Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
311. medve 77 (válaszként erre: 310. - 97e35043a4)
2009. nov. 5. 08:25
a politikusokat a pénz motiválja,az orvosokat amelyik olyan az inkább ellenzi a védőoltást,én szoptatás mellett biztosan nem adatnám be én egy hónapja nem szoptatok.megbolondítják a népet azzal hogy minden beteg aki meghal a címlapokra kerül azután meg az orvosok ellenvéleménye van címlapon.
2009. nov. 5. 08:21

Nagyon nehéz a döntés.

Én eddig oltásellenes voltam a férjemmel együtt. De a kisfiamat nagyon féltjük (7 hónapos). Így a férjem tegnap megkérdezte tőlem, hogy beoltatnám-e magam, hátha ez egy kicsit megvéd engem, és a picúrt is. Hááát, nem tudom. Minden nap nézzük a tv-t, és a frász kap el, mikor újabb halálesetről hallok...Nem tudom eldönteni a hallottakból, hogy mivel tenném a legjobbat....???

A gyerekorvosnőnk nem ajánlja (semmilyen extra oltást nem ajánl szoptatás alatt), a háziorvosom ajánlja. Na, akkor most mi legyen? A tv-ben látottak szerint: a politikusok szorgalmazzák az oltást, a legtöbb doki viszont bizonytalan...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!

2009. nov. 5. 08:14

sziasztok!

az én 10 éves fiam is allergiás asztmás a pici 2,5 éves őneki semmi baja nem volt még.én személy szerint inkább vitaminok és immunerősítés mellett vagyok mint a védőoltás mellett.de mindenki egyénileg dönti el mit akar.eddig nem kapott a nagy fiam semmilyen influenza elleni védőoltást egy évben sem és soha nem is eset bele.így én nem adatom be egyiküknek sem.

308. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 306. - Mamuci55)
2009. nov. 5. 08:04
:) Ismerős környék, bár én ellenkező irányban, Nagypáli köszségben lakom
2009. nov. 4. 23:37

Én Daninak aláírtam a suliból küldött papírt,hogy kérem,9 éves.

Domin most vacilálunk,ő két és fél éves,nem bölcsis,nem jár közösségbe.

Át kell rágnom a témát.....

306. mamuci55 (válaszként erre: 304. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 4. 19:38
Szia! Olvasom,hogy zalai vagy.A szívem csücske nekem zala.Ott éltem 11 éves koromig.Rokonaim ma is ott vannak,egy hónapban egyszer megyünk.Hol zalában?Én Nemesszentandrásra járok,Pölöskén,és Nemeshetésben laknak az unokatesómék.
305. reni8018 (válaszként erre: 303. - 0e9445d7ac)
2009. nov. 4. 18:06
Igen természetesen,sőt a nagymama és a nagypapa már lassan egy hónapja megkapa az oltást!!
2009. nov. 4. 17:47
Meghalt egy 15 éves asztmás fiú H1N1-ben. A krónikus betegeket támadja. Most már kicsit kezdek én is félni :S Talán mégis kellene az oltás?
303. 0e9445d7ac (válaszként erre: 300. - Reni8018)
2009. nov. 4. 16:11
És magatokat(anyát,apát,nagymamát)beoltatjátok?
302. csabi4
2009. nov. 4. 12:15

[link]

Az influenza


Az őszi-téli időszakban gyakoriak a légúti megbetegedések zárt közösségekben, körülírt területeken, és országos viszonylatban is, a lakosság körében szétszórtan, vagy halmozott, esetleg kifejezetten járványos formában. E betegségeket egyes baktériumokon kívül 5 víruscsalád mintegy 175 tagja képes kiváltani. Ezeket gyakran influenzának nevezik, azon téves elgondolás alapján, hogy ez egy gyűjtőnév a hűléses, lázas, hurutos tünetekkel járó betegségek jelölésére. Pedig a valódi influenza az influenzavírusok által okozott megbetegedés, mely mind járványügyi, mind klinikai sajátságaiban és kihatásaiban eltér az egyéb légúti megbetegedésektől.


Az influenzavírusok az egyéb légúti fertőzések kórokozóihoz hasonlóan a köhögéskor, tüsszögéskor és beszéd alatt keletkező légúti váladékcseppecskék révén, cseppfertőzéssel terjednek. Az egyéb légúti fertőzésektől azonban az influenzafertőzések általában eltérnek a terjedés gyorsaságában. Közösségek (pl. iskolák, munkahelyek, szociális otthonok stb.) tagjainak többsége egyik napról a másikra eshet ágynak az influenza következtében.

Klinikai szempontból fontos különbség az influenza és egyéb légúti megbetegedések között, hogy az influenza kezdeti tünetei közül a hurutos tünetek hiányoznak. Hirtelen kezdet, magas láz, erős levertség és izomfájdalmak a jellemzők.


Kiemelkedő a járványügyi jelentősége is, mert

pándémiát (világjárványt) okozhat

több megbetegedést/halálesetet okoz néhány hét alatt, mint az összes többi bejelentendő fertőző megbetegedés egész év folyamán


Az elmúlt fél évtizedben Magyarországon 35 influenzajárvány zajlott le. 1950-2000 között az influenzajárványok közül 10 járványban 1 millióan, illetve 1 milliónál többen betegedtek meg, 3 járványban pedig a 2 millió főt is meghaladta a jelentett influenzás betegek száma.


Az év tavaszán zajló járványban 430 000 beteget regisztráltak.


-----------------------------------------------------------------------------


Kérdésem:


A 253 igazolt fertőzés adatából hogyan jött ki ez a REGISZTRÁLT ADAT?


Forrás:

[link]


még senkinek nem esik le a tantusz ???? hol van az a nagy járvány ??

2009. nov. 4. 12:06
Én is azt szűröm le, hogy itt elenyésző a h1n1 vírusos megbetegedés,a legtöbb esetben más áll a háttérben. Nem tudom mi, de nem tartom kizártnak, hogy mutálódik a vírus..ezesetben pedig oltás ide vagy oda, mindenki a sajtát immunrendszerére támaszkodhat csak.
2009. nov. 3. 19:46
Nekem asztmás a 4 éves lányom és meg is kapja a védőoltást Hétfőn a 11 éves nagylányommal együtt!!!
2009. nov. 3. 19:38
Ma voltunk ujra a körzetinél,mert Márk szurit kap-köhög és lázas.Demalgonil+zinacef.Azzal fogadott a doki,hogy mostmár nem csak a nagy fiut és a család felnőtt tagjait hanem Márkot aki 2 és fél éves.Már őt is beoltja ha akarjuk h1n1 eleni védőoltással.Ujjabb dilemma.Még most sem tudjuk mi legyen.Oltás vagy vitamin....
298. smumika (válaszként erre: 293. - 0e9445d7ac)
2009. nov. 3. 17:56
Na ez szép akkor mit csináljunk én sem tudom az ovoda meg sürget hogy hogy döntöttem mert ott beoltják a gyerekeket ha kéri a szülő mindkét fiam ovis mindkét csoportban megoszlanak a vélemények a kicsi kiscsoportba jár kb fele csoport kéri a másik fele nem kéri a nagycsoportban szintén ez van fogalmam sincs hogy mit csináljak :((:((
2009. nov. 3. 16:37
Hétfőn én is viszem a 11 éves nagylányomat és az asztmás négyévesemet!!!
2009. nov. 3. 16:29
Az én 4 éves lányom is asztmás,ma beszéltem a gyerekorvosunkal aki ajánlotta nekünk.Hétfőn megyünk oltásra,mert akkor viszem a 11 éves nagylányomat is!!!Félek tőle még mindig,de azt mondta a doki hogy sok gyereket beoltot már az elmúlt héten.
2009. nov. 2. 20:54
A barátnőm is beadatja magának is és a fiának is(szintén 10).
294. 49ca420470 (válaszként erre: 291. - Reni8018)
2009. nov. 2. 20:54

Az egyik ismerős gyerkőcnek(10 éves) beadták már a múlthét elején és semmi baja.

A körzeti orvosom is beadatta magának,fiatak kis nő.

293. 0e9445d7ac (válaszként erre: 292. - Smumika)
2009. nov. 2. 20:05
Nem tudom...A mai nap folyamán három orvossal beszéltem.Pulmonológus válasza:Felnötnek 5 éves gyereknek be kell adni.Saját körzetink válasza:gyereknek nem,felnőttnek igen.A férjem ismerős orvosa válasza.SENKINEK MEM AJÁNLJA!!!Passsz..
292. smumika (válaszként erre: 290. - 0e9445d7ac)
2009. nov. 2. 13:55
Szia!Megértelek én se tudok amugy dönteni 6 éves kisfiam asztmás allergiás a 3 éves kisfiam nem sokat szokott beteg lenni .Tavaly a sima influenza oltást akartuk beadatni de egyik doki azt mondta felesleges a másik azt hogy adjam na most megint döntsek de kit kérdezek 3-4 orvoshoz is járunk rendszeresen most kit kérdezek meg hogy beadassam vagy se meg most 2 hete köhög be se adhatnák akkor most mit csináljak ??
2009. nov. 2. 13:40
Olyan nincs aki már beadatta a gyerekének?
2009. nov. 2. 12:02
Köszönöm szépen,mindenkinek.Felhívtam a pulmonológus doktornőnket,azt mondta.Mivel Márk 3 év allatti őt ne oltassam be.De a testvérét aki oviba jár,ée a család felnőtt tagjait oltassuk,mert csak igy tudjuk Márkot védeni,hogy mi nem kapjuk el..Most sem tudom még mi legyen.....
2009. nov. 1. 20:52
Szerintem aki itt kérdez nem a válaszadókra hagyatkozik csupán,hanem csak több véleményre kíváncsi.Aztán megbeszéli az orvossal.Én is csak azért szoktam kérdezni,hogy tudjam másnak is a véleményét.
2009. nov. 1. 20:49

nos én nem oltatom be a gyerekemet,sem magamat.

majd,ha 10 éves lesz az oltás és mindenki tünetmenetes aki beoltatta magát,akkor talán.


a te helyzeted speciális,ezért én nem hagyatkoznék az itteni emberek véleményére,mert itt sokan oltásellenesek.


kívánom,hogy a gyermeked soha semmilyen influenzát ne kapjon el!!!!:))))

287. 0e9445d7ac (válaszként erre: 285. - C42aaaac41)
2009. nov. 1. 20:29
De igen holnap fogom felhívni,mert tudod van közöttünk 120-km távolság.És most nézem a tévében hogy már ukránban milyen nagy a baj.És csak azért mertem megkérdezni benneteket,hogy ti,hogy gondoljátok.Mármint más anyukák mit csinálnának?Köszike...
2009. nov. 1. 20:25
Szia! Én nagyon oltás ellenes voltam.Az én 5 és fél éves kis unokámnak 1 éve komoly tüdőgyulladása volt.Most az orvos aki tüdőgyógyász,ajánlotta az oltást.A másik unokám orvosa aki eddig nem javasolta a 7 éves unokámnak,azt mondta tisztázódott számára az oltóanyag és javasolta az oltást.Saját unokáját is beoltotta.Most már nem merem mondani a lányaimnak,hogy ne oltassanak.
2009. nov. 1. 20:25
Bocsánat,de ezt nem a gyerek orvosával kellene megbeszélni,aki esetleg még ért is hozzá?
2009. nov. 1. 20:22
Gyógyszert szedünk egyfolytában.Flixotide:2*1 puff,acc2*1,zyrtec2*5csepp.Este inhalálunk salus vizzel 10 percet.Nem tudjuk eldönteni mit csináljunk....
2009. nov. 1. 20:21
Én is obstruktív tüdőbeteg vagyok a leleteim szerint, de NEM oltattam be magam. Biztos vagyok benne, hogy felesleges!! Sőt attól tartok káros mivel amugy is az immunrendszer félresiklásáról van szó tüdőbetegségeknél és ennek nem tenne jót egy oltás.
2009. nov. 1. 20:19
Kisfiam "obstruktiv tüdőbeteg"szerintetek oltassam be H1N1 influenza ellen?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook