Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha centiben mérem a fogyást az biztos, hogy csak zsírveszteség? fórum

Ha centiben mérem a fogyást az biztos, hogy csak zsírveszteség? (tudásbázis kérdés)


19. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - PhoenixLibera)
2013. jan. 27. 17:05
Igen, én legalábbis így tanultam meg, és jutottam egészen jó középhaladói szintre, aztán várandós lettem, és most "pocakpilatesezem". J. Pilates jelmondata is az volt, hogy inkább napi 10 perc, mint heti kétszer két óra. Nekem nagyon bevált. Haladó szinten már olyan dinamikus, hogy kardió edzésnek is beillik, ezért akár fogyni és szálkásodni egyszerre is lehet vele, kezdőbb szinten "csak" gyönyörűen szálkásít, erősít, tónust fokoz, és nagyon jó közérzetet ad.
18. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - PhoenixLibera)
2013. jan. 27. 16:14
Nem, azon is múlik hogy milyen szorosra húzod a centit.
2013. jan. 27. 16:12
Nem
16. PhoenixLibera (válaszként erre: 14. - D71ef05a8e)
2013. jan. 27. 15:32
a pilátes már régi vágyam...lehet csinálni otthon id videókból?
2013. jan. 27. 15:30
Hazaérek reggel 8ra, lefekszem, alszom 6 órát (mert annyi kell, h legyen energiám a következőre), felkelek 2-kor, eszek, zuhanyzok, bevásárolok, ha kell, és 4kor már indulok is a buszhoz. De ha én még műszak előtt sportolnék is, szerintem kidőlnék a szalag mellől...így is úgy megyek már ilyenkor, mint aki besz.rt, mert nem bírok állni a lábamon :D nem tudom, te hogy csináltad, de minden elismerésem... amikor van szabadnapom, olyankor szoktam sportolni, futok, hulahoppozok, meg fél órát erősítek combra, hasra, fenékre...ez olyan heti 3 alkalom kb.
14. d71ef05a8e (válaszként erre: 12. - PhoenixLibera)
2013. jan. 27. 15:30

Jó étrend mellett lehet csökkenteni az izomvesztés mértékét, ez igaz, de attól függően, hogy milyen testalkattal vágtál bele a fogyiba (van, aki erős, izmos, mégis ducika kicsit), óhatatlanul el fogsz puhulni, gyengülni mozgás nélkül.


Nem vagyok profi, de végigcsináltam már egy nagy fogyást, és tanúsíthatom, hogy napi 15 perc Pilaes is elég lehet ahhoz, hogy feszesedj, és tónusosabb legyél, és bár rettetnő nehéz rávenni magad egy fársaztó nap után, annyira frissítő és pillanatok alatt elrepül ez az idő, hogy nem fog már mozgás közben nehezedre esni, sőt, tényleg még fel is tölt energiával.


NAgoyn kevés idő mellett azt kitűzni célu, hogy hetente kétszer-háromszor lemész edzőterembe egy-másfél órára, már irrelis lenne, és ha nem kifejezetten testépítés a célod, nem is feltétlen szükséges.

13. Ekka (válaszként erre: 12. - PhoenixLibera)
2013. jan. 27. 15:25

Kifogás!!!!! Ne haragudj, hogy ezt mondom, de napi 1/2 órád kell, hogy legyen.

Én is dolgoztam 12 órás műszakban, mellette gyerek, férj, napi 1,5 óra utazás, 1/2 órám mégis volt magamra.

Ha nem löttyedt testet akarsz, meg kell, hogy mozdulj!!!

Ezt csak jó szándékból írtam!;)

12. PhoenixLibera (válaszként erre: 8. - Ekka)
2013. jan. 27. 15:22
sportolni sajnos nincs időm, egyelőre, mert 12 órás fizikai melót csinálok helyette, kb annyi időm van, hogy hazajövök, alszok, eszek és megyek is vissza kövi műszakba.... de nem éheztetem magam, hanem magas fehérjebevitelre és nagyon alacsony szénhidrát/cukor/zsírbevitelre koncentrálok... persze, nem mindig folyamatos a dolog, mert nem én döntöm el, mikor kapom az ebédszünetet meg ilyenek...
11. Ekka (válaszként erre: 9. - PhoenixLibera)
2013. jan. 27. 15:22

Ne butáskodj, mert komolyan megharaplak!

Aki diétázik az mindenből veszít, víz, izom, zsír..

Az összetétel csak attól függ, hogy milyen diétát csinálsz, mennyit sportolsz.

Ha megfelelő fehérjét viszel be, akkor nagy valószínűséggel nem izomból fogsz fogyni.

2013. jan. 27. 15:21
Nem, az is lehet izomveszteség. Sőt, akár vízveszteség is (gondolj egy ödémás bokára, és arra, amikor leapadt.) Megbízható teszsír-mérő készülék ad ilyen szempontból egyedül biztos eredményt, illetve azért érezni is lehet, ha egyre szálkásabb, feszesebb, izmosabb vagy, akkor jó eséllyel a zsírpárnák apadnak, ha csak vékonyabb, de petyhüdt, laza, puha, akkor izmot is veszítettél.
2013. jan. 27. 15:20
abban a hiszemben voltam, hogy a víz meg az izomveszteség csak a mérleget téveszti meg...ne kérdezzétek miért :)
8. Ekka
2013. jan. 27. 15:19
A jól étkezel, és megfelelően sportolsz, akkor jól csinálod!;)
2013. jan. 27. 15:18
Így nem tudom, hogy jól csinálom e, amit csinálok :(
2013. jan. 27. 15:18
Akkor mégis honnan tudom, hogy mennyi az, ami tisztán zsírveszteség? :)
5. Ekka
2013. jan. 27. 15:17

Hogy lenne már csak zsírveszteség?

Honnan tudná már a mérőszalag, hogy mennyi víz, izom, v. zsír távozott?:))

Olyan nincs, hogy csak zsírveszteség!!

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - PhoenixLibera)
2013. jan. 27. 15:16
Nem
3. Manikácska (válaszként erre: 2. - PhoenixLibera)
2013. jan. 27. 15:13
Persze hogy lehet.
2013. jan. 27. 15:12
Konkrétabban az lenne a lényeg, h az tuti, h mind zsír e, ami lement, vagy ez is lehet izom/víz....
2013. jan. 27. 15:11
Ha centiben mérem a fogyást az biztos, hogy csak zsírveszteség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook