Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
581. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 571. - 279430c980)
2009. dec. 7. 12:22
Mennyi az esélye, hogy elkapod?? Nem valami sok! Nincs két egyforma ember, persze arról sajnos mélyen hallgatnak, hogy több ezren fertőződtek meg és közülük mindössze 19 a halottak száma és még néhányan vannak életveszélyben. Sokkal magasabb arányban vannak akik átvészelték. A vérzéses tüdőgyulladás pedig ha jól hallottam szövődmény, felülfertőződés miatt jön létre. Maga a H1N1 nem sokkal veszélyesebb a közönséges szezonális influenzánál. A szövődményei miatt veszélyes igazából de el nem hiszem, hogy ezeket nem lehet megelőzni. Én pl azt sem tudom mi az az influenza életemben még sose volt talán ezért nem nagyon hiszek benne hogy pont most pont engem fenyegetne. A magam részéről vállalom a kockázatot minthogy az oltás után megint valami bajom legyen.
2009. dec. 7. 12:12

Dr. Czeizel Endre

Szakterület:orvosgenetikus

Elérhetőség:Honlap: www.czeizel.hu

Email: info@czeizel.hu


Bp 14. ker. Bolgárkerék u. 3.

Tel: 06 1 2731913

2009. dec. 7. 12:09
Hát nem tudom. Én is pont ilyenek miatt vittem el a picit, de ugye ő már több mint 10 kg. Hogy a ti esetetekben mi a helyzet arra nem tudok jó választ adni. Szívem szerint javasolnám, hogy igen, de 8 kg alatt nem tudom, hogy jó döntés lenne e! Tanácsolom, hogy hívjátok fel a genetikus szakértőt Dr. Czeizel Endrét! Hátha ő tud megnyugtató választ adni
578. Rozali.w (válaszként erre: 577. - 279430c980)
2009. dec. 7. 11:59
Eddig ők sem akarták, de sajnos a családban van olyan nagyszülő, aki nem hajlandó oltatni, de nagyon könnyen hazaviheti a vírust. Így meg nem merik együtt ünnepelni velük a karácsonyt. :(
2009. dec. 7. 11:43
8 kg alatt én se merném beadatni
2009. dec. 7. 11:42
Az én kisfiam 13 hónapos múlt és 10,5 kg
2009. dec. 7. 11:39

Sziasztok!


Aki 2 éves kor alatti gyerkőcét oltatta, megmondanátok, hogy milyen súlyúak a kicsik? A nővérem gyerkőce 20 hónapos, de még nincs 8kg és a doki emiatt nem meri oltani. Van, aki ilyen kis súllyal kapott már oltást?

2009. dec. 7. 11:31

A H1N1-vírus elleni oltás nem tartalmaz élő vírust, nem okozhat megbetegedést, és nem veszélyes a magzatra - ezt magyar és amerikai járványügyi hatóságok is hangsúlyozták, Amerikában az oltóanyag klinikai vizsgálata alatt várandósokat is oltottak, és nem okozott problémát - a legfrissebb ajánlások szerint a terhesség egész ideje alatt lehet oltani H1N1 ellen. Fontos tudni, hogy minden oltási szezonban vannak olyan nők, akik úgy kapták meg a vakcinát, hogy bár már állapotosak voltak, erről még nem tudtak az oltás időpontjában! Ezekben az esetekben sem volt problémás a terhesség, és nem okozott rendellenességet a babánál.

A család azzal tehet a legtöbbet a kismama és a magzat egészségéért, ha az összes családtag beoltatja magát, bár jó tudni, hogy kézen, tárgyakon az influenza vírusa több óráig életképes, így hazaérés után mindenki mosson kezet, a használati tárgyakat pedig időnként le kell fertőtleníteni.

A terhesség során beadott influenza elleni védőoltás megvédi a csecsemőt is a fertőző légúti betegségtől: egy nyomonkövetéses vizsgálat szerint az oltott anyák gyermekei 63 százalékkal kevesebb eséllyel kapnak laboratóriumi vizsgálattal megerősített influenzát, mint a nem oltott anyák csecsemői

2009. dec. 7. 11:30

A H1N1 elleni oltás körülbelül 80 százalékos valószínűséggel kialakítja a megfelelő immunválaszt - ez függ a befogadó szervezet aktuális állapotától is.

Ám ha valaki az oltás ellenére, 2 héttel a vakcina beadását követően (tehát amikor már hat!) megbetegszik, akkor enyhébb lefolyású lesz a betegsége, mintha oltás nélkül kapná meg a H1N1 vírust.

Az a fiatalember, akiről hétvégén derült ki, hogy az oltás után másfél hónappal került kórházba, és kimutatták nála a H1N1 vírusát, akár bele is halhatott volna az új influenza által okozott szövődményekbe oltás nélkül! - hívták fel a figyelmet szakemberek.

2009. dec. 7. 11:26
H1N1 vírus nagyon veszélyes várandósokra, jelenleg is több kismama van lélegeztető gépen. A H1N1 nagyon agresszív, gyors lefolyású betegséget okozott, erről beszél részletesen az orvos, aki kollégáival megpróbálta megmenteni az édesanyát és magzatát.
571. 279430c980 (válaszként erre: 570. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 7. 11:20

Engem nem tud senki sem rémisztgetni ilyen szövegekkel. Ne haragudj, de nem hiszek benne. Dr. Czeizel Endrével is beszéltem róla és a hírnevét is kockára tenné az oltóanyag biztonsága végett. Tudod a kötelező oltásokban is mind mind benne vannak ezek az anyagok! _Mint már írtam a 15 hós oltás sokkal de sokkal veszélyesebb. És egyébként is nincs kedvem tüdővérzésben meghalni. Fel kell nevelnem a kisfiaimat! A magzatba pedig nem jut át semmi hiszen a méhlepény pont a mérgek kiszűrése végett van! Ez bizonyított tény. Szóval az utolsó hónapokban az oltás már nem befolyásolja a magzat életét!

A kisgyerekekben meg főleg nem. Az ő pici szervezetük is ellenálló a mérgek ellen. De sokkal több mérgezés éri őket a szabad levegőn a kipufogógázok, dohányosok stb... Szóval amit írsz még mindig a párti vagyok, hogy ijesztgetés és semmi több. Tudom vannak nagyon oltás ellenes emberek eleinte én is az voltam, de mint írtam jobb félni mint megijedni. Nekem 2 ismerősöm aki közeli volt meghalt már H1N1-ben. És a barátnőm 14 hónapos kisfia is élet halál között fekszik kórházba tüdővérzéssel! Most akkor erre kellett volna várnom és meghalni nekem a kisfiamnak és a magzatomnak is? Na ne már!

570. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 569. - 279430c980)
2009. dec. 7. 09:02

Nyugtával dicsérd a napot. Sajnos attól, hogy most nincs semmi baja később majd még lehet de akkor már eszedbe sem fog jutni, hogy az oltás a hibás. A vírustól én sem félek, akár elölt akár élő formában van sőt még attól sem, hogy elkapom de az oltásban vannak egyéb anyagok amik nagyon veszélyesek. Ezektől félek.

Semmiképp nem tettem volna ki pici babát terhes nőt meg főleg egy ilyennek. Nem a vírus miatt, de amik még benne vannak formaldehid, higany és az a t** betűs ami most nem jut eszembe ezek súlyos mérgek!! Ha neked meg se kottyan a mazatba is átjut. De különbözőek vagyunk. Talán azért mondom ezt, mert már szenvedtem károsodást az oltások miatt. Gondolj bele lesznek akik beteg gyerekkel kell tovább éljenek miután-puszta jószándékból- beadatták az oltást. Nagyon durva. Na de nem mondok többet.

Örülök, hogy Nektek szerencsétek volt!

2009. dec. 7. 07:58

Én beadattam ugye a 13 hónapos kisfiamnak és magamnak is aki most éppen 30 hetes terhes. Én inkább félek mint megijedek. a kisfiamnak semmi baja nem lett tőle. Az oltóanyag fele állítólag nem káros rájuk nézve, mert ez nem gyógyszer. ez egy oltott vírus amit ugye nem lehet túladagolni. A gyógyszereket igen! Nekem ezt a kielégítő választ adták. Sajnos itt nem arról van szó, hogy nem járunk bölcsibe meg hasonlók. ezt már a levegőben is el lehet kapni, elég ha az ember valaki után beszáll a liftbe. elég egy megfázás az immunrendszer máris gyengül és ott a baj a vírus egyből bekapható. Nekem azt mondta a dokinő ha nem járunk közösségbe, rokonokhoz, bevásárolni nincs a közelben óvis iskolás gyerek akkor nem kell oltani. Na de mondom én akkor áprilisig szoruljak be a gyerekkel a lakásba? Mert elvileg addig kéne vele otthon lenni. És akkor karácsony? Mert ha a gyerek sincs oltva és a rokonok sem, akkor oda se vihető a gyermek.

És ugye sokan kórházba kerültek, terhes mamák, pici babák stb.... szövődmény nagyon kemény! Én inkább beadattam. A 15 hónapos kötelező MMR védőoltás ezerszer kockázatosabb mint ez! Ezt is doki mondta nekem!

A média mindent felfúj, politikával kever és zavart kelt. ez a fő célja! A vakcinát Londonba bevizsgálták és tökéletesnek nyilvánították. Nincs mitől félni!

568. tkgabi (válaszként erre: 564. - Ana888)
2009. dec. 6. 21:49
Látom,más is így gondolja.Mi se járunk bölcsibe,remélem,megússzuk ezt a dolgot.
567. Ana888 (válaszként erre: 566. - 099c0bed40)
2009. dec. 6. 16:51
Ja, ez üzlet valóban..
566. 099c0bed40 (válaszként erre: 564. - Ana888)
2009. dec. 6. 15:50

Szia, igazat adok Neked, ha kicsi gyerekem lenne, ugyan ki nem tenném annak a kockázatnak hogy beoltatom.

Mivel a szer bevezetése előtt gyerekeken nem próbálták az oltóanyagot,( tilos az ember, különösen a gyerekkísérlet) a most oltottakat vehetjük "kísérleti nyulaknak", akikről pár év elteltével tanulmányt írnak a közben szerzett tapasztalatokról. Adja Isten hogy ne legyenek mellékhatások,hogy hasson a szer!

De addigra nyakam rá hogy több nagyobb gyógyszer- cég fogja jelezni, hogy Ő egy milliószor hatékonyabb és mellékhatásoktól 100 %ig mentes szert gyártott, ami mellett az eddigiek kutya fülét sem értek.

Értsétek meg, itt nem az egyes emberek egészsége számít, hanem az a rohadt pénz, a kurva biznisz.

Elég baj, de ez van, ez az igazság.

565. Ana888
2009. dec. 6. 15:50
Ha kísérletezni szeretnék, akkor inkább magamon kísérleteznék, de azt is ezerszer meggondolnám..
564. Ana888 (válaszként erre: 563. - Tkgabi)
2009. dec. 6. 13:11
Hát én semmi esetre sem adatom be a 2éves kislányomnak, nem kísérletezek..ezért nem is adtam bölcsődébe, inkább egy évet még maradunk itthon .
563. tkgabi (válaszként erre: 561. - 279430c980)
2009. dec. 5. 14:57

Én mindent értek,és meg is kaptam az oltásomat,semmi kételyem abban,hogy a védőoltás a jobb megoldás.

Egy kérdésemre nem kaptam kielégítő választ senkitől,pedig sok orvossal érintkezem(gyermekápolónő),hogyan létezik,hogy gyógyszerekből egy 10-15 kg-os gyermek nem kaphatja meg a felnőtt adag felét,mert súlyos túladagolás történne,testsúlykilogrammra számolunk ki MINDENT,amit kap egy 1-3 éves kisgyerek,a H1N1 oltóanyagból viszont simán annak a felét kapja a kisgyermek,amit a nála 5x-6x-7x-8x súlyosabb felnőtt kap?????!!!!!!Megjegyzem,hajszálpontosan ki sem lehet mérni,legalábbis a mi gyermekorvosunk picit kinyomott a 0,5 ml-ből,és már nyomta is bele a 14 kg-os szomszéd kisfiúba.Ez nem túladagolás??!!

Erre keresem a választ,mindenki elkerüli a konkrét válaszadást,mellébeszél.

Ezért (is)nem adattam még be a 2 és fél éves gyerekemnek.Reméltem,hogy forgalmazni fognak külön gyerekeknek is oltóanyagot.Amúgy teljesen oltáspárti voltam-vagyok,de ez számomra érthetetlen,mármint a dózis.

Ti is gondolkodtatok ezen?

562. 279430c980 (válaszként erre: 560. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 5. 12:05
Ne hari amit az előbb írtam a hozzászólás elején az nem neked ment teljesen. Egy része neked, de a többi nem. látom te is csak bízakodsz a magyar szakemberekben. Én is a lehető legjobbakat remélem tőlük.
2009. dec. 5. 05:42

Már bocsánat de ekkora nagy baromságot és pánikkeltést már régen nem hallottam. A kötelező védőoltások sokkal több veszélyt tartogatnak mint ez a z oltás. Ebbe a sima infu elleni oltásnál is 7x kevesebb antigén van. Az autizmus meg már a pocakban eldől utólag nem alakul ki semmitől. Felhívtam Dr. Czeizel Endrét is és ő a hírnevét is kockára tenné a vakcináért! Szóval kérlek ha találsz valami hülyeséget a neten ne azzal illesztgesd a többieket! És még annyi hogy ez nem egy teljes vírus ami halott, hanem egy jelölt vírus, nem élő és nem is teljes szóval mait írtál ott hülyeség ahol van! Ne haragudj nem akarlak bántani vele, de mielőtt leírsz valamit kicsit jobban kérdezz utána. Bocsesze, de orvos családból származok....


18 hónapos csecsemő: én siomán oltanám. A kisfiamat tegnap oltottuk és ő 13,5 hónapos.


Kisgyerekek oltása

2009. október 20-ai összesített amerikai adatok szerint szeptemberóta a halálesetek 88 százaléka a 65 év alatti korosztályt sújtotta. Ahalálesetek 25 százaléka, a kórházi kezelések 53 százaléka a 25 évalatti korosztályban volt. Mindez azt jelenti, hogy a fiatalok ésgyerekek a legveszélyeztetettebb csoportban vannak, köztük azegészségesek is.

Ajánlja-e 1-3 éves kor között az oltást az egészségesgyerekeknek is? Biztonságos-e a vakcina ebben a korcsoportban?Körülbelül hány gyereket oltottak be eddig ebből a korcsoportból?

Dr. Kulcsár Andrea: Igen, ajánlom. Én eddig 303 személyt oltottam be. Köztük súlyosan beteg (itt nem influenzáról, hanem más, általában krónikus betegségekről van szó - a szerk.)és egészséges gyerekeket, és számos alkalommal végeztem oltást 1-3 évesgyermekeknél, illetve a gyerekek szüleinél. Nem tapasztaltam súlyosoltási reakciót: nincs magas láz, nincs komoly helyi reakció. Azoltóanyag tehát nem reaktogén, másfél hónap alatt sem egészséges, sembeteg, sem gyerek, sem felnőtt nem jelzett panaszt.

Az oltásnál kizárólag az anafilaxiával, azaz orvosi beavatkozásnélkül életet veszélyeztető állapottal járó tojásallergia ellenjavallt.Ez azonban ritka, és nem szabad összetéveszteni az allergiatesztekeredményeivel, amelyek nagyon sok esetben mutatnak fals tojásallergiát.Itt tényleg csak olyan esetekről van szó, amikor valaki már a tojásérintésétől is légúti duzzadással, fulladással, vérnyomáseséssel járóreakciót produkál. A tojásfehérje-allergiának semmi köze atejfehérje-allergiához. Ellenjavallt az olyan gyógyszerekre valóallergia, amelyek benne vannak az oltóanyagban. Minden négymilliomodikoltás után egy ilyen eset van - most nem csak influenza ellenioltásokról van szó -, és nincs adat arra, hogy bárki meghalt volnaemiatt.

A szezonális magyar oltóanyagban, a Fluval AB-ben mindhárom vírusból15 mikrogramm van, tehát összesen 45 mikrogramm vírus, míg azújinfluenza elleni magyar vakcinában, a Fluval P-ben mindössze 6mikrogramm. A Fluval AB ezért sokkal reaktogénebb, hevesebb reakciótvált ki, sokkal több mellékhatása lehet gyerekeknél, ezért gyerekekszezonális oltására inkább hasított, split vírust tartalmazó oltástjavaslok. A szezonális split influenzavakcinákkal évek óta vantapasztalatunk ebben a korcsoportban is, és nem volt probléma mégautoimmun betegek körében sem.

A külföldi, újinfluenza elleni split vakcinákra nem érdemes várni,nem érdemes hajszolni őket, mert most minden ország a sajátlakosságával törődik, és csak az adott ország orvosa írhatja fel. Én istartottam a Fluval P-től, de az irodalmi adatok (a szakmai közlemények - a szerk.)alapján most azt látom, hogy a külföldi split vakcinákhoz képest amagyar vakcina hatékonysága meggyőzőbb. Tényleg úgy fest - én semgondoltam volna -, hogy a magyar oltóanyag hatékonyabb. Az oltóanyagokklinikai hatékonyságát a járvány lezajlása után lehet majd összegezni.Nagy hibának tartom, hogy a gyártó cég nem kérte európai törzskönyvet,nyilván ez pénzbe került volna, és nem feketetett energiát aszakirodalmi publikációra sem, így hivatkozási irodalma nincs. A hazaiés nemzetközi bizalomnak mindez sokat jelentett volna.

Összefoglalva: ha egy mérleg két serpenyőjét nézzük, akkor jelenlega járvány és fertőzés veszélye felülmúlja az oltás feltételezettrizikóját. A betegség lefolyása kiszámíthatatlan. Fiatalokra ésegészségesekre éppúgy lehet veszélyes, mint a krónikus betegekre, ésgyerekeknél gyakori a baktériumok okozta felülfertőzés.

Dr. Mészner Zsófia: Igen, ajánlom - a fertőzésszempontjából ugyanis kiemelten magas kockázati csoportnak számítanak.A vakcina minden eddigi tapasztalat szerint biztonságos ebben akorcsoportban is, mivel nem várható lényeges eltérés a 3-4 és az 1-2évesek között. A lényegesen több antigént, azaz a védettségkialakításához szükséges immunanyagot tartalmazó szezonális influenzavakcinákkal már a korábbi években is oltottunk 3 évesnél fiatalabbakat,a Fluval P pedig körülbelül hétszer kevesebb antigént tartalmaz.Valószínűleg ezzel függhet össze, hogy jól tolerálható és igen kevés,átmeneti oltási reakciót látni. A vakcina élő vírust nem tartalmaz.Néhány hónap múlva, a szezon végén fogjuk megtudni, hány gyereketsikerült beoltani ebben a korcsoportban - minden európai országban mostteszik az első lépéseket, ezért pontos adatot jelenleg nem lehet tudnisehol, csak annyit, hogy mindegyik engedélyezett vakcinánál a GCP (Good Clinical Practice - a megfelelő klinikai gyakorlat szerint - a szerk.) elveinek megfelelően előírt létszámú páciens oltásai megtörténtek.

Dr. Paál Tamás: Nem tudunk róla, hogy a vakcinabefolyásolná más gyógyszeres kezelések hatását, kivéve, hogy haimmunszupreszáns, azaz az immunrendszert elnyomó gyógyszert kap valaki.Az 1-3 évesek körében történt kipróbálás során semmiféle olyan tünetnem jelentkezett, ami a nagyobb gyerekeken ne tapasztaltak volna.Elvileg egyéves kor alatt is adható lenne, de mivel a próbákba bevontlegfiatalabb gyermek csak tizenegy hónapos volt, a tisztesség kedvéértnem engedélyezték.

Dr. Berencsi György: Sok ezer gyermeket oltottakmár be a külföldi gyártmányú szezonális influenzavakcinákkalMagyarországon is. A hazai, újinfluenza elleni oltóanyagot avilágjárványra tekintettel vizsgálták meg 1-től 3 éves gyermekekre. Azengedély nemrég született meg, de egyelőre kevés gyermeket oltottak. Azén unokáim köztük voltak.

Várható-e, hogy 1-3 éves kor között erősebbek lesznek amellékhatások? Melyek a leggyakoribb mellékhatások, mikor jelentkeznekés mennyi ideig tartanak? Mikor kell esetleg orvoshoz fordulni velük?

Dr. Kulcsár Andrea: Az előző kérdésnél elmondottakalapján: az eddigi oltások után sem egészséges, sem beteg, sem gyerek,sem felnőtt nem jelzett komoly panaszt.

Dr. Mészner Zsófia: Az oltást követően várhatómellékhatások valójában úgynevezett oltási reakciók - vagyis avédőoltás beadása után nem sokkal, az immunizáció, azaz a védettségkialakulásának jeleként számítani lehet a beadás helyén bőrpírra,duzzanatra, fájdalomra, ami átmeneti, minden beavatkozás nélkül is 2-3napon belül eltűnő jelenség. Nem várható, hogy gyakoribb legyen 1-3évesekben, mint idősebbekben. Érdemes más tűt használni az oltóanyagfelszívására és másikat a beadására, a helyi reakciók így iscsökkenthetők. Általános tünetként a láz és a hőemelkedés igen-igenritka, esetleg múló rossz közérzet, gyomor-bél panaszok adódhatnak.Mindezen oltási reakciókra az oltást követő napon, illetve legfeljebbés csökkenő tendenciával másnap, harmadnap lehet számítani. Afájdalomra panaszkodó kisgyereknek paracetamol, például Panadol,Rubophen vagy ibuprofen (Nurofen) adható, ám a borogatás felesleges ésnem is javít. Orvoshoz akkor kell fordulni, ha valami olyan panasz vagytünet jelentkezik, amit a szülő aggodalomra okot adónak tart - ugyanisaz orvos feladata eldönteni, hogy szóba jöhet-e a fellépő tünet/panaszés az oltás között ok-okozati kapcsolat, vagy nem. Attól ugyanis, hogyvalaki védőoltást kapott influenza ellen, még kialakulhat bármikor másbetegsége is - például torokgyulladása - aminek az oltáshoz semmi köze,még ha időben annak beadása után is alakult ki!

Dr. Paál Tamás: Nem várhatók erősebb mellékhatásokaz 1-3 éves korcsoportban, mint a nagyobb gyerekeknél. Sőt, mégenyhébbek is a mellékhatások, mert a kisgyerekek immunrendszere még nemolyan erős. A leggyakoribb mellékhatások a karfájás, nyűgösséglehetnek. Orvoshoz akkor kell fordulni velük, ha egy nap alatt nemmúlnak el - ez egyébként mindenre igaz.

Dr. Berencsi György: A mellékhatások sokkal kevésbéveszélyesek, mert a káros anyagokra is gyengébben reagálnak a gyerekek.A gyerekeket rendszerint nem kezelik Gentamycinnel, Neomycinnel,Vancomycinnel, ami ellen allergiások lehetnének (ezek azok azantibiotikumok, amelyek az oltóanyagban annak tisztasága miatt kismennyiségben jelen vannak, és az arra érzékenyeknél allergiás reakciótokozhatnak; de mint az előző válaszok egyikében olvashattuk, ezrendkívül ritka, és nem tudnak emiatti halálesetről - a szerk).

Mi a helyzet akkor, ha valaki akkor fertőződik meg élővírussal, amikor már be van oltva, de még nem alakult ki az immunválaszaz oltásra (tehát mondjuk néhány nappal, egy héttel az oltás után)?

Dr. Kulcsár Andrea: Ez nem probléma, nem erősíti abetegségét, semmilyen hatása nincs a betegségre, csak ebben az esetbenfeleslegesen kapta már meg az oltást.

Dr. Mészner Zsófia: Ez esetben sem jár rosszabbul,mintha nem kapott volna védőoltást. Sőt, arra számíthat, hogy akialakulóban lévő immunitása, azaz védettsége enyhébb lefolyásúbetegséghez segíti hozzá.

Dr. Paál Tamás: Súlyosabb nem lesz a betegsége.

Dr. Berencsi György: Az oltás után minden nappalemelkedik az immunrendszer képessége a védekezésre. Az oltás napjánfertőződött gyermekben egyébként ezerszer annyi élő vírus keletkezik,mint amennyi elölt vírus van a védőoltásban. Magyarul: a legrosszabbesetben sem történik semmi, ami rontana a betegségen.

Lehet-e szempont a 3 év alatti gyerekek oltásánál, hogy jár-e a gyerek közösségbe vagy sem?

Dr. Kulcsár Andrea: A közösség szinte biztosfertőződést jelent, és a család is egy közösség. Nagyon fontos, hogynem szabad elfeledkezni a szezonális influenzáról és egyéb vírusokrólsem. A szezonális vírusok és a H1N1 pandémiás típusa együtt fogjaokozni a nagy problémát, ezt a helyzetet sokan még nem ismerik fel.Egyre nehezebb lesz a helyzet, mert nem lehet majd megállapítani atünetek alapján, hogy a világjárvány vírusa okozza, a szezonális vírus,vagy az ősszel-télen egyébként is tomboló felsőlégúti vírusok. Miremegéled a gyanú és megszületik a diagnózis, kicsúszunk a terápiásidőből, ami az első 48 óra lenne.! Néhány hét múlva már várható aszezonális vírus is.

Dr. Mészner Zsófia: Ez lehet szempont az oltásmellett, ám az otthon nevelt kétéves is fertőződhet a testvéreitől, aszüleitől, ha kimegy a játszótérre stb. Egészen tavaszig nem tartható őse búra alatt - jobb inkább az oltást választani neki is.

Dr. Paál Tamás: Igen, közösségben természetesen a legkönnyebb megkapni a vírust.

Dr. Berencsi György: A közösségbe járó gyermeknagyobb fertőzési kockázatnak van kitéve. Az oltás azonban annálfontosabb, mert a közösségben a gyermekek legalább 15 másik kórokozóvalis megfertőződhetnek. Azok ellen a vakcina nem véd, de az influenzarendszerint egy másik kórokozóval együtt szokta a szövődményesmegbetegedéseket okozni. Oltani akkor is kell, ha a gyermek nem járközösségbe. Előre nem lehet tudni, kinek lesz komplikált fertőzése agyermek környezetében.

Javasolja-e, hogy az 1-3 évesek a szezonális influenzavírusok ellen is megkapják most a védőoltást?

Dr. Kulcsár Andrea: Én javaslom az oltástszezonális és újinfluenza ellen is, és a két oltást lehet egyszerre isadni. Először ezt nem javasoltuk, de azóta van már tapasztalat arra,hogy együttes beadásuk sem okoz problémát. Szezonális influenza ellenévek óta ajánlás van, hasított, úgynevezett split vakcinával oltunk, jóa tapasztalat. A szezonális vírus ellen tehát olyan oltóanyagotválasszunk, amely nem egész, hanem hasított, split vírust tartalmaz.Szezonális influenza ellen az oltás 6 hónap felett lehetséges. Azoltóanyagok Fluarix, Begrivac, Vaxigrip, 3 éves kor alatt fél dózisban.Kilenc éves kor alatt, akit először oltanak annak 2 oltás jár 4 hetesidőközzel.

Dr. Mészner Zsófia: Igen, én például a saját családomban minden ilyen korút is beoltottam a szezonális influenza ellen is.

Dr. Paál Tamás: Igen, és ezt például a sajátunokáimra is értem. Mindegyik influenza veszélyes a gyerekekre, ésegyszerre is támadhatnak. Ha egyiktől legyengül a gyermek, a másikkönnyebben megtámadhatja.

Dr. Berencsi György: Ha van védőoltás, be kelloltani, mert ők az előző évi szezonális járvány során még nemszerezhettek védettséget. Másrészt az elmúlt évi szezonálisA/H1N1-változat ellenálló lehet Tamiflu iránt. (A szezonálisvírusok között is vannak H1N1 törzsek. A Tamiflu vírusellenesgyógyszer, tehát nem védőoltás, hanem gyógyszer, amelynek a betegségelején történő beadása megelőzheti a szövődményeket. A világjárványvírusa egyelőre érzékeny erre a gyógyszerre - a szerk.)

(Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO szakértői véleménye az,hogy inaktivált, azaz elölt vírust tartalmazó szezonális és pandémiásoltóanyagok együttadása nem növeli a reaktogenitást és nem csökkenti ahatékonyságot, a kivárás felesleges és járványidőszakban veszélyes - aszerk.)

Az 1-3 évesek egyébként is több védőoltást kapnak/kaphatnak, ebben az összefüggésben nem jelent-e problémát egy újabb oltás?

Dr. Kulcsár Andrea: Nem jelent problémát. Az esetleges allergiás reakciókat nem fogja erősíteni.

Dr. Mészner Zsófia: Nem, ugyanis minden tévhitellenére a védőoltások nem képesek az immunrendszert kimeríteni, éppenellenkezőleg: működtetik az immunrendszert, és a betegség kockázatanélkül adnak védettséget!

Dr. Paál Tamás: Nem, és ezeket az oltásokat nem isegyszerre kapják meg. Midnen esetben azt kell nézni, hogy mi okozza anagyobb veszélyt: egy újabb oltás, vagy egy betegség nagy kockázata.

Dr. Berencsi György: Pontosan fordítva van. Az influenza vakcina javítja a többi oltás - kanyaró, rubeola, mumpsz hatékonyságát!

2009. dec. 4. 15:23

Az Omninvest oltóanyaga teljes virusos oltás, ami azt jelenti, hogy a jó esetben elhalt teljes vírust, az őt körülvevő anyagokkal együtt tartalmazza. Ez ma már korszerűtlen és veszélyes, mert csak tisztitott halott virust szabad beadni.


A vakcina thimerosal-t tartalmaz. A thimerosal, amit magyar nyelven tiomerzálnak kell nevezni, egy higanytartalmú szerves vegyület, ami a szervezetben etilhigan-nyá és tiosaliciláttá bomlik. 1930 óta használják tartósitószerként oltásokban és gyógyszerekben a baktériumok és a gombák elszaporodása ellen.


A US Federal Safety Guideline szereplő maximálisan megengedhető napi metilhiganyadag szájon át történő bevitel esetén, 0,1 mikrogramm/testsúlykg/nap.


A H1N1 vakcinák Tiomerzál tartalma:


- Omninvest 50mikrogr tartalmaz.


- A GSK féle 5mikrogr.-ot.


- a Novartis,Baxter,Sanofi féle nem tartalmaz


Az Oltási Reakciók Jelentési Rendszere Vaccine Adverse Events Reporting System, VAERS tartalmaz adatokat az ügyre nézve is.


A thimerosal emberi hatását gyéren vizsgálták Magyarországon az Omninvest laboratóriumaiban. Az amerikai adatok szerint viszontösszefüggés van a thimerosal szint és az autizmus, a beszédzavarok és a szivbajok egyre növekvő előfordulása között. Ráadásul az egyadagos ampullák használata fölöslegessé teszi a tartósitószereket az oltásokban.


Gyerekek esetén ez a vegyület hajlamosit az autizmus kialakítására, ez jól feltárt problémakör:


www.autism.com/triggers/vaccine/mercury.htm


A thimerosal bárányoknál szembe cseppentve terméketlenséget okozott, ami felveti a veszélyét annak, hogy ez embernél is előfordulhat. A gyermekkorban higanymérgezést szenvedettek közt feltűnően sok a meddő ember. Amikor patkányokkal etilhiganyt lélegeztettek be, két generáción keresztül tapasztaltak termékenységi problémákat.


A szervetlen higanyra hasonló veszélyek jellemzők. Számos állatvizsgálatban genetikai károsodást illetve termékenységi problémákat okozott. Egy vizsgálatban egereknél a higanyklorid csökkent termékenységet és élettartamot idézett elő. /petefészek sorvadást idézett elő a higanymérgezés jele nélkül is/


Egy korai vizsgálat a születési rendellenességek szignifikáns növekedését mutatta ki a thimerosal alkalmazása kapcsán. A szivpanaszokkal való összefüggéseinek is kiterjedt vizsgálatai vannak. Esetleg meg kellene kérdezni az engedélyező államot, hogy valójában hány emberen tesztelték az Omninvest oltóanyagát. Nehogy az derüljön ki, hogy csak H5N1 tesztek voltak, azokból is kevés, és törzsváltással átléptették H1N1re, mellékhatás vizsgálat nélkül.


Reméljük, a Magyar népköztársaság járványügyi szakemberei erre figyelemmel, minden körülményt mérlegelve engedélyezték a törzsváltást.

559. gabb
2009. dec. 4. 15:21
hahó, sehol senki?
558. gabb
2009. dec. 4. 13:50

Sziasztok!


Érdekelne ki mit tud arról, hogy 18 hónaposoknak beadható-e a H1N1 magyar vakcina?

2009. dec. 4. 11:53
Na a 13,5 hónapos kisfiam beoltva! ezen is túl vagyunk!
2009. dec. 4. 07:12

Igenám a simába is sokan belehalnak. De professzorok bizonyítják és a hírnevüket is rá mernék tenni, hogy a sima influenza egy járvány ami ugye minden évben van. A H1N1 viszont nem egy sima járvány hanem VILÁGJÁRVÁNY!

Én kellő képpen betojtam. A kisfiam 13,5 hónapos én meg terhes vagyok.. oltatunk ez tuti!

555. ében11 (válaszként erre: 554. - Tizand)
2009. dec. 3. 16:56

nem hiszem hogy politikára fogják vagy az befolyásolná a döntésüket.pl. a sima influenza ellenit sem adatja be mindenki, és a sima influenzában is halnak meg haltak meg sajnos-mégsem mutatták mondták írták a médiában.

mindenki eldönti hogy adatja-e vagy nem.

554. tizand
2009. dec. 3. 16:48
Én olyan felelőtlennek tarom azokat az embereket aki még mindig a politikára fogják a vírust és nem adatják be,mert makacsok.Én is beadattam a 3 éves kisfiamnak is és az egész családnak.Ki tudja mi lesz még itt.Czeizel Endre is azt mondta,hány embernek kell még meghalni,hogy az emberek komolyan vegyék ezt.
553. zsanky (válaszként erre: 548. - 6208ad5eaa)
2009. nov. 29. 18:22

Én már mint korábban írtam, beadattam a két és fél éves kisfiamnak, azért mert ő is bölcsibe jár.

De ő 3 napig 39,2- fokos lázzal feküdt, és úgy legyengült a szervezete, hogy azóta mindent öszzeszedett. Azóta sem jár bölcsibe. Nem akarok rosszat mondani, az is lehet hogy az orvos egy kicsit nagyobb adagot adott be neki. Anyukám mondta is: "Nem figyelted, mit csinál az orvos?" Hát nem, mivel a kicsi sírt, vele foglalkoztam.

552. babibi
2009. nov. 28. 21:14
A mi orvosunk beadatta a 1,5 éves kislányának és egy barátnőm beadatta a 16 hónapos kislányának, mindkettő tök jól van!!!!!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook