Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az inflációnál nagyobb a magánnyugdíj pénztárban a hozam, akkor kivehető? fórum

Ha az inflációnál nagyobb a magánnyugdíj pénztárban a hozam, akkor kivehető? (tudásbázis kérdés)

1 2
15. Piglet001 (válaszként erre: 6. - Kotheo)
2010. dec. 15. 19:34
Hát egyben biztosan nincs igazad, mert én magánnyugdíjpénztárban dolgoztam, dolgozom, és közelében sem vagyok annak, hogy gazdag legyek!!!
14. HViki (válaszként erre: 6. - Kotheo)
2010. dec. 15. 19:33

Ó, én mást sem csinálok csak számolok és gondolkodok. Most 1 dolgozó ember 2 nem dolgozót tart el. Mire én nyugdíjas leszek ez a szám 3-4 lesz. Már most sincs pénze az államnak kifizetni a nyugdíjakat, hiszen ezért kell a magánnyugdíjpénztárban levő összeg nekik, akkor miből lezs majd?

Ja, hogy garanciát vállal? Hát, tudod, áprilisban még az állt a plakátjukon, hogy "Megvédjük a magánnyugdijpénztárakat!"

Egy évvel ezelött meg azért háborogtak a parlementben, hogy milyen dolog az, hogy az APEH-hez kell utalni a magánnyugdijpénztári befizetéseket és az APEH utalja tovább a nyugdijpénztáraknak. Ezzel meglopják az embereket, használják a pénzüket. (És igazu volt.)

Na, mort erre mit is lépnek? Elveszik az összeset.

Igen én gondolkozom, az, hogy most mit igérnek az nekem nem garancia, mert hol lezsnek Ők akkor, amikor az én nyugdijamat megállapítják?

Igen én gondolkozom, inkább legyen a számlámon kevesebb pénz, minthogy legyen 1 nyilvántartás, amin látom, hogy mennyit fizettem be, de ennek ne legyen semmi köze ahhoz, hogy mennyi nyugdíjat kapok.

Igen, én gondolkodom, és úgy vélem, hogy az általam félretett pénz jobb helyen van ott, ahol nyomon követhető, ahol ha rosszul bánnak vele átvihetem jobban gazdálkodóhoz, mint az állmnál, aki rögötn elkölti, ahogy befizetem, hiszem ebből fedezi az összes kiadását.

Igen én gondolkodom és nem hiszek.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. dec. 15. 19:32

Nem vitaként:)

Semmire sincs garancia, sem az államira sem a magánra. Nekem a magánban a válság ideje alatt 2008-ban 400 eFt-ét játszottak el, az önkéntesemből 200-at. Természetesen a tőkéből.

Mire mi nyugdijba megyünk, úgy sem lesz nyugdij. Van nem lesz pénze sem az államnak, sem a nyugdijpénztárnak, vagy egyszerűen meg sem éljük azt a kort. Remélem a mostani nyugdijasoknak a visszalépésünkkel segitünk...

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 7529edede9)
2010. dec. 15. 19:29

Én is felveszem, bár láttam egy táblázatot, amely szerint elég kevés az a pénz, amit felvehetek...

Nem kell semmit tenni, annak aki visszalép. Szerintem pont ezért fognak sokan visszalépni. Sokan nem tájékozottak, valamint a logikus az lenne, hogy az átlépést kellene jelezni és ráadásként sokan nem fognak vele foglalkozni, mert nem lesz idejük, stb. igy sokan vissza fognak kerülni...

11. emagdi (válaszként erre: 6. - Kotheo)
2010. dec. 15. 19:25

szerinted az államnak meddig lesz pénze?

garanciád az lesz, de nagy eséllyel semmit nem fogsz kapni mire oda jutsz hogy nyugdíjas leszel, mert addigra már se híre se hamva nem lesz a befizetéseidnek, az akkori aktív lakosság meg majd nem győzi azt a sok nyugdíjast eltartani... bár az is igaz, hogy addigra olyan magas lesz a nyugdíjkorhatár, hogy kevés eséllyel fogjuk megérni :D


a magánnyugdíjpt-ban legalább magadnak gyűjtöttél, az legalább ott lett volna, ha majd megéred a nyugdíjkorhatárt.

10. Evapo (válaszként erre: 9. - 7529edede9)
2010. dec. 15. 19:24
Igen, ha az államiba vissza akarsz lépni, akkor nem kell menni sehova. /Hülyén hangzik:) /
9. 7529edede9 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2010. dec. 15. 19:20

Ha átmegyek az államiba nincs semmi teendőm,igaz?

Csak a hozam miatt kell esetleg keresni őket.

Én felveszem azt a nagy hozamot,egy hétvégi ebéd csak belefér.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Kotheo)
2010. dec. 15. 19:17
Nekem jó sok pénzemet eljátszottak... Az államinál legalább nem tudnám...
2010. dec. 15. 19:16

Szerintem biztosan nem lesz januárban pénz belőle. Ugyanis, ha sokan nem mennek el jelezni, hogy maradnak a Magánnyugdíjpénztárban, akkor sok részvényt, kötvényt, stb.-t kellene visszaváltani, ami nagyon megingatná a pénzpiacokat. Másrészt a hivataloknak sok egyeztetésbe kerül, mire letisztázzák, hogy ki maradt a Magánnypt-ban. Ez hónapokig eltarthat. És kitalálták már egyáltalán, hogy melyik hivatal fizeti vissza? Azt is el tudom képzelni, hogy Apeh-en keresztül lehet visszakérni a 2011-es adóév végén. Addig szépen használják.

Mindenesetre a hiradókban mondottakra nem sokat lehet adni. Az ÁTLAG pedig csak egy statisztikai fogalom.

6. kotheo (válaszként erre: 5. - HViki)
2010. dec. 15. 19:10
Az állam garanciát vállal! A magánnyugdíjpénztár meg játszik a pénzeddel és akik ott dolgoznak jól járnak, és Te? gondolkodj el ezen
2010. dec. 15. 19:07
Arról nem is beszélve, hogy onnantól már nem lesz semmid, csak 1 igéreted, amit 20-30-40 év múlva kérhetsz számon. Kitöl is?
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Sweethome)
2010. dec. 15. 19:01
Tehát a magán nyugdij pénztári befizetéseket és annak hozamát is át lehet vinni az államiba. A hozam infláció feletti részét felvehetjük, ami a középkorosztálynak kevés, mert mint irtam kockázatos a befektetése, igy éppen csak volt valami hozamunk, de az inflációt nem nagyon haladja meg.
2010. dec. 15. 18:59

Hogyan kell ezt érteni?

Férjem 1999 óta pénztártag,tavalyi év végén majdnem 190 000ft volt a magánnyugdíjpénztári hozama!

De azt mondják a hírekben,hogy átlagban mindenki 25-30 000ft-ot tud majd kivenni januárban!

Hogy lehet ez és mi lesz a fentmaradó hozamával?

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Sweethome)
2010. dec. 15. 18:58

Igen, de ne hidd, hogy jól járunk vele...

Aki kiveheti az mind olyan korú, akiknek valamilyen magasabb kockázatú befektetésben van a pénze, igy azok hozama minimálisan van csak az infláció felett, vagy alatta vannak....

2010. dec. 15. 18:56
Ha az inflációnál nagyobb a magánnyugdíj pénztárban a hozam akkor kivehető!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook