Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egyedül kell este sötétben hazamennetek nőként, hogy oldjátok meg? fórum

Ha egyedül kell este sötétben hazamennetek nőként, hogy oldjátok meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. dec. 31. 17:07
Hát hazamegyek és kész.
2013. dec. 31. 17:06
lábbal
2013. nov. 19. 04:31
taxival
2013. nov. 18. 13:55
taxival
2013. nov. 18. 13:52
Tény hogy nem szeretem a sötétséget,és van amikor félelmet kelt bennem....de ha valaki bántani akarna,egyből leverném az tuti. :)
2013. nov. 18. 13:45
Fogom magam és haza megyek :)
2013. nov. 18. 13:43
Nyugodtan haza megyek,imádom a sötétet.
62. e49241a632 (válaszként erre: 59. - Sanyinak)
2013. júl. 7. 09:41

Jó vicc. Akkor szerinted mit kéne csinálni? Tűrni egy jó kis verést vagy megerőszakolást, hátha utána nem vágja el a torkodat?

Egyébként a nőkre támadók szerintem elég gyávák, olyanok, mint akik gyerekeket vernek. Nem számítanak válaszreakcióra.

2013. júl. 6. 19:54
Azt gondolom nem árt, ha egy kedves munkatársatok, vagy ha szórakozni voltatok, akkor egy barát hazakísér benneteket.
60. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 6. 19:51
este fel 10 plane igy nyaron, budapesten azert nem a halalzona :) ha olyan kihalt a kornyek, akkor az nappal is gaz lehet. ha te ennyire felsz, kerd meg a munkatarsadat, hogy kiserjen el a buszmegalloig, vagy bicaj, taxi
59. sanyinak (válaszként erre: 48. - E49241a632)
2013. júl. 6. 19:37
Mert akkor esetleg még hevesebb agresszió lehet a válasz...
58. kisj (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 6. 16:19

Milyen/melyik környékről van szó?

Egyébként meg még véletlenül se mutass félelmet, mert ezt mindenki zsigeri szinten kiszűri és még a legbiztonságosabbnak mondott környéken is szabad prédává válsz.

57. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Verocska111)
2013. júl. 6. 13:26

Ez nagyon jó:)))))

Ép a szellemekkel suttogót nézem....

56. bc257fd221 (válaszként erre: 53. - Verocska111)
2013. júl. 6. 13:19
:DDD Nagyon jó!
55. c8ec504c40 (válaszként erre: 53. - Verocska111)
2013. júl. 6. 13:09
:)) Közben meg huhogjunk, esetleg síkitozhatunk is hozzá, aztán mikor nem figyel, jól tökön rúgjuk.
2013. júl. 6. 12:49
taxival
2013. júl. 6. 12:46

A Fb-on olvastam: Ha egy idegen megszólít néptelen helyen késő éjszaka, nézz rá és kísérteties hangon kérdezd meg: Maga lát engem?

(Még nem próbáltam...:))

52. c8ec504c40 (válaszként erre: 51. - C8ec504c40)
2013. júl. 6. 12:36

Meg még egy volt, amikor Pécsett, a belvárosban(!) az egyik túristák által gyakran látogatott helyen - de éppen akkor, amikor én felmentem a bástyába, senki nem volt (ebédidőben), ott laktam, de még soha nem voltam fenn, na azóta megtanultam, hogy egyedül nem szabad még nappal sem olyan helyre menni, ahol esetleg megtámadhatnak. Szóval nézelődtem le a városba, s már éppen indultam lefele a meredek lépcsőn, amikor a szemem sarkából észrevettem egy megtermett hajléktalant. Ő is észrevett lentről, egy pillanatra egybekapcsolódott a tekintetünk, s láttam a sunyi szemét, hogy valamire készül. Nem mondom, hogy nem átkoztam magam, amiért pont olyan néptelen időben mentem fel egyedül a bástyára! Ilyenkor tényleg hirtelen kell eszedbe jusson valami. Nekem az jutott eszembe, hogy előkaptam a telefont, a rosszban sántikáló hajléktalan már jött felfele - én meg jó hangosan beleszóltam a telefonba, hogy "Már itt vagy?! Én meg itt vagyok a bástyában, gyere be!"- és bátran folytattam az utat lefele. A hajléktalan azonnal megfordult és elment másfele.

Remegett a lábam, mire leértem.


Azért lényeg a lényeg, ne rettegve töltsd az időt a munkahelyeden, hogy hogy mész haza, de azért légy óvatos, hallgass az ösztöneidre, ne menj nagyon elhagyatott helyen és szerezz be egy paprikasprayt :) ill. a Tűz van!-t se felejtsd el, ha már minden kötél szakad.

51. c8ec504c40 (válaszként erre: 35. - E022bedc06)
2013. júl. 6. 12:18

Mert gondolom a szükség ráviszi, hogy éjszakába nyúlóan dolgozzon.


Ez egyébként igaz, nem csak éjszaka, nappal is érhet atrocitás, ha olyan helyen mész, ami elhagyatott. Én tini koromban rendszeresen futottam két falu között, volt, hogy egy autó sem hajtott el mellettem egész végig. Egy alkalommal éreztem, hogy van a hátam mögött egy autó (az ösztönök általában jeleznek a veszélyre, csak figyelni kell rájuk), hátranéztem és egy lesötétített, de oldalt nyitott kisbusz közeledett felém elég gyorsan. Persze közel s távol sehol senki. Rástartoltam (sosem lehet tudni), az volt a szerencsém szerintem, hogy edzett voltam és elég gyorsan tudtam futni, így hamar elértem az egyik falu tábláját, ahol már lehetett volna kiabálni, hogy tűz van, akkor megfordultam, a kisbusz is és elment, ahonnan jött. Furcsa volt, akkor még bele sem gondoltam, hogy pl. el akarnának rabolni, egyszerűen csak ösztönösen fogtam menekülőre.

2013. júl. 6. 09:17
Ifjabb korormban sose fordult meg a fejemben, hogy megtámadhatnak. Aztán a világ is változott sokat, meg én is, így már szinte minden egyedül megtett esti séta alkalmával eszembe jut, és ilyenkor arra gondolok, hogy jól ellátom a baját, ha megtörténik. Persze nem tudom, mennyire válna be, hiszen a párom, ha viccből birkózunk, és lefog, eléggé érzem az erőviszonyokat, persze az ő javára. És olyankor ő nem is ad bele apai-anyait. De egy 60kilós kis nyikhajjal szerintem simán elbánnék:D
49. e341440c11 (válaszként erre: 45. - 569a7df0cf)
2013. júl. 6. 09:11
Miért, én is mindig zenét hallgatok, mert mióta volt az, hogy követtek, azóta még télen 5-kor is képes vagyok halálfélelmet érezni az utcán, csak mert előbb sötétedik... a zene kicsit elvonja a figyelmemet. Nem bömböltetni kell, úgy kell hallgatni, hogy lehessen zajokat észlelni, de ha valaki nagyon fél, mint én, annak beválhat...
48. e49241a632 (válaszként erre: 9. - Sanyinak)
2013. júl. 6. 08:38
Miért ne merne??
2013. júl. 6. 08:34

Ha jól sejtem, akkor ez Budapest és ha 21:30 ig dolgozol és otthon vagy 10-re vagy negyed 11-re, akkor nem laksz a melótól túl messze.

Én hetente egyszer dolgozok eddig, Zuglóba és trolival, villamossal, majd metróval megyek haza). Sosem félek, csak egyszer volt, hogy egy pasi próbálkozott, de hamar leráztam. Persze nekem könnyű, mert én elhajtom ám őket és nem állok le mindenkivel drágámozni, stb.


Miért gondolod, hogy pont téged akarnak megtámadni? Fiatal nőként? A képeidet nézve azt akartam írni valamire, hogy éltes korban vagy te is és Geri is, így....


Na, ez nem számít.

Én az épületben jobban félek. Pont azt a napot választottam délutánosnak, amikor jönnek a takarítók, így csak fél-egy órát kell egyedül töltenem az épületbe. Annyira felhúzom magam, hogy futva megyek ki az épületből, pedig senki nem tudna bejönni, mert riasztó van, stb.

Ha az utcán vagyok már nem félek, mert világos van és futni tudok.

46. Carpediem* (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 6. 06:26

Különben tényleg jó megoldás a bicikli!!!

Gondolkozz el rajta, télen meg ha olyan vészes az idő akkor elkísértetni magad, vagy taxi!

Én teljesen megértelek, és az a baj, hiába a kulcs, vagy spray, ha félős vagy, és leblokkolsz azzal még felbátorítod, őt, vagy őket.

Sajna rohadt egy országban élünk ilyen szempontból, régebben nyugodtabban lehetett sétálgatni, de ma már inkább nem!!!

Valószínüleg van még egy pár ország ami ilyen, de nem olyan rég foglalkoztak ezzel a dologgal.......

És igen a lista alján vagyunk :(((

45. 569a7df0cf (válaszként erre: 41. - Gingi1)
2013. júl. 6. 01:51

Este, egyedul, zenet hallgatva? Idealis aldozat...

Legyen mar eszetek, nem kell parazni ok nelkul, de kihivni magatok ellen a sorsot sem...

2013. júl. 6. 01:49
Bringával.
43. xido
2013. júl. 6. 01:47
Az a baj ezzel,hogy most nyár van..mi lesz télen az ilyen szintű aggályokkal,mikor már du.5kor is tök sötét van?..Akkor hogy fogsz zárni hétvégén 17hkor?
42. Gingi1
2013. júl. 6. 01:42

Ja..egyszer elkezdett követni egy róka.. Nagyon megijedtem és haza szaladtam.Jobban féltem,mint bármelyik csövestől az utcán,pedig állítólag a rókák félnek.Hát ez nem olyan volt..


Nem poénnak szántam,de komolyabbra fordítva a szót,a városban sosem félek.Viszont mikor Borsodban éltem,sötétedés után már nem mertem kimenni az utcára.Munka után pedig a férjem jött értem kocsival.Sajnos arra felé sok olyan ember él,akiknek nincs veszteni valójuk és ők a legveszélyesebbek. Este sehol egy lélek,senki nem vette volna észre,ha megtámadnak és bedobnak egy bokorba.

41. Gingi1
2013. júl. 6. 01:35

Többször jövök haza egyedül a sötétben éjszaka,Londonban ráadásul.

Zenét hallgatok és nem vonzok be olyan dolgot,ami árthat..

40. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2013. júl. 6. 00:43
kérd meg azt a masszírozós gyereket kísérgessen, komolyra fordítva a szót nem tudsz ott aludni a közelben valakinél, és reggel hazamész, vagy közelebb költözni...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook