Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
765. manul (válaszként erre: 761. - Kingalaura)
2009. dec. 14. 07:59
Sziasztok! Én ma három hete kaptam meg az oltást,nem fájt az oltás sem és a helye sem,kicsit néha fájdogált a fejem,és egyszer kétszer megszédültem,és úgy a második hét közepén elkezdett fájni a nyakam,ami kisugárzott az álkapcsomba és a fejembe is.Két nap alatt elmult.Lehet,hogy az oltás nélkül is lettek volna ilyen panaszaim,ezért nem fogom rá.Csak tájékoztatásképp írtam,le hátha valakinek hasonló panaszai voltak vagy lesznek.
2009. dec. 14. 04:31
Kezdem azt hinni, sokkolni akarnak minket ezekkel a hírekkel.
2009. dec. 14. 01:57

Sziasztok!

Az egyik fiam tizenegy éves,most volt beteg a fülével!Szerintetek lehet oltani?Antibiotikumot kapott öt napig,ma vette be az utolsót!Aki most oltat az valóban elkésett már és megkapja a vírust mert hogy már tömegjárvány van egyes médiák szerint!A másik fiam tizenöt hónapos!Őt lehet oltani?Valaki azt mondja három éves kor alatt ne.Én már nem tudom mit gondoljak!

762. tündér74 (válaszként erre: 760. - Angyal44)
2009. dec. 13. 23:30
Én együtt érzek veletek. Nálunk is az egész család be van oltva, senkinek semmi baja. Nyugi!
2009. dec. 13. 23:25

Angyal44, Angyalfény Sziasztok!


Az oltás után nekem is fájt a fejem másnap, meg szédelgőske voltam, de abban szerepe volt az időnek is, és az most is nyomja kicsit a fejünket.


De szerintem ez egy oltás után bőven belefér!!!!!!!!!!!!


Majd ezt a Borsicica meg Chaterina jobban tudja!!!!!!!!!!!!!


Aludjatok jól, puszi!

760. angyal44 (válaszként erre: 759. - C502273b01)
2009. dec. 13. 21:18

Én nem tapasztaltam eddig még semmi hasonlót.

Én a bal karba kaptam, aznap este rendesen fájt, de másnapra elmúlt szerencsére.

Talán ez a borús, szomorú idő is hozzátesz a lehangolt kedvünkhöz.

Belenéztem a másik fórumba, ahová te is írtál, de otthagytam őket, egy kis félsz, szerintem mindenkiben, vagy legalább is sokunkban van, ez főleg a médiának köszönhető, nincs szükségem arra, hogy mások is riogassanak. Ők szerencsések voltak, nem érte őket tragédia a H1N1 miatt, nem is hiszik el, hogy volt. Nekem nagyon sok rokon, ismerős van aki oltatott, szerencsére nem lett bajuk, remélem nem is lesz. Az unoka öcsém szülei már november közepén oltattak, balszerencse, hogy a fiúk az ország másik részében tanított, ahol vakcina még nem, de vírus már volt :(


Egyébként mint már annyiszor leírtam ő egészséges volt, amíg nem jött a tüdőgyulladás, aminek örök fájdalom lett a vége, de akik betegek, van más bajuk azokért nem kár?! Üvölteni szeretnék a dühtől! És ha ők vagy a családtagjuk lenne az egyik? Akkor is elenyésző a halottak száma?!


Ne aggódj, szerintem megszűnnek a panaszaid, csak próbálj meg másra koncentrálni.

759. c502273b01 (válaszként erre: 758. - Angyal44)
2009. dec. 13. 20:26

Szia


Ezzel nem vagy egyedül.Az én hangulatom is pocsék,tompa a fejem,és fáj is.Nyűgös voltam egész nap,kibírhatatlan,jájj.Utálok ilyen lenni.

Nekem zsibbad a lábam,a jobb,te nem érzékeltél ilyet oltás után?Jobb karba kaptam.Az óvónő bal karba kapta,neki a bal lába zsibbadt le másnapra,nekem harmadnapra a jobb zsibbadt le.

És mellé még ez a szar kedv is,tompaság.

2009. dec. 13. 19:14

Sziasztok.


Olyan pocsék hangulatom van egész nap, jó nem csodálkozok nagyon rajta, de akkor is. Nem alszom jól, pedig ilyen gondom nem szokott lenni. Azt hiszem túl feszült vagyok. Egész nap takarítottam, aminek legalább rend lett a vége, de az én kedvem nem változott.


Nálunk is esett egész nap a hó, de nem marad meg, mert enyhe az idő.

757. Kingalaura (válaszként erre: 756. - E792523100)
2009. dec. 13. 17:40

Én nem bánom az egyenes és őszinte fogalmazást, sőt, szeretme a világos dogokat.


Pláne, ha az egészségről van szó.


ez nem túl vidám, de legalább tudom, hogy mire lehet számítani, mi fog történni.


Köszi!


Egyébként mi újság? Van már nagy hó?

756. e792523100 (válaszként erre: 754. - Kingalaura)
2009. dec. 13. 14:46

A légzőizmok bénulása az utolsó stádium,és fel kell készülni arra hogy ez napról napra romlani fog.


Otthoni ápolás ebben az esetben nem megoldott.


Ennek a betegségnek a kimenete 5-7 év alatt halálhoz vezet.


A statisztika és a tanultak szerint.


Kivételek mindig vannak.


Sajnálom,ez nem túl vidám téma,de nem akartam "mismásolni",azt írtam amik a tények

755. e792523100 (válaszként erre: 753. - Kingalaura)
2009. dec. 13. 14:27
Na,akkor estétől az aluljáróban is szét kell néznünk:D
754. Kingalaura (válaszként erre: 746. - E792523100)
2009. dec. 13. 14:16

Szia, köszi a választ!


Sajnos anyósóm sajnos ezzel lett diagnosztizálva hat éve. Azért keérdeztem, hogy mi ez, mert nem mondtak sok konkrétumot, mert nem nagyon tudtak nyilatkozni. Annyit csak, hogy nem tudnak mit csinálni, és már nem használnak a gyógyszerek sem. Most már tolószékes, és jönnek a problémák, mert nem nagyon tud nyelni, fulladozik, meg pisi kaki tartási gondok is jönnek elő.


amit én olvastam erről, hát ott nem sok jót jósolnak, pár év alatt halált...


jó lenne tudni, hogy most kb hol tarthat a leépülésben, mert még itthon van gondozva, de félő a fulladás...


Ez van sajna.... Hali!

2009. dec. 13. 14:11

sziasztok!


Borsicica! ÁMOKFUTÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!


Te egy " őrült" nőci lehetsz!!!!!!!!

De ez jó, én sem vagyok normális..... Ez van!


Itt is esik a hó, és most hallottam, hogy beindul, és estére komoly havazás várható!


Na, örül a pici szíved?????????

752. borsicica (válaszként erre: 751. - E792523100)
2009. dec. 13. 12:51

nálunk is csak szállingoznak, :(

Szeretnék már jó nagy havat, mint gyerekkoromban, legalább karácsonyra leeshetne egy bő 20 cm, és sokkal jobban szeretek rossz, esős, havas, csúszos úton vezetni, mint száraz ,napsütésben :)

Igazi kihívás, imádom, főleg ha még sötét is van!

Titta gyagyi vagyok :) más meg ilyenkor teszi le az autóját :D és imádkozik, hogy ne csúszon, ne essen :)

751. e792523100 (válaszként erre: 750. - Borsicica)
2009. dec. 13. 11:52

Itt néha leesik egy- két hópihe.


Szánkozni ezen sem fogunk:))

750. borsicica (válaszként erre: 749. - E792523100)
2009. dec. 13. 11:40
:)
749. e792523100 (válaszként erre: 748. - Borsicica)
2009. dec. 13. 10:33

A férjem gyermek rohamkocsis,és aneszteziologus intenzíves.


Ő is gyerekszakos csak.

748. borsicica (válaszként erre: 746. - E792523100)
2009. dec. 13. 10:04

A férjed melyik állomáson van?? :) hátha ismerem :)

Mondjuk nálunk állandó vendégek a keresztúriak, ritkábban Mátyásföld, néha beesnek Újpestiek is, és aztán néha egész érdekes helyről is megtalálnak minket.Ja és még szoktak jönni bázisról is néha.

Szeretjük a mentősőket, a keresztúriak meg nagyon kedvesek tudnak lenni, de muszáj, mert mi vagyunk az ő kórházuk :D

747. borsicica (válaszként erre: 745. - Kingalaura)
2009. dec. 13. 10:00

catherina megelőzött :)

Tökéletes a lényeg benne van, én már nem is kommentálom :)

746. e792523100 (válaszként erre: 745. - Kingalaura)
2009. dec. 12. 22:19

Szia:)


Ez egy rosszindulatú,visszafordithatatlan progresszív betegség. Kezelés a parkinzonéval azonos.


Inkább az 50 éven túliakat érinti. A kpi idegrendszer betegsége,és az agytörzset érint,ezért a lefolyása rossz.


(az agytörzsben található a légzés és a keringés központja)


De mellette rengeteg más tünete is van,elsőként ami látszik az a mozgásszervi érintettsége. (járás,kézremegés,túlmozgások)



Így hirtelen ennyi,bár én írtam már,hogy gyerekszakos vagyok,ez meg felnőttek,idősek betegsége.


Majd rákérdezek a férjemtől,csak ő ma rohamkocsin ügyel.


Jó éjt:)

2009. dec. 12. 22:10

Sziasztok Lányok és Fiú!


Most van ma időm ide ülni...! Hosssssszzzzzú nap volt. Fáj is a fejem rendesen!


Jól vagytok ?


Borsicica, én most a szalonna gondolatától is tudnék hányni....


Figyi Lányok, Borsicica, Chaterina!

Ha azt mondom, hogy MSA, multysistémás atrophia, akkor arra mit mondtok?

Tudtok róla valamit, mert állítólag nagyon ritka parkinzonizmus-féle.


Holnap jövök, ma már kész vagyok, puszi mindenkinek!!!!!!!!!!!

744. borsicica (válaszként erre: 739. - E792523100)
2009. dec. 12. 21:46

Thanks :)

Az idézet nagyszerű, igazán szép, le is írtam magamnak :)


Szerintem minden ember gondolkodhatna így, és szebb lenne ez a világ :)


De van amazonak fóruma, vagy volt ,a kollegák és kolleganőkel ha nem jössz ki, valami ilyesmi címen fut, még jó, hogy nálunk szuper a csapat és lehet furcsa, de nincs furkászás, mindenki jól kijön a másikal, és mindenki tapasztalt, tanult, magasan képzett, határozott egyéniség :)

Eszembe se jutna ilyen fórumot nyitni és itt kibeszélni, hanem oda lehet állni, ha probléma van és szemtől szembe elmondani a véleményed!

Én ezt teszem itt is, van akinek fáj az igazság,de egyenes embernek tartom magam :)

Jó éjt mindenkinek!

743. borsicica (válaszként erre: 726. - Bruschi)
2009. dec. 12. 21:38
hát akkor kapd le róla :D te milyen messze laksz!! van már arra hó??
742. borsicica (válaszként erre: 721. - Kingalaura)
2009. dec. 12. 21:36

édesek :)

hagyd őket érvényesülni :)

741. borsicica (válaszként erre: 713. - Angyal44)
2009. dec. 12. 21:34

a maiak csúnyák voltak, és nagyok és na azok, igen, azok agresszívok voltak :)

de jó megettük őket, illetve egy részét,kicsit hányingerem is van a meleg toka szalonnától :(

740. borsicica (válaszként erre: 711. - Ab4b6bc17d)
2009. dec. 12. 21:33
agresszív?? nem csak határozott és magabiztos ne keverd a szezont a fazonal :D
739. e792523100 (válaszként erre: 711. - Ab4b6bc17d)
2009. dec. 12. 12:49

Én ezt nem így látom,hogy önimádó lenne,stb...


Bár az nálam pozítiv ha valakinek önbizalma van,és egoista egy kicsit,sőt akár egocentrikus:)


Különben a mi hivatásunk nagy adag egoizmust igényel,de benne óriási alázatot a "szakma "iránt.


Nekem Borsika szimpatikus,és akik ezen a területen dolgoznak mind ilyenek. Máshogyan ezt nem lehet jól csinálni. Igenis tudni kell ha valaki valamiben jó,ha abban amit csinál magabiztos (nem öntelt,a kettő nem ugyanaz)



Ha valaki írása ennyire "elnyom" bennünket,és kishitűséget ad,akkor nem benne van a hiba,vagy a" változtatni kéne kérdése" hanem abban aki ezt úgy éli meg,hogy ő a hülye a másik meg az okos.



Sose attól tedd függővé a saját közérzetedet,önérzetedet,hogy a másik,és a világ mit mond rólad.


Magaddal légy elégedett,és azzal ,hogy amit csinálsz maximálisan csináld.


Biztos a te munkádban (fogalmam sincs mi az) te is vagy annyira jó,mint Borsika a sajátjában. Vagy ha nem akkor törekedj arra,hogy tudj önmagaddal elégedett lenni.



De hogy értsd mit akarok mondani ide teszem kedcvenc idézetemet.



"Ha egy embernek utcaseprő a munkája, akkor úgy seperjen utakat, ahogy Michelangelo festett, ahogy Beethoven komponált, vagy ahogy Shakespeare írt verseket. Olyan jól seperje az utakat, hogy a mennynek és a földnek minden lakója megálljon egy percre, s azt mondja, ím, itt élt egy nagyszerű utcaseprő, aki jól végezte a munkáját."


Martin Luther King

2009. dec. 12. 12:45

Tegnap a félelmeinkről írtam. Nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon rajtunk. Arra kérek mindenkit, mérlegeljetek, és ennek alapján döntsetek.

-Mennyire féltek attól, hogy esetleg elkapjátok ez a vírust?

-Hisztek-e az oltás biztonságában?

-Féltek-e az esetleges mellékhatásoktól?

-Milyen alap betegségeitek vannak?

-Erős-e az immunrendszeretek?


És még sorolhatnám az egyéb kérdéseket.


Tiszta szívemből sajnálom akik áldozatul estek ennek a vírusnak. S persze a hozzátartozóikat is.

De egyet ne felejtsetek el a félelemeitekkel kapcsolatban: ha nem üveg burában élünk, akkor bárkinek lehet a mai vagy a holnapi nap az utolsó napja. Bárkit érhet baleset...


Csak hogy tudjátok: mi nem oltattunk.

A kislányom viszont tegnap lázasan jött haza az iskolából. Persze én is félek. Azonnal a tüneteit kezdtem kérdezgetni. Viszont egy sima lázcsillapítótól lement a láza. Természetesen, ha nem javul, azonnal viszem orvoshoz. Viszont azt tudom, hogy az osztályukból több mint a fele gyerek hiányzik sima influenza és torokgyulladás miatt. Remélem nem lesz semmi komoly baja.

2009. dec. 12. 12:42
most nem értem, ki halt meg? öszinte részvétem...oltás miatt?vagy nem?
736. angyal44 (válaszként erre: 734. - C19f5f79fa)
2009. dec. 11. 22:57

Ez annál is szörnyűbb Zsebi! Ezt egy szülőnek sem szabadna soha átélni.A mi családunk szerencsére nagyon összetartó, igaz így egyikünk fájdalma, mindenkié.

Köszönöm az együttérzést:(

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook