Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha külföldről rendelek, hogy vannak a vámok, adók, illetékek? fórum

Ha külföldről rendelek, hogy vannak a vámok, adók, illetékek? (tudásbázis kérdés)

15. hcs2
2011. márc. 9. 08:31
Ha ebayről rendelsz nek kell semit sem fizetni, csak a vételárat+postaköltséget (ha van) és kész. Vársz 5-15 napot és hozza is a postás amit megrendeltél! :) Én sokmindent rendeltem már onnan és nincs rossz tapasztalatom!
2011. márc. 9. 07:29
Én is szeretnék rendelni E-bay-ről. Nekem is hong Kong-ból jönne az áru, de csak 11 font az ára szállítással együtt.Ruházati cikkről van szó. Erre is kell valami vámot vagy áfát fizetnem?
13. emagdi
2011. márc. 8. 17:34
az árut akkor kapod csak meg, ha már kifizettél minden terhet utána.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - KisMárta)
2011. márc. 8. 17:31

az fizeti, aki behozza az árut (gondolom te).

a vám mértéke az áru vámtarifaszámától függ, ezt a mellékelt fuvarlevél és/vagy számla alapján állapítják meg. ha nem mentes a vám alól, akkor megállpítják a vám mégtékét, majd az ezzel növelt vételárra rányomják még az áfát is.

egyes termékekre környezetvédelmi termékdíjat is kell fizetni (ez is a vámtarifaszám alapján).

vámtarifaszámokat, egyéb vámmal kapcsolatos jogszabályokat megtalálod a neten, pl a vámhivatal honlapján.

2011. márc. 8. 17:00
És azt kinek kell kifizetni és mennyi az értéke?Mitől függ?
10. gabi.k (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2011. márc. 8. 16:45
végülis logikus :-)
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Gabi.k)
2011. márc. 8. 16:33

magánszemélyként is a vámhatóság veti ki és ugyanúgy meg kell fizetni.

csak ugye nincs áfa levonási joga ha egyszerű magánszemély.

(megjegyzem ha túl nagy a forgalma, azért az apeh is rákérdezhet hogy nem végez-e üzleti tevékenységet mindenféle bejelentkezés nélkül)

8. gabi.k (válaszként erre: 7. - KisMárta)
2011. márc. 8. 16:28

ott tuti hogy kell vám és áfa cégként. a vámhat.szabja ki. amit rá lehet aktíválni a tárgyi eszközre, mármint a vámot. az áfát pedig miután fizetted vissza lehet igényelni.

magánszemélyként nem tudom hogy megy

2011. márc. 8. 16:14
Egyenlőre még magánszemély,de majd idővel cégként.Kinából szeretnék rendelni,egy nagykertől.
6. gabi.k (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2011. márc. 8. 16:02
cég vagy mint magán személy? nem mindegy..
5. hcs2
2011. márc. 8. 15:57
Internetről rendeled? ha az ebay-ről tudok segíteni!
2011. márc. 8. 15:55
Honnan akarsz rendelni es milyen uton?
2011. márc. 8. 15:55
Mi cukormérőt rendeltünk. Ausztrália nem került semmibe sem a vízum.
2. Talian35 (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2011. márc. 8. 15:55
Honnan külföldről? EU vámmentes, Amerikára gondolsz?
2011. márc. 8. 15:31
Tudna valaki segíteni abban,ha külföldről rendelek,hogy vannak a vámok,adók,illetékek?Hol lehet utána nézni?Kiszámolni?Fontos lenne.Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook