Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kávé tényleg jó narancsbőr ellen? fórum

A kávé tényleg jó narancsbőr ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. febr. 24. 07:55
sosem hallottam,hogy erre jo lenne!
2012. febr. 18. 21:26
??? Mi köze lenne a kávénak a narancsbőrhöz? Ezt a felvetést most hallom elsőzör, de ostobaságnak tartom!
2012. jan. 19. 09:50
sajnos nem
2009. jún. 28. 14:09

A narancsbőr a zsírszövetek között felhalmozódott méreganyag. A striákkal ellentétben eltüntethető. 3 szintjét különböztetjük meg:

1. még csak kialakulóban van, de nem látható

2. a bőr összenyomásával látható

3. már alaphelyzetben is látható

Elsősorban a nők nagy ellensége a combon ill. hastájékon.

A narancsbőr elleni küzdelemnek 3 alappilére van.

1. Helyes táplálkozás: friss zöldség, gyümölcs (ananász,alma, kivi, narancs, cseresznye, meggy), müzli, zabpehely, natúr joghurt, kefir - egyben fogyasztószer is, sovány tej, sajt, túró, gyógynövényteák, almalé, narancslé, hal, barna rizs, barna kenyér. Kerülni kell: koffeintartalmú italok - kávé csak koffeinmentes, alkohol, füstölt hús, sós, olajos magvak, sós hal, zsíros sajt, fehér rizs, kenyér, cukor

Kötelező a napi legalább 2l víz a méreganyagok kiürítésére.

2. Mozgás: már napi legalább 10 perc mozgás is segít. Elsősorban aerob mozgások: lassú futás, bicigli, gyaloglás, taposógép - ezek égetik a legjobban a zsírt, ezáltal nincs hol felhalmozódjanak a méreganyagok.

3. Kozmetikai úton: Zsírégető, feszesítő készítmények, amelyek tartalmaznak fahéjat, koffeint,ginzenget, kolát, ginkgo-bilobát. Hasznos az otthoni módszerek közül a váltózuhany alkalmazása, fürdés, zuhanyzás után vérkeringés irányával ellentétesen masszírozás. Kerüljük a szűk ruhákat - akadályozza a vérkeringést, éjszakára bő pizsama, hálóing. Szakembert igénylő kezelések: vákuumos kezelés, mezoterápia, ultrahangos zsírrobbantás. Az infraszauna nem csak a vizet, hanem a méreganyagokat is kiizzasztja a szervezetből.

60. Angie_24 (válaszként erre: 7. - 9a2354601b)
2009. jún. 20. 13:16

Már nem azért, nem hiszem el, h itt osztod az észt...


igenis lehet egy vékony csajszinak is narancsbőre.

legjobb bnőm kb. kate moss testalkatú (csak alacsonyabb), és láss csodát, narancsbőrösebb, mint én!


plusz nem hiszem el, hogy nem láttál még képeket sztárpalántákról, akiknek bizony szép karfioljaik voltak, pl. christina aguilera, aki azért nem mondható egy kövér embernek.

2009. febr. 28. 23:53

Sziasztok!

Ti mennyit mozogtok a krémek használata mellett? Csak mert én nem igazán mozgok vagyis annyit, hogy elmegyek dolgozni meg néha elviszem a kutyit sétálni:D, mondjuk ha jobb idő lesz akkor sokat megyek vele, de ez gondolom kevés, ahhoz, hogy hassanak ezek a krémek. Sőt a táplálkozásom sem mondható valami egészségesnek szal nem nagyon figyelek erre sem oda.

2009. febr. 16. 18:45
attól függ, hogy a kávét megiszod, vagy a bőrödre kened.
2008. dec. 27. 18:50

Sziasztok!

A galvanic spa-nak,hatása kiváló.Ki hallott róla.

Ha valakit érdekel itt keressen a mél cimemen.

2008. júl. 12. 22:18
Én kifejezetten ugy olvastam és halottam hogy a tulzott kávé fogyasztás káros...és kialakulhata narancsbör!!!
55. yeri
2008. jún. 3. 10:57

Sziasztk!

Az elfogyasztott kávé és a krémek koffein tartalmának más a hatása. A kávénak vízhajtó hatása van, növeli a vérnyomást, a veséken átáramló vér mennyiségtet és így a kiválasztott víz mennyiségét is, ami nagyon rossz hatással van a narancsbőrre, fokozza a kialakulását.

A krémek koffein tartalma ezt a hatást nem bváltja ki, de helyileg fokozza a vérkeringést, így hat a naracsbőr ellen.

Egy bőrgyógyász ismerősöm szerint az nagyon fontos, hogy mindig hidratált legyen a problém bőrfelület (és semmilyen vízelvonó házi módszernek nincs hosszútávú hatása sőtt...)

2008. jún. 3. 09:28
De egyébként én is úgy tudom, hogy a kávé fogyasztása belsőleg fokozza a cellulitisz kialakulását, hogy külsőleg mennyire jó... azt nem tudom.
2008. jún. 3. 08:47
Nos nekem a cellulitisz ellen a legjobbnak a hipoxy trainer bizonyult, csak sajnos a fitnessterem tulajdonosa eladta ahová jártam... :(( Látványosan csökkent a narancsbőr a kritikus testrészeken...
52. encuska (válaszként erre: 34. - 9a2354601b)
2008. márc. 25. 11:20
Ha neked lenne kit masszírozgatnod(persze olyan valaki akinek nincs narancsbőre, mert te olyanokkal szóba sem állsz akinek van) akkor nem itt koptatnád a ""férfi kezeidet", és olyanról hablatyolnál amiről fogalmad sincs!!!De neked csak ez jut!haha
51. vviki2
2007. dec. 22. 17:38

Én úgy tudom a kávé fogyasztása csak fokozza a narancsbőr tüneteit!!!

A cellulitisz elleni kozmetikumok alapanyaga viszont tényleg a koffein!

Hogy is van ez? :-D

2007. dec. 22. 15:30
Aha!
2007. dec. 3. 20:29

Mindent végigolvastam,de nem tudtam meg,hogy ezt el lehet-É(!) múlasztani végrvényesen,vagy csak tompítható esetleg ilyen olyan kínzásokkal?

Ki /szét lehet maszírozni ?A forró fürdő milyen hatással bír rá?

Kenőcsöt ne is ajánljatok,azokban én nem bízom.

A sport oké,na de abból is kizárólag a testrészre koncentrált vagy összesített testmozgás ajánlott?

Szauna?

48. szulim (válaszként erre: 47. - Tesca)
2007. júl. 31. 04:37
na ezt kipróbálom:)
47. tesca
2007. júl. 30. 11:00
nem inni kell, attól csak KIALAKUL!! A bőrre kenve lehet hatásos, legalábbis minden ilyen jellegű krémben benne van.
46. szulim (válaszként erre: 42. - 0a6ce1d48d)
2007. júl. 30. 09:00
de humoros vagy:)))nem barna akarok lenni:9mert már az vagyok:)))heheh:)
45. Krysty
2007. júl. 29. 18:34

A koffein állítólag hatásos de gondolom nem tünik el a narancsbőr pár pohár kávétól.

Szerintem a rendszeres sportnál nincs hatásosabb dolog ellene.

2007. júl. 29. 18:15
szerintem nem!... kávé vizet von el a szervezetből.. érdemes kávézás mellé / után vizet inni.
43. cskata (válaszként erre: 42. - 0a6ce1d48d)
2007. júl. 29. 17:37

???

ez vicc szeretett volna lenni..? :O

2007. júl. 29. 13:25
Igen, csak injekciós tűvel adasd be, és máris kávébarna leszel. :))))
41. szulim
2007. júl. 29. 07:22
én mindennap kávézom:)vagy inkább kenjem magamra?:)))))))))))
40. tesca (válaszként erre: 39. - 9a2354601b)
2007. júl. 25. 10:26

Szia!

Ha már ennyire ellene vagy a NŐKnek szóló újságoknak, akkor javasolj TE valamit narancsbőr ellen a KUTATÁSaid alapján. :) Nem olyan régi dolog ez a narancsbőr, hogy orvosi könyvekben szerepeljen...sztem...de én csak egy naiv nő vagyok :)

39. 9a2354601b (válaszként erre: 37. - Kata969)
2007. ápr. 19. 20:25
Szerintem ebben lehet valami. A legrosszabb, ami történhet, hogy rendszeres használat után eldugul a zuhanyozó lefolyőja :-DDDDDDD
38. cskata (válaszként erre: 36. - 9a2354601b)
2007. ápr. 19. 08:07

a 34-es hsz-em linkje NEM egy női magazin...

ne tereljünk, please..:)))


egyébként még mindig nem írtad meg, mi szerinted a "tévhit"!


ja, és nem vagyok elkötelezettje semmilyen kiadónak..

2007. ápr. 19. 07:22

Sziasztok!

Szeretnék a témához hozzászólni. Valamikor régen olvastam egy cikket a kávéról és a narancsbőrről. Az amerikai sztárok csodaszernek tartják, ugyanis - mint már azt előttem hozzászólók is említették - a híres és drága készítmények is a koffeintartalmuk miatt hatásosak a cellulitisz ellen. A kezelés lényege: a kávéfőzőből a kávézaccot nem kell kidobni, hanem összegyűjteni és ezzel a zaccal zuhanyozás előtt át kell dörzsölni a kezelni kívánt területet. Utána természetesen le kell mosni és testápolóval be kell kenni magad. Már én is kipróbáltam,de rendszertelenül, így azt hogy mennyire hatásos azt nem tudom. Tény viszont, hogy a bőröd szemmel láthatólag simább lesz.

2007. ápr. 18. 23:03

Ennek alapján ezután ételrecepteket földrajzkönyvekben keresek majd, épületterveket nyelvtankönyvekben, idegen nyelveket fizikakönyvben. :-DD

Női magazin NEM orvosi szakfolyóirat! Ez sajnos tény, bármennyire vagy elkötelezettje a Sanoma kiadónak.

35. cskata
2007. ápr. 15. 19:55

láttom, szépen felpezsdült napközben az élet errefelé...

Kedves Sanya! Találtam Neked még egy cikket, nem Nők Lapja (ami egyébként a legszínvonalasabb és legelismertebb magyar női magazin tudtommal - DE nem tudom hivatalos statisztikai adatokkal alátámasztani az eladási példányszámot korra és nemre lebontva, ezért elnézésed kérem..:)) No meg ami női magazin, az már ugyebár csak krémet akarhat eladni - az elő sem fordulhat, hogy az olvasóit leginkább érdeklő témákat igyekszik körbejárni, pusztán tájékoztató céllal..:)

Szóval:

[link]

dieta?article_id=90159&highlight_

text=k%C3%B6p%C3%B6ly%C3%B6z%C3%A9s


(több sorba törtem a címet, mert nem akarom szétzúzni az oldalt a hosszú címmel)


Talán őket hitelesnek találod majd, bár lehet hogy nem mondanak igazat, amikor ezt írják a nyitó oldalukon magukról:

"Az egyetemekkel, szakmai szervezetekkel, társaságokkal és kollégiumokkal, továbbá a betegszervezetekkel és alapítványokkal való állandó kapcsolatnak köszönhetően szakmai oldalainkon kizárólag orvosi szempontból korrekt, lektorált anyagokat helyezünk el.

A portált a Health on the Net (HON) akkreditálta, mely azt jelenti, hogy a szervezet elvárásainak minden szempontból megfelel."


Ők pl. azt írják, hgy a felnőtt nők 90%-ának van...


De azt még nem is írtad meg konkrétan az 5-s hozzászólásomra vonatkozólag, hogy mi is volt benne a "tévhit"...?!?!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook