Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha elmegyek egy műkörmös tanfolyamra fontos hogy OKJ legyen, vagy elég egy oklevél? fórum

Ha elmegyek egy műkörmös tanfolyamra fontos hogy OKJ legyen, vagy elég egy oklevél? (tudásbázis kérdés)

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Bobesbobek)
2012. okt. 7. 11:00

nem. lehet oklevelessel is, de csak alkalmazott.


És keresnek alkalmazottat is. Tipikusan plázák, fix bérért. A munka minősége ott eléggé kifogásolható, bár minőségi anyagokkal dolgoznak.

Vagy van még a kamualkalmazott, akit papíron bejelentenek, de maga után fizet mindent.


Kuponozni mostanában a géllakkal szoktak. nekem volt olyan vendégem, akit az ismerősei befizettek egyre... na, nem is megy többet, mert a "szakembernek" volt három színből való választékja, és három nap után le is jött neki.

Én nem félek tőlük. Tipikusan olyan, hogy egyszer elmegy a vendég, mert olcsó, aztán rájön, hogy a minőség messze nem olyan, mint amit elvárt.

A kuponozás azért éri meg, mondjuk 2500-ért a géllakk, mert van egy halom olyan, aki kifizeti, de nem megy el, viszont a vállalkozó megkapja a pénzt.

6. Bobesbobek (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 7. 10:35
Már csak okj-vel lehet!Alkalmazotti viszonyban szerintem senki nem is dolgozik már,csak szék bérlés,vállalkozoként!nem olcsó mulatság az biztos!és ez a kuponos szarság tönkre vág minket!Hogy tud valaki 2500 ért dolgozni?Nem is értem!
2012. okt. 7. 09:53

Nem árt az okj. Alkalmazottat igen keveset keresnek ebben a szakmában.

Nem mellesleg, még az okj sem ad elég tudást ahhoz, hogy az ember pénzért dolgozzon igazi embereken, a tanfolyam meg kb még arra sem jó, hogy saját magán.

Ha nincs sok pénzed, bele se kezdj. Mert elég sokan vagyunk már, kontárból meg még több van. Ha normális körmös akarsz lenni, arra viszont áldozni kell. A tudás pénzbe kerül. A normális, kielégítő mennyiségű alapanyag meg pláne.

4. Bobesbobek (válaszként erre: 1. - 17f9a9b1c4)
2012. okt. 7. 08:48
OKJ vizsga kell hozzá!Nem könnyű sok sikert hozzá,nagyon sokan vagyunk már a szakmában!
2012. okt. 7. 08:36
Itt már mindenki műkörmösnek tanul? Tovább nem láttok??
2012. okt. 7. 08:33
Munkát szeretnék találni vele, nem válalkozásként szeretném végezni.
2012. okt. 7. 08:29
Ha elmegyek egy műkörmös tanfolyamra fontos hogy okj legyen vagy elég egy oklevél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook