Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
491. f8db0709b8 (válaszként erre: 489. - Andrea7170)
2009. nov. 10. 13:40
Végül is mind1,hogy az oltásba vagy a betegségbe hal bele valaki!Valamiben meg ugy is meg kell!
490. andrea7170 (válaszként erre: 469. - Reni8018)
2009. nov. 10. 13:36
Ezt jóolvasni igy én sem féltem anyira a gyerkőcöket amugy a pulmonológus főorvosuk is ajánlja.
2009. nov. 10. 13:27
Nemtudom miért van ilyen ellentábora az oltásnak én 10 éve megkapom rendszeresen a szezonális oltást.A gyermekeim harmadik éve kapják arra már nememlékszem hogy 10 évvel ezelött is ekkora ellentábora lett volna az oltásoknak.Az tény hogy hamar kidobták oltásra de remélem hatékony lesz és ez nem egy politikai fogás mint sok minden ebben az országban.Én ma fogom megkapni a gyermekeim csak holnap. Ha ugytetszik én leszek a proba.Mert azt megmondtam hogy elöször én és csak utána gyermekeim. Ők sajna aszthmásak mind a ketten nemhiányzik hogy tüdőgyulladást kapjanak. A fiamnak igy is volt 3 évesen kétodali tüdőgyuszija.Mint az egészségügyben dolgozó csak annyit mondhatok ugyan az a cég ugyanaz az az összetétel csak a h1n1 virus ami más az oltóanyagban remélem nemhoztam rossz döntést amiért ma beadatom magamnak.
2009. nov. 10. 12:53

Országosan várhatóan több mint ötmillió védőoltást, ebből egymilliónál többet Budapesten kell majd beadni.


Svéd orvosbarátom küldte: "NE HAGYJUK..!"



Életveszélyes a védőoltás, amit most millióknak akarnak beadni.

Tények: 2009 júliusáig sertésinfluenzában megbetegedett 429, és 1200 között van a halottak száma az egész világon (6,75 milliárd emberből).

Magyarországon csak szívinfarktusban, agyvérzésben többen halnak meg naponta.

Mire ez a nagy sietség, miért akarják hazánk felét napokon belül beoltani?


MIÉRT "KELL" BEADNI????

V É S Z R I A D Ó !



NANORÉSZECSKÉK A NEM TESZTELT SERTÉSINFLUENZA OLTÓANYAGBAN!

VÉDJE MEG GYERMEKEIT A KÖTELEZŐ INFLUENZAOLTÁSTÓL!

OLVASSA EL! MÁSOLJA! TOVÁBBÍTSA! ÉRTESÍTSE A TÖBBI SZÜLŐT!

NEM LEHET KÖTELEZNI SENKIT SEM A H1N1-VAKCINA BEOLTÁSÁRA!

A H1N1-VÍRUS NEM MÁS MINT EGY KATONAI KUTATÓ-LABORATÓRIUMBAN ELŐÁLLÍTOTT GYILKOLÓ VÍRUS-TÖRZS, MELYET SZABADON ENGEDTEK!

Pekingi kísérletek igazolják a halálos hatást az embereknél!

(Pekinger Studie bestätigt tödliche Wirkung beim Menschen)


"Pánikfegyver"



Csalók és becsapottak világa ez!

Ijesztgetnek az influenzával, hogy 3,5 millióan fognak megbetegedni, és több ezren fognak meghalni.

Ugyan, honnan veszik ezt, mikor nincs is járvány? ... De majd lesz - mondják.

"Két halott s lesz még ilyen, és sok ilyen lesz". Az az ÁNTSZ-es briganti olyan biztosra mondta, mint ha arról lenne szó, hogy ma esett és még fog esni, sőt, sokkal több eső fog esni.

Talán egy fantasztikus jóstehetséggel állunk szemben?

Nem... Ők pontosan tudják, hogy mi készül.

Pontosan tudják, hogy a vakcinázás után sok lesz a beteg.

Oltasd be magad, s légy zombi!

Eddig ez az állam mindent elvett, és most..? Most ad ... Segít...

Ingyen és bérmentve beoltja, akit kell.... - hát ez önmagában gyanús. ..mert ennek a nemzetgyilkos, fasiszta kormánynak nagyon fontos a magyar emberek élete és sorsa..


Varga Gábor: "MONDJ NEMET A H1N1-RE!!"



A védőoltásokba csempészett vírusokkal meg lehet változtatni a DNS-t!

Szakmámból adódóan követem a kémia, biológia, genetika legújabb (publikus) eredményeit.

Sokáig keresték a genetikusok a megoldást, hogy hogyan lehet idegen gént, maradandóan kapcsolni az emberi genomhoz; a megoldást a vírusokban találták meg, ezeket ún. vektorként lehet használni, mivel a vírus eredendően úgy működik, hogy a saját genetikai anyagát a gazdaszervezet DNS-éhez kapcsolja.

Innentől kezdve a szervezet a sajátjaként kezeli azt, és pontosan ugyanúgy replikálja, mint ha mindig is ott lett volna.

Ha idegen gént akarunk bevinni egy szervezetbe, semmi mást nem kell tennünk, mint laboratóriumban, - minden genetikus által ismert módszerrel-, az adott gént egy vírus genetikai anyagához kapcsolni, és azzal megfertőzni a célszervezetet.

A vírus ugyanazt teszi, mint rendesen, de viszi magával a "csomagot" is... és ezzel kész...

A hatás visszafordíthatatlan, maradandó, sőt, örökölhető...

Vannak ugyan más módszerek is, de egy kifejlett élő szervezet esetében ez az egyik leghatékonyabb.

A fentiekre való tekintettel én biztosan, nem oltatom be magam, és mindenkinek ugyanezt javaslom, aki biztosan meg szeretné őrizni eredeti génjeit és identitását.


MINDENKIT ÉRINT! FIGYELMEZTESSÉTEK AZ EMBEREKET!



Ne üljenek fel a vakításra! Érdekes, nem, hogy a H1N1 valahogy válogatós, és csak az iskolákban ütötte fel a fejét,n a fiatalok közt, hogy beijesszék a szülőket, hányan is haltak meg eddig benne, egész hazánkban? 2, azaz kettő ember, és az sem biztos, hogy kizárólag ettől! Évente több százan halnak meg a minden évben mutálódó vírusoktól, tüdőgyulladásban és szövődményekben. Miről is beszélünk? S érdekes, a világon csak nálunk van az, hogy a KORMÁNY önfeláldozó módon, a lakosság döntő, értsd szaporodóképes részét, ingyen beoltaná! Mondjuk úgy: leoltaná! S ez az oltóanyag sokkal veszélyesebb, mint bármilyen nátha! Azzal kívánják legyengíteni a szaporodóképes lakosságot!


NE OLTASSA BE MAGÁT SENKI!



Sebő Zsuzsanna gyermekorvos a H1N1-oltásról - "Miért ellenzem?"


- Nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a vakcinációt!

- Az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó. Teljes sejtes vírust tartalmazó vakcina alkalmazása csecsemőkorú, ill. 3 éves kor alatti gyermekeknél való alkalmazása eddig tilos volt, mi több, műhibának számított; most pedig hírtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott! Továbbmegyek: teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagot az Európai Unió országaiban sem használnak.

Talán Afrika egyes banánköztársaságaiban még használható... és nekünk is jó lesz ez, persze!

- Az oltóanyag kipróbálása mindössze negyven (40!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.

- Az egyre szaporodó gyermekkori autóimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek, és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.

- A napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma - hamis.

- Eddig teljes sejtes vakcinával tilos volt oltani a terhes nőket, ezért nincsenek ilyen tárgyú vizsgálatok. Ennek ellenére most az első körben oltandók közé sorolták őket. Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan kimutatni?

- Az oltás mögött komoly anyagi érdekek húzódnak. (S hozzátehetjük: egy esetleges populációgyengítés... jól illik azon folyamatokba, mely hazánkban az indirekt népirtás koncepcióját erősítik)!!

487. csabi4 (válaszként erre: 450. - Csabi4)
2009. nov. 10. 12:50

senki sem válaszol nekem :(

még egyszer felteszem erösss idegzetüek nézzék csak meg !!

[link]

ha igaz volna a fertözéses mende- monda -ezek az emberek hogy élhetnek még egyátalán ??? kolera pestis stb már rég végzett volna velük ??? immunrendszerük kiválló csak nézzetek rájuk ... ha valaki megmondja ez hogyan lehetséges le a kalappal elötte :)

486. 0be34f3780 (válaszként erre: 484. - C502273b01)
2009. nov. 10. 12:33

Szívemből szóltál!

Aki akarta az már beadatta az oltást, aki nem az lehet, hogy nem is fogja.

Be kellene felyezni ezt a kampányolást és a rémhíreszteléseket.

485. 39ff6fe670 (válaszként erre: 481. - Kékmacsek)
2009. nov. 10. 12:30

az egyértelmű, hogy azazonnali reakció semmiség, hisz le lett tesztelve rövid távon. Amit senki se tud, mi lesz később. Sajna sok gyógyszer készül már olyan rejtőzködő mellékhatásokkal amik évekkel később jönnek elő. Ha azonnal jelentkeznének, a gyógyszerre terelődne a gyanú. nem gyártok összeesküvés elméletelet,de naív dolog azt gondolni, hogy a világ legnagyobb bizniszébe,a gyóygszeriparba nem fér bele az, hogy rongálják az emberek egészségét a gyógyszereken keresztül, hogy aztán mindenki 60 felett 8-10 féle gyógyszert szedjen már a különböző nyavajáira. Mert ez a helyzet mára mostani nyugdíjasokkal is.


Ha belegondoltok, pl a kaukázusban vagy Erdélyben élő népek nem a rendelőben ülnek egész délelőtt és nem szednek ennyi szart..hiába múltak el 70 évesek.

2009. nov. 10. 12:27

Mindemellett senkit nem beszélek sem rá,sem ellene,de nem kéne mindent elhinni,amit leközölnek a tévében.Képes a szervezet kiállni a vírusok támadását,hiszen eddig is ezt tette,mert ha nem így volna,minden hónapban betegeskedhetnénk mindenféle nyavalyától.

Arról meg már ne is írjunk,hogy ugye kötelező beadatni a Tbc elleni oltást is,mégis kitör újra és újra az embereken ez a nyavaja is:(De erről is hallgatnak,pedig nagyon sokan meghalnak tőle,még többeteket kezelnek.Itt semmi sem biztos,viszont az is igaz,hogy akit beoltanak bárányhimlő oltással,az mégis elkapja,ha egy beteggel találkozik...

483. 39ff6fe670 (válaszként erre: 481. - Kékmacsek)
2009. nov. 10. 12:24
Senki nem a heveny tüneteltől tart..sokkal ijesztőbb mi lehet a későbbi szövődménye.
482. c502273b01 (válaszként erre: 481. - Kékmacsek)
2009. nov. 10. 12:23

Inkább annak az orvosnak a helyében nem lennék,aki viszont rábeszéli az embereket az oltásra,és baja lesz belőle egy gyereknek úgy,mint egy akár felnőttnek....de ne adj Isten!Ne legyen baja senkinek,és még mindig azt gondolom,jobban fel van fújva,mint kellene.Egy oltás nem múlik el nyomtalan,hiszen már a kötelezőeknél is veszélyeknek teszik ki az egészen újszülötteket.Sajnos arról hallgatnak,mennyi újszülött halt bele a legelső védőoltásába!

Ennél az oltásnál is a lényeg a beadáson van,tehát ne várjuk,hogy valós tényeket közölnek majd,mennyi embernek lett tőle baja,akár csak az,hogy kijött rajta az influenza,a későbbi hatásairól meg még maguk a gyártók sem tudnak!

2009. nov. 10. 11:52
Én nem lennék majd annak az orvosnak a helyében, aki lebeszéli a betegeit a védőoltásról - és ne adj Isten - valaki meghal a körzetében emiatt. Akkor majd mit mond? Hogy "Bocsi". Vajon elég vigasz lesz ez annak a családnak?? Én tegnap adattam be magamnak és a 18 éves gyerekemnek a sima influenzával együtt - csak 1 kicsit fáj a helye. De a másik 3 gyerekemnek is beadatom. A férjem 1 hete kapta meg, neki sem lett eddig baja.
480. csabi4
2009. nov. 10. 11:06

From: Dr. Keszthelyi Gyula

Sent: Thursday, November 05, 2009 7:42 AM

To: polghiv@mezokovesd.hu ; tardpohi@freemail.hu ; tisztifoorvos@oth.antsz.hu ; titkarsag.mkovesd@emr.antsz.hu ; titkarsag.tujvaros@borsod.antsz.hu

Cc: lu@mku.hu

Subject: Tömeges jogsértés várható, ügyészségi eljárással


Tisztelt Polgármester Úr!

Tisztelt Ügyész Úr!

A mezőkövesdi iskolák egy részébe járó, háziorvosi praxisomba tartozó tardi gyermekek szülei jelezték felém, hogy az iskolákban jogellenes tevékenység szervezésének előkészületei zajlanak.

Az ÁNTSZ hatósági intézkedésnek álcázott tevékenységet szervez, ennek során a szülők csak hiányos, megtévesztő információkat kapnak.

A nem kötelező oltási kategóriába tartozó influenza oltásokat a gyermekeknek kötelező védőoltási formátum (kampányoltás) keretében kellene megkapniuk, ami többszörösen jogsértő.

Az ÁNTSZ részéről hivatali visszaélés, a pedagógusok részéről jogosulatlan adatkezelés formájában bűncselekmény is megvalósulhat.

Kérem, intézkedjen, hogy az ÖK felügyelete alatt álló iskolákban ezt a szervezést haladéktalanul állítsák le, a tevékenység jogszerűségét vizsgálják meg.

Az ügyről az esetleges bűncselekmények megakadályozása érdekében az illetékes ügyészséget is tájékoztatom.

Üdvözlettel: Dr. Keszthelyi Gyula háziorvos

[link]

479. c502273b01 (válaszként erre: 477. - Csabi4)
2009. nov. 10. 11:06
Ezt én is így tudom,nem kezdeményezhetnének oltást az ovikban,sulikban sem.
2009. nov. 10. 11:04
Nálunk az oviban senki nem kérte,és a suliban is csak 3-an kérték a nem tudom,hány gyerekből.Mi sem kértük,vállalom a felelősséget a döntésemért,de az oltóanyagért hiába vállalnám,ha baja lenne tőle..és mint tudjuk,az országban semmi nem megy jobban,mint az eltusolás,az egymásra mutogatás.És mit érnék én a kártérítésükkel,ha oda a gyerekem egészsége egy oltás miatt.(Autizmust,asztmát okozhat,akár évekkel később).Az influenza ritkán okoz tüdőbajokat,leginkább akkor,ha nem veszik komolyan,és nem kezelik!
477. csabi4 (válaszként erre: 474. - F8db0709b8)
2009. nov. 10. 11:03
Nem felháboritó ugyanis ez a jogszabály !! csak ezt sokan nem tudják -csak az orvos és a szülökre tartozik :)
476. f8db0709b8 (válaszként erre: 475. - Ében11)
2009. nov. 10. 10:50

Igazából nem a virustól tartok,hanem az oltás mellékhatásaitól!

Béres csepp,vitaminok,és vigyázunk!Kézfertőtlenítöt már tettem a konyhába,aki nem használja beljebb nem megy:)Nálunk sem hallottam még ilyen megbetegedésről,de ki tudja.......nagy titok van itt és nem kisebb sumákolás!

475. ében11 (válaszként erre: 474. - F8db0709b8)
2009. nov. 10. 10:36
nálunk se mondtak semmit-de hát érthető.nekem kell döntenem.nem adattuk be-kicsit nem is értem.azt hallom járvány van-de nincs ismerősöm aki influenzás lenne-máskor ezt a környezetemben egyértelműen látom hallom-most egyenlőre nyugi van.és remélem ha el is kapjuk-átmegy rajtunk mint a másik hagyományos-megszokott influenza-illetve hát úgyse fogjuk tudni melyik-mert nem fogják megnézni megvizsgálni melyiket kapja el az ember.
2009. nov. 10. 10:26

Sziasztok!Az oviban tegnap volt erről szó,és az ovivezető kijelentette,nem hajlandó ezzel foglalkozni,ha valaki be akarja oltatni a gyermekét,vigye le a saját körzeti orvosához.Lehet hogy felháboritó,de megértem,mert nem vállal felelősséget azért,ha a gyereknek olyan baja van ami miatt nem kaphatja meg,és baja lesz utána!

Igy papírt sem kell aláírni!

Bár nem akarok oltást,próbálnak rábeszélni....eddig sikertelenül!

473. 7a8b421bcf (válaszként erre: 469. - Reni8018)
2009. nov. 9. 20:43
MA a férjemet is beoltották, már csak az iskolai szurira várunk. Kész cirkusz, ami ebben az ügyben megy, pedig amikor én voltam az orvosnál pénteken, már csak a lap alján volt hely az aláírásomnak, annyian voltak oltatni magukat.
472. csabi4
2009. nov. 9. 20:35

ezt moost találtam a MIM rákforumon :

Vigyázz, veszélyes!


Eltúlozták a sertésinfluenzát? — tette fel a kérdést az amerikai CBS News, miután kimerítő oknyomozó munkát végzett.

A kereskedelmi hírcsatorna megdöbbentő felfedezést tett az amerikai újinfluenzás megbetegedések számával kapcsolatban.

A világszerte reklámozott úgynevezett sertésinfluenza vagy újinfluenza áldozatainak pontos számáról eltérőek az adatok.

A WHO legfrissebb, október 23-i adatai szerint az egész világon 415 ezer ember betegedett meg a H1N1-vírustól és 4999-en haltak bele a fertőzésbe. Az európai járványügyi központ (ECDC) másképpen látja, ők 5382 halottról számoltak be.

Az ECDC adatai szerint Észak- és Latin-Amerikában van a legtöbb halálos áldozat: Brazíliában 1368, az USA-ban 593, Agentínában 560 ember halt meg az újinfluenzában.

Európában a legtöbb halott Angliában van, ott összesen 128-an haltak meg.

A WHO az adatok közlésekor mindig figyelmeztet arra, hogy mivel az államokat már nem kötelezik minden egyes eset kivizsgálására és jelentésére, a valós számok ennél nagyobbak lehetnek.



Vagy kisebbek?


Vagy egyáltalán semmi közük nincs sem az újinfluenzához, sem a régi, évente jelentkező szezonális influenzához?

Az utóbbi, nem kevéssé megrázó következtést vonhatjuk le az amerikai CBS News kereskedelmi hírcsatorna ok-nyomozó riportja után.

De van ennél is megrázóbb tény.



A magyarországi médiumokat a Demokrata kivételével egyáltalán nem érdekelte ez a rendkívül fontos hír, elért lapunk most minden túlzás nélkül mondhatóan sorsdöntő jelentőségű információkat közöl olvasóival.



Amerikai trükkök



Eltúlozták a sertésinfluenzát? – tette fel a kérdést múlt héten az amerikai CBS News.

Akiknek az USA területén az elmúlt hónapokban a betegségét úgy diagnosztizálták, hogy „valószínűleg újinfluenzás", vagy „újinfluenza-gyanús", azok nagy valószínűséggel egyáltalán nem az újinfluenzát kapták el.

Sőt lehet, hogy még influenzásak sem voltak – állítja a hírcsatorna.

Július végén az Egyesült Államok Betegségmegelőzési és Járványügyi Központja (CDC) eléggé meglepő módon arra hívta fel az amerikai tagállamok illetékes szerveit, hogy állítsák le az újinfluenzával kapcsolatos vizsgálataikat és fejezzék be a megbetegedések adatainak mérését.



Ezt a hihetetlen lépést azzal indokolták, hogy felesleges pazarolni az erőforrásokat a vizsgálatokra, ha az amerikai kormány már kinyilvánította, hogy járvány van, az Egészségügyi Világ¬szervezet (WHO) pedig már június elején világjárvánnyá minősítette az újinfluenzát.


A CDC a felhívást viharos gyorsasággal, egyik napról a másikra tette közzé: „a CDC holnaptól nem közöl adatokat a H1N1- ről"– állta szervezet honlapján július 24-én.

A döntést olyan gyorsan hozták meg, hogy a tagállamok véleményét nem vették figyelembe, pedig sok egészségügyi tisztviselő tiltakozott a vizsgálatok és a mérések leállítása ellen, mondván, arra azért van szükség, mert egy olyan új és gyorsan változó vírussal van dolguk, amelyik epidemológiailag teljesen más, mint a rendes Influenza.

A tényleges adatok, tendenciák ismerete pedig sorsdöntő lehet.

Teltek a hónapok, beköszöntött az ősz...


Miután a CBS News újságírói hiába kérték a letiltásig beérkezett adatokat a CDC-től, az információs szabadságról szóló törvényre (Freedom of Information Act) hivatkozva kérelmet nyújtottak be az Egészségügyi Minisztériumhoz.

Mivel a minisztériuma kérelemre még két hónap múlva sem válaszolt, az újságírók az egyes tagállamokhoz fordultak adatokért.

Ötven államtól kérték be a vizsgálatok leállítása előtti Újinfluenzás megbetegedésekre vonatkozó laboratóriumi adatokat.

A beérkezett adatok megdöbbentőek voltak.

Az esetek túlnyomó többségében a megbetegedések nemhogy az újinfluenzával, de a szezonális influenzával sem voltak összefüggésbe hozhatók, annak ellenére sem, hogy olyan páciensektől vettek mintákat, akikről a tünetek vagy bármi más alapján (például Mexikóban jártak) okkal feltételezték, hogy sertésinfluenzásak lettek.


A CBS Neves által megkérdezett egészségügyi szakértők szerint a betegeknek valamilyen légúti fertőzésük volt, aminek semmi köze sincs sem az újinfluenzához, sem a szezonálishoz.

A hírcsatorna felhívta a figyelmet, hogy számos olyan esetben, amikor a betegek diagnózisa csak a tüneteken alapult és nem a laborvizsgálatokon, veszélyesebbnek tüntették fel az újinfluenza járványt, mint amilyen az valójában.

Például amikor szeptember 22-én elterjedt az amerikai médiában a hír, hogy a washingtoni Georgetown Egyetemen 250 diák fertőződött meg a H1N1 vírussal, a fertőzött diákokra vonatkozó számadat csupán becsült érték volt, amely nem laboreredményeken alapult, hanem azon, hogy az egyetemre járó diákok közül hányan keresték fel influenzásnak látszó tünetekkel a háziorvosukat, vagy hányan hívták fel közülük a H1N1 forródrótot.

Holott józanésszel is belátható, hogy laborvizsgálatok nélkül lehetetlen megállapítani, hány diák lett újinfluenzás.



Magyar változatok



A fenti esethez kísértetiesen hasonlít, ami Magyarországon, egy csepeli általános iskolában történt szeptember elején.

„Egy teljes iskolát fertőzött meg a H1N1 Csepelen" – hirdette a Tények című hírműsor szalagcímben, majd a tudósítás első mondata így hangzott: H1N1-gyel, vagyis az újinfluenzával fertőződtek meg száztízen egy csepeli iskolában."

A nyilvánvaló hazugságot szinte kivétel nélkül mindegyik híradás átvette:

" ÁNTSZ megerősítette, hogy új típusú influenza fertőzõtt meg több mint száztíz embert, diákokat és tanárokat is egy csepeli iskolában" — állította például az origo.hu is.


A valóság ezzel szemben az volt, hogy a laborvizsgálatok után csak négy diákról lehetett teljes bizonyossággal állítani, hogy újinfluenzás, ugyanis a beküldött hét mintából csak négy esetben mutatták ki a H1N1-et.

Az első tömeges – négyfős – magyar újinfluenza-járvány egyébként csak annyira volt veszélyes, hogy a gyerekek fele – azaz két diák – pár nap alatt meggyógyult, és senkit sem kellett kórházban ápolni.

A tanévkezdéskor vizionált tömeges diák- és tanár-megbetegedések elmaradtak, annak ellenére, hogy naponta sulykolták a nyilvánosságban, hogy az oktatási intézmények lesznek majd a járvány első szóinú gócpontjai.

Lehet, hogy az újinfluenza vírusa nem tud magyarul.



Kipukkadt a léggömb



Nemcsak a CBS News, hanem a New York Times is azt állítja, az új vírus nem veszélyesebb a szezonális influenzánál.

A tekintélyes napilap arra hívja fel a figyelmet, hogy ha a jelenlegi folyamatok így folytatódnak tovább akkor az új vírus kevesebb embert öl meg és kevesebben kerülnek kórházba, mint a szokásos őszi-téli influenza időszaka alatt, amikor átlagosan 36 ezren halnak meg, és 200 ezren szorulnak kórházi kezelésre Amerikában.

A statisztikák szerint a hagyományos influenzajárványok idején naponta átlag 260 amerikai hal meg.


„Ez csak, nevében influenzajárvány" – írta a Washington Times október 20-án.

A lap emlékeztetett arra, hogy az egészségügyi tanács két hónappal ezelőtt azt jósolta,

októberre a halálos áldozatok száma az Egyesült Államokban 30-90 ezer lehet.

„Mára sokunknak már halottnak kéne lennünk"– fogalmaz ironikusan az amerikai napilap.


A gyengélkedő vírus helyett az oltóanyaggal kapcsolatos bizonytalanságok terjednek.

A legújabb vita a várandós anyák oltásával kapcsolatban alakult ki.


Az Infektológiai Szakmai Kollégium több vonatkozásban bírálta a kifejlesztett vakcinát, többek között a benne lévő higany miatt.


A szervezet szerint az oltóanyagban lévő higanyszármazékok kiürülési idejének meghatározása a terhes és szoptatós anyákra és a gyermekekre vonatkozóan egyszerűen nem igaz.


Hasonló véleményen van dr. Mészáros G. László biokémikus is, aki arra hívta fel a Demokrata olvasóinak figyelmét, hogy a vakcinával együtt körülbelül ötven mikrogramm higanyt is a szervezetünkbe fecskendeznek, a vakcina sterilitását biztosító thimerosal ne" vegyülettel.



– A FDA, az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyezési Hivatal szerint a biztonságos higanybevitel 0,1 mikrogramm egy testsúlykilogrammra vetítve, naponta.

Ez azt jelenti, hogy az ötvenmikronnyi higany csak egy ötszáz kilós ember számára biztonságos.

Az FDA által meghatározott szint feletti higanybevitel pedig kisebb-nagyobb, elsősorban neurológiai és immunrendszeri zavarokat okoz

– mondta a Demokratának dr. Mészáros G. László, aki szerint tanulmányok bizonyítják, hogy a terhes anyákba kerülő nehézfémek, különösen a higany, a magzatban akkumulálódnak.


Czeizel Endre szerint viszont bűn lebeszélni a terhes nőket a H1N1 elleni oltásról, mert az oltóanyag semmilyen fejlődési rendellenességet nem okoz a magzatokban.

A csecsemő hat hónapig védett lesz az új típusú influenza ellen, ha az anya a terhesség hónapja alatt beoltatja magát a H1N1 elleni védőoltással – érvelt a genetikus.


Székely Tamás egészségügyi miniszter ugyanakkor nem tagadta, hogy Magyarországon az oltóanyaggal kapcsolatos klinikai kísérleteknél terheseket nem oltottak be, így nem lehet tudni, vannak-e az oltóanyagnak káros mellékhatásai a várandós mamák számára.


Dr. Keszthelyi Gyula is arra hívta fel a figyelmet, hogy nemcsak a terhességi és a magzati következmények nem ismertek, hanem a hosszú távúak sem, mert ezek jelentkezéséhez hónapok, évek kellenek.


A háziorvos internétes blogjában arra emlékeztet, hogy ,Czeizel Endre is azt állította 1986-ban, hogy Csernobilben a sugárzás a terhes anyákra sem lehet veszélyes.

Nemrégiben már úgy fogalmazott: ő annak idején a hivatalos helyekről kapott adatok alapján mondott véleményt a helyzetről".


Dr. Keszthelyi felteszi a kérdést: hogyan lehet hinni Czeizel Endrének, „aki már huszonhárom évvel ezelőtt is ekkora kapitális baromságot nyilatkozott pusztán azért,

hogy a közvélemény félrevezetése itthon sikeres lehessen?"



A lakosság már döntött



Mindeközben nemhogy az újinfluenza elleni vakcina nem fogy, de a szezonális influenza elleni sem.

Háziorvosok panaszkodnak arról, hogy olyanok sem kérik a rendes influenzaoltást, akik eddig minden évben beoltatták magukat.

A Nemzeti Egészségügyi Tanács úgy fogalmazott, a lakosság „ingatag és tartózkodó" az oltással kapcsolatban, ami részben az ellentmondásos szakmai véleményeknek, részben a "féktelen és gátlástalan ellenkampánynak" tudható be.

Az Egészségügyi Minisztérium feljelentést is tett az ügyészségen, mert „a légből kapott információk szándékos terjesztése megvalósíthatja a közveszéllyel fenyegetés, illetve a törvény vagy hatósági rendelkezés elleni izgatás bűncselekményét" és elbizonytalanítják a lakosságot, ami a járvány elleni sikeres védekezést kockáztatja.


Az ügyészség a minisztérium feljelentését elutasította. Székely Tamás szerint rémhírterjesztés az is, amit több orvos is állít, hogy aki már valaha volt influenzás, vagy kapott már védőoltást életében (ez a lakosság minimum nyolcvan százalékáról elmondható), az két-három nap alatt enyhe lázzal átvészeli a betegséget, hacsak más egyéb betegsége miatt nincs életveszélyben.


Ezen lehetne vitatkozni, az viszont vitathatatlan tény, hogy a csepeli iskolában kitört járvány kikürtölése jókora rémhírterjesztés volt.


Az oltóanyag iránt egyébként nemcsak hazánkban, hanem szerte a világon csekély az érdeklődés.


Egy francia közvélemény- kutatás adatai szerint a lakosság 82 százaléka biztosan nem, vagy valószínűleg nem fogja magát beoltatni.

Németországban mindenkit ingyen oltanak, mégis a lakosság alig 20 százaléka tervezi, hogy beoltatja magát.


A németekben egyébként akkor rendült meg a bizalom, amikor kiderült, hogy a kormány és a magas rangú tisztviselők nem ugyanazt az oltóanyagot kapták, mint a hétköznapi emberek.


Az oltóanyag iránt csak Amerikában nagyobb az érdeklődés, ott sem azért, mert az amerikaiak jobban félnének a járványtól, vagy jobban bíznának az oltóanyagban.

A CDC igazgatója is elismerte, hogy a kereslet a vakcinák iránt azokban az államokban nagy, ahol jelenleg nem áll rendelkezésre elegendő oltóanyag.

Amiből hiány van, az iránt megnő a kereslet.

Magyarországon a hamarosan gőzerővel beinduló kampány azonban már a hiány rémképével sem tud operálni, mert mint tudjuk, az Omninvest hatmillió vakcinát gyártott le.


De talán nem is az oltóanyag iránt rendült meg az emberek bizalma, hanem azoknak a szerveknek a szavahihetősége kérdőjeleződött meg, amelyek világjárványról és halottak millióiról vizionálnak.



Viccnek is rossz



A CBS News riportja után feltehetjük a kérdést, milyen adatokra alapozza a WHO és az amerikai kormány, hogy világjárvány van?

Ugyanis a betegség statisztikai adatai ezt nem támasztják alá.

Az állítólagos sertésinfluenza-járvány tavasszal indult Mexikóból, ahol akkor mintegy kétezer megbetegedés mellett 80 volt a halálos esetek száma.

Ez a 107 milliós lakosság 0,0001 százaléka, azaz 1 millió 337 ezer mexikóira esett egy haláleset.

Ennél többen halnak meg ott bármilyen más fertőző betegségben.


A legfrissebb, októberi adatok szerint a betegséget Mexikóban eddig összesen 37 ezer ember kapta el.

A halálos áldozatok száma 80-ról 250-re emelkedett.

Hasonló számokat kapunk kivétel nélkül minden egyes ország esetében, ha a lakosok és a megbetegedettek számát összevetjük, feltéve, hogy az egészségügyi hatóságok hajlandóak igazat mondani.


Magyarország lakossága durván tízmillió fő, ebből a legfrissebb adatok szerint 297-en fertőződtek meg az újinfluenzával, és négy halálos esetről tudunk.


Járványhelyzet hatályos törvények szerint akkor áll be Magyarországon, ha egyszerre húszezer megbetegedést észlelnek.


Ha azt is hozzávesszük, hogy a négy halálos esetet sem lehet teljes egészében a H1N1-számlájára írni, hiszen Falus Ferenc, országos tiszti főorvos csak a negyedik halálesetnél állította, hogy az illető a vírus első igazi hazai áldozata, akkor milyen adatokra alapozva mondja azt a WHO, hogy a világ népességének egy ezreléke, azaz hatmillió ember, s ebből Magyarországon kétezer válhat halálos áldozattá?


Vajon a világon a hírek szerint influenzában elhunyt ötezer ember közül hánynak a haláláért felelős kizárólag a H1N1?

Vannak-e arra vonatkozó adatok, hogy hány személy szenvedett egyéb bakteriális fertőzésben, ami már az újinfluenza előtt legyengíthette az immunrendszerüket?

Ha ezekre a kérdésekre tisztességes válaszokat kapunk, ami sajnos egyre kevésbé valószínű, akkor is ott fog motoszkálnia fejünkben néhány kínzóan égető kérdés:


A WHO miért akkor minősítette világ járvánnyá a H1N1 okozta influenzát, amikor a Föld hatmilliárd lakosából még csak 140 volt a halálos áldozatok száma, miközben az elmúlt száz évben több világjárvány is követelt egymilliónál több halálos áldozatot?


Ki terjeszt rémhíreket?

És miért?


Lass Gábor

Magyar Demokrata nov.4. szám

elgondolkodtató

471. c502273b01 (válaszként erre: 464. - Csabi4)
2009. nov. 9. 19:28

Csabi,ezt jó,hogy olvastam,megerősített,hogy ne oltassuk magunkat,eddig sem akartuk mondjuk.

Elolvastam a vakcina fejlesztővel készült interjút,és mondhatom,tanulságos volt!

470. csabi4
2009. nov. 9. 16:05

ha elolvasod Dr Hammer történetét megtudod miért és kik nem engedik hogy az orvosok ezt tanulják -

nem irok ide csunya dolgokat de megdöbbennétek hogy mit is mernek megcsinálni -mi ez a vakcina azokhoz képest -semmi -több 10 millió ember élete megmenthető lett volna amiota megvan ez a medicina ...

De a kemot azt ajánlják -sugarat ugyszintén csakhogy ezekkel max hosszabbitják az életét a páciensnek -közben iszonyatos pénz forog ....

és egy érdekesség az alsó szomszédomnak meséltem több fajta dologrol ami a daganat ellen hatásos - a fönökének a lánya melldagis lett és le akarták vágni a fél mellét .... én mondtam eszükbe se jusson -ajánlottam egy szintén lejáratott dolgot -

Tv 2 mérgező barackmag -szintén neves toxikologusunk mit is állit rólla ?? és lás csodát a lánynak a dagija már alig észrevehető -3 honap alatt persze a dokija csodálkozik...a lényeg meghivtak egy eszem- iszomra egy komoly étterembe -most szólt melyik nap jó nekem :)

469. reni8018 (válaszként erre: 460. - Gilmore*girls)
2009. nov. 9. 15:48
Tudom hogy nemtudod a frankót!!!!Te is annyit tudsz erről az oltásról mint bárki más innen a fórumról,de megpróbálsz épésszel gondolkodni,amiket meg is osztottál velünk.Ezért írtam hogy egyetértek veled.Egyébként ma megkapták a gyerekeim is az oltást,és elhiheti mindenki hogy nem mi voltunk az egyetlenek az orvosi rendelőbe akik oltatni mentek!!!!Rajtunk kivül vagy 50 gyereket oltottak 11-től 1-óráig.Holnap meg a suliba megy a dokinéni oltani.
468. csabi4
2009. nov. 9. 15:40
467. gilmore*girls (válaszként erre: 461. - Csabi4)
2009. nov. 9. 15:40

És itt nem akarod látni a jogi biztonságot, a gazdasági tisztaságot, a hosszútávú mellékhatásokat?...

Amelyik állam ezt a módszert felkarolná és pénzelné, gazdagabb lehetne bármelyik oljhercegségnél...

5%-nál sokkal magasabb az orvostudománynál is a rákos betegségekből való gyógyulás...

466. a9e1c02a7b (válaszként erre: 465. - Csabi4)
2009. nov. 9. 15:38
Lehet benne logika, de még meg kell emésztenem. Nem vagyok ellene az alternatív gyógyászatnak, sőt!
465. csabi4
2009. nov. 9. 15:37

Ha nem hihető amit olvasol egy kis bemutató

[link]

ennyire "egyszerűen" lesz valaki rákos -és a megoldás is "egyszerű" -de nem a kemo, sugár vagy a csonkolásos műtét !!

464. csabi4
2009. nov. 9. 15:31
463. a9e1c02a7b (válaszként erre: 462. - A9e1c02a7b)
2009. nov. 9. 15:27
javít: NEKED megvan...
462. a9e1c02a7b (válaszként erre: 461. - Csabi4)
2009. nov. 9. 15:26
Nekem megvan a rák ellenszere? Adjad, gyorsan!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook