Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha sok folyadékot iszunk, az tényleg jót tesz a narancsbőrös testnek? fórum

Ha sok folyadékot iszunk, az tényleg jót tesz a narancsbőrös testnek? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 19. 09:37
nem sajnos.
19. 42af71f255 (válaszként erre: 18. - 236fe2f68e)
2009. aug. 1. 21:22
:D
18. 236fe2f68e (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. aug. 1. 19:02

Ahh én nem is iszok elég vizet, az biztos, de amint iszok egy pohárral..futás 5 perc mulva pipilni :))

Ezért éjjelre nem is iszok vizet, mert akkor az alvás elmarad...


Peddig valahogy eltünhetne rólam is a narancsbőr :D

2009. aug. 1. 17:08
Egyébként ha a narancsbőr eltűntetésén fáradozunk, akkor olyan teát kell inni, aminek vízhajtó hatása van, ilyen pl a csalántea. Emellett ha valamilyen mentolos vagy eukaliptuszos olajjal vagy kenőccsel kenegetjük az érintett testrészt, kevesebb kenyér, tészta és húsfélét eszünk, több zöldséget, nem túl sok gyümölcsöt és minimális édességet, plusz rendszeresen tornázunk, akkor eltűnik a narancsbőr.
16. MelisUK (válaszként erre: 4. - 42af71f255)
2009. aug. 1. 17:05

Napi 2 liter a folyadékigénye az embernek. Ez nem azt jelenti, hogy 2 litert meg kell inni, van folyadék a levesben, a húsokban, a zöldségekben, a gyümölcsökben, joghurtokban, stb.

Beszéltem egy orvossal, azt mondta, hogy rengeteg nőnek van mostanában vizelési problémája, ami épp annak köszönhető, hogy rosszul értelmezik a folyadék szükségletet. Épp ezért óránként járnak pipilni, éjszaka is többször is fölkelnek, mert nagyon kell, stb.

2009. aug. 1. 16:32
Igen, jót tesz, de csak a mentes ásványvíz, vagy a csapvíz. Emellett még megfelelő kezelésre és zsír-, szénhidrátszegény étrendre van szükség, illetve kerülendőek a fűszeres ételek, a dohányzás stb.
2009. aug. 1. 14:12
Oké,köszi,mikorra megírtam,utána láttam a választ!:)
2009. aug. 1. 13:49

"Tény, hogy a teában is megtalálható a koffein nevű alkaloid, ami serkentő hatása mellett enyhe vízhajtóként is közismert. A közelmúltban végzett tudományos vizsgálatok szerint normál fogyasztás mellett ez a hatás egyáltalán nem, vagy csak kismértékben érvényesül. Ez azt jelenti, hogy tea ivása után csak annyira kell pisilni, mintha ugyanolyan mennyiségű vizet fogyasztottunk volna, esetleg annál valamivel (de nem jelentősen) több vizelet ürül."

Ezt a National Geographic oldaláról idéztem, a linket az előbbi, 9. hozzászólásban megírtam!

2009. aug. 1. 13:45

Nekem a fenekemen és a combomon volt narancsbőr, a fenekemen durván. Én elkezdtem sokat inni, bringázni, tornázni (2 hónapja intenzíven) és már alig látszik, hogy narancsbőrös lettem volna. Igaz ez egyénenként változik, kinek válik be.

A sok vizet én is hallottam, mert méregtelenít, jót tesz a szervezetnek, de szerintem 3 liternél több, az már sok...

11. 42af71f255 (válaszként erre: 6. - 42af71f255)
2009. aug. 1. 13:43

Erre én is kíváncsi lennék.Jó e a sima csapvíz?

Ha meg tényleg használ a zöldtea,akkor az milyen márkájú?

Vagy valamilyen gyógyszertáras fajta?

2009. aug. 1. 13:42

A tea minimális vízhajtó hatásáról olvashattok itt:

[link]

9. 42af71f255 (válaszként erre: 8. - Fanatic)
2009. aug. 1. 13:40

Ezzel a masszírozós zepteres géppel is jól átdolgozza a lábam(az van rá írva,hogy rendszeres használattal eltünteti a cellulitist),nem biztos,hogy bevállalnám a köpölyözőset..:)


Remélem használ..

Ma megpróbálok olyan 2 lite vizet inni,annyi menni fog..:)

8. Fanatic (válaszként erre: 6. - 42af71f255)
2009. aug. 1. 13:33

Tényleg cuki, de azért egy gumiköpölyös masszázst nem emlegetnék cukiként. Inkább fájdalmas, mint kellemes.

Hiába iszol, ha nincs minek távoznia. Fel kell törni a zsírréteget, ami a cellulitist okozza, aztán jöhet a pisilés is.

2009. aug. 1. 13:29
A zöld tea valóban annyira jó? Vagy inkább mentes víz ajánlott?
2009. aug. 1. 13:28

:)

Én már egy litertől is folyton a WC-n vagyok..:)


Nekem a párom olyan cuki,hogy masszírozógéppel ápolgatja a combom és a popóm,csak tudni szeretném,tényleg sokat dob-e rajta,ha iszok,mint a bolond..:)

2009. aug. 1. 13:16

ha csak vizet iszol, biztos....

Nekem anno, lombikprogin beültetés után 4-6 litert javasolt az orvos. Ehhez kb. gyors csatlakozóval rá kellett volna kapcsolódnom a csapra és a W.C.-re egyszerre. Kivitelezhetetlen, ráadásul, amerikai tudósok megállapították, hogy egyáltalán nem tesz jót a vesének, mert megterheli, és így nem tudja kimosni a méreganyagokat a szervezetből.


Javasolnám a szénhidrátmentes diétát, és vákuum-masszázst. Én jártam egy ilyenre, amit köpülő gumiharanggal és paprikás testápolóval együtt végeztek, de csak faron és combon. Megdöbbentően látványos volt. Persze utána visszajött, de tényleg jó volt. Vettem is itthonra gumiharangot, de elég nehéz húzogatni egyedül, én állandóan kék-zöld köpülőformás véraláfutásokat gyűjtök tőle. Mint, akit megvertek, csak szép kerek foltokban. Persze vettem hozzá Rekongen paprikakrémet is. Jó meleged lesz tőle, totál vörös lesz a bőröd, beindítja és gyorsítja a keringést. Lehet fahéjas krémet is használni, de én allergiás vagyok rá. A köpülők kb. 6.000 Ft-ba kerültek.

2009. aug. 1. 13:01
És mennyi az a sok?Tényleg 2-2,5 liter?Hogy lehet annyit meginni?
2009. aug. 1. 12:55
Es egy kis zold tea... zsirtegetni... :-) es narancsbort... :-)
2009. aug. 1. 12:45
igen :-)
2009. aug. 1. 12:45
Ha sok folyadékot iszunk, az tényleg jót tesz a narancsbőrös testnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook