Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek egy 7 hónaps babának meddig kell a tápszer, ha rendszeresen kap főzeléket, gyümölcsöt, tejpépeket? fórum

Szerintetek egy 7 hónaps babának meddig kell a tápszer, ha rendszeresen kap főzeléket, gyümölcsöt, tejpépeket? (tudásbázis kérdés)


26. Serry (válaszként erre: 20. - Rea69)
2008. jún. 24. 13:15
Ha nem izlik próbálj ki másikat. Ő már olyat eszik amit recept nélkül vásárolhatsz. Tehát szabadon válogathatsz az izlésének megfelelően. Nekünk is ilyenkor már 3 féle volt étlapon, mikor melyiket kívánta. S adtam neki bifidusost, hogy a bélflóra is rendben legyen.
2008. ápr. 16. 23:50

Kislányom tejallergiásként csak kecsketejet és szójatejet kaphatott, még a szoptatást is be kellett fejeznem. Ne kérdezzétek, mely alkotóra volt allergiás, több hónapos procedura után találtam orvost (addigra már aludni, sem aludtam napokat), aki meghallgatott és nem csak egy hisztis anyukának vélt. Kivizsgálta. Mindehhez volt öt hónapos. Megtörve az előírt " nagykönyvi szabályokat" gyümölcsöt kapott tízóraira és uzsira. Mivel tejes dolgokat nem kaphatott a bébiételek szóba sem jöhettek! Naponta jártam a piacra a friss zöldségekért, gyümölcsökért, a krumpli nem kellett neki. Majdnem másfél éves volt mikor elöször megette.

Minden ételt tej és liszt nélkül kellett csinálnom. Püréket ettünk, vízgőzbenben párolva.

Mai napig áldom ezt az időszakot, pedig akkor ez nagy anyagi többletet jelentett és nem kevés idegességet, mert a család nem értette meg miről van szó! Én mindenkinek azt mondom az anyai ösztön jobb, mint a nagykönyv, de a tehéntej 1 éves kor alatt nem jó a pocaknak, még nem képes feldolgozni.

Nem baj ha nem issza a bolti vacakot, inkább házitejet vegyen mindenki, aki teheti, de csak ha már akkora a pici, hogy kaphat. Nem drágább a boltinál, csak fell kell forralni!

Tápszert hamar abbahagytuk, mert szükséges rossznak véltem. és sokat is volt beteg ezidő alatt. Az a doktornő, aki törödött velünk, megállapította, hogy immungyenge a kislányom, így könnyen beteg lesz. Mikor már "rendes" ételeket ettünk jobb lett a helyzet.

2008. ápr. 16. 21:47
Kislányom 16hónapos és még mindig csak tápszert iszik reggel-este.
2008. ápr. 16. 14:11
Tápszer helyett tilos csecsemőnek kecsketejet adni, mert nagyon alacsony a vastartalma, vérszegény lehet a gyerek. Tápszer mellett egy éves kortól adható. Egy éven aluli gyereknek nem adható állati eredetű tej, úgyhogy nem értem, a kérdező mit akar tápszer helyett adni a babának.
2008. ápr. 16. 13:00
1 évig legalább adjad
2008. ápr. 16. 12:00
nem muszáj már adni neki tápszert
20. Rea69
2008. márc. 9. 07:34

Nekem is azt mondta a védőnő, hogy naponta legalább fél liter tápszer.De nem is igazán igényli, csak reggel meg este.A tej még nálunk szóba sem jöhet.

Bár már kapott olyan desszertet, amit 8 hós kortól lehet adni, és tejes.

Csak azért kérdeztem, mert látom rajta, hogy nem igazán izlik neki a tápszer.

De még esszük.:)

2008. jan. 29. 10:58
Szia! Nekem a védőnő mondta h nyárig nyugodtan adhatok neki, tehát másfél éves koráig, de nekem igényli ugyh hiába akarnám leszoktatni, mondjuk nálunk tápszer csak lefektetéskor és éjjel kell ha megébred(1 max 2x)!
2008. jan. 28. 22:24
Szerintem 2 éves koráig is nyugodtan adhatsz neki tápszert, több vitamin van benne, mint a tejben.
17. ALLICS
2008. jan. 27. 20:17

Szia!!

Kisfiam 5 hónapos már kap főzit,gyümit,pépet stb...Én úgy terveztem hogy 1 éves koráig fogok neki tápot adni reggel és este,a többi kaja főzi stb lesz...

2008. jan. 27. 13:31

A nagyobbik gyermekem(négy hónapig szopizott)kecsketejet kapott utána.Nagyon sokat segített az immunrendszerén.A kisebbiknek már nem tudtam ezt biztosítani a szopi után,ő tápszerezett.Vele sem volt eddig(3 éves)semmi komoly.Most homeopátiázunk.Viszont lehet,hogy nem mindenkinek jó.Én még egy éves kor után is reggeli italként tápszert adtam.szerette.:)))

Szép napot!:)))

15. semiramis (válaszként erre: 14. - Semiramis)
2008. jan. 27. 13:23
Ne értsetek félre, nem akarok okoskodni, csupán elgondolkodtató ez a dolog. Azért is tettem be a cikket, hogy tisztában legyünk azzal, hogy ilyen hatásokat válthat ki/ nem feltétlenül szükséges, stb.
14. semiramis (válaszként erre: 11. - Lengyelnehajni)
2008. jan. 27. 13:20
És megvárod, míg lesz? :-) Nem jobb megelőzni?
13. Rea69 (válaszként erre: 9. - Semiramis)
2008. jan. 27. 10:44

Nem akarok tejet adni neki, hanem csak igazán az érdekel, hogy mennyi idős koráig egye a tápszert, ill. mennyit naponta.

Az én lányom reggelire tápszert kap, és éjszaka is, mert még felkel enni.

2008. jan. 27. 10:27
18 hós koráig tápszert adtam, csak utánna kezdtem el a 3/4-es aztán a feles tejet
2008. jan. 27. 09:56
Az én lányom 14 hónapos.Én úgy csinálom,hogy felesbe kapja a cumisüvegbe a tápszert és a tejet.Tejből 100-120ml.Ezt kb 2 hete kezdtem el.Eddig nincs semmi baja tőle.
2008. jan. 27. 09:54
LEGALÁBB EGY ÉVES KORIG!!!!!
9. semiramis (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2008. jan. 27. 09:27

Szerintem egy ilyen kisgyereknek nem kéne tejet adni... sőt, később sem igazán...

sztem felejtsétek el ezt a sztereotípiát, hogy majd ettől fog fejlődni a gyerek, enélkül meg nem nő meg...

olvassátok el ezt itt pl:

[link]

de bárhol rákereshettek a neten, sok helyen felhívják erre a figyelmet!

2008. jan. 27. 09:08
A nagyobbik fiam tápszeres volt, neki egyéves koráig adtam a tápszert reggel este.Utánna fokozatosan áttértem a tejre .Kecskéink vannak így ő kecske tejből készült kakaót kapott.Szerintem mindenképpen ad neki 1 éves koráig.Egy ismerősöm hamarabb elvette a tápszert főzelékezett és egyéb amit lehetett, és a kislánynak most gyógytápszert és egyéb bélbacikat kell fogyasztania, hogy normális legyen az emésztése.Nagyon görcsölt és egyebek.Persze nem biztos,hogy ettől, de nincs kizárva.Nem akartam rádilyeszteni és ez az én véleményem.Amúgy én a fiamnak szoktam tejbedarát is készíteni illetve nem tejbe hanem tápszerbe.Nagyon szerette és laktató is volt mondjuk vacsira.Megfőztem a darát vízbe nem nagyon sűrűre és a tápszert kis vízben feloldottam és hozzákevertem a darához.Tálaláskor jöhetett rá kakaó vagy lekvár vagy amit gondoltam és a gyerek is szerette.Próbáld ki nagyon finom...A fiam nagyon szeretett kanállal enni ésvacsira azért találtam ezt ki,hogy ne mindíg csak tejpép legyen.De volt,hogy lefekvésrez még kapott kis tápszert amikor nyáron később volt lefekvés és hamarabb a vacsi.Jó hosszúra sikeredett, de remélem tudtam segíteni!
2008. jan. 27. 09:02
köszi mindenkinek
2008. jan. 27. 08:56
Lányom 2 éves koráig ivott tápszert! 1 év alatt sztem nem jó bevezetni a tehéntejet!
5. zelion (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2008. jan. 27. 08:30
Szia! Pontosan egy éves korig kel még reggel és este a tápszer és majd utánna felválthatod tejjel v. kakaóval.De sokan adnak még tápszert késöbb is a babának.De egy éves korig azért kell.
2008. jan. 27. 08:09

Szia!


Én hallottam, és olvastam, hogy reggel és este még az kell neki. Egy éves kor után jöhet a tejcsi, vagy kakaó.

2008. jan. 27. 06:45

Szia!

Vagy főzeléket vagy tejpépet.

2008. jan. 27. 05:48
vacsira mit kap?
2008. jan. 27. 05:36
Szerintetek egy 7 hónaps babának meddig kell a tápszer, ha rendszeresen kap főzeléket, gyümölcsöt, tejpépeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook