. 08:06
Azért irigylem a fórumindítót, hogy reggel 7-kor ez a világrengető problémája. Nekem az, hogy éljem túl a napot agyilag.
2020. jan. 29. 08:03

Én általában akkor vásárolok, ha szükségem van valamire.


Egyébként a fórumindító ruhatára elég silány szerintem. Nekem csak szövet nadrágból van legalább 10, aztán van vagy 10 farmerem és legalább 10 vászon, nyári, stb.


És szoknyám is van legalább 20, nyári ruhám is van vagy 10-15, pólóm meg legalább 40, pulcsim is van 20 db kb., illetve kardigánom is.


És még egyebek...

2020. jan. 29. 08:00

Ez bizony ízlés kérdése.

Én egyedül a farmert veszem fel 2*, minden mást csak egyszer, aztán mosás.

2020. jan. 29. 07:46

anyám...

ha nem jelent anyagilag gondot újat venni, akkor hordd a legfrissebb divatot, a régieket meg add oda valamilyen szeretszolgálatnak.

De inkább vegyél ugyanannyi pénzből kevesebb, de jobb minőségű, hosszabb éltű ruhadarabot. A környezeted kímélete érdekében továbbá minden nap kimosni sem szükséges a felsőruházatot, hacsak nem lesz kifejezett koszos, én egy-egy nadrágot, szoknyát több alkalommal is felveszek. Bár ez ízlés kérdése.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 29. 07:18

Gratulálok Anonim.

Nem. Ėn ha veszek egy újat, kidobom a rėgieket.

Egyébként mi az a másat?

2020. jan. 29. 06:52
Mindig jelennek meg új ruhák, amiket szívesen megvennék, de nálam egyszerűen nem használódnak el a ruhaneműk, hiába veszek fel minden nap másat. Van vagy 5 nadrágom, 3 szoknyám, 7 téli felsőm amit hétköznap hordok s minden nap kimosom, mégis évekig eltartanak. Nemrég dobtam ki egy fekete nadrágot, amit lassan 3 éve hordtam heti 1-2 alkalommal. Pár hónap alatt ráunok a ruháimra, viszont kidobni nincs szívem, ezért sokszor hordon a régieket, hátha elhasználódnak s felvehetem az újakat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook