Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
461. csabi4
2009. nov. 9. 15:25

Hát nem válaszol nekem senki ???

amugy ha azt mondom megvan már réges rég a rák és vele egyenértékű betegségek kezelésének modja ?? 3szinten bizonyitva agyi CT vel is ??? -szerinted miért nem tudsz rólla ?? Mert bárki meggyogyulhat belölle ezzel a modszerrel 95%feletti a Gyógyultak aránya -szemben az hivatalos orvostudománnyal ahol 5% sincs ...

2009. nov. 9. 15:19

Huh...

Én még véletlenül sem akarnám, hogy valaki azt gondolja, én tudom a frankót. Október végi hozzászólásomban le is írtam, mennyit vaciláltam és morfondíroztam azon, hogy mi a jó döntés. Én mint afféle szivacs, próbáltam a kapott információkat magamba szívni, mérlegelni és utána dönteni. Lehet, hogy nem döntöttem jól, hogy beadattam az oltást, de a jelenlegi helyzetben én ezt láttam jobb megoldásnak, mintsem a vírus tagadásást, a járvány bekövetkeztének tuti valószínűtlennek tartását és a hihetetelen erős immunrendszerembe vetett bizalmat. Próbáltam jóindulatúan figyelni azokra, akik az oltás mellett érvelnek és azokra is, akik ellene beszélnek. Nekem az utóbbiak igen kevés konkrétumot szolgáltatatk véleményük mellett.


Engem nem igazán győz meg a "mellékhatás" amiről konkrétumot nem mondtak (mik ezek).

A jogszabályok taglalása ( a jog nem véd a vírustól)

A titkosított gazdasági szerződés ( ami lehet, hogy adófizetőként a zsebemre megy, de a vakcina minőségét nem befolyásolja és engem ez érdekel)

Az sem érdekel , ki vállalja érte a felelősséget, soha semmi sem 100%, ha én adnám be az oltást, én sem vállalnék érte felelősséget. Ha bajom lesz tőle, nem az érdekel elsősorban, hogy kin verjem le.

Bennem nagyobb a betegség okozta szövődményektől való félelem, mint az oltás szövődményeitől való félelem.

Az meg, hogy rövid idő alatt készült el, annak örülök, nem lennék nyugodt, ha azt mondanák, meg van az ellenszer, de 10 év múlva dobják piacra a mellékhatások tisztánlátása végett. Bárcsak a rák ellen lenne valami holnapután-sokak életét mentené meg, még ha 15 év múlva esetleg memóriazavaruk lenne e miatt.


Bízom a nálam okosabb emberek tisztességében Ilyen kérdésekben és remélem, hogy nem lesz járvány. Ha lesz, remélem megvéd a vakcina.

2009. nov. 9. 15:09
Mindenki mást mond. Hogy kinek van igaza, az majd csak pár hónap múlva derül ki. Mondjuk, néhány agyament mikrochip-es körlevéltől nem tudom eldönteni, hogy sírjak, vagy nevessek. Ettől függetlenül nem vagyok meggyőzve a védőoltás biztonságosságáról, úgyhogy én nem adatom be sem magamnak, sem a gyerekeimnek. 6 hónapig minimum tesztelni kéne a szert ahhoz, hogy a hosszútávú mellékhatásai kiderüljenek. Ez itt nem történt meg, bár az a kék vázás hasonlat tetszett. :)
458. csabi4
2009. nov. 9. 15:05
Megnéztétek a képeket ? hol vannak a bacilusok virusok amik a kolerát pestist okozzák ???
457. csabi4
2009. nov. 9. 14:58
Na látod ezért utálom amikor már ennyire kiéleződik egy téma - te is mondod az igazad én is mondom a magamét -illetve nem a magamét -mert ez sem az igazság :) de járjatok utánna -az igazság odaát van :) én már több alkalommal leirtam hol találjátok meg ...
2009. nov. 9. 13:31

Bocsi,jobb kedvre tudna vidítani!

Látod már írni se tudok :)

455. 0f8333367d (válaszként erre: 454. - Csabi4)
2009. nov. 9. 13:29

Utolsó személyes hozzád szólásom!Szánalmas vagy!

Az igazság odaát van :)

Ha már nem tudsz önálló véleményt nyilvánítani,akkor miért is kell idézett szöveg mögé állni?

Kérdésem csak annyi lenne,hogy ez a kitalált orvos személyiség csak és kizárólag tőled tudható hogy létezik? Miért is kellene neked ezt elhinni?

Attól,hogy valakinek van egy weboldala nem biztos,hogy valós személyét rejti!

És még mindig azt mondom,hogy üldözési mániád van !

Inkább írogass egy hosszú combú, 24 éves szőkének,hátha jobb kedvre vidítani ebben csúnya-csúnya világban!És hidd el biztosan jobban lennél!

Válaszodat még megvárom,hátha szorult beléd egy kis humorérzék!

454. csabi4 (válaszként erre: 453. - 0f8333367d)
2009. nov. 9. 13:19

Ha elolvastad volna te nagyon okos NEM Én IRTAM ő létező személy és azt is leirja hogy hol melozik Ő miatta volt a feljelentés is amit elutasitottak ....

ha valaki nem képes elolvasni más irását az maradjon csendben inkábbbbb fáj az igazság ???

453. 0f8333367d (válaszként erre: 452. - Csabi4)
2009. nov. 9. 13:14

Neked üldözési mániád van!

Sajnálni tudlak!

Embereknek erre legyen ideje ,hogy én az atya úristennek írtam levelet és még csak nem is válaszolt?!Mit gondolsz, miért nem állnak szóba veled? Ki vagy te? Kék pulcsis,barna hajú valaki? Jesszusom,mint a dedóban!?

Írogass csak!

És tudod mit,a legnépszerűbb blogger tulajdonosa valójában lehetek én is,te is,meg a szomszéd kis srác is.Messziről jött ember meg azt mond ,amit akar!

452. csabi4 (válaszként erre: 449. - Gilmore*girls)
2009. nov. 9. 12:53

Ezek általános leirások amikröl te azt hiszed korrekt tájékoztatás -a korrekt tájékoztatáshoz nem általános infot hanem tényszerü adatokat kell felsorolni amit a doktorodtól megkérdezhetnél és 2en eldönthetnétek hogy megéri e ??pl a mellékhatásról arról hogy mennyi is a higany benne meddig és mennyire hatékonyan véd --

de ha csak ennyire képessek -és ne feledjük titkositott szerződés is van a háttérben !!!



ÁLTALÁNOS JELLEGŰ JAVASLAT


Tisztán tetten érhető szinte valamennyi ÁNTSZ, miniszteri, kormányzati és un. szakértői nyilatkozatban, hogy a védőoltásokkal kapcsolatos közlésekben kínosan kerülik jogszabályok, vagy joghelyek, jogelvek említését is.


Kizárólag tragikus pofavágás, egyéni vélemény, általános tapasztalat, és egyéb zöldségek alapján kapunk információt, sem tanulmány, sem statisztika nincs senkinél.


Csak a parttalan riogatás.


A hiteles tájékoztatáshoz, a meggyőzéshez ma már ez elégtelen. Az emberek nem színházat várnak, hanem tényeket, és alátámasztott, nem pedig légből kapott érveket, ez különösen egy-két régi, csepűrágó szintű szakértő megnyilatkozásait teszi tragikomikussá.


Ugyanez az ajánlat a médiának is, ne fogadjanak el olyan nyilatkozatokat, amik általánosságokkal, megérzésekkel, vagy véleményekkel vannak kitömve tények és érvek helyett.


Mert azt sem hisszük el. Már.


és még egy dolog ami csak a hozzáértönek tünik fel

MEGINT FOSZFORESZKÁL. A HÜLYESÉG


Katt ide, FLUVAL P ismertető az ampullához csomagolva patikában MAI NAPON.


Van egyáltalán WALAMI, amit sikerül rendesen felvezetni ebben az istenvert kampányban?



Ennek viszonylag kevés köze van a mai napság érvényes betegtájékoztatóhoz. Különleges csemege,hogy 6-36 hónapos csecsemőkre szerepel a dozírozás.

Valamint a Lehetséges mellékhatások című

4.pont, ami NEM A FLUVAL P-re,hanem a H5N1-re vonatkozó vizsgálati adatokat tartalmazza!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az, hogy nincs benne,hogy 18 éves kor alatt nem adható egy időben egyetlen más vakcinával sem, már csak hab a tortán!!!!!!!!!

Szemérmesen a titkos homályba vész a thiomersal mennyisége is.

Már megint itt a H5N1, csodálkoztok, hogy senki semmit nem hisz el a vakcinátokkal kapcsolatosan?

Amit itt el lehetett eddig cseszni, azt mindenki elcseszte, remélem valami életműdíj fog majd járni érte, magas pénzjutalommal.:-)

Üdvözlöm a Tudományos Akadémiát, akik szerint ez lenne valamiféle tudomány, és itt minden rendben van. Kollektív szeppuku indikált.

Oltsátok le az összeset, legalább első vérig. A leghangosabbakkal kezdjétek.:-)


[link]

2009. nov. 9. 12:41

Hát. . .

Most lehet, hogy nagyon gyermekinek fog tünni, amit írok. . .

Azt a feladatot kapod, hogy készíts agyagból egy piros vázát. Valószínűleg amikor megcsinálod, a végeredménnyel nem leszel túl elédedett. Legalább is úgy gondolod, lehetne jobbat csinálni. aztán megpróbálod jövő héten is, meg utána is és egyre jobb vázákat csinálsz. Az elsőben is lehetett virágot tartani, nem borult fel, nem folyt ki a víz belőle, de valószínű, egyre formásabb, egyre szebb és jobb vázákat csinálsz. Észreveszed, hogy min változtass, mert hosszú idő múlva esetleg megreped, a festék lepereg stb. tanácsot kapsz, jót-rosszat, megfontolod, újat csinálsz. Elajándékozod, aztán elmesélik milyen jó volt.

ÚJ FELADATOT KAPSZ. Készíts zöld vázát! Ez már valószínűleg nem fog akkora problémát okozni. A lényeg ugyanaz. Az eljárás ugyanaz. talán, még jobb is lesz, mint a piros. Igaz, lehet, hogy a festék egy kicsit lepereg, mert ezt még nem próbáltad, de a víz nem fog kifolyni, a virág nem esik ki belőle és ami a feladata, azt el fogja látni.

Ilyen ez az oltás is. Hosszú évek óta gyártják a régi vagy szezonális influenza elleni oltást. Minden évben egy kicsit más, mert más törzs fertőz, de a lényege ugyanaz. Nagyon ritka a mellékhatás, komoly szövődmény meg még ritkább. Az influenzának sokkal komolyabbak a szövődményei és gyakoribbak. Nincs ellene kampány.

Sokan félnek az oltási szövődményektől, ha megkérdezed melyiktől, dühösek lesznek! Az influenza szövődményeitől ha elsorolod mik lehetnek, nem félnek, kinevetnek, hogy te tartasz tőle.

Az ún. higanyszármazékot említik néha, amit pont azért raknak bele, hogy megakadályozzák a szérum idegenfehérje szennyezettségét. Mint a jól kidunsztolt lekvárt. Muszáj hőkezelni, mégha sok vitamin el is bomlik, mert különben megbuggyan. Hogy ennek a higanyszármazéknak van-e mellékhatása, nem tudni. Még soha nem sikerült bizonyítani, hogy igen. Hogy mit tulajdonítanak neki? Állítólag az autizmust. Ez kisgyerekkorban már eleve nem alakul ki. Vagy úgy születsz, ez nem influenza, ami megfertőz. . . de amikor kihagyták ezt az oltóanyagból, akkor sokan megbetegedtek tőle. Időszakosan lebénultak. Amerikában. Ezért inkább visszatették. Biztos-ami biztos.

Én nem hiszem el, hogy a kollegáim, akik gyógyszergyártásban dolgoznak, meg akarnák ölni az embereket. A lázcsillapítók mellékhatásai sem éppen vidámak, de a 40 fokos lázat az influenzánál mégis csillapítod vele. És a lázgörcs, ami a gyógyszerészünk gyermekénél 7 évesen jelentkezett először? pedig ő hébe-hóba adott gyógyszert a gyerkőcnek. . . Ő most oltat. . .


Senki sem tudja, hogy milyen erős az immunrendszere. lehet, hogy minden nap át tudnám úszni a Balatont, de inkább komppal járok vagy megkerülöm a tavat. valaki pedig a jeges vízben úszik. de nem vagyok benne biztos, hogy nekem menne...

450. csabi4
2009. nov. 9. 12:39

még egyszer felteszem erösss idegzetüek nézzék csak meg !!

[link]

ha igaz volna a fertözéses mende- monda -ezek az emberek hogy élhetnek még egyátalán ??? kolera pestis stb már rég végzett volna velük ??? immunrendszerük kiválló csak nézzetek rájuk ... ha valaki megmondja ez hogyan lehetséges le a kalappal elötte :)

449. gilmore*girls (válaszként erre: 447. - Csabi4)
2009. nov. 9. 12:37

Amelyik betegség ellen van gyógyszer, azt lehet kezelni, nem csak megelőzéssel lehet védekezni. A baktériumok ellen nagyon sok anibakteriális anyag, antibiotikum van. a vírusok ellen az immunrendszer tudja eredményesen felvenni a harcot, ha megkaptad. csak mivel minden nap bombázzák a szervezeted a vírusok és baktériumok ork serege, a szervezeted harcol velük. Sokszor kisújjból, máskor nehéztűzérséggel. Úgy tűnik, ez a H1N1 nagyobb falat, lehet, hogy mindent be kell a szervezetednek vetnie (ezért félő még a túl fokozott immunválasz is, ami a tüdőre nem éppen jól hat), és amíg ő ellene vonja össze seregeit, a másik részen a bacik beleopakodnak...a kétfrontos harc pedig nem minden szervezetnek megy ilyen nagy erővel...senki sem tudhatja, milyen erős az immunrendszere.

Ha egy filmen látnád, hogy a világ egy részén már a járvány 2. hulláma tarol, a környező országokban is egyre nagyobb léptékben halad, s a te országod vezetői mosolyogva mondanák, hogy még nincs itt nálunk a járvány, még nem elég sokan betegek, a hosszú távú hatások vizsgálatához évtized kell...mit szólnál? Közben a világ más részein a mieinknél semmivel sem okosabb virológusok, immunológusok, mikrobiológusok, orvosok, gyógyszerészek a lehető legrövidebb idő alatt előállítják a vakcinát és oltanak. Nem lennél dühös és ideges, hogy mire vár a te országod szakmai elitje?...nem mennél a szomszédba vakcináért, hogy ne kelljen várólistára kerülnöd a Mucsajröcsögei kórház intenzív oszályán a lélegeztetőgépre, nem akarnál védettséget szerezni, még ha kockázata is lehet hosszú távon (nem halálos)...

Hívd fel az ÁNTSZ-t és elmondják azokat a dolgokat, amiket tudni akarsz. Milyen kérdésre nem kapnak választ? Sorold fel légyszí...:-)

Én a védőoltáshoz kaptam egy hat oldalas tájékoztatót, a mellékhatásokról, az összetételéről...

A vakcinát a H1N1 vírus ellen fejlesztették ki, és az ellen oltanak, hogy a betegségtől ne klerüljön az immunrendszered olyan állapotba, hogy nem tudja más baktériumokkal és vírusokkal a harcot felvenni és szövődméynek, szervi károsodások és elég súlyos állapot lépjen fel nálad. Hogy ne legyenek annyian betegek, hogy ne járjon a busz, amivel orvoshoz mész, legyen orvos, aki megvizsgáljon, aki lélegeztetőgépre kössön, ha kell, legyen energiaiparban dolgozó, hogy legyen áramod és fűtésed és ne tőled kapja el az a 3 éves tojásérzékeny kislány, aki nem oltaható...

Persze feltehetjük a kérdést:

Honnan tudod, hogy létezik olyan, hogy oxigén? Nem látod, nem tudod megfogni és csak azért, mert valaki tudós azt mondta, hogy ez van, így néz ki és ettől élsz...még igaz is:-). És ha nem is igaz és egy nagy átverés...És ha nem is kellene oxigén...be is fogom az orrom...:-)

448. 0be34f3780 (válaszként erre: 447. - Csabi4)
2009. nov. 9. 12:22
Nekem is ugyanaz a véleményem az oltásról,a járványról mint neked.
447. csabi4
2009. nov. 9. 11:57

ez szép megfogalmazás volt:) DE ennyi erővel a világ összes betegsége ellen is kellene védőoltás mert lehetséges hogy járvány lessssssszzzzz ... és mint irtam már nemhogy nőne de csökken az orvosokhoz fordulok aránya

szépen összefoglaltad amugy a dolgokat csak egy két lényeges dolgot kihagytál a menetből -pl miért nem válaszolnak az orvosoknak a szakmai kérdésekről se az ántsz se a gyártó ?? 6 hete már hivatalos levélre ?? ez több mint különös ugye ??

nem tünik fel 85%os tévedési arány ???

miért nincs a mellékhatásokról egy összefoglaló -? oltott =mellékhatások mik és milyen problémát okoztak -miért gondolkodnak ugy hogy sorban megszegik a jogokat - mégegyszer megkérdem tudjátok mi ellen oltanak ???

446. gilmore*girls (válaszként erre: 441. - Csabi4)
2009. nov. 9. 11:40

nem pár hónap alatt...Évtizedek alatt kidolgoztak vírusok ellen vakcinákat és így ugyanazzal a metódussal kell sok más vírus ellen is vakcinát gyártani. Ha már tudsz piros vázát készíteni , mert megtanultad 20 év alatt, zöld vázát sem lesz nehéz csinálnod. Nem kell 20év hozzá. Mákos tészta, diós tészta...

Málnalekváros bukta, baracklekváros bukta...

445. 7a8b421bcf (válaszként erre: 443. - Reni8018)
2009. nov. 9. 11:37
Nekem is tetszett ez a hozzászólás!
444. gilmore*girls (válaszként erre: 441. - Csabi4)
2009. nov. 9. 11:37

Az oltás védekezés valami ellen...ha már itt van, kár oltatni, mert beteg embert nem oltunk és van lappangási idő is. A szervezet az ellenanyagot is egy kis idő alatt termeli ki. Aztán elrakja a spájzodba és ha jön a vírus, egyből beveti ellene, s így a szervezetedben alvó bacik, amik ellen minden nap küzdesz, nem tudnak a tüdődbe, agyadba jutni, miközben az immunrendszered a vírussal küzd. Nem kell a szervezetednek többfronton háborút vívnia.

Mivel nem kell minden gyanus esetet szerológiailag vizsgálni, ezért az adatok nem igazán valóságosak, inkább informáliask. Nem homokzsákot kell hordani árvíz idején, hanem gátat építeni aszály idején :-)

443. reni8018 (válaszként erre: 438. - Gilmore*girls)
2009. nov. 9. 11:06
Látod én teljes mértékbe veled értek egyet!!!Én ma viszem a 11 éves nagylányomat és a 4 éves aszmás allergiás kicsilányom!!És most hogy olvastam a hozzászólásodat egy kicsit nyugodtabban is indulok el velük a dokihoz!!!
442. 7a8b421bcf (válaszként erre: 440. - A9e1c02a7b)
2009. nov. 9. 11:04
Éppen ezért ez csak az én magánvéleményem, ami a családomra vonatkozik. Természetesen senkit nem akarok se rábeszélni, se lebeszélni az oltásról. Én megkaptam mindkettőt, ma a férjem is megkapja, és a héten a gyereket is beoltják a suliban. De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.
441. csabi4
2009. nov. 9. 11:03

Bocsi ha megkérdezem de mi ellen is van az oltás ?? H1N1 ugye erről megy a vita -egy érdekes friss adat :

Az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) legfrissebb jelentése szerint május óta összesen 319 betegnél igazolták a H1N1-vírust, közülük 68-at ápoltak kórházban, 5 beteg halt meg.

közel 3000mintából -319 nél igazolták hogy jelen van - a járványhoz heti 20.000 megbetegedés kellene nemhogy h1n1 de sima influenza járvány sincs -holnap elhiresztelik a macska influenzát és kidolgoznak rá pár honap alatt egy tuti oltoanyagot ...

440. a9e1c02a7b (válaszként erre: 439. - 7a8b421bcf)
2009. nov. 9. 10:59
Nem lehet tudni sajnos, hogy ki döntött jól.. .csak utólag.
2009. nov. 9. 10:52
Most hívott a férjem, hogy a cégükhöz is megérkezett az oltóanyag, délután megy a doki. Remélem Ő sem lesz beteg utána, és megússza annyival, mint én. Úgy gondolom, jól döntöttünk.
2009. nov. 9. 10:49

Egyszer jártam erre (október végén), és írtam arról, hogy milyen nehezen hoztam meg a döntést, hogy mit tegyünk, egyik nap úgy gondoltam oltatunk, a másik nap úgy, hogy nem...

Volt aki emiatt elég hisztisen nekemesett...ezért inkább nem írtam egy ideig, mert én a tpoik címére adtam választ, propagálni pedig semmi okom nincs. De az illető nagyon aggitált a "nem oltatunk" mellett. Én soha nem gyűlölködnék azért, mert valaki másképp dönt a gyermekeit érintő dolgokról, mint én...minden eset egyéni...nehéz döntést hozni, saját bizonytalanságunkat nem úgy kell leküzdeni, hogy aki nem úgy dönt, ami szerintünk helyes, azt földbe döngöljük, és így a környezetünk végül azt szajkózza, amit hallani szeretnénk...EZ EGY FÓRUM...

Én a szakmámból kifolyólag is sok orvossal beszéltem, és a nagy részük ajánlotta az oltást a két kislányomnak is.

Ahogy Gilmoréknál szokás készítettem egy pro-kontra listát:-).

Leírtam egy lapra, hogy mik lehetnek az oltás és mi az influenza szövődménye.

Ez alapján az oltás nyert.

Aztán elgondolkodtam a hosszútávú szövődményeken, ami bármi lehet, mivel még senkinél sem telt el hosszú idő. Belegondoltam abba, hogy bárhol a világban oltanak, nem lehet olyan hosszútávú kísérletezés eredménye, mert a vírus most jelent meg tömegesen és most kell védekezni ellene, nem 5 év múlva. Aztán elméláztam azon, ha filmben látnám magam, és azt mondanák, hogy megállíthatom az járványt, olyanokat megmentve, akik nem olthatók, és a gyermekeimet is megóvhatom a lélegeztetőgéptől, de hallanám a vészjósló hangokat az oltás ellen, melyik magatartás lenne szimpatikusabb...Itt az idő is ketyeg, mert a járványban már nincs értelme oltani...Hááát...én hollywoodi hősként oltatnék...Elvégre a mikrohullámú sütőnek, a mobiltelefonnak és a 3D-s ultrahangnak sem ismerjük a hosszútávú hatásait, mégis használjuk...

Aztán azt is végiggondoltam, hogy az orvosok, immunológusok, gyógyszerészek, virulógusok, akik ajánlják az oltást, miért lennének gonosz emberek. Miért akarnák, hogy bajunk legyen? Miért akarnák megölni a gyerekeimet? És akik az oltás beszélnek, biztos, hogy minden információval rendelkeznek és felelősségteljes véleményük van? Egy ismerősöm, aki a Sabin-cseppet is ellenzi, ezt is ellenzi. Mert az immunrendszer legyőzi. És akik a gyerekbénulás miatt ülnek ma is tolókocsiba? Azok a gyermekeiknek ha nem lenne kötelező, akkor is beadatnák.

A gyógyszerlobbi képes arra, hogy meghaljunk egy rossz oltás miatt? És a vitamingyártó-lobbi mire képes?

Szóval vergődtem, de aztán a dokinéni, aki megygógyította mindig a gyermekeimet, akiben megbízok, aki tudom, hogy nem akarna rosszat, beoltotta őket. Vagyis a 7 évest és engem, mert a kicsi holnap kapja meg, mert múlt héten piros volt a torka.

Eddig semmi mellékhatást a 7 évesnél nem tapasztaltunk. Nekem fájt a karom, izomlázszerű fájdalom volt a testemben. Az oltás szövődményei között ez szerepel, két nap alatt el is múlt. Most a derekam fáj, de az máskor is fáj :-) Mondjuk máskor is volt már ilyen "úgy fáj mindenem" érzésem, és akkor nem kaptam oltást.

Remélem nem lesz semmi bajunk, imádkozok mindenkiért és örülnék, ha így megakadályozhatnánk egy járvány kitörését még akár olyan áron is, hogy akik nem oltatták magukat, azok is megúsznák köhögés nélkül és büszkén nevetve mondanák: "na ugye hogy nem lett járvány, a sok buta oltatta magát és mi megúsztuk oltás nélkül is, és a sok parázós most izgulhat a hosszútávú szövődmények miatt..."

Nekem akkor is megérte...

437. reni8018 (válaszként erre: 436. - 7a8b421bcf)
2009. nov. 7. 15:22
Nem nekem nem volt se láz se végtagfájdalom,csak ma reggel éreztem hogy fáj a bal kezem ott ahova az oltást kaptam!!
436. 7a8b421bcf (válaszként erre: 435. - Reni8018)
2009. nov. 7. 14:42
De nem vészes, ugye? Este mutattam némi influenzatünetet(fejfájás, izzadás, végtagfájdalom)de reggelre elmúlt minden.
435. reni8018 (válaszként erre: 433. - 7a8b421bcf)
2009. nov. 7. 14:38
Akkor nekem is az fáj valószinűleg.
434. tücsimücsi (válaszként erre: 413. - 49ca420470)
2009. nov. 7. 12:24
Vagy inkább azok akik seftelni akarnak vele.
433. 7a8b421bcf (válaszként erre: 428. - Reni8018)
2009. nov. 7. 12:08
Én tudom, hogy melyiket melyik karomba kaptam. A jobb karomba a H1N1-et, és azon semmit nem érzek. A balba kaptam a sima influenza ellenit, az időnként fáj egy kicsit olyan izomlázszerűen, de az sem vészes.
2009. nov. 7. 10:54
Hasonló problémával küszködök. Igen 1990 ft-ba kerül. Én még várok,hál'Istennek évek óta nem volt már lázas beteg a fiam,nagyon szereti a gyümiket mindegyiket megeszi minden mennyiségben. Félek ha beadatom csak ártok vele,megzavarom a szervezetét ill. az immunrendszerét.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook