Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha rántott húst készítetek, a fennmaradó használt olajat felhasználjátok még vagy már nem? fórum

Ha rántott húst készítetek, a fennmaradó használt olajat felhasználjátok még vagy már nem? (tudásbázis)


1 2 3 4 5
58. barai
2014. jún. 25. 21:39
Nem.
57. forrest2010 (válaszként erre: 56. - Rora)
2014. jún. 25. 16:00
persze , tudom , h büdi , csak a cikkbe , amit olvastam 1x , abba írta a cikk szerzője , h nálunk gazdagabb országokban megkeresik a megoldást , h hasznosítsanak mindent , amit csak megtermeltek . Abba említette a lángossütők olaját , ott azért , hatalmas mennyiség fogyhat és szerintem nem öntik ki azt a rengeteget .
56. rora (válaszként erre: 54. - Forrest2010)
2014. jún. 25. 15:57
Tök jó lenne, ha lángos illata lenne...:D sajna büdös mint a többi:(
55. 31bc25d879 (válaszként erre: 54. - Forrest2010)
2014. jún. 25. 15:49
Nem.
54. forrest2010 (válaszként erre: 52. - 31bc25d879)
2014. jún. 25. 15:41
!!!! nem hallottál még a kolbász , + lángos-szagú diesel autókról ?! 1x olvastam egy cikket valahol , h csak nálunk büntetik azt , aki használja , a miénknél normálisabb országokba nem csinálnak belőle ekkora cirkuszt !!!
53. rora
2014. jún. 25. 15:24

Eddig nem lett baja, sokat nem sütünk olajban, úgyhogy kis adagokban adjuk hozzá. Ja és dízel a kocsi. Azt nem tudom benzineshez lehetne-e.

Meg nem tudom, ki hogy szűri, de mi textilen szűrjük át, ami napokig-hetiekig eltart.

2014. jún. 25. 15:18
És nem lesz baja az autónak tőle? Én még ezt nem is hallottam.
51. rora
2014. jún. 25. 15:13
Felhasználjuk utána, de nem sütéshez hanem leszűrve a kocsi üzemanyagához töltjük.
50. Eszterkee (válaszként erre: 44. - Dd4fac34d4)
2014. jún. 24. 09:25
pont ezért én sem használom fel kétszer. számomra megdöbbentő, hogy milyen sokan használják kétszer/többször az olajat.
49. dd4fac34d4 (válaszként erre: 48. - Mmacus)
2014. jún. 24. 07:37
Szerintem a szűrő csak a szilárd anyagdarabkákat szűri ki, a láthatatlan káros égéstermékeket nem!
48. mmacus
2014. jún. 23. 20:34
Én olajsütőben sütöm, nem cserélünk olajat minden sütés után, van benne szűrő.
2014. jún. 23. 20:23
Én nem, kiöntöm.
2014. jún. 23. 19:39
Az olaj nem is egészséges,de ha arra visz a kényszer, mi sütés után mindig kiöntjük,sosem használjuk fel még egyszer.
2014. jún. 23. 17:09
Hú, a kétszer használt étolajban tök jó fémet edzeni :)
2014. jún. 23. 16:50

NEM, én nem szoktam az egyszer már használt étolajban újra sütni valamit! Olyan kevésszer sütök bő olajban valamit, hogy ez így nem feltűnő „pazarlás” nálam.

És hát nem egyszer bukkanok a neten az alábbi és hasonló megállapításokba:

„Olajban sütés esetén ne használjuk fel újra az olajat. Az égetett olajok állása közben is oxidáció lép fel - még sötét helyen tárolás esetén is. Elképesztően rákkeltő az olaj újbóli felhasználása.”

Forrás: [link]

„Az olajok nagy hőfokra történő hevítése, illetve többszöri felhasználása a transz-zsírsavak felhalmozódásához vezet, ami jelentősen növeli a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, így nem javasolt a bő olajban sült ételek fogyasztása, illetve az elhasznált olaj újbóli felhasználása sem.”

[link]

„A sütés folyamán egyre több bomlástermék keletkezik és halmozódik fel, melyek egy része rákkeltő lehet.”


[link]

2014. jún. 23. 16:28
Nagyon-nagyon ritkán van nálunk rántott ez v az , ezért aztán nem is olyan sok olajat fogyasztunk , de nem sütök benne többször , így nincs is mit kidobnunk ! Egyik kolleganőm mesélte valamikor , h ők a lefolyóba !!!!! öntötték !!! akkor még nem voltunk csatornázva , képzelem , hogy nézhetett ki az emésztőjük !!!!
42. Highlander73 (válaszként erre: 37. - Kilimcs)
2014. jún. 23. 15:59

Le szoktam szűrni papírtörlőn az olajat,így nem marad semmi benne.

Éttermek:persze,mind más.De azt nem hiszem hogy az első használat után kidobják az olajat,kizárt!A normálisabb helyen is leszűrik,másnap újra használják.A rosszabb helyeken meg...khm,amit én hallottam:hetekig ugyanabban az olajban sütnek.

2014. jún. 23. 15:34

Addig használom, míg tart. Le szoktam szűrni, az alját is felhasználom. Főtt krumplit szoktam megforgatni a prézlis olajban, egy kis petrezselymet teszek még hozzá.

Tudom, hogy nem egészséges, de örülök, ha van mit ennünk. :(

40. Vikyci
2014. jún. 23. 12:48

A vénusz is sokszor habzik, és van, hogy az olcsóbb meg nem habzik.

Én sütés után, amikor már kihűlt átszűröm, és még 1x használom (már ha nem égett sötétre).

39. angelic smile (válaszként erre: 34. - Málnafagyi)
2014. jún. 23. 12:38
Nekem ezt egy szakács ismerősünk mondta. Már nem most, évekkel ezelőtt. Egyébként nem használok gagyi olajat és mégis előfordul, hogy habzik.
38. emagdi
2014. jún. 23. 12:35
használj kókuszolajat, azt nyugodtan fel lehet többször is használni. (meg amúgy is egészségesebb)
37. Kilimcs (válaszként erre: 28. - Highlander73)
2014. jún. 23. 12:35

Én azért nem használom újra, emrt miután kisütöttem másfél kiló rántottmellet... hát azután részint a fele eltűnt, részint nekem nem az aljára száll le mint az étteremben a cucc.. ugye nem nagyüzem vagyunk, meg tepsi, nem olajsütő... És full tele morzsával, amibe beletenni mondjuk két nap múlva a következőtt?? ááá.. azért tökmás ám.


És amúgy meg étterme válogatja.. van szar hely, meg van nemszar hely. nem minden ugyanaz..


Én csak cukrászdában melóztam, láttam iylet is olyat is... most mert aze gyikben olyanok voltak, nem keltem a rémhírt az összes cukrászdáról, mert a másikban meg mindent tuti volt.

Éttermekkel is így van. van olyan, ahol simán bemehetsz a konyhába megköszönni akár a kaját, van ahol elbarikádozzák... vajh miért... de attól még nem mind vacak, és nem igaz, hogy úgy unblokk az éttermekben nem cserélik az olajat.

36. bonyecky (válaszként erre: 12. - Málnafagyi)
2014. jún. 23. 12:35
A tojás miatt habzik az olaj. Pici só bele és abbamarad.
2014. jún. 23. 12:30

Hús után sose használom fel.. a morzsás dolgok belesülnek.. De pl lngost azt többször sütök ugyanabban az olajban, vagy parasztpogit.


Szóval a sütnivalótól függ:)

2014. jún. 23. 12:29
Akkor most az olcsóbb olajok habzanak vagy az étel víztartalmától függ?Melyik az igaz?
33. angelic smile (válaszként erre: 12. - Málnafagyi)
2014. jún. 23. 12:26

Azért habos az olajod, mert amit sütsz, annak magas a víztartalma. Az ételből kijövő víztartalomgőzzé alakul és emiatt habzik.

Több praktikát is hallottam már ennek elkerülésére. Az egyik, hogy egy parafadugót dobsz a habzó olajba. A másik kenyérvég, és még a sózást is hallottam.

2014. jún. 23. 12:21
Csak 1x sütök benne rántottat , utána még jó az rántásnak v hagymazsírnak .
31. e2f062d598 (válaszként erre: 12. - Málnafagyi)
2014. jún. 23. 12:20
az olcsóbb olajok habzanak
30. 22faff5807 (válaszként erre: 27. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 23. 12:14

Hmmmmm, de jól hangzik. :-D

Hogy csinálod, hogy nem ég oda?

29. Highlander73 (válaszként erre: 27. - 3da8f53e4a)
2014. jún. 23. 12:13

Nem lesz száraz?

Hogyan készíted?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2026, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Hoxa Facebook