Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha rántott húst készítetek, a fennmaradó használt olajat felhasználjátok még vagy már nem? fórum

Ha rántott húst készítetek, a fennmaradó használt olajat felhasználjátok még vagy már nem? (tudásbázis)


1 2 3 4 5
2020. dec. 19. 21:44
Én felhasználom. Sohasem szívja annyira meg magát a húsom, hogy ne maradna.
2020. dec. 19. 21:10
nem marad ki, elhasználom a rántás/ sütés alatt
2020. dec. 19. 20:12
Nekem is.
2020. dec. 19. 20:05
Én nem. Nekem el is használódik egy sütés alatt teljesen.
2020. dec. 19. 20:01
Már nem.
83. Epresturmix (válaszként erre: 80. - Globus)
2020. dec. 19. 19:41
Durva. Sokan sütnek. Mondjuk az sem én vagyok. :D
82. semleges (válaszként erre: 81. - Timycat)
2020. dec. 19. 19:30
Gyakorlatilag egy szatyorba elhozod a portékát.
81. timycat (válaszként erre: 75. - Epresturmix)
2020. dec. 19. 19:08

Én ma kisvárosban reggel fél 9 körül ültem egy 2 km-es dugóban. Szerencsére a népek a Lidlt, Tescot támadták be én meg piacra mentem. Ott nem volt tömeg.


Ami a drágulást illeti. Ma eszembe jutott, hogy régen az egy évig a malacba dobált 200 forintosokkal jártam piacra. Össze volt rolnizva és 2 csomag (ami 8000 forint) bőven elég volt. Most minimum 1 db 20ezressel kell elindulni és akkor nem veszel semmi extrát (dió, mák, házi lekvár, hentes áru stb) csak tényleg ami kell zöldség-répa-hagyma-krumpli-alma-káposzta-retek-zeller-cékla aztán helló 20ezer.

80. globus (válaszként erre: 76. - Epresturmix)
2020. dec. 19. 19:00

Porcukor nem volt az Intersparban, egy szem se.

Minőségét korlátlan ideig megőrzi, csak a vevők ellen nincs védve :)

Délután nem volt nagy tömeg. Még halat is tudtam venni.

2020. dec. 19. 18:58
Most megy a reklámba tescoba 499.-
78. semleges (válaszként erre: 73. - Timycat)
2020. dec. 19. 18:57
Hát akkor be kellene tárazni pár litert.
77. semleges (válaszként erre: 72. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 19. 18:56

3:1 kávé az csomag és margarin az darab. Hogy számolja el? Áthúzza, és? Beüt kettőt? Ezek szerint igen. Minden esetre szomorú, nem először tapasztaltam.

Tudom, hogy hajtás, de nem hajtás és nem ünnepek előtt is volt már ilyen.

76. Epresturmix (válaszként erre: 73. - Timycat)
2020. dec. 19. 18:55

Bakker. :O

Akkor majd leszokunk erről is. Cukrot évek óta nem vettem. Nem használjuk. Mondjuk nem is bánom.

75. Epresturmix (válaszként erre: 71. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 19. 18:53
Ma voltunk szil-coopban, mert csak ott tudjuk a szép kártyát levâsârooni kajára, meg minden másra. Nem volt kocsi annyian voltak. Kb annyi hely nem volt, hogy a listát elővegyem, mert egyfolytában félre kellett állni, ide-oda, mindenki morgott, puffogott, szörnyű volt. 45 percig álltunk a sorban. Muszáj volt ma, mert jövő héten nem érünk rá. De ilyet.... :(
2020. dec. 19. 18:53
Én leszüröm az olajat,majd üvegbe öntöm és ha tésztát fözök akkor használom el.
73. timycat (válaszként erre: 66. - Epresturmix)
2020. dec. 19. 18:51
150%-ot drágult a napraforgó, sőt november óta gyakorlatilag nem lehet kapni az országban. Lesz az olaj még drágább.
2020. dec. 19. 18:51
Lehet közben számolta hány darab. Be ne csapják. :D :D
71. a97b9a4e4e (válaszként erre: 68. - Semleges)
2020. dec. 19. 18:50
Lehet véletlen volt. Észre se vette. Azért milyen nagy hajtás van már ilyenkor náluk is, Karácsony környékén. Mindenki ilyenkor vásárol. Tegnap annyian voltak bakker, hogy azt hittem a kasszasoron fogok karácsonyozni. Egy bácsi egyesével rakta a a zacskóba a szaloncukrot. :D Na mondom ennyi. Idén nem eszünk szaloncukrot.Ez már eldöntetett. :D
70. Epresturmix (válaszként erre: 68. - Semleges)
2020. dec. 19. 18:50

A szemtelen mindenit! :O

Papa is vett már náluk olyan csirkemellet, amit csak kifizetett. Otthon vette észre, hogy nem is vett, főleg nem 1,5 kg-ot.

69. Epresturmix (válaszként erre: 67. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 19. 18:49

Nagyon gáz! :'(

Felnyomtâk rendesen! Vettem 5 litert, 2500 forint. Meg hoztam haza házizsìrt Mamáéktól. Ezt az évet kihúzom ennyivel. Döbbenet.

68. semleges (válaszként erre: 66. - Epresturmix)
2020. dec. 19. 18:46

Lidl-be volt 489.- ft volt.


Apropó Lidl. Szeretünk ott vásárolni, de ma is becsaptak. Hazaérve néztem a számlát két tétel 2 db-nak volt beütve, de csak egyet vettem. Odajárunk, ismernek látásból. Miért van erre szükség? Csalódás az egész:(

67. a97b9a4e4e (válaszként erre: 66. - Epresturmix)
2020. dec. 19. 18:44
Itt nálunk a reálban 590. Úgy néz ki a reál se egyforma. Épp ma néztem én is. Aztán átmentem a Coopba. Ott egy százassal olcsóbb volt. De egyébként a Lidlbe is ennyi, mert tegnap néztem. Baromira felemelték az árát.
2020. dec. 19. 18:41
Eddig nem. De bakker, ma néztük, a legolcsóbb reâlos 1 liter étolaj 509 ft. Azt hittem leülök. 🤢
2020. dec. 19. 18:40
nem
64. forrest2010 (válaszként erre: 62. - Highlander73)
2014. jún. 28. 09:57
Nagyon nagyon nem , egy régi kollegám mesélte valamikor , h felemelték az emésztő tetejét és úszott az olaj a szmötyi tetején ! szörnyű !!! régen volt , nem is él már , sose jutott volna eszembe ilyesmi ! de sajnos nem ő volt az egyetlen ilyen felelőtlen emberke !
63. Highlander73 (válaszként erre: 59. - Rora)
2014. jún. 28. 07:37
Sztem nagyonis általános!Max. a jobb/drágább helyeken cserélik az első alkalom után!
62. Highlander73 (válaszként erre: 61. - Perillustris)
2014. jún. 28. 07:36
Egyetértek!De a kuka sem jobb megoldás!Nem olyan nagy fáradtság évente 1-2 alkalommal leadni.
2014. jún. 27. 22:39
Ordas tahó, aki a lefolyóba önti, miközben bármelyik MOL-kúton le lehet adni a palackba gyűjtött használt olajat.
60. grizus
2014. jún. 27. 17:10

Persze, még egy darabig használható. Ha már sötétedik, akkor dobd ki.

Ajánlom próbáld ki a pálmaolajat, rengetegszer felhasználható, nem rákkeltő.

59. rora
2014. jún. 26. 11:32
Amúgy amit az éttermi szokásoktól írtatok, elég elgondolkodtató... mennyire lehet általános, hogy hosszabb ideig használják az olajat? Gondolok itt pl a munkahelyi menzákra, ahol viszonylag sokan esznek...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2026, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Hoxa Facebook