Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
641. 625b4da9ec (válaszként erre: 638. - Switzz)
2009. dec. 27. 18:48

Kicsit nagyon naív vagy, de ez a Te dolgod.

Viszont többedszerre kérlek, ne hasonlítsd össze a magyar oltóanyagot egyetlen külföldivel se, mert NEM UGYANAZ!!!

640. correct (válaszként erre: 638. - Switzz)
2009. dec. 27. 11:18

Én nem vagyok pesszimista magyar :) és pesszimista élőlény sem, ezért nem oltatom magam :)

És nekem lett agydaganatom, jelentkezem! És nem tudták megmondani, mitől, 23 évesen.

Csak az derült ki, hogy allergiás vagyok a thiomersalra, amit korábban belémnyomtak a kötelező vakcinákkal.

Attól mert más gyógyszert engedélyeztek és ezt is, nem jelent semmit.

EU-ban évente 197.000 ember hal meg a WHO által engedélyezett gyógyszerek mellékhatásaitól és szövődményeitől.

639. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 638. - Switzz)
2009. dec. 21. 19:31
Nagyon egyetértek!
638. switzz
2009. dec. 21. 19:12

Azt hiszem már leírtam, hogy csak meg kell nézni bármilyen gyógyszernek a betegtájékoztatóját. Olyan mellékhatásokat emlegetnek benne, hogy be sem meri már venni az ember. Mindennél, így az oltóanyagnál is előfordulhat mellékhatás, így ennyi erővel mondhatom azt is, hogy nem veszek be fájdalomcsillapítót, mert ezek lehetnek a mellékhatásai:


LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek, az Algozone-nak is lehetnek mellékhatásai.

Leglényegesebb mellékhatásai a metamizollal szembeni esetleges egyéni túlérzékenységi reakciókon alapulnak (vérképeltérések, különösen a fehérvérsejtszám jelentős csökkenése; túlérzékenységi reakció által kiváltott életveszélyes állapot; bőr- és nyálkahártya elváltozások). Ezek többszöri szövődménymentes alkalmazása után is jelentkezhetnek.

Vérképzőszervi és nyirokszervi betegségek:

A fehérvérsejtszám súlyos csökkenése: ennek tünetei: láz, hidegrázás, torokfájás, nyelési nehézség, száj-, orr-, garat- valamint nemiszervi és végbélkörnyéki gyulladások.

A gyógyulás szempontjából a kezelés azonnali felfüggesztése döntő fontosságú, ezért a felsorolt tünetek jelentkezése esetén a gyógyszer szedését azonnal abba kell hagyni!

A vérlemezkeszám súlyos csökkenése: fokozott vérzéshajlam és/vagy pontszerű bőr és nyálkahártyavérzések formájában jelentkezhet.

Szív- és érrendszeri betegségek:

Vérnyomáscsökkenés, nagyobb adagok alkalmazása esetén heves szívdobogás-érzés, a szívverés gyorsulása, szívritmuszavar és bőrpír jelentkezhet.

Emésztőrendszeri betegségek:

Hányinger, hányás, gyomorirritáció, esetleg hasmenés, vagy ellenkezőleg ritkán székrekedés jelentkezhet.

Vese- és húgyúti betegségek:

Korábbi vese-megbetegedés, vagy túladagolás esetén átmeneti veseműködési zavarok (a vizeletmennyiség csökkenése) léphetnek fel.

A vizelet vörös elszíneződése előfordulhat. Nagyobb adagok esetén fokozódhat a vizelet-kiválasztás.

Légzőrendszeri, mellkasi és mediasztinális betegségek:

Alkalmazása során asztmás rohamot leírtak, különösen acetilszalicilsavra túlérzékeny betegeknél. Nagyobb adagok alkalmazása esetén szaporábbá válhat a légzés.

A bőr és a bőr alatti szövetek betegségei:

Bőrkiütések, toxikus bőrelhalás.

Immunrendszeri betegségek:

Vizenyő, vérbőség a száj-, orr-, valamint a garat nyálkahártyáján.

A túlérzékenységi reakció által kiváltott életveszélyes állapot figyelmeztető tünetei: hideg verejtékezés, vérnyomásesés, szédülés, gyengeség, hányinger, bőrelszíneződés és fulladás. Ehhez társulhat még arcduzzanat, viszketés, szívtáji szorítás, heves szívdobogás és a végtagok hidegérzete


Na akkor köszönjük, ebből se kérünk, ha fáj a fogam, akkor verem a fejem a falba, hogy azt érezzem inkább a fogam helyett... az algopyrint meg szintén elmondtam, csoda hogy nem tiltották be. Akkor egy ennyire "veszélyes" oltóanyagot eleve nem engedélyeznek, és nem nyilvánítják alkalmasnak, főleg nem kisgyerekeknek, terhes nőknek. És akkor Londonban sem a "nagyon jó" minősítést kapja.

Lehet, hogy külföldön nem oltatnak annyian, de nem is rendeznek ekkora hisztériákat emiatt. Ott ha beoltatod magad akkor a másik annyit mond, hogy oké, nem pedig azt hogy 10 év múlva agydaganatod lesz tőle. Ez a magyar mentalitás, mindig is ez a pesszismista hozzáállás lesz a szokás. Nekem se rózsás a kedvem, hogy oltattunk, de próbálom nem idegesíteni magam azzal, hogy milyen szövődmények lehetnek. Az egész élet egy nagy kockázat sajnos. Húst eszek? Vagy megakad a torkomon vagy nem. Kimegyek az utcára? Vagy elcsap az autó, vagy nem.

637. 099c0bed40 (válaszként erre: 634. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 20. 16:49

Figyelj, ez mindenkinek egyéni felelőssége, itt nincs "jó" vagy "rossz" döntés, két variáció van, lehet igent és nemet mondani. Egy másik embernek SEMMI JOGA nincsen arra hogy megvétózza a döntésedet, nyilván átgondoltad hogy mi szól ellene és mi mellette, és ennek a függvényében döntöttél.

Legyen úgy jól, ahogy tetted, én nem kívánok egyebet.

636. 099c0bed40 (válaszként erre: 635. - 9242a6388c)
2009. dec. 20. 16:45
Semmi gond nincsen, én sem okoskodni akartam, sőt továbbra sem szeretnék, úgyhogy annyit mondok: kiskorúnál kizárólag a Szülő felelőssége kell legyen hogy beoltatja-e a gyerekét, felnőttnél megint más eset, talán a könnyebbik dolog mikor az embernek kizárólag magáról, és nem másról kell döntenie.
635. 9242a6388c (válaszként erre: 631. - 099c0bed40)
2009. dec. 20. 10:15
Bocs elnéztem, nem erre gondoltam...
2009. dec. 20. 09:46
Na jó bevallom kicsit félek. De muszáj volt, krónikus tüdőbeteg vagyok.. Lehet megse érem azt a kort amiről szó van most viszont kellett a biztonság.
633. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 632. - 099c0bed40)
2009. dec. 20. 09:45
Nem, mert egyrészt különbség van a kettő közt másrészt úgy tudom az oltás sok generáció óta minimális változtatásokkal a jelenlegi formájában létezik tehát generiációk nőttek fel azóta-egészségesen.
632. 099c0bed40 (válaszként erre: 630. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 20. 09:21
MOST nem, majd 20 év múlva, hisz Te írod éppen a fog. gátlókról az "utóhatást", az oltás meg vadi új találmány....magadnak mondasz ellent, nem érzed így?
631. 099c0bed40 (válaszként erre: 628. - 9242a6388c)
2009. dec. 20. 09:19

Bocsi, de rosszul tudod, a Contergant a terhesség első trimeszterében szedették a kismamákkal, mert hányinger-csillapító és kis nyugtató hatása volt.

( a terhesség eleji rosszullétek enyhítésére lett volna hivatott, csak emberkísérleteket nem végeztek vele, mint ahogy a h1n1-gyel sem, legalábbis csecsemőkön)

A Thalidomid ( ez a hatóanyag) sosem volt fog. gátló, nem is arra való, leginkább olyasminek gondolták, mint manapság a terheseknek hála istennek biztonságosan adható Pipolphen-t.


Tudod, ez az egész nem riogatás, mert ebben a mocsok országban ha valami nagy biznisz, akkor ott senkit nem az érdekel hogy mindez mennyi családi tragédiába fog kerülni, akkor az van hogy nyomják orrba-szájba a beszaratós dumát meg a szert,hadd menjen az üzlet----aztán ha szerencséjük lesz, nem lesz belőle bazdmeg, ha meg mégis, mivel többen benne vannak ebben a mocsokságban, kezdődik az egymásra mutogatás, ugyanúgy mint ahogy évek óta megy a politikában---ebben már hatalmas gyakorlatuk van az illetékeseknek.

630. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 625. - Struki)
2009. dec. 20. 09:05

Ez nagy hülyeség már bocsi!!! Van esetleg tapasztalatod róla, végeztél kutatásokat a témában? Ilyet nem állíthatsz hasraütés-szerűen!!

Ezt az oltóanyagot nagyon régóta használják generációk nőttek fel rajta és semmi bajuk!

Én inkább a fogamzásgátlóktól félnék, mert jelenleg is kutatnak és úgy néz ki az eredmények tükrében el lehet mondani, hogy a hosszú ideig fogamzásgátlót szedő nők gyermekei később mellrákosok lesznek. Most nőtt fel az a generáció, akinek az anyukája első ízben szedett fogamzásgátlót. Ha ez kiderül óriási balhé lesz, és a fél ország leányai(ha nem az egészé) mellrákosak lesznek. Na ettől jogosan lehet félni, de az oltástól.... attól nem.

629. 9242a6388c (válaszként erre: 628. - 9242a6388c)
2009. dec. 20. 08:47
könnyó-könnyű
628. 9242a6388c (válaszként erre: 627. - 099c0bed40)
2009. dec. 20. 08:47

A Contergan-t nem szedte a kismama a terhessége alatt, hiszen az egy fogamzásgátló volt...Miért szedték volna terhesen a fogamzásgátlót? Igen, arról a gyógyszerről kiderült, hogy rossz és magzatkárositó hatása van...,igen biztos a teherbeesés kivédése miatt azt szedte, aki szedte...de már nem terhesen... na mindegy!

Annyira utálom, hogy riogatna mindennel, de értelmes bizonyitott, választ nem ad senki!!!

neked könnyó nincs kisgyereked! Olyan anyukák és apukák irjanak, akiknek pár hónapja már be van oltva a 3 év alatti gyerekük!! Mik a tapasztalatok? Köszönöm!

627. 099c0bed40 (válaszként erre: 623. - Struki)
2009. dec. 20. 08:21

Tökéletesen egyetértek Veled!


Annak idején a Conterganról is mennyire állították hogy tök veszélytelen, és hónapokba ( évekbe) telt mire rájöttek hogy a sok végtaghiánnyal született kisbaba anyukája azt a szert szedte a terhessége alatt....ja kérem, mikor kiderül a baj, akkor max. azt mondják hogy "bocsi",( vagy azt sem, hanem tagadnak) és ezzel el van intézve a dolog.

Ha mondjuk--ne adj isten--4-5 éve múlva megsokszorozódna az oltott babák között az agytumor vagy leukémia vagy csak szimplán az allergia, a fejem rá hogy egy nagyokos se merné nyíltan bevállalni hogy az egykori oltás szövődménye jött ki ennyi idő után.

Ők lázasan vernék a nyálukat, hogy környezetszennyezés, meg globális felmelegedés, meg rákennék arra hogy anyuka nem jól viselkedett a terhesség alatt és amiatt van......26 évet nyomtam le az eü-ben, láttam annyi de annyi "sumákságot" meg "disznóságot" hogy én már nem hiszek még az Atyaistennek sem.


Egyvalaminek örülök, annak, hogy nincs kisgyerekem, az enyémek nagykorúak már, és mindenféle ráhatás ellenére döntöttek úgy, hogy nem kérik az oltást.

626. 9242a6388c (válaszként erre: 625. - Struki)
2009. dec. 18. 22:04

Ez egy "picit" sántit...

Más egy folyamatosan szedett gyógyszer mellékhatása. Mondjuk az Algopyrin rögtön pusztitja fehérvérsejteket....csak nem mindig ellenőrzi az ember a vérképét..Szóval, van valami konkrét adat ami az állitásodat bizonyitja?

625. struki (válaszként erre: 624. - 9242a6388c)
2009. dec. 18. 21:52
Általában minden mellékhatás évek után jelentkezik. Ha rendszeresen beveszel pl algopirint, vagy bármi gyógyszert, nem holnapra fog mellékhatást produkálni, hanem jó pár év múlva.
624. 9242a6388c (válaszként erre: 623. - Struki)
2009. dec. 18. 19:36
ezt honnan tudod?
623. struki
2009. dec. 18. 19:25
A baj ezzel az, hogy ennek az oltóanyagnak nem most jön ki a mellékhatása, hanem 5-10 év múlva.
2009. dec. 18. 17:12
Sajnos nem lehet elkerülni, max ha ki sem lépsz a lakásból hónapokig mert mindenhol ott van! Ha az utcán mész egy ember után és köhint egyet, hozzádfújja a szél vagy bármi. Egyszerüen kikerülhetetlen!!! Nem lennék oltás párti, ha nem makk egészséges emberek halnának bele a szövődményekbe. Mennyivel jobb elkapni és utána egész életedben károsodással élni miatta? Én nem tudnék elszámolni ezzel. Na de ezért vagyok beoltva.
621. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 618. - 099c0bed40)
2009. dec. 18. 17:08
Szerintem kisbabának sem lenne semmi baja tőle, sok ember megkapta már és eddig még nem hallottam semmilyen szövődményről a vírus miatti halálról viszont igen. Egy anyukának nem szabadna kitenni a gyermekét egy ilyen komoly veszélynek. Sokkal nagyobb a rizikó ha elkapja mint az, ha be van oltva. Nem fogják fel az emberek, hogy mekkora veszélyben vannak?? Naponta halnak bele a tüdőgyulladásba az emberek. Ma jelent meg a helyi újságban egy cikk és rettenetesen ijesztő képet festenem, de riport volt úgyhogy el kell higyjem mert ez a valóság. Ennek hatására most ugrásszerűen fog nőni az oltást kérők száma, és jól is teszik. Másoljak ide be belőle? :)
620. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 615. - Switzz)
2009. dec. 18. 17:05
Így van
619. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 618. - 099c0bed40)
2009. dec. 18. 15:47
Köszi,de így se megyek sehová,csak a nagypapa aki nem oltalt.Sajnos nem is fogom tudni rávenni,mert ő is "összeesküvésellenes" párti.Mellesleg sajnos butul el ,szed rá gyógyszert is,ha nem felejti el.A tesóm elkapta a nyavaját és mit ne mondjak ennek 2 hete és egyre rosszabbul van.Karácsony kilőve.Reméljük nem lesz még rosszabbúl,mert az orvosokból nem kér,ő is elég makacs.Én be vagyok olvta ,de mit ér az egész nekem is mennem kell vásárolni és bárhonnan hazahozhatom.De mondjuk a BKV-s párom is aki nem mossa naponta a ruháját,hiába van oltva.(nem lakunk már együtt)Hát oltást úgy sem kapunk,mert nem vagyunk veszélyeztetettek.Attól még nem vagyunk biztonságban ,hogy megpróbáljuk homokba dugni a fejünket.Bár néha én is hajlokrá,hogy még tudjak mosolyogni.Mit nem adnék,ha kicsit idősebbek lehetnénk!
618. 099c0bed40 (válaszként erre: 616. - Cb6e54c3d9)
2009. dec. 18. 13:26

Minden szülőnek saját felelőssége hogy a csecsemője ill. kisgyermeke egészségével mit tesz,( illetve mit nem), szerencse hogy nekem már nem kell ilyen nagy kaliberű kérdésekben döntést hoznom.


Ha a Helyedben lennék, magam biztosan NEM adatnám be a gyereknek, inkább próbálnám elkerülni a kicsimmel azokat a "gócokat" ahol könnyen be lehet szerezni ezt a nyavalyát. ( bevásárlóközpontok, gyerekmegőrzők,nagyobb családi összejövetelek ilyesmi)

617. roxika77 (válaszként erre: 608. - Switzz)
2009. dec. 17. 21:37

érdemes szétnézni más országokban mennyire "nagy" az oltottság. Legtöbb helyen 1% alatti. Érdemes tájékozodni.

A világ sok országában meglehetős szkepticizmus a jellemző a lakosság hozzáállására a H1N1 védőoltással kapcsolatban. A három legnagyobb népességű országban: Németországban, Franciaországban és az Egyesült Királyságban a lakosság alig néhány százaléka oltatta be magát H1N1 ellen. Összehasonlításképpen: a szezonális influenza elleni oltás átlagolt aránya a kontinens országaiban 20 százalék körül mozog.

Mi az alacsony európai oltottsági arány oka?

z egyik tényező biztosan az a közhiedelem, hogy az oltás komoly mellékhatásokat okozhat. Emellett óriási a média szerepe is a betegség és az oltás megítélésében, a nyugat-európai sajtóban például jóval kevésbé hangsúlyos a téma, mint itthon. "Ha már nem szerepel naponta a hírekben, és senki sem szembesíti a közvéleményt azzal, milyen súlyos betegséget képes okozni a vírus, a H1N1-et a sima influenzával egy kalap alá veszik. Egy világjárványtól talán több halálos áldozatot várnának az emberek" - vélekedett a Bloombergnek Christian Ruef, a zürichi Egyetemi Kórház infektológus professzora.

Vagyis szerepet játszhat az oltás mellőzésében, hogy az emberek nem tartják igazán veszélyes betegségnek az influenzát. Kétségtelen, hogy ha a halálozási arány alapján más betegségekhez hasonlítjuk, például a már nem létező fekete himlőhöz, mind az új, mind a szezonális influenza veszélytelennek mondható. Korábban a himlős betegek 20-30 százaléka halt meg, így nem csoda, hogy amikor a világ első védőoltásnak nevezhető módszert Edward Jenner alkalmazni kezdte 1796-ban Angliában, valósággal rohantak az emberek beoltatni magukat. Az influenza halálozási arányát ehhez képest 1-2 ezrelékre becsülik. Úgy tűnik, az új influenza ugyan a korábbiaknál jobban terjed, de kevésbé gyilkos: 14 ezer fertőzöttből egy hal meg.

Magyarországon a közvélemény hamar megtanulta az Omninvest nevét, azonban nem minden ország rendelkezik saját gyártású vakcinával: sok kisebb gyártó mellett a legtöbb helyen 3 nagy nemzetközi cég, a GlaxoSmithKline, a Novartis és a Baxter forgalmazza az oltásokat.



Mindezek mellett Németországban olaj volt a tűzre az is, amikor kiderült, kétféle oltóanyag létezik: az egyiket az államigazgatásban dolgozók, míg a másikat a lakosság kapta.

2009. dec. 17. 21:22
Sziasztok! Valaki tudna többet mondanni a féléveseknek is adható oltásról.Márminta arról ami lesz állítólag,mert én még csak itt olvastam és érdekelne.Mi nemsokára töltjük a tíz hónapot és még soká lesz február vége..
615. switzz
2009. dec. 17. 15:11
Szerintem annyra lényeges különbség nem lehet közöttük, hiszen minden korlátozva van szabványokkal, amik általában európai szabványok. Az oltóanyag lényegének ugyanolyannak kell lennie, hiszen azonos vírus ellen vannak...
614. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 613. - Struki)
2009. dec. 17. 11:57
De mi bajod a hazaival?
613. struki (válaszként erre: 612. - Switzz)
2009. dec. 17. 07:37

Természetesen ilyen esetben én is biztos oltatnék.

Nálunk hál isten könnyen megoldható a gyerek megőrzés, mert szüleim mellettünk laknak. Bár ők meg oltás ellenesek, és nem oltatták be magukat.

Szóval ... .Remélem átvészeljük ezt és a jövő évet is H1N1 nélkül.

Van az ismerősi körünkbe egyékbént egy kisfiú, aki megkapta, de 3 nap alatt kifeküdte. Ezek szerint túl lehet élni.


Egyébként a svájci oltóanyaggal én is simán beoltanék mindenkit. Meg lehet nézni a két oltóanyagot :)

612. switzz (válaszként erre: 611. - Struki)
2009. dec. 16. 13:59
Nekem ebben az a borzasztó körülmény jelent gondot, hogy ezt semmiféleképpen nem tudom megoldani, ugyanis a nagymamám nagyon súlyos szívbeteg, emellett kemény cukorbeteg, nemrégiben kapott egy infarktust, de olyat, hogy kész csoda, hogy még köztünk van. Szellemileg és fizikailag is leépült, ő maga nem tudja intézni a gyakori receptiratást, meg a többi dolgait. Mivel gyakorlatilag mindig egyedül vagyok vele és a kislányommal, egész estig, és a gyereket nem tudom kire bízni, így mindig mindenhova vinnem kell magammal. Az orvosnál gyakran 8-tól 11-ig ott állok a lánnyal, senki nem mondaná, hogy tessék bemenni a kicsivel, vagy valami, de ez mellékes. Kb a 100 beteg fele göthös, így hogyan kerüljem meg a dolgot? Sehogy, mert szó szerint értem, hogy nincs senkim akire hagyhatnám szegényt. Sajnos ezt is mérlegelnem kellett, amikor úgy döntöttem, hogy megkapja a kislány. Az első hozzászólásban leírtam, hogy eleinte én sem voltam oda az oltás gondolatáért, mert felesleges gyógyszerekkel nem tömöm a gyereket. De ez egy sakk-matt helyzet, főleg az anyukáknak. Szóval azt is megértem, ha valaki nem oltatja be magát, de azt is, amikor igen, mert szerintem a legtöbb reálisan gondolkodó ember (akik nem az összeesküvés elméletet szajkózzák), a körülményeihez igazítja a döntését. És ez így helyes!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook