Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2009. nov. 6. 14:21

[link]


még a kupakját sem vették le a tűnek...

asszem no comment

2009. nov. 6. 14:20

Igaz az enyémek már kicsit nagyobbak, de a mi gyerekorvosunk, sem javasolja!

A hugom kislánya 1,5 éves, és az ő dokijuk is azt tanácsolja, hogy ne oltassa be.

399. fdóri
2009. nov. 6. 14:19

még mindig gőzöm sincs

Nekünk a háziorvos azt mondta nyugodtan oltassunk be mindenkit a családban. A pici 2,5 éves Bendegúzom diabetes orvosa azt mondta 3 éves kor alatt ne, viszont miatta mindenki mást igen. ???

398. Pink29
2009. nov. 6. 14:17

Én is ezen gondolkozok mert nekem is egy 2 éves kislányom van.Nagyon tanácstalan vagyok.Nagyon nagyon féltem az én kis manómat.

Sokan azt mondják hogy nem szabad mert a későbbiekben sok mellékhatása van.

2009. nov. 6. 14:16

a mi gyerekorvosunk kategórikus nem-et mondott és kijelentette, hogy a családtagjait sem hajlandó beoltani:

nincsen letesztelve, nem lehet tudni mi van benne és nincs is járvány!!!!

2009. nov. 6. 14:16
A gyermekorvos szerint bekel adni mert közösségbe megy ( bölcsi)
2009. nov. 6. 14:13
H1N1 elleni oltást, érdemes e, vagy szabad e beadni 2 éves gyermeknek?
2009. nov. 6. 13:59

Felénk a felnőtteket ugyan annyiért oltja az egyik doki mint az oltó anyag ára.Tehát 2000.-

De mit tudunk tenni.A szezonális influenza elleni oltásnál is kell vagyis kellett fizetni....

393. csabi4
2009. nov. 6. 13:25

azért szegény dokiknak sem könnyű ime :

EZ MÁR FÉNYESEN VILÁGÍT


Az egyik budapesti kerület tisztifőorvosa egy fröcsögő/nyálas/fenyegető levélben megtiltja a háziorvosnak, hogy az az általa nyújtott szolgáltatást szerződésbe foglalt keretek között végezze.


Ilyen dinnyét én még életemben nem láttam.


A nem kötelező védőoltásokra


nincs szerződésünk az OEP-pel,


nincs szerződésünk az ÁNTSZ-szel,


tehát marad a beteg, és ezt törvény írja elő, méghozzá a PTK,


amiről az illető harcias, ámde nem túl képzett amazonnak vélhetően fingja nincs.


Sőt, azt írja, hogy szerződés kötése a szolgáltatásra JOGELLENES.


Az igaz, hogy azt a jogszabályt, amivel a szerződés ellentétes lenne, elfelejti felemlíteni.


Pedig kíváncsi lennék rá, hogy piacgazdaságban a szolgáltatók között hogyan jönnek létre a kötelmek szerződés hiányában.:-)


Meddig kell még nekünk ezeket a megalomániás, pályatévesztett GI Jane-ket és Joe-kat elviselni?


Menjenek Irakba, lövessék agyon magukat.:-) Szépen kérem...


Hú, de mérges vagyok. Az ostobaság mindig kikészít.


A levél vége természetesen a szokásos, verbális kényszerítő elemeket tartalmazó ostoba, de nagyon határozott fenyegetés, amit ezek a ficamodott lelkű személyek imádnak, és ahol csak lehet visszaélnek vele.


Fújj...


[link]

392. 0be34f3780 (válaszként erre: 390. - Mamuci55)
2009. nov. 6. 13:17

Nem haragszok egyáltalán.

Van olyan, hogy nem egyforma a látásmódunk valakivel.

Ettől függetlenül itt vagyok, mert érdekel a téma.

2009. nov. 6. 13:08
Most hívtam az ANTSZ-t itt nálunk és tájékoztattak,hogy az 1 éven aluli gyerekekkel egy háztartásban élőknek várhatóan decembertől lehet igényelni az ingyen oltást.De ehhez még alá kell,hogy írja valamelyik nagy ember ezt a javaslatot.Ez lenne a harmadik ütem valamikor decemberben.
390. mamuci55 (válaszként erre: 388. - 0be34f3780)
2009. nov. 6. 13:02
Én is arra gondoltam,hogy senki nem akar rosszat,főleg a saját gyermekének.És igenis mindenki mondja el/írja le/a véleményét.Nekem is volt már sokszor kételyem,gondom,ezért szoktam kérdezni a fórumozókat.Aztán úgyis mindenki a sját belátása szerint dönt.Ugye nincs harag?Gyere csak máskor is!
389. csabi4
2009. nov. 6. 13:01

na és mi van az ukránoknál ???részlet :

Választások és népbutítás


A patikusok szerint egyébként a járványról szóló hírek legnagyobb része csak politikai manipuláció, népbutítás. "Összesen 70 ember halt meg ebben a 40 milliós országban, mi az?" - mondják. Angelika, aki napközben a beregszászi klinikán is dolgozik, állítja, hogy nincs több beteg, mint máskor szokott lenni, sőt: a kórtermek üresek, mert most már mindenkit arra buzdítanak, hogy maradjon otthon, és hívja házhoz az orvost, ha rosszul érzi magát: így az orvosok és a mentők a legnagyobb vesztesek.


Erzsébet és több más helyi szerint is inkább a politikusok üzleti érdeke áll a járványról szóló hírek mögött, mint a valós veszély. "Az összes gyógyszergyártó és forgalmazó a kormánypárti politikusok érdekkörébe tartozik" - mondják: "Hamarosan itt vannak a választások, és kell nekik a pénz, erről szól az egész". Angelika szerint 1 héttel korábban a vírus elleni szereket még senkire nem lehetett rátukmálni, most pedig szétkapkodják, mint a cukrot. Ő maga is szedi, mert "ártani biztos nem árt", és talán tényleg segít megelőzni a betegséget. Ebből pedig szerinte azoknak van hatalmas haszna, akik járvánnyal riogatják a népet, miközben Kárpátalján például még alig láttak beteg embert az utóbbi időben.

[link]

388. 0be34f3780 (válaszként erre: 387. - Mamuci55)
2009. nov. 6. 12:56

Szia!

Azt hiszem rám gondoltál a sértődéssel kapcsolatban. Nem sértődtem meg, csak nem volt kedvem egy olyan vitában részt venni, ahol elbeszélnek egymás mellett. Nem ezért néztem be hozzátok. Anya vagyok én is, de ettől még lehet külön véleményem. Nem akartam senkit sem megbántani.

387. mamuci55 (válaszként erre: 386. - Teleki_2007)
2009. nov. 6. 12:40

Nem Rád gondoltam, a sértődéssel kapcsolatban.

Előtted írta valaki,hogy nem jön többet.Tényleg káosz van.Csak ha baj van akkor meg az ember saját magát okolja,ha nem kéri az oltást.Az én kis unokámnak 1 éve nagyon komoly tüdőgyulladása volt.És akkor kapta el az infulenzát amikor már nem is volt járványt.Ezért tanakodtunk,hogy mi legyen.Ma szegénykém megkapta mindkét szúrit,nagyon sírt a drágám.

386. teleki_2007 (válaszként erre: 380. - Mamuci55)
2009. nov. 6. 12:17

Dehogy sértődtem meg....Én arra írtam,hogy totál káosz amit a háziorvosunk mondott.Én nagyon örültem,hogy válaszoltál a hozzá szólásomra..

Valószínűleg a káoszt értetted félre......Ne haragudj, nem akartalak megbántani a hozzá szólásommal.Tényleg félre érthető volt...Sajna tényleg nehéz erre némelyik dokival...Mindenképpen a saját döntés alapján cselekszik az ember, csak nehéz meghozni a döntést.Amikor az egyik orvos ezt mondja a másik meg azt....

385. csabi4
2009. nov. 6. 12:16

A múlt héten 1300-zal csökkent az orvoshoz forduló betegek száma. Karácsonyra túllehetünk a járvány csúcsán.


December közepén elérheti a csúcspontját az influenzajárvány, mondta Molnár Kornélia helyettes tiszti főorvos. A szabadságok és a tanítási szünet miatt csökkenhet az influenzaszerű megbetegedések száma, majd januárban ismét emelkedés várható.



Elmondta, Magyarország abban a szerencsés helyzetben van, hogy az influenza-aktivitás alacsony, ha szerencsések vagyunk, ez így is marad.

A múlt héten az azt megelőzőhöz képest csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma. Október 26. és november 1. között 12 700 fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz, korábban pedig mintegy 14 ezren.

A közel 2300 laboratóriumi vizsgálatból 319 esetben mutatták ki az influenza A(H1N1) vírust.

A vizsgálatok arra utalnak, hogy a vírus H1N1 variánsának terjedésre az ország minden területén fellelhető.

A leginkább érintett korosztály a 15 és 34 év közöttieké. A 0 és 14 évesek közöttieknél is magas az előfordulás. Tehát nagyon fontosak az iskolai oltások, hangsúlyozta.

A múlt héten 15 betegnél igazoltak az influenza A fertőzést, 13 esetben influenza A(H1N1) vírust azonosítottak a vizsgálatok.


Forrás:index.hu, mti

2009. nov. 6. 12:16
ÉN MEGKAPTAM , ÉS GYERMEKEIMNEK IS KÉRTEM
383. csabi4
2009. nov. 6. 12:15

most olvasom csökken a h1n1 el fertözöttek száma sajnos az oldal szerintem innen le van tiltva /vajon miért ??/ mert nem engedi bemásolni a linket

ideal oldala

2009. nov. 6. 12:14
Bocsi beragad néha a T betűm!!!
2009. nov. 6. 12:14
Én ma kapam meg kb 1 órája,és rengetegen voltak előttem,és utánam is akik kérték!!!!
380. mamuci55 (válaszként erre: 376. - Teleki_2007)
2009. nov. 6. 11:40
Látom Te nem budapesti vagy,ezért gondolom vidéken nem így működnek a dolgok.Ezt tudom a nagynénémtől,aki zalában él.Ott az orvosok mintha "sziveséget"tennének,hogy foglalkoznak a beteggel.Tisztelet a kivételnek!Itt a fórumon nagyon különbözőek a vélemények,de emiatt szerintem nem szabad megsértődni,és haragudni.Itt szerintem mindenki csak véleményt gyűjt,aztán a saját belátása szerint cselekszik.
379. csabi4
2009. nov. 6. 11:36

aki tanácstalan olvassa a doki blogját el ő mindenről tud /vagy nem ?/mert nem képessek a kérdéseire válaszolni -amugy 10xres higanymennyiségről ir és egy kicsit bekavart a gépezetükbe -naponta új hirekkel bövül az oldala

[link]

ő sem mondja ne oltsanak /csak azt kérdi mi ellen is kell ???/ egy kicsit már sok ez a kampányjellegű dolog jogsértések sorozata ....

2009. nov. 6. 11:35
Én ma megyek beadatni magamnak az oltást, a férjemet a jövő héten szúrják meg, és a gyereknek is kértük a suliban az oltást.
2009. nov. 6. 11:30
Ma beszéltem az óvónőnkkel,aki szintén nem oltatja be a gyermekeit,ahogy én sem.Senki sem tudja,mivel jár ez a későbbiekben,mert nem egy tesztelt vakcináról beszélünk.Teljesen más a kötelező gyermekoltás,mert azok évek alatt lettek tesztelve,fejlesztve,és ezért is kötelezőek.
376. teleki_2007 (válaszként erre: 374. - Mamuci55)
2009. nov. 6. 11:24
Totál káosz van.Most beszéltem a háziorvossal aki cáfolta a dolgot mert,hogy most beszélt az ANTSZ igazgatójával, aki közölte vele,hogy egyenlőre csak a veszélyeztetettek és a krónikus betegek kaphatják meg az oltást ingyen.Nála még nincs is ingyenes oltóanyag.Aki kéri annak felírja. De szerinte csak pánikba kergetik az embereket.Teljesen ki vagyok akadva......Azt mondta,hogy a higany tartalma 500-szorosa a megengedettnek...na most kinek higgyen az ember.....Még azt sem tudja,hogy az oviba és az iskolába mikor fogja oltani a gyerekeket...tényleg kész káosz az egész...
2009. nov. 6. 10:11
Sok rétegnek ingyenes pl ma nekem is szóltak a munkahelyen,hogy ingyenesen megkaphatom,gyerekek között dolgozom.
374. mamuci55 (válaszként erre: 372. - Teleki_2007)
2009. nov. 6. 10:01
Szia! Én az ÁNTSZ-től kérdeztem és azt mondták minden két év alatti gyermek szüleinek ingyenes.A háziorvosnál kell jelentkezni.De ne halogasd ha szeretnéd mert korlátozott számban ingyenes az orvosnak.
2009. nov. 6. 09:58

Nem tudtam, hogy itt csak egyszer lehet hozzászólni.

Ha visszaolvasol nem csak nekem van ilyen véleményem.

Megelőzni nem csak oltással lehet.

További szép napot neked, többet nem fogok itt zavarkodni!

372. teleki_2007 (válaszként erre: 367. - 43a06bd4d9)
2009. nov. 6. 09:53

Ezzel én is egyet értek....

Lányok van köztünk olyan aki 6 hónaposnál fiatalabb csemetéje miatt ingyen igényelhette?Hogy lehet ezt igényelni? Csak simán a háziorvosnál, vagy valami kérelemmel, nyomtatvánnyal?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook