Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3000. Venezuela
2010. nov. 12. 17:52
Beszéld meg a pároddal,és a dokival is,hogy mi a véleményük!!
2999. éva1951 (válaszként erre: 2995. - Noémi83)
2010. nov. 12. 17:52
Szerintem oltass!
2998. noémi83
2010. nov. 12. 17:52
volt valami következménye? nem volt bajod? kismama voltál ? bocsi a sok kérdésért
2997. ancsika72
2010. nov. 12. 17:51
Szetem keress rá a tavalyi mizériára itt,ott lehet, a választ megkaphatod.
2010. nov. 12. 17:51
Én tavaly is, idén is beadattam.
2995. noémi83
2010. nov. 12. 17:50
21 hetes vagyok. eddig nem oltattam kíváncsian várom a véleményeket, tapasztalatokat, bármit!!!
2994. Shellfish
2010. nov. 12. 11:59

Sziasztok!

Régen írtam. Tavaly beoltattam magam terhesen, idén áprilisban született meg makkegészséges kislányom!

Üdv nektek!

2993. katttya
2010. márc. 30. 12:57

Sziasztok,

most láttam, hogy írtatok egy páran.

Gratulálok a kicsikhez. Szerintem sem lesz semmi probléma.

Örömteli ismerkedést kívánok Nektek, ja és hosszú éjszakákat:)

Nekem még a fele hátra van, de már nagyon várjuk a kis lányunkat.

2992. gabriellka (válaszként erre: 2991. - Mesti771122)
2010. márc. 29. 09:46

Orulunk a jó híreknek,az orvos ismeroseid véleménye

meg szerintem senkit nem érdekel, kár ilyennel stresszelni a kismamákat!!!!!

2010. márc. 24. 15:08

Sziasztok!

Jó egészséget, és sok boldogságot kívánok mind a piciknek, mind a családjuknak!

Próbálok én is minden infót összegyűjteni a már megszületett, és annó pocaklakó korban beoltott babákról(mamákról). Hál'isten egyetlen problémás kimenetelű esetről sem hallottam. Minden baba rendben van. Csak az orvos ismerősök mondják továbbra is azt, hogy senki nem tudhat biztosat a hosszú távú hatásokról...

2990. Bonti74
2010. márc. 22. 12:17

Sziasztok!

De örülök hogy írtatok és gratulálok a babákhoz!

Annak idején én is sokat írtam itt... és én is beadattam, nagyon várjuk már a babát. Április 22-re vagyok kiírva...

2989. Hedi13
2010. márc. 22. 12:02

Sziasztok!

Én is írtam ide régebben. Sokat vívódtam az oltás miatt, de végül beadattam. Március 07-n megszületett a kisfiam egészségesen! Remélem a többi beoltott kismama és a már megszületett babócáik mind jól vannak!

2010. márc. 20. 13:24

Sziasztok!


Régebben írtam ide, jó kis veszekedős fórum volt ez akkoriban!

Nem olvasom már jó ideje a hozzászólásokat, de mindenképp akartam ide írni: én 26 hetesen oltattam be magamat még 2009 novemberben, az indokaimat vissza lehet keresni, ha valakit érdekel, de a lényeg, hogy azóta megszületett gyönyörűséges és makk egészséges kislányom, aki már 5 hetes.:))


A kórházban nagyon sok kismami volt, aki beoltatta magát pocakosan, mindenkinek egészséges babája született, csak ennyit szerettem volna mondani! :))


Mindenkinek szép napot! :))

2987. katttya
2010. febr. 3. 19:49

Azt hiszem sejtettem, h erre gondolsz. De jó volt leírni, hogy mennyire utálom a hideget.:)

Egyébként én tornázom is naponta v két naponta 20 percet.

2986. lencsicsi (válaszként erre: 2985. - Katttya)
2010. febr. 3. 15:30
Igen! A mozgás alatt pont a levegőn való sétálást értettem, nem a fittneszt :))
2985. katttya
2010. febr. 3. 15:14

Köszi a hozzászólásokat.


Bonti, engem régen mindenki a lazaság példaképének tartott, de valahogy a várandóság alatt nagyon parás vagyok. (az előzőnél is) Én is egyetértek, hogy oltás nem oltás alapján ne ítéljük meg egymást.


Bokatica, a cigi nálam nem pálya. Én simán beszólok mindenkinek, aki mellettem rágyújt:)


Lencsicsi, tök igazad van, nem lehet mindentől elhatárolódni. Főleg most, hogy már lecsengőben van. Egy fontos dolgot kihagytál, a levegőn levést. Na ez jó magyaros volt... Én utálok kinn lenni ilyen hidegben, de muszáj fél vagy egy órát sétálni.

2984. lencsicsi
2010. febr. 3. 12:53

Na ezt most visszaolvasva, kissé olyanra sikeredett amit írtam mint valami pszichiáter tanácsa :))

De szerintem valóban nagyon sokat számít a betegségek elkerülésében a megfelelő lelki állapot, meg persze a megfelelő egészségi állapot!! Na mindenkinek boldog babavárást!

2983. lencsicsi (válaszként erre: 2978. - Katttya)
2010. febr. 3. 12:49

Szia! Szerintem is lecsengőben van a dolog...

Én addig szinte sehova nem mentem és senki nem jött hozzánk sem amíg az oltás-nem oltás között

hezitáltam, de miután sikerült döntenem, és napról

napra úgy éreztem hogy jó döntést hoztam, úgy éreztem hogy nem lehet burokban élni! :)

És szerintem minnél jobban görcsöl az ember, és minnél jobban fél valamitől, az sajnos mindig akkor jön be...Ezért én túlléptem az oltás-nem oltás témáján, mert szerintem mindenki számára és

a babája számára az a legjobb döntés ami által meg tud nyugodni, mert ebben a csodálatos állapotban(terhesség) szerintem a legfontosabb a nyugalom, a kiegyensúlyozottság, és természetesen

a helyes táplálkozás+mozgás! És ha ez megvan akkor tök mindegy hogy oltattál vagy nem, mert NEM leszel beteg sem te sem a babád!! :)

2982. Bokatica
2010. febr. 3. 10:45
Sziasztok! Egy ideje nem írtam,kiváncsi voltam hogy most milyen hozzászólások vannak a témával kapcsolatban. Teljesen megértek mindenkit az aggodalmával kapcsolatban, én is voltam ugyanilyen bizonytalan helyzetben. Végül nem oltattam, és nem bántam meg, pedig a baba még mindig a pocakban van.(közbe kiderült hogy kisfiú) Mindenkitől kérdezem, hogy azon elgondolkodtak-e, hogy pl a dohányzás mennyi ember életét követeli egy évben a világon? És mennyit megbetegít? Köztük gyerekeket (passzív dohányzás és TERHESSÉG!! alatti dohányzás? brrr..) Pedig ez 100%-ban elkerülhető lenne, nem úgy mint egy vírus...és mégsem teszünk (tisztelet a kivételnek) ellene? És akkor nem is beszélve alkohol, drog és társaik! Üdv mindenkinek!
2981. Bonti74 (válaszként erre: 2980. - Katttya)
2010. febr. 3. 10:36
Én ugyan oltattam, még december elején (akkor voltam 19 hetes), de még így is paráztam. Nem nagyon mentem sehova. A két gyerekemet is boltattam és a férjem is. Ünnepekkor kénytelenek voltunk haza utazni a nagyszülőkhöz, de nem voltam nyugodt. Mostmár talán, hogy nincs járvány... de egyáltalán nem vagyok biztos benne hogy márciusban nem jön egy újabb hullám, mert az az influenzás hónap... Bár ne legyen igazam. REmélem áprilisra mikorra megszületik harmadik kislányunk már elmúlik a baj. Érdekes, mert én egyáltalán nem vagyok parázós fajta, gyerekeim sem betegesek, antibiotikumot még alig szedtek életükben és én sem vagyok soha beteg. Mégis ez valahogy most más volt, a vírus is és a körülmények is. És ez az ami egyikünknél sem egyforma. A habitus sem, meg a körülmények sem ezért nem kellene a másikra semmiféle kijelentést tenni. Bármilyik oldalról is legyen szó.
2980. katttya (válaszként erre: 2979. - Gavrilo1)
2010. febr. 3. 09:23

Köszi Gavrilo a hozzászólást. Én ennél parázósabb vagyok, de próbálok lazulni.:) Örülök, hogy senkinek nem lett semmi baja:)


Többiek hétköznapjait mennyire borította fel a vírus? (elsősorban akik nem oltattak)

2979. Gavrilo1 (válaszként erre: 2978. - Katttya)
2010. febr. 3. 08:25

Én szoptatok plussz van még 4 nagy gyerekem, akik minden nap járnak edzésre. És megyek közösségbe, mégse lett egyikünknek se semmi baja- érdekes mód még egy picike sima influenza sem volt . Nem oltattunk, vagyis az egész nagy családból senki sem.

És nem is rettegtünk, teljesen természetesen folyt az életünk. A gyerekek közben voltak Marokkóban, Párizsban és ott sem volt egyáltalán pánik.

2978. katttya (válaszként erre: 2974. - Roxika77)
2010. febr. 3. 00:06

Tényleg ez nem volt túl kedves, de ez most mellékes.


Azt tudjuk, hogy nincs már járvány, de vajon elmúlt a veszély? Mert én úgy sejtem, igen.

Szóval én leginkább arra lennék kíváncsi, hogy akik nem oltattak, mennyire mernek közösségbe menni?

Én az utóbbi időben szinte sehova sem mentem. Bár mostanában hóakadály miatt:)


Szóval, ki hova mer menni és hova semmiképpen sem?

2977. DASTINKA (válaszként erre: 2976. - Roxika77)
2010. febr. 2. 23:48

Szia.

egyetertek veled,es ne torodj a rosszindulatu hozzaszolasokkal.ami a legfontosabb,

hogy te is meg a baba is egeszsegesek legyetek.

puszi

2976. roxika77 (válaszként erre: 2975. - C8772e855b)
2010. febr. 2. 18:48
ez nem intelligencia kérdése sőt nekem ez a véleményem és leírtam pont úgy ahogy egy másik fórumozó is tette aki azt fejtegette nem ember aki nem olt és nem szereti a gyerekét.Neki ez volt a véleménye nekem ez.Akinek nem inge ne vegye magára.
2975. c8772e855b (válaszként erre: 2974. - Roxika77)
2010. febr. 2. 14:44

Hát,Rólad sem fogják megmintázni a kedvesség szobrát!:((

Mindenkinek lehet véleménye-ilyen vagy olyan-de azért nem kéne a másikat a földbe döngölni,megtaposni és még ugrálni is rajta.

Ha,tényleg orvos családból származol,több intelligencia is szorulhatott volna beléd.

2974. roxika77
2010. febr. 2. 11:20

bemásolom egy hozzászoló írását elég érdekes"Sziasztok! H1N1 vélemény:

A napokban jöttem ki az egyik budapesti kórházból, Véleményem:

Hogy lehet az, hogy a H1N1 oltást követő 3. -4. héten, 10 kismamából, 9-nél megindul a szülés, nem számítva, hogy még csak 20 vagy 30 hetes a magzat, és a koraszülöttek 70%-a nem éli túl??!!!!!!! Erről miért nem szól a Média????????? Miért nem szólhatnak az Orvosok??????????? ÉrDEKES. . . . "

Na ezért tartom undorítónak ha egy oltott vagy nem oltott valakit felelőségre von a döntéséért. Mindenki döntsön és vállalja a következményét.

Azért reagálom tul amkor valaki idiótán osztja az észt pl, welnesses kollega mert nincs két oldal ahogy Ő írja rég nem erről szól itt csak emberek vannak és mindenki maga dönt. Ha oltatok vállalom ha nem oltatok akkor azt vállalom .Mindenki szervezete más és ezt tudomásul kell venni. Csak sajnos rengeteg az ostoba ember .

2973. roxika77 (válaszként erre: 2968. - Babibi)
2010. febr. 2. 11:04

Szerintem aki döntött nem "parázik"ha oltat ha nem.

Az oltás 6-8 hónapig ad védettséget ha ad.Azért nem fogok elájulni az két orvos barátodtól akik a Sotén dolgoznak Én orvos családból származom nem 2 orvos van a környezetemben és nem kevés szaktekintélyt ismerek és még mindig megosztott a dolog.Amúgy jó welnessezést.Én nem a barátaimban bízom hanem magamban és én az a tipus vagyok aki tud egyedül dönteni és nem kéri a folyamatos hátbaveregetést, hogy jól döntött.És szerntem senki nem retteg már hiszen vége a járványnak ha még a Soterol nem szoltak volna Neked.

Én H1N1től független nem megyek uszodába olyan helyre ahol sok ember van mert rengeteg más dolog van amit el lehet kapni.Szerintem gondold végig mit írsz mert kicsit vicces volt.

2972. Imo
2010. febr. 1. 14:04

ezt találtam:

[link]

2971. Shellfish (válaszként erre: 2967. - Nyunyi19)
2010. febr. 1. 13:14

Szia!


December elején oltattam, akkor voltam 20 hetes terhes. Nem tapasztaltam semmit a világon az oltás után és amennyire idekintről lehet nyilatkozni a babáról, vele is minden rendben. Barátnőm november végén oltatott, január 22-én megszületett makk egészséges kislánya. Nekünk megnyugvást adott az oltás.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook