Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek fórum

H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
251. ében11
2009. okt. 1. 17:48

Sziasztok!

mi voltunk dokinéninél és a fiamnál(3éves)szóba sem jött hogy oltatni kellene.

van a családban eü-s és ők sem oltatnak, csak a sima influenzásat kapták meg.az egyik ilyen eü-s családtagom éppen terhes volt(tegnap szült) ő sem adatta be magának.a picurkának meg főleg nem fogja.

jah és volt nálunk egy gyerek intenzíven dolgozó ismerősünk ő sem kérte ezt az oltást.

én meg azt hiszem átestem rajta,megvolt láz köhögés torokfájás stb. C-vitamin meg lázcsillapító most már jobban vagyok.Szóval nem nagyon izgulok.

és a tv-ben azt mondták hogy hiába az oltás attól még elkaphatja beteg lehet-csak gyorsabban fog gyógyulni.amit én is látok a család egyik fele minden évben beadatja magának a sima influenzásat-mégis minden évben elkapják!

2009. szept. 30. 10:21

Én ezt találtam többek között


Nem adok be teljes vírus vakcinát!”

2009, szeptember 30 - 09:37 — Hírszem


Egy internetes napilap gyermekorvos tanácsadójaként hozzám intézett kérdését és az arra adott válaszomat olvashatják az alábbiakban: „6 hónapos fiamat ajánlott-e beoltatni H1N1 vakcinával? (Tápszeres baba születése óta.) A testvére 9 éves iskolás. Oltás jeligére várom válaszát!”


A válasz:

A teljes vírust tartalmazó vakcina használata tilos volt eddig, műhibának számított a csecsemőkorúaknál. Hogy ez a (teljes vírust tartalmazó) új oltóanyag mit tesz majd a csecsemők immunrendszerével, milyen káros vagy súlyos mellékhatásai lesznek, az elválik az idők folyamán (ha lesznek olyan bátrak, akik kísérleti alanynak dobják oda a babájukat), mivel az új oltóanyagot a 3 éven aluliaknál nem is próbálták ki. Még a 9 évesnek sem adnék teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát, csak hasított (split) vakcinát. Kérem, nézzen be a www.natursziget.com lapra, ahol a kételyeimnek is hangot adtam már, bár eddig választ nem kaptam. Dr. Sebő Zsuzsanna


Miért ellenzem?


Miért e nagy ellenkezésem az új, úgynevezett pandémiás influenzaoltással szemben?


* Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a tömeges vakcinációt!

* Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak. Talán Afrikában még használható...

* Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze 40 (negyven!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.

* Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.

* Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma – hamis.


Ki vállalja a felelősséget?


Mit látok ebből házi gyermekorvosként? Valóban nagyobb a betegforgalom, mint a korábbi évek azonos időszakában, de ennek a megnövekedett betegforgalomnak a 80%-át az iskolából kitiltott, hazaküldött gyermekek teszik ki, akiket valamilyen apró, őszi hurutos tünet miatt hazaküldtek a pedagógusok az ÁNTSZ-től kapott körlevél és a sajtó okozta hecckampány miatti félelmükben.


Nem javaslom az új oltást, mert eddig mindenütt azt oktatták, hogy 3 éven aluli gyermeknek nem szabad teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott. Kipróbálatlanul? Vagy majd most kipróbáljuk? Hát az én unokámon biztosan nem.


És a terhesek?


Veszélyeztetett és az elsőként oltandó csoportba tartoznak a terhesek. Teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinával nincsenek vizsgálatok, mi több, eddig tilos volt így oltani. „Nem lesz olyan gyártó cég, amely leírja, hogy terheseknek ajánlja, hiszen nem áll rendelkezésre elegendő információ, ugyanakkor tudjuk, hogy az influenzával járó lázas állapot megnöveli a szövődmények kockázatát” – mondta Falus Ferenc országos tisztifőorvos. Ennek ellenére az első ütemben oltandók közé sorolták a várandósokat, méghozzá az ingyenes oltással (teljes sejtes vírus!).


Most akkor olthatók? Vagy kinek a felelősségére olthatók a várandósok? Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan bizonyítani?


Nem javaslom


Nem javaslom az oltást, mert az ingyenes oltás mögött komoly anyagi érdekeltségek vannak, aminek a jelei már kiszivárogtak. Ehhez csak idézek: „Hát mindennek ára van” – derült ki Németh Zsoltnak, az Omninvest Kft. szóvivőjének szavaiból. Öt éve – amikor a madárinfluenzától volt hangos a világ –, 15 évre szóló szerződést kötött velük a kormány. Eszerint 2 milliárd forint állami pénz ütötte a cég markát, amit saját 1 milliárd forintjukkal fejeltek meg, és fejlesztették ki a madárinfluenza elleni védőoltás technológiáját. Akkor ugyan elmaradt a világjárvány, ám a szakemberek kijelentették: csak idő kérdése, és törvényszerűen jönni fog...


„A cég persze nem veszi jó néven a szerinte igazságtalannak tartott bírálatot, hogy állami pénzen él. Úgy tartja: a fejlesztésre három éve kapott 2 milliárdért már megdolgoztak azzal, hogy 1100 forintért szállították le minden évben a szezonális influenza elleni oltást.” Azt az oltást, amelynek jó része évről évre megmarad, kárba vész.


Nem javaslom az oltást, mert nem véletlen, hogy hiányoznak a hiteles szakmai vélemények. Sem az infektológiai szakmai kollégium, sem az oltási tanácsadó részéről, sem a László Kórház infektológusaitól nem lehet állásfoglalást olvasni, hallani sem a szakmai lapokban, sem a médiában.


Köztudomású, hogy az influenza elleni oltottságban az egészségügyi dolgozók, köztük az orvosok a sor végén járnak, azaz nem oltatják magukat. Ez az adat megállja a helyét egész Európában. Ugye, senki nem gondolja, hogy valamennyien felelőtlenül gondolkodó, tudatlan emberek?


Talán azt tudnám tanácsolni a bizonytalan laikusoknak, kérdezzék meg háziorvosukat, de ne arról, hogy ajánlja-e az oltást. Hanem kérdezzék ezt: „Doktornő, doktor úr, Ön beoltatja magát? És a gyermekeit, az unokáit?”


Jelen sorok írója egészen biztosan nemet fog mondani. Nem adok be teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát!


Dr. Sebő Zsuzsanna

gyermekorvos


(Forrás: natursziget.com)

249. kattyus (válaszként erre: 248. - Kriszta71)
2009. szept. 30. 07:49
Pl még soha nem mondták be azt sem a tv-ben hogy a vírusok a szabad levegőn milyen gyorsan elpusztulnak. Így van olyan emberke aki azt hiszi, hogy a vírus még napok múlva is él a szabadlevegőn.
2009. szept. 30. 07:38
Az az érdekes ,hogy a tv-ben annyira mást hall az ember mint amit a körzetben tapasztal.Pl.: tavaly egész télen azt hallottik,hogy milyen rengeteg ember lett influenzás,a körzetben viszont elvétve akadt egy-egy.Állandóan riogatják az embereket ,hogy rohanjanak oltást kérni,mert valakinek ez az érdeke.Persze beteg sok van ,de nem influenza,hanem valami más vírus,amire az oltás úgysem hat.Amit az emberek többsége nem tud,az hogy az influenza sohasem kezdődik náthával,ha igy indulnak a tünetek,akkor az nem influenza.
247. kattyus (válaszként erre: 246. - Kriszta71)
2009. szept. 30. 07:09
És tudod mi a legszomorúb? Az emberek egészségére apellálnak, ami mindenkinek a legnagyobb kincse. Csúnya dolog. Nagyon csúnya....
246. Kriszta71 (válaszként erre: 245. - Kattyus)
2009. szept. 30. 07:01
Igen valaki(k)nagyon meg fognak gazdagodni ezen a télen.
245. kattyus (válaszként erre: 231. - Vandy80)
2009. szept. 30. 06:59
Tudod vandy, ez egy hatalmas üzleti fogás. Akinek haszna lesz belőle, az persze hogy ajánlja, de aki reálisan látja a dolgokat, az semmi esetre sem.
2009. szept. 30. 06:51

Szia!

Én egészségügyben dolgozom.Ingyen vakcinát csak az kaphat akinek krónikus betegsége van.Mi nem ajánljuk senkinek az oltást,és mi sem fogjuk beoltatni magunkat sem a gyerekeinket.Egészséges immunrendszer könnyen megbirkózik a H1N1-el.Kevesebben halnak bele mint a sima influenzába.De ha valaki ragaszkodik hozzá az megkapja de fölösleges évene oltatni a gyereket.Most ez két oltást fog jelenteni egy normál influenza elleni és egy új influenza ellenit.Legalábbis eddig azt írták nekünk,hogy egyszerre kell beadni a kettőt.

243. 099c0bed40 (válaszként erre: 177. - Skar)
2009. szept. 30. 06:10

Szia, az a helyzet hogy ebben óriásit tévedsz--mármint hogy nem akarnak elküldeni eü dolgozót,mert így is kevés van.

Hiány az van, naná hogy igen, de tudod miből van? Ápolóból és asszisztensből, akiket már eddig is iirugdaltak, mégis, a mi kórházunk szerint csak úgy tudnak lefaragni a 2,2 milliárdos hiányból ha év végéig újabb 350 embert elküldenek közülünk.

Ennyit arról hogy "nem mernek". Mernek ezek mindent, nem kell félteni Őket!

2009. szept. 30. 06:03

Oltanak minden korosztályt, a kismamától az aggastyánig. Tegnap egy nagyokos szaki bejelentette a híradóban, hogy véletlenszerűen kiválasztott ötezer ember oltás utáni egészségét iksz ideig nyomon követik, azaz nyíltan bevallotta, hogy még senki se biztos abban, milyen utóhatásai várhatók a vakcinának, meg egyáltalán használ-e a betegség ellen is valamennyire.

Én biztosan nem engedem beoltatni sem magamat sem a gyerekeimet, mindenkinek szíve-joga egyébként hogy mit tesz.

241. Skar (válaszként erre: 202. - Kattyus)
2009. szept. 29. 21:15
Hm, most már 18 év fölött, derék, és a kísérleti állatnak használt pilisvörösvári gyerekek? aljas banda.
240. édesmandula (válaszként erre: 216. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 29. 20:38
rendben, elmesélem majd mi volt :)
2009. szept. 29. 15:54
Tegnap beszéltem erről a védőnővel. Azt mondta, hogy nem ajánlja ezt az oltást. Nem ismert a hatása. Túl gyorsan állították elő. Más oltásokat évekig tesztelnek...
238. akác56 (válaszként erre: 233. - *Agnese*)
2009. szept. 29. 15:08
Bocsi! - most látom, hogy nem is tőlem kérdezted! Elnézést!
237. d78161f793 (válaszként erre: 235. - A1baa7edcc)
2009. szept. 29. 14:49
hmm :) Hát nem. De jó a kérdésed,konkrétan én meg ebbe nem gondoltam bele.
236. akác56 (válaszként erre: 233. - *Agnese*)
2009. szept. 29. 14:48
Szia! Ez nem riport, itt a hoxán olvastam egyik topikban. Már keresem, ha megtalálom, leírom!
235. a1baa7edcc (válaszként erre: 234. - D78161f793)
2009. szept. 29. 14:44
Lehet hulye kerdes, de a gyerekoltasokrol adnak ilyen papirt?
2009. szept. 29. 14:39
Most mindent félre téve:egy olyan házikdokit vagy akármilyen nagyokost sem találnál,aki zokszó nélkül aláírna neked egy papírt,hogy semmilyen mellékhatás nem fog jelentkezni oltás után!!!...ebbe gondolj bele!
233. *Agnese* (válaszként erre: 223. - Ekka)
2009. szept. 29. 14:31
Hol van ez a riport? Sehol nem találom!:-(
232. akác56
2009. szept. 29. 14:27

Kérlek benneteket, olvassátok el Dr. Sebők Zsuzsa gyermekorvos véleményét a védőoltásról!

(bízom benne, hogy nem haradszik érte, amiért ide másoltam)

Egy internetes napilap gyermekorvos tanácsadójaként hozzám intézett kérdését és az arra adott válaszomat olvashatják az alábbiakban:


„6 hónapos fiamat ajánlott-e beoltatni H1N1 vakcinával? (Tápszeres baba születése óta. )


A testvére 9 éves iskolás.


Oltás jeligére várom válaszát!”



A válasz:

A teljes vírust tartalmazó vakcina használata tilos volt eddig, műhibának számított a csecsemőkorúaknál. Hogy ez a (teljes vírust tartalmazó) új oltóanyag mit tesz majd a csecsemők immunrendszerével, milyen káros vagy súlyos mellékhatásai lesznek, az elválik az idők folyamán (ha lesznek olyan bátrak, akik kísérleti alanynak dobják oda a babájukat), mivel az új oltóanyagot a 3 éven aluliaknál nem is próbálták ki. Még a 9 évesnek sem adnék teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát, csak hasított (split) vakcinát. Kérem, nézzen be a www. natursziget. com lapra, ahol a kételyeimnek is hangot adtam már, bár eddig választ nem kaptam.


Dr. Sebő Zsuzsanna


Miért ellenzem?


Miért e nagy ellenkezésem az új, úgynevezett pandémiás influenzaoltással szemben?


*

Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a tömeges vakcinációt!

*

Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak. Talán Afrikában még használható. . .

*

Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze 40 (negyven!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.

*

Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.

*

Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma – hamis.


Ki vállalja a felelősséget?


Mit látok ebből házi gyermekorvosként? Valóban nagyobb a betegforgalom, mint a korábbi évek azonos időszakában, de ennek a megnövekedett betegforgalomnak a 80%-át az iskolából kitiltott, hazaküldött gyermekek teszik ki, akiket valamilyen apró, őszi hurutos tünet miatt hazaküldtek a pedagógusok az ÁNTSZ-től kapott körlevél és a sajtó okozta hecckampány miatti félelmükben.


Nem javaslom az új oltást, mert eddig mindenütt azt oktatták, hogy 3 éven aluli gyermeknek nem szabad teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott. Kipróbálatlanul? Vagy majd most kipróbáljuk? Hát az én unokámon biztosan nem.


És a terhesek?


Veszélyeztetett és az elsőként oltandó csoportba tartoznak a terhesek. Teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinával nincsenek vizsgálatok, mi több, eddig tilos volt így oltani. „Nem lesz olyan gyártó cég, amely leírja, hogy terheseknek ajánlja, hiszen nem áll rendelkezésre elegendő információ, ugyanakkor tudjuk, hogy az influenzával járó lázas állapot megnöveli a szövődmények kockázatát” – mondta Falus Ferenc országos tisztifőorvos. Ennek ellenére az első ütemben oltandók közé sorolták a várandósokat, méghozzá az ingyenes oltással (teljes sejtes vírus!).


Most akkor olthatók? Vagy kinek a felelősségére olthatók a várandósok? Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan bizonyítani?


Nem javaslom


Nem javaslom az oltást, mert az ingyenes oltás mögött komoly anyagi érdekeltségek vannak, aminek a jelei már kiszivárogtak. Ehhez csak idézek: „Hát mindennek ára van” – derült ki Németh Zsoltnak, az Omninvest Kft. szóvivőjének szavaiból. Öt éve – amikor a madárinfluenzától volt hangos a világ –, 15 évre szóló szerződést kötött velük a kormány. Eszerint 2 milliárd forint állami pénz ütötte a cég markát, amit saját 1 milliárd forintjukkal fejeltek meg, és fejlesztették ki a madárinfluenza elleni védőoltás technológiáját. Akkor ugyan elmaradt a világjárvány, ám a szakemberek kijelentették: csak idő kérdése, és törvényszerűen jönni fog. . .


„A cég persze nem veszi jó néven a szerinte igazságtalannak tartott bírálatot, hogy állami pénzen él. Úgy tartja: a fejlesztésre három éve kapott 2 milliárdért már megdolgoztak azzal, hogy 1100 forintért szállították le minden évben a szezonális influenza elleni oltást. ” Azt az oltást, amelynek jó része évről évre megmarad, kárba vész.


Nem javaslom az oltást, mert nem véletlen, hogy hiányoznak a hiteles szakmai vélemények. Sem az infektológiai szakmai kollégium, sem az oltási tanácsadó részéről, sem a László Kórház infektológusaitól nem lehet állásfoglalást olvasni, hallani sem a szakmai lapokban, sem a médiában.


Köztudomású, hogy az influenza elleni oltottságban az egészségügyi dolgozók, köztük az orvosok a sor végén járnak, azaz nem oltatják magukat. Ez az adat megállja a helyét egész Európában. Ugye, senki nem gondolja, hogy valamennyien felelőtlenül gondolkodó, tudatlan emberek?


Talán azt tudnám tanácsolni a bizonytalan laikusoknak, kérdezzék meg háziorvosukat, de ne arról, hogy ajánlja-e az oltást. Hanem kérdezzék ezt: „Doktornő, doktor úr, Ön beoltatja magát? És a gyermekeit, az unokáit?”


Jelen sorok írója egészen biztosan nemet fog mondani. Nem adok be teljes sejtes vírust tartalmazó vakcinát!


Dr. Sebő Zsuzsanna

gyermekorvos

231. vandy80
2009. szept. 29. 14:26
Köszi mindenkinek,én sem szivesen adatnám be egyikőnknek sem csak minél több helyen nézem annál jobban összezavarodok,mert van ahol ajánlják és van ahol éppen ellenzik a gyerkőcnek és a kismamának is egyaránt(ja és éppen orvosok mondanak egymásnak ellent). köszi
2009. szept. 29. 14:19
Messze kerüljétek el ezt a védőoltást!! Felfújt lufi ez az influenza hiszti!!
2009. szept. 29. 14:19

Én sem adatnám be, pláne kisbabának, bagy magamnak, ha terhes lennék!!!

Inkább sok-sok vitamin, gyümölcs, zöldség, próbáld meg megelőzni, ugyanúGy, ahogy a rendes influenzát!

228. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 219. - Vandy80)
2009. szept. 29. 14:07
Ne adasd be mgadnak sem!!!!
2009. szept. 29. 14:06
Ne adasd be a fiadnak!!!!!
226. Serry
2009. szept. 29. 14:05
SENKI-DE SENKI nem ismeri a mellékhatásait. Még a háziorvosokat sem tájékoztatták erről. Ezért én nem adatom be senkinek...
225. smumika
2009. szept. 29. 14:01
Ép reggel volt a tvbe hogy gyereknek terhes nőknek nem ajánlják mert nem biztos a hatás és nem volt annyira tesztelve nem tesztelték rajtuk csak felnőtteken úgyhogy gondolja át jól aki be akarja adatni akár a gyerekének akár magának főleg ha babát vár az illető. Amúgy a legjobb dokit megkérdezni ő fogja tudni.Én nem adatom be egyik családtagomnak se se a gyerekeimnek se magamnak .
224. Marjann
2009. szept. 29. 13:58
Gyerekeken jelenleg még tesztelik. Jojjo naplójában van egy érdekes cikk az oltásokról...
223. Ekka
2009. szept. 29. 13:58

Keress rá a videok közül a mai Reggeli adásában láthaó riportra!!!

Kismamákon egyáltalán nem- 3 évesnél fiatalabb kisgyermekeknél pedig 40 esetben "próbálták ki" a vakcinát!!!!!!!!!!

Hosszú távú hatása, mellékhatása nem ismert!!!!

Tv-ben a belgyógyász szakorvos !!!!!!!!NEM!!!!!!!! ajánlotta!

2009. szept. 29. 13:56
Szia ezt inkább a háziorvosoddal beszéld meg habár én ugy hallotam hogy nem ajánlják kismamáknak az oltást én biztos nem oltatom be magam.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook