Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egyedül kell este sötétben hazamennetek nőként, hogy oldjátok meg? fórum

Ha egyedül kell este sötétben hazamennetek nőként, hogy oldjátok meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. júl. 6. 00:03
Engem amúgy télen este 9kor követett 1 faszi, meggyőződtem róla, h tényleg utánam jön, 20 méterre mögöttem.. azonnal hivtam a rendőröket, jó hangosan beszéltem, a faszi azonnal elfutott, rendőr 4 perc múlva kint volt. mondta jól tettem + elvitt munkahelyig mert nagyon kiborultam
2013. júl. 5. 23:57

- Ne az legyen minden gondolatod,h mikor támadnak meg, mert kikészíted saját magadat + bevonzod a rosszat


- Ha úgymond kihívó ruha van rajtad, erre az időre rejts magadon. pl dekoltált felsőre húzz kardigánt, ne miniszoknyában, 20 centis sarokkal várakozz éjszaka


- mindig figyeld a környezetedet, ha úgy érzed vki követ, azonnal tervezd a menekülési útvonalat, ha látsz vkit AZONNAL kérj segítséget, menj oda, mondd, h követnek. nem fognak hülyénk nézni, a mégis, még mindig jobb, mint az erőszak +valószinű elmenkül a követőd


- ha nincs senki, akihez menekülhetnél, de ezélyt érzl,hivd a rendőrséget, mondd h követnek

a rendőrség száma legyen gyorshivon


- vegyél paprikasprét, könnyen elérhető helyen legyen (vadászbolt)


- ha már közelt támadási szándékkal: üvölts


- ha védekezni kell támadd a szemét, a tökét, nyakát, orrát, fülét

37. SF
2013. júl. 5. 23:22
Hazamegyek egyedül, sötétben. Micsoda kérdés...
2013. júl. 5. 23:03

Undorító módon kell tüsszögni és orrot fújni. :D


Én a kulcscsomómat szoktam az öklömre tekerni. Ritkán járok haza éjjel, akkor is csak tíz perc séta, nem olyan környék, így ennyi szerintem megteszi. :)

2013. júl. 5. 23:00
Őszintén megmondva én nem is értem a "problémát" :D Ha valaki ennyire stresszel egy sima hazajutáson az egyáltalán miért megy este 8 utána az utcára? Ha meg akarnak támadni, fényes nappal is meg tudnak. Manapság ez már nem akadály. Én évek óta kereskedelemben dolgozom és késő éjszaka járok haza, de még sosem merült fel bennem, hogy ekkora feneket kerítsek egy hazajutásnak. És már raboltak ki, nap közben, nem éjszaka! De akkor sem ezen jár állandóan az agyam, hogy úristen minden sarkot figyeljek, hogy ki áll ott, mindenkit elkerüljek, különböző védőeszközöket hordjak magammal. Az meg végképp meg nem fordult a fejemben, hogy azért járjak önvédelmi tanfolyamra, hogy munka után haza tudjak menni :D
2013. júl. 5. 22:57
Ugyanúgy, mint nappal! :)
33. Pici Manócska (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:54
én már 16évesen sötétbe jártam télen haza a suliból :/ néha félten néha nem sose volt kíséretem...
32. Anthico (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:53

Én Páromtól nemrég kaptam paprikasprayt, ami pár fújásra elég. Ezért pici is, tehát akár a tenyeremben is foghatom, senkinek nem tűnik fel, és nem is lehet ezeket akárhogy lenyomni, meg nem is fújhatod magadra.

Itt valami military shopban vette Párom :)

2013. júl. 5. 22:47
tanulj meg gyorsan futni...ja ez nem vicc!!!
30. Cucicsillag (válaszként erre: 26. - Jstefan)
2013. júl. 5. 22:44
Ez igy jol is hangzik,csak ha nem tudja hasznalni, meg forditva is elsulhet...
29. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:42

A 20 perc seta nem keves. Anno varosedzett vtam, eccakai buleszka, stb. Soxor volt, hgy egyedulmentem haza, ejjel, csak 10 perc seta volt es gazspray. Viszont barinomnel mikor buli volt a harlemben, hat ott para volt lemenni cigiert is. Attol is fugg,milyen kornyek.

En is a TUZ VAN- ordibalast tudom...

28. mandella (válaszként erre: 15. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:38
bicikli?
2013. júl. 5. 22:38
nekem ma is meg kell oldanom épp ezt a "problémát": biciklivel vagyok, munkahelyről megyek hazafelé néhány perc múlva most már
26. jstefan (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:37
Paprika sprayt javaslok,és egy erős pengéjű kb.20cm -es konyhakést papírba becsavarva a szúró vége felől szabadon hagyva,így nem lesz látható.Támadás esetén spray használatával a támadó látását blokkolni,és menekülni ,ha újra támad jogos önvédelemből szúrni,még mindíg jobb megoldás mint áldozattá válni.A nemi erőszakot elkövető támadó legtöbbször azért öli meg az áldozatát hogy ne maradjon szemtanú.A törvény 2013.július 1.-től lehetőséget ad a védekezésre,és nem a sértettet ítélik el hanem a támadót!!! Az eszköz biztonságérzetet ad,ami a támadót is elijesztheti.
25. c8ec504c40 (válaszként erre: 22. - *gyönci*)
2013. júl. 5. 22:24
Hogy jutott ilyen hülyeség az eszedbe?
2013. júl. 5. 22:21
Paprikaspray, a kulcsomon van egy nagy "szegecs" persze csak dííísznek... értitek.. egyik kezemben ez, másikban az, nem baj ha feltűnően fogod, ha messziről látják hogy van nálad valami inkább kihagyják a dolgot. A parkokat kerüld, lapos cipő hogy tudj futni ha kell, és magabiztosság. Ha követnek, beszólogatnak, és nem valami szekrény az illető, akkor visszafordulsz, megmondod neki hogy erőd és kedved is van lenyomni, ezt eddig egyszer próbáltam, elfutott a szerencsétlen..:D
23. Dodi44
2013. júl. 5. 22:19
Vagy egy bajuszt folragasztani, vagy egy 9mm-es a zsebbe.
22. *gyönci* (válaszként erre: 17. - C8ec504c40)
2013. júl. 5. 22:16
Hú de kíváncsi vagy... Te akarod megtámadni???
2013. júl. 5. 22:16
:-) en soha nem gondlkodtam ilyen dolgon, hogy mi van ha megtamadnak ejjel. Max az ufoktol feltem tini koromba :-) rengeteg alkalom volt , hogy egyedul jarkaltam sotetben. Pedig Pesten a IX. ker ben laktam, a kissebseg sokszor kint allt a bolt elott, soha belem nem kotottek. Ejjel 11-kor jartam haza,mert vendeglatoztam. Ne gondolkodj ilyenen...vagy ha nagyon felsz, menj el onvedelmi tanfolyamra.
20. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 16. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 5. 22:15
Ha idegen férfi áll pl. buszmegállóban a lehető legtávolabb kell állni tőle és figyelni nem feltűnően, kocsiból érdeklődőktől elhúzni, nem közel menni.
2013. júl. 5. 22:14

taxi.


vagy járj krav-magára.

2013. júl. 5. 22:14
Egyébként tényleg jobb félni, mint megijedni és leblokkolni.
17. c8ec504c40 (válaszként erre: 14. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:13

Hol van ez a dohány trafik? Úgy értem, milyen városrészben?

A nővér barátnőm vadász boltban vette.

2013. júl. 5. 22:12
Gyorsan megyek vagy futok, és kerülöm az árokpartot ,ahonnan gyorsan tudna kinyúlni valaki. Érdemes a bokorsortól is távolabb menni, ha lehet, vagy nem olyan szakaszon menni. Nem paranoia gyakran hátranézni és fülelni sem.
2013. júl. 5. 22:12

Na igen, én is szívesen mennék kocsival ha lenne. De amúgy erősen gondolkodom rajta hogy taxit fogok hívni a munkahelyem környékére. Csak ciki a munkatársak előtt. De egyébként sztem 1000-1500 körülből haza hozna a taxi mert nincs messze légvonalban, csak körülményes a buszozgatás.

De szerencsére 2 műszakos és H-Pig kell csak, aztán SZ-V csak 5ig vagyunk nyitva, következő héten meg 14:30ig vagyok. Tehát havi 10 estéről van szó.

2013. júl. 5. 22:10
És hol lehet paprika spray-t kapni? Nem a belvárosban leszek, hanem egy dohány trafikban....Este 21:00ig vagyunk nyitva, de 21:30ig bent kell maradni :S
2013. júl. 5. 22:08
kocsival megyek :D
2013. júl. 5. 22:06
Ha mégis megtámadnak, nehogy azt kiabáld, hogy segítség, mert arra nem sokan fognak odamenni. Ordítsd teli torokból, hogy TŰZ VAN!!!!!! - a szakemberek szerint ez a hatásos :)
11. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:06

Lehet kapni olyan pici, táskában hordható, kulcstartónak kinéző szirénát, amit ha a zsebedben hordasz, csak megnyomod és kész.

Ha paprika spray-t nem akarsz, jó a pici, táskába való, hagyományos is.

A lényeg, a meglepetés ereje, addig tovább futhatsz, de inkább egyikre se legyen szükséged.

10. kszb (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 5. 22:06

1., felejtsd el a rettegést, mert bevonzod csak azt, amitől félsz ennyire!

2., némi tartás mindenkiben van, ez a természetes!

3., paprika spray betáraz, kéznél tart

4., én a kulcscsomómat mindig úgy fogtam a kezemben (akár a zsebemben is), h bmikor szúró eszközként tudjam azt használni, ha kell

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook