Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2970. 2c2de63135 (válaszként erre: 2969. - Lencsicsi)
2010. febr. 1. 09:46

szia! utolsó mondatodat nem értem: a statisztika egyértelmű: kb 2 hete majdnem 100volt már a halálos áldozatok száma, ebből 4 volt beoltva, a többi nem. vagyis sokkal nagyobb a halndóság azok között, akik nem voltak beoltva.

Amúgy a média mindent felnagyít, a legtöbb halálesetnél valami más betegségben is szenvedtek az elhunytak, így nem tudhatjuk, ettől haltak-e meg, csak valószínűsítik, hogy ez meggyorsította a lefolyást, illetve közvetlen ebbe haltak bele, de amúgy is meghaltak volna, csak max pár hónap múlva. ez ugyanolyan, minthogy az oltás nem okoz vetélést, legalábbis nem bizonyítható...nagy valószínűséggel egyébként is elment volna a baba...

2969. lencsicsi (válaszként erre: 2968. - Babibi)
2010. jan. 31. 18:11

Én nem oltattam és ettől nyugodtam meg teljesen!

És én úgy veszem észere ezen a fórumon éppen nem ideges egy oltatlan sem...hanem ők is, mint én így nyugodtak meg. Természetesen valamennyi kis aggodalom van bennem de nem csupán a h1n1 miatt, de szerintem ez egy kismamánál természetes hogy kicsit aggódik a saját és babája éppségéért! De szerintem ennyi aggódás benned is van, meg persze azt sem hiszem, hogy ez az oltás 100%-ban megnyugtatott, hiszen semmiféle adat nincs sem ennél az oltásnál sem a szezonális influ oltásnál, hogy kevesebben betegednének meg az oltottak közül vagy kevesebben halnának bele valamelyik szövődményébe, mint a nem oltottak...!

2968. babibi
2010. jan. 31. 17:38
Azt tartom érdekesnek, hogy, akik nem oltattak miért lesznek idegesek, ha az oltottak tök megnyugodtak. Én nem bírnám ki, hogy egy évig állandóan monomániákusan azon parázzak, hogy jaj, menjek közösségbe, vagy nem? A SOTÉN két közeli orvos barátom van, akivel összejárunk! Elég meggyőző? Ha nem hát nem. Csak segíteni akartam. Másfél hónapja kaptam az oltást. Nem volt lázam nem vagyok beteg, kicsattanok az egészségtől pedig napi 6 órában gyerekeket tanítok. Jövő héten hétvégén wellness hétvégézünk. Akárki nagy koponyának elmondtam csak dicsért a döntésemért. Én azt gondolom, hogy az emberek életét nem számokban kellene mérni. Mert akár egy anya otthagyja árván a 3 gyerekét már az is sok. Én tudom, hogy nem lesz bajom és boldog is vagyok, mert a rettegés több kárt okozott volna a babámnak, mint ez a felszabadult és boldog babavárás. Én bízom a barátaimban és sajnálom a kétkedőket!
2967. nyunyi19
2010. jan. 31. 13:19

Nem azért írtam, hogy pánikot keltsek.

Csak kérdezem, hogy hogy lehet az, hogy sorra viszik be a kórházba ( ahol én voltam), a kismamákat, NEM ÁLLÍTOTTAM, HOGY MINDEN KISMAMA megszül, csak annyit mondtam, hogy x %-nál előfordult, és az orvosom is mondta, hogy egyre több olyan kismama jön hozzájuk , akit 3 hete oltottak, és érdekes mód beindult a szülés.

Persze ez lehet, hogy csak a kismamák 20%.

Én csak egy véleményt írtam!!!! ÉS NEM ÁLLÍTOK VALÓTLANT!!!!! Az én helyemen is pont egy ilyen kismam feküdt:( 25 hetes volt a magzat:(

2966. 2c2de63135 (válaszként erre: 2959. - Nyunyi19)
2010. jan. 30. 21:38
na ez megint a pánik kategória, meg a hülyeségé, már bocs. Ilyen nincs...aki ezt mondja, az valótlant állít. a mai napig nem született olyan tanulmány, ami kimutatná, hogy bármilyen oltás vetélést okozna. ha így lenne, már rég nem ajánlanák sem ezt, sem semmilyen más oltást kismamáknak. és biztos nagy üzlet ez az oltás dolog(mint, ahogy az ásványvíz is...), de ha be lenne bizonyítva, hogy a terhesekre káros az oltás, már rég betiltották volna! azért ennyire már csak meg lehet bízni az orvosokban.. és inkább gazdagítom valakinek a pénztárcáját ennyivel (sőt kismamáknak ingyenes), de túl szeretném élni.
2965. Imo (válaszként erre: 2964. - Katttya)
2010. jan. 30. 20:52
de sajnos elhalt az a terhességem
2964. katttya
2010. jan. 30. 20:31

Évi ne aggódj a nátha nem árt a babának, bár tényleg nagyon kellemetlen. Én is most voltam megfázva, de nagyon. Már csak másfél hónap és remélhetőleg jön a tavasz.


Hú Imo, a bárányhimlő nagyon durva! Nem lett semmi baja a kicsinek?

2963. c8772e855b (válaszként erre: 2959. - Nyunyi19)
2010. jan. 30. 19:52
Ekkora marhaságot!!!A környezetemben az utóbbi két hónapban 5 kisbaba született,mindegyik anyukája beoltatta magát és egyik sem született előbb és nincs is semmi bajuk.Egy kisbabát most várunk a rokonságban,az ő anyukája is oltott és nem hogy előbb születne hanem már túlhordja.Ezek koholt rémhírek!!!!!!!
2962. Imo (válaszként erre: 2961. - 000Évi000)
2010. jan. 30. 13:20

ne aggódj aki kifejlesztette és eladja az oltóanyagot, nem ebből az összegből fog Bora Borára menni már rég volt ott:)))


terhesen én is mindig náthás és beteg voltam, sőt még bárányhimlőm is volt pedig akkor még nem volt semmiféle h1n1 oltás

2010. jan. 30. 13:07
én beadattam, mert féltettem a babámat a láztól, neki nincs baja, de én állandóan beteg vagyok azóta, máskor pedig még egy kis nátha sem, soha, most meg már harmadszor vagyok megfázva. Lehet, hgoy a kismamaság, a legyengített immun-rendszer, de ha nem várok babát, hogy soha többet nem szurkálnak belém ilyesmit, az biztos. Nem véletlenül a kismamákat rémítette a média halálra, a H1N1-el, minket jobban lehet ijesztgetni, mert mindenki jobban izgul a babárért, mint magáért, a szert/s.art meg csak el kellett adni, mert miből megy majd valaki Bora Borára jövő nyáron....
2960. Imo (válaszként erre: 2959. - Nyunyi19)
2010. jan. 30. 13:01
erről én még nem hallottam, pedig aztán elég közeli hozzátartozóm dolgozik a szülszeten
2959. nyunyi19
2010. jan. 30. 08:42

Véleményem:

Hogy lehet az, hogy a H1N1 oltást követő 3.-4. héten, 10 kismamából, 9-nél megindul a szülés, nem számítva, hogy még csak a 20 vagy 30 hetes a magzat, és a koraszülöttek 70%-a nem éli túl??!!!!!!! Erről miért nem szól a Média????????? Miért nem szólhatnak az Orvosok??????????? ÉrDEKES....

Minezt onnan tudom, hogy a minap jöttem ki a kórházból, kismamák, és egy orvos, akit ismerek 20 éve, ő mondta, hogy ez a tapasztalat, de nem szólhat senki, senkinek!!!!!!!

2958. DASTINKA
2010. jan. 29. 10:44

SAJNALATOS HOGY NEM VESZITEK ESZRE HOGY A H1N1 VEGETT KEPESEK VAGYTOK VESZEKEDNI,HOGY KI OLTATOT,KI NEM,MERT JO HA OLTATSZ,MERT NEM...

NE VESZEKEDJETEK,NEKTEK,NEKUN OSSZE KELLENE TARTANUNK HISZ MIND KISMAMIK VAGYUNK,ES SZERINTEM MINDENKI CSAK EGYET SZERETNE HOGY EGESSZEGES KISBABAJA SZULESSEN ES SAJAT MAGA IS EGESSZEGES MARADJON...

UGYHOGY NE EGYMASS ELLEN LEGYUNK MAR...

PUSZI

2957. Imo (válaszként erre: 2956. - Correct)
2010. jan. 28. 20:56
én nem kezdem:)))
2956. correct (válaszként erre: 2955. - Imo)
2010. jan. 28. 20:14
Jó, de Te se kezdd itt is, ennyi erővel:)
2955. Imo (válaszként erre: 2954. - Correct)
2010. jan. 28. 18:03
ne kezd már itt is
2954. correct (válaszként erre: 2952. - Imo)
2010. jan. 28. 16:46
Az oltási szövődmény akár 10-20 év múlva nem valótlan, csak ugyanakkora az esélye, mint amekkora annak, hogy belehalj a hinibe.
2953. correct (válaszként erre: 2942. - Lencsicsi)
2010. jan. 28. 16:45
Volt év, amikor szezonálisban 130-an hunytak el 3 hónap (egy szezon) alatt, az egész világon pedig 500.000-ren. Ennél a hininél 1 év alatt hunytak el 14.000-ren. EGY ÉV alatt. De nem offolok, minden ilyen a pro és kontra oldalon van már 10.000 hozzászólásban.
2952. Imo
2010. jan. 28. 15:35
én meg erre azt mondom, hogy mindenkinek saját döntése az oltás én örülnék neki ha annak lenne igaza aki nem adta be az oltást, viszont azt nem tartom helyesnek hogy valótlanul azt állítják (aki nem oltatott) egyesek, hogy ilyen meg olyan mellékhatásra számíthat az aki megtette azt az óvintézkedést és beadatta magának. Én egy kicsit megnyugodtam, hogy magamat és a gyerekeimet ha nem 100%-ban, de egy piciben védetté tettem a vírus ellen.
2010. jan. 28. 15:32

El sem hiszem hogy ezen vitáztok!Tiszta gyerekes dolog!Mindenkinek meg van a saját véleménye!Én nem ítélek el senkit akik oltat és aki nem!De ha valaki fél azt nem kell rögtön letorkolni, mert szerintem azok a kismamák sem gondolták, hogy pont ő velük fog ez megtörténni!

Amúgy terhesség alatt az immunrendszer gyengébb mint egyébként és sok fertőzés komolyabb gondokat tud okozni mintha valaki nem terhes!De mindegy.....Hagyjuk......

Mindenkinek a saját döntése, hogy mit tesz!Én is be vagyok oltva, mondjuk még terhesség előtt megtettem ezt a lépést!

2950. lencsicsi (válaszként erre: 2932. - Imo)
2010. jan. 28. 15:15
Erre pedig azt tudom mondani, hogy anyukám beoltatta magát és apukám is, mega testvérem is aki velük lakik!! És ahol anyukám dolgozik ott szintén mindenki be van oltva! Ezen kívük max. boltba jár hetente 2-3szor...És mégis olyan beteg volt mint még soha amióta én ismerem! Kisgyerek kora óta nem volt láza, most 38-39 fokos volt! Tehát semmi összefüggés nincs az oltás meg az enyhébb lefolyás között...
2949. lencsicsi (válaszként erre: 2943. - Imo)
2010. jan. 28. 15:07
17% !! Az nem sok...
2948. lencsicsi (válaszként erre: 2943. - Imo)
2010. jan. 28. 15:03

Te nem tudom honnan szeded, hogy csak 40 fokos lázzal lehet átesni ezen a víruson...?!?

Igenis sokan átestek úgy a h1n1-en, hogy észre sem vették...Itt a szomszédunkban pl. bezárták 1hétre az iskolát, mert állítólag az iskola több mint 50%-a h1n1-es volt (a híradóban is volt!!) aztán egy csomó embert ismerek aki ott lakik, és valóban volt egy kisebb járvány, de SENKINEK nem volt 40 fokos láza max.37-38 fokos!!És 2-3nap alatt átestek rajta, és még csak 1 ember sem került kórházba!!

2947. katttya
2010. jan. 28. 14:56

Most olvastam, hogy a kismamák 17% van beoltva.

Én nem mondom, hogy a kis vagy a nagy százaláknak van igaza. MERT NEM TUDOM.

Mint ahogy az orvosok is sötétben tapogatóznak.

Az tény persze, hogy 5 kismama meghalt.

Ha én doki lennék és lenne egy feleségem azt szeretném, hogy beoltassa magát. Ahogy a férjem is annak örülne inkább. De mondom, én bízok az anyai ösztöneimben és hiszem, hogy nem én leszek a valahanyadik áldozat.

A karantén meg nem jó dolog, de azt gondolom ez még mindig kevesebb, mint amit akármelyik gyerekemért megtennék. Persze, ha nem gyeden lennék, hanem dolgoznék, elképzelhető hogy oltanék. De nem biztos.


Imo, a lázról meg annyit. Hogy veszélyes, de az sem 100% magzatkárosító. Nekem van ismerősöm, aki az első trimeszterben több napig 40 fok FELETTI lázzal feküdt. A kicsi makk egészségesen született. Fentről gondoskodtak róla!

2946. Jasmine (válaszként erre: 2943. - Imo)
2010. jan. 28. 14:44

Semmi sem indokolja, h 40 fokos láz KELL a h1n1-hez! Épp itt olvastam 1 kismamiról, akinek halvány köhintgetései voltak okt-ben és csináltatott nemrég 1 tesztet, h a vérében hátha már ott van az ellenanyag a h1n1-re, mert ez a legújabb, h talán nem is kellene mindenkinek oltatni, mert létezik arra is teszt, h védett vagy-e? És csodák csodája, Ő akkor, amikor alig volt vmi tünete, akkor volt h1n1-es és most hál'Istennek nem kellett oltatnia. Ez a teszt állítólag 5000ft és megmutatja az antitesteket a vérben. Én sem hiszem, h ez a hülye vírus feltétlenül 40 fokos lázzal jár, sőt tovább megyek, azt se bizonyítja senki, h ha Te össze lennél zárva 20 h1n1-essel és még kismama is vagy, vajon elkapnád-e? Én azt érzem, mióta kismama vagyok az immunrendszerem erősebb, mint valaha és hiszek is ebben, h így is marad!


Mióta ennyire megjósolták, h meddig fog tartani, mikor tör ki és mikor fog újra előjönni, azóta nem hiszek ebben az egész reklámkampányban, mert annyira érdekes, h így bejött a nagy jóslat! Ezt honnan lehet tudni, h mikor indul be 1 járvány? Honnan lehet időjárástól, emberektől, a vírus aktívságának ismerete nélkül és ezektől függetlenül jósolgatni már hónapokkal az előtt, h kitört volna ténylegesen bármi is?


Czeizel pedig sztem is 1 pénzéhes pali és mióta volt a gyerekbotránya, a szememben 1 senki! Főleg, h össze vissza beszél, mert volt teljesen ellentmondásos mondata a videoklinikán is. Bárkinek hamarabb hinnék, mint Neki.


Sajnálatos, h "csak" ilyen emberek véleményére adhatott a nép, mint Falus, meg Czeizel...


Felháborít az egész és azokkal a lányokkal is egyet kell értsek, h igen, 70 ezer kismama van és ebből 5 sajnálatosan meghalt ebben a szemét vírusban...DE a tv beszámol, h hányan haltak meg szívrohamban, más betegségben, autóbalesetben terhesen? Ennyi erővel mindentől de mindentől lehet félni és rettegni. Az efajta riogatást vérlázítónak érzem és nem vagyok egyedül!

2945. zsani82 (válaszként erre: 2944. - Imo)
2010. jan. 28. 14:11
na erre énis kiváncsi lennék,de van is egy sejtésem....hogy a mérleg nyelve merre dőlne
2944. Imo
2010. jan. 28. 13:29

csináljunk egy fórumot terheseknek ki oltatott és ki nem

én is kíváncsi lennék

2943. Imo (válaszként erre: 2942. - Lencsicsi)
2010. jan. 28. 13:27

igen és ezek a kismamik biztos otthon ültek és várták, hogy elmúljon a 40 fokos lázuk (aggódva azért, hogy a babájukkal minden rendben legyen) amit egy oltással megelőztek volna.

És honnan tudod, hogy a terhesek hány százaléka oltatta be magát, lehet több mint ahogy te azt gondolnád.

2942. lencsicsi
2010. jan. 28. 12:22

Katttya!correct!DASTINKA!Szívemből szóltatok! Én is teljesen ezen a véleményen vagyok!!

Magyarországon kb.70.000 kismama van, ebből valóban az 5 kismama halála tragédia, de nehogy azt higyjétek hogy megúszni a vírust és az esetleges szövődményeit csak oltással lehet!!

Szerintetek a 70.000 kismamából hányan eshettek már át a víruson?? Biztos hogy több ezren vagy több tízezren már!! Lehet hogy nem is gondolták hogy ez a h1n1...És ezek a kismamik közül a legtöbb tuti hogy nem volt beoltva mivel úgy tudom

hogy még mindig a kismamák nyomó többsége nem oltatott!! És annak nem néztetek utána, hogy a szezonális influenza szövődményeiben tavaly meg az előtt meg az előtt...mennyien haltak meg, és ebből mennyi kismama volt esetleg??

2941. DASTINKA (válaszként erre: 2938. - Babibi)
2010. jan. 28. 11:37
Bocsi,de te a sajat szemeddel lattad ahogy alitolag az osszes orvos beadatta a terhes felesegenek a vakcinat?mert szerintem nem.tudod mondani lehet sok mindent,de attol meg nem biztos hogy igaz!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook