Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyümölcsöt/gyümölcslevet mikor ajánlott/szabad adni hat hetes babának? fórum

Gyümölcsöt/gyümölcslevet mikor ajánlott/szabad adni hat hetes babának? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. winny
2012. aug. 24. 10:21
Még korai a gyümölcslé!
34. Orsi86 (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 10:12
Szerintem a gyógyszertárba vegyél szélcsövet és ezzel segíts neki kakilni. Az én fiam is tápszeres volt és csak így tudott kakilni napi 1x. 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni és megoldódott a probléma. Kitartás!:)
2012. aug. 24. 10:12

mivel meleg van, viz etetesek kozott.


cukros kamilla tea nagyon rossz otlet!

cukor egy 6 hetes babanak?


kulfoldon vigyaztam babakra, ilyen esetben volt nekik egy kis hajto, valami szolo izu valami, de nem tudom, h itthon van-e.

32. b-zs (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 10:11
Szia! Nálunk a gyerkőcök szopiztak, de a 2 kisebbnek elég durva székrekedése volt, így a védőnő is és a gyermekorvos is javasolta a gyümölcsöt, én adtam nekik, lassan helyre állt a székletük.
31. b8103f009a (válaszként erre: 29. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:57

Rossz evő baba?

Mert ha nem, akkor lesz étvágya ezután is. De nem is kell közvetlen a tea után kínálni táppal is, nem baj ha eltelik egy kis idő.

Hány napja nem kakilt? Nekem a kicsi sokáig 4-6 naponta szokott csak. Bármit is adtunk neki. De a hasa nem fájt. Volt, hogy 9 napig nem volt semmi, a 10-ik napon csak. Pedig akkor már 3 napja kapta a levolacot napi 3x. Egyébként amíg csak tápszeres, nem kell aggódni ha pár napig nincs széklet.

30. Pen80 (válaszként erre: 29. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:54

Én nem emlékszem rá, hogy a lányomnak elvette volna az étvágyát, pedig amúgy se volt egy nagy evő.

Amúgy pedig mi történik, ha a következő étkezésre csak fél adagot eszik a baba? Semmi. :)

29. EsztyMorgan (válaszként erre: 28. - B8103f009a)
2012. aug. 24. 09:52
De ha megitatom cukros teával, és nagyobb adagot kap, akkor meg lehet, hogy étvágya nem lesz úgy.
28. b8103f009a (válaszként erre: 20. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:45

Én 6 hetes babának nem adnék még semmit.

Az alma egyébként is hasfogó,(lével meg semmit nem érsz el) a barack hashajtó.

Hashajtónak a kamillateát jó cukrosan kell adni, pont attól van hashajtó hatása. Ha használ anélkül is, akkor mindenképp lett volna kaki :D

A levolac szirup szerintetek mi? Cukorszirup.

És nem kisadagokban sokszor kell adni, hanem reggel éhgyomorra jó cukrosan. (nem pár kortyot, mert semmit nem ér, a gyógyszertári hashajtót sem úgy csepegtetjük bele, hanem van egy adagja, amit egyszerre be kell adni). A mi gyerekorvosunk nem mai csirke, és mindig ezt javasolta elsőnek ha ilyen gondunk volt. 19 éve is, és a kicsi gyerekeimnél is.

27. Pettka (válaszként erre: 22. - Serry)
2012. aug. 24. 09:41
Hát,az én fiam étvágya nem ment el tőle:)))2 óránként szopizott:)))
26. fildus (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:36
Pár másodperc, épphogy szine legyen!
25. fildus
2012. aug. 24. 09:36
Sima langyos kamilla tea, nem kell bele cukor!
24. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - Serry)
2012. aug. 24. 09:35
Tisztára össze vagyok most zavarodva.. igazából én sem szeretem a cukros dolgokat, pláne nem adni neki. Szerintem adok neki sima, langyi kamilla teát, hátha... és ha már szakember vagy, lehetne egy kérdésem? Milyen erős legyen a tea?
2012. aug. 24. 09:34
Én a nagyfiamnál Laevolac szirupot adtam, minden nap 2 milit. Ettől rendeződött a kakigond, aztán mikor elkezdtük a gyümölcsöt, elhagytam a szirupot.
22. Serry (válaszként erre: 17. - Pettka)
2012. aug. 24. 09:34
Igen lehet.. nem merte terhelni őket... de a cukortól elmegy az étvágya.. egyszerű cukor,szénhidrát és hamar felszívódik gyorsan ad energiát a szervezetnek. De túl terheled az éretlen veséjét. Nem kell egy deka cukor sem neki még.... sajnos ezt sem a védőnőknek sem a dokiknak nem tanítják meg kellőképpen.
21. hajini
2012. aug. 24. 09:31

gyümit én nem adnék 3 hós korig tuti.

ha nem kakil vegyel laevolac szirupot. az beválik...

tápszerből profi vok,szinte mindet kóstolta a fiam,ha érdekel írj bátran....

a Milupa a legszarabb :)

Babe!!!!

20. EsztyMorgan (válaszként erre: 19. - Pettka)
2012. aug. 24. 09:31
Nálunk is ez van.. :// hát most ki fogom próbálni, hogy tápi előtt kap egy kis cukros teát... ha nem vál be, ma már hagyom, nem akarom túl sok kamillával tömni. Aztán holnap próbára teszem a sima kamillát, remélem lesz eredmény.
19. Pettka (válaszként erre: 16. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:25
Igen.Most kicsit újra nehezebben kakil,de most azért,mert 5 hónapos lett és már sok mindent eszik.Eddig tejes-tápszeres volt,sajna nem volt elég a tej.
18. Pen80 (válaszként erre: 14. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:24
Cukorral mondták nekem is, úgy is adtam és bejött. Nekem azt mondták, épp a cukor segít. Próbáld meg nélküle akkor, hátha. Szerintem a gyümölcs legyen az utolsó. Tápszeres baba ide vagy oda, én mindegyiknél megvártam, hogy érett legyen a hozzátáplálásra, addig nem adtam neki csak tápszert. Nem érett az emésztőrendszere, egy életre odavághatsz neki. Persze, ha végképp nincs más megoldás, akkor az más helyzet.
17. Pettka (válaszként erre: 15. - Pettka)
2012. aug. 24. 09:24
A pici cukortól egyáltalán nem kell félni.Nekem mindkét gyermekemet úgy engedte haza újszülöttként gyerekdoki,hogy enyhén cukros teával itassam pár napig,pár korty.Ugyanis enyhén be voltak sárgulva.
16. EsztyMorgan (válaszként erre: 15. - Pettka)
2012. aug. 24. 09:22
És bejött?
15. Pettka (válaszként erre: 14. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:21
Igen,a védőnő nekem is cukrosan mondta,és reggel,mielőtt az első tápszert megeszi.
14. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - Serry)
2012. aug. 24. 09:19
Védőnőm mondta cukorral.. :// én is csodálkoztam. Lehet, hogy ma akkor adok neki cukor nélkül, hátha. Köszi a tippet!
13. Serry
2012. aug. 24. 09:17

A kamilla nagyon jó, de minek bele cukor? Anélkül is kiváló. Vegyél vagy írass neki probiotikus tápszert nekünk anno ez oldotta meg.

Szakemberként még korainak tartom a gyümölcsök bevezetését, még éretlen az emésztőrendszere hozzá ezért is csinálnak intenzívebb hasmenést, ami viszont a kicsi fejlődő bélflórát is tönkre nyírhatja. Adhatsz neki bioGia probiotikumot. Ez kifejezetten babának van.

12. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - Pettka)
2012. aug. 24. 09:17
Nekem is így ajánották, hogy facsarjuk és nem sokat, csak 1 kávés kanállal! Most a Milumil Komfort 1-et használjuk, ettől legalább nyugodtak az éjszakák, nem bukunk nagyokat. Előtte hetente más tápit váltottam neki: vagy kijött szegénykémből, vagy bukott akkorákat, hogy öltözhettem át, vagy alapjáraton meg se itta. Ezt a Komfortot pedig szereti, és a poci sem fáj - direkt hasfájós babáknak találták ki amúgy -, csak keményebb a széklet és így hiába nyomná, nem jön.. ://
2012. aug. 24. 09:15

Nálunk is bevállt a kamillatea,de cukor nélkül.Én nem is értem ezt mert a cukor fogja a székletet.Szerintem nyugodtan adhatsz neki baracklevet,üvegeset semmi baja nemm lesz tőle.Én nagyon korán adtam mindkét fiamnak mindent.Annó abban az időben anyukámnak azt mondta egy prof a gyerekklinikán amikor hasmenésem volt és semmi nem használt,hogy nyomkodjon szét banánt az újjai közt és nyugodtan adhat nekem.És lám mégis itt vagyok.Tudom,hogy ezért sokan meg fognak kövezni de szerintem a tápszeres babáknak nagyon korán lehet elkezdeni a hozzátáplálást.Én nem hiszem el,hogy a sok friss zöldség meg gyümölcs nem egészségesebb mint a por amiből a tápszert csinálják.Na persze kell nekik az is de szerintem nem csak arra van szükségük.Az én fiamim egyikféle tápszert sem ették meg 3 hónapos koruktól hiába próbáltam akármit.Nagyon kevés tejem volt így jött a spenót,krumli,sütőtök és társai.Aztán 2 makkegészséges kis vasgyúróm van :D

Sok boldogságot és jó egészséget Nektek!

10. Babeck
2012. aug. 24. 09:14
Én nem adnék Neki gyümölcslevet 4 hónapos kora előtt semmiképp.
9. Pen80 (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 09:13
Helyettesítés? Szerintem beszélj orvossal. Mit váltottatok mire egyébként?
2012. aug. 24. 09:10
6 hetesen még szerintem is nagyon pici. Pár hétig még én a Kamilla teánál maradnék, esetleg homeós bogyót próbálnék.
7. Luau
2012. aug. 24. 09:09
Ja, probiotikumot próbáltál már?
6. Luau
2012. aug. 24. 09:08

Hát nem is tudom, én nem adnék neki... lehet, hogy a megfelelő enzimek még nem működnek nála? Egy kis idő amíg minden beindul, nem?

Helyettesítő orvos nincs? A védőnő erre mit mondott?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook