Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyümölcsöt/gyümölcslevet mikor ajánlott/szabad adni hat hetes babának? fórum

Gyümölcsöt/gyümölcslevet mikor ajánlott/szabad adni hat hetes babának? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. aug. 31. 08:52

Szia nyugodtan add neki nem lesz semmi baja tőle.Mi nálunk a kórházba is azt adták,adják a babáknak!

Nekem szopis babám volt mégis alig tudott kakilni és csak szenvedett tőle ezért 3hótól kapott mást is.Mi almával kezdtünk!

Az hogy az alma hasfogó.,.hát kinél mi.

Nekünk segített amikor mondtam a drnőnek azt mondta ha segített akkor nincs semmi baj nyugodtan adjam neki:-D


Azóta már lassan 14hós nagyfiú és nincs problémája már!


Amúgy én sem adnék 3hó alatt gyümölcsöt,de Kamilla teát nyugodtan,vagy baba teát...fiam annak idején sokat ivott mégis szopizott rendesen!

64. EsztyMorgan (válaszként erre: 54. - B8103f009a)
2012. aug. 30. 23:46
Hát nekünk a cukros kamilla bejött. Reggel kap éhgyomorra és ma is három pelust kínált meg. Még inkább így, mint akármilyen gyógyszeres szirup.
63. Pen80 (válaszként erre: 58. - Serry)
2012. aug. 29. 09:33
Valószínűleg ők is ezt mondanák rólad. :)
62. Böbe071 (válaszként erre: 58. - Serry)
2012. aug. 29. 08:25
mi a szakterületed?
2012. aug. 29. 08:24

Mindig azt adok ami nekem is izlik ezért a cukor kamilla)


már virslit is kapott semmi baja)Jo nem egy egészet. Meg ha olyant eszek bármit )) Ha pedig vkiben kétség merül fel a 4 nagy még dokinál se volt.

2012. aug. 29. 08:22

nekem ez a baba az ötödik. 1900 hoztam haza A kaki probléma az nálunk is volt hiába volt anya tejes =-10 nap el telt és semmi. Tény nőlt mint a gomba most lesz 6 hos 7kg kaja vegyes szoi 2-4 közbe gyümölcs és kaja is megy Kamilla vált be később szélcső kup volt ami hatott. Most már teli rakja a pelust. Kamillába icike picike cukrot tettem én is.

Lényeg éhgyomorra adtam szopi előtt barcklé 2.3 ho közt mehet inkább

59. Pettka (válaszként erre: 58. - Serry)
2012. aug. 29. 08:19
Hú,ez azért kicsit durva volt...a doktornő és a védőnő nem ért hozzá,hiába tanulta...Na,mindegy.Én nem okoskodok ezen.De ezek szerint nagyon sok orvos és védőnő nem ért hozzá:(De majd legközelebb rákérdezek náluk...
58. Serry (válaszként erre: 56. - Pettka)
2012. aug. 29. 08:14
jó kérdezd a védőnőd és a doktornénid.. ha bízol bennük rendben.. de hidd el vannak olyan szakemberek akik nem értenek hozzá hiába tanulták.... Én másfajta szakember vagyok.. szintén szakmabeli ezért írtam amit.
57. Serry (válaszként erre: 56. - Pettka)
2012. aug. 29. 08:12

Nem nem próbáltam.. de van két fiam az egyik 3 hónapos koárig hasfájós volt, nehezen kakilt tudom milyen az.. és nem adtan neki laevolacot..... kamilláztunk,tornáztunk, lázménőztürk ( amihez nem szokott hozzá) akkor még nem volt babának probiotikum, az oldotta meg amikor kaphatott már probiotikus tápszert.

S igen a leavolac szirup cukros.. de ahhoz is hozz lehet szokni,mert gyakorlatilag természetes inger nélkül váltja ki a hasmast, nem a bélmozgás és a többi hajtja ki hanem a vízvisszatartás révén...

56. Pettka (válaszként erre: 53. - Serry)
2012. aug. 29. 07:57
Kedves Serry!Ha azzal segítek a babámnak,akkor azt adok neki!Ezt védőnők,orvosok is javasolják!Vagy Te velük is szembe szállnál?Amúgy próbáld ki,milyen az,amikor napokig nem tudsz wc-re menni...sajnos nekem volt benne részem.Szülés után 7 napig nem tudtam.Hidd el nekem,hogy bármit megtennél!Főleg,ha a gyerekedről van szó!Egyébkét,biztos így van,ahogy írtad-én nem értek hozzá,nem vagyok orvos,és a gyermekeimet sem könyvből nevelem:)Inkább megkérdezem azokat,akik valóban értenek hozzá:a védőnőt és a drnénit:)Mindkettő közeli ismerős,mondhatni baráti a viszony,és én nyugodt szívvel bízom rájuk a gyermekeim egészségét!
2012. aug. 28. 23:26
A kis unokam volt, hogy 5-6 napig nem kakilt mikor bevittuk az ugyeletre az orvos megkakiltatta es megvizsgalta, mondta nincs semmi problema ez gyakori tapszeres vagy az anyatej mellett adott tapszer eseten es akkor van gond, ha a baba hasija bekemenyedik. Lanyom a haziorvosnak is elmondta mi a problema - o is ezt mondta- es kiderult, hogy amit kap tapszert abban magas a vastartalom es azert nem tud kakilni es a Similac tapszerbol a Regulart ajanlotta ami bevalt.Egyik ismerosom edeskomeny teat adott kisfianak es minden reggel kakilt tole.
54. b8103f009a (válaszként erre: 53. - Serry)
2012. aug. 24. 22:44

A laevolachoz nem lehet hozzászokni, ugyanis hashajtó hatású készítmény és nem gyógyszer, vagyis CUKORSZIRUP! Ezért van hashajtó hatása, ahogy a cukros kamillának is (nem kevés cukorral, hanem szirupnak készítve!)

A kamillának nagyon jó gyulladáscsökkentő hatása van, sok mindenre jó, de hashajtónak csakis cukorral. Amihez hozzá lehet szokni, az a lázmérővel való segítés, ugyanis hozzászokik a végbél, hogy irritálva van, és akkor is gondot okoz a kaki, amikor nincs is szorulás.

A cukros hashajtók pedig nem ártanak annyit sem, mint bármelyik másfajta gyógyszer, amit ugye beadunk ha szükséges. Természetesen ezt is kúraszerűen, vagy amíg nincs eredmény addig kell adni, és nem minden nap. Lehet, sőt jó adni Normaflort mellé, vagy valami probiotikumot a bélflórák rendezésére.

53. Serry (válaszként erre: 49. - Pettka)
2012. aug. 24. 22:14

De az már az anyuka bűne,ohgy ha azzal a felindulással,ohgy a kórházban is cukrot kapott akkor én is adok neki cukort ad az éretlen emésztőrendszerű és veséjű babájának. Kiírtja ugyanis azt a természetes bélflórát amit az anyukától örököl és építkezne rá a további szoptatással. illetve feleslegesen terheli a szervezetét egyszerű szénhidrátokkal. És igen is elveszi az étvágyát,mert eltelíti a szervezetet gyors energiát adó szénhidráttal. Ezért eszik rosszabbul az a gyerek azért nem akar úgy és annyit szopni ami neki kell.


Igen is jó az a sárga kamilla tea minden nélkül, és igen is jó a szélcső és a lázmérő. Ha nagyon gáz kemény kínozza néha lehet laevolacot is adni,de vigyázat az már hashajtó és hozzászokik a baba és később azzal sem megy.

52. Serry (válaszként erre: 24. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 22:08
Erősségre? Lényegében mint magadnak készítenéd.
51. hajni107 (válaszként erre: 48. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 18:34
hát akkor esetleg szél olaj? (hasát bekenni vele)ha még nem próbáltátok. remélem találtok valamit hamarosan ami segít!
50. b8103f009a (válaszként erre: 49. - Pettka)
2012. aug. 24. 13:35
Ez a cukormizzéria már már betegséggé fajult sokaknál. Persze, hogy nem jó sok cukrot magunkba tömni minden nap, a gyerekekbe meg pláne nem. De ha ilyen problémára ez a megoldás, akkor még mindig jobb és kíméletesebb, mint bármilyen már gyógyszer. Az orvosnak sem mondjuk, hogy ha beteg a gyerek, hogy márpedig én nem adom be neki amit felírt, mert méreg. Pedig tényleg az minden gyógyszer. Csakhogy vannak esetek, hogy attól jön rendbe. Meg aztán ki is röhögne a doki, hogy akkor minek hozta oda anyuka?
49. Pettka
2012. aug. 24. 13:24
Én nem szeretnék vitatkozni,tiszteletben tartom mindenki álláspontját.Csak erre a"cukros"kérdésekre reagálnék...Az újszülött babákat a kórházban cukros vízzel itatják...Tehát nem az anyuka bűne lesz,ha először itat vele egy pici cukros kamillát...
48. EsztyMorgan (válaszként erre: 36. - Hajni107)
2012. aug. 24. 13:22
Próbáltuk, de csak ideig-óráig segített.
47. b8103f009a (válaszként erre: 45. - Pen80)
2012. aug. 24. 13:18

Nem is szabad rászoktatni a hőmérőzésre, sem arra, hogy irritálásra tudjon csak kakilni. Ezt a módszert csak ritkán szabad erre használni, mert többet árt mint használ.

Egyébként meg igen, tényleg más jön be mindenkinél. Van, hogy nincs is igazán probléma, csak az aggodalom.

46. b8103f009a (válaszként erre: 44. - Petra11)
2012. aug. 24. 13:15
Na látod! Ha nálatok segített pár korty tea semmi nélkül, meg a lázmérő, 3 hósan meg már okés volt minden, akkor ott sosem voltak igazán bajok.
45. Pen80 (válaszként erre: 44. - Petra11)
2012. aug. 24. 12:26

Nézd, én pedig soha nem lázmérőzném. Nem vagyunk ugyanolyanok, mindenkinek más a fontos, más a jó és más a rossz. Hovatovább nyilván más válik be a te csemetédnél és más az enyémnél.

Nekem pedig ezt mondta az orvos meg a védőnő és be is jött. Soha nem volt szükség másra pl. lázmérőzésre.

Ki kell próbálni a dolgokat és egyik talán segít.

44. Petra11 (válaszként erre: 41. - Pen80)
2012. aug. 24. 11:57
Első pillanattól kezdve tápszeres volt a gyermekem. Az orvos is ezt mondta. Én lázmérőztem, illetve a kamilla teát próbáltam, és jó volt. 3 hónapos korára beállt minden a helyére.
43. Pen80 (válaszként erre: 42. - B8103f009a)
2012. aug. 24. 11:54
Szerintem is.
42. b8103f009a (válaszként erre: 41. - Pen80)
2012. aug. 24. 11:50

Csak úgy nem mellesleg. Van olyan szer, gyógyszer, aminek nincs mellékhatása? Háááát, nem nagyon, bármit is használunk.....

És talán nem mindegy, hogy valamit ami esetleg nem túl egészséges, nem túl jó gyógyszerként alkalmazunk meghatározott ideig, vagy fogyasszuk minden nap. Többet árt az, amikor egy gyerekkel cukros gyümölcsleveket, teákat itatnak minden nap.

41. Pen80 (válaszként erre: 38. - Petra11)
2012. aug. 24. 11:47

Tudomásom szerint a tápszeres babának naponta kell hogy legyen széklete. Az anyatejes az, akinél lehet akár hetente is, az is normális.

A cukor nem az élvezeti értéke miatt kell, hanem mert az tolja meg a dolgokat. Én 2-3 alkalommal adtam ilyet a lányomnak, mindig segített. Ezeken az alkalmakon kívül 1 éves koráig nem kapott édességet. Szóval nem azért kell a cukor, mert úgy finomabb lenne.

40. Pen80 (válaszként erre: 39. - B8103f009a)
2012. aug. 24. 11:45
Én is ezt mondom. :)
39. b8103f009a (válaszként erre: 37. - Pen80)
2012. aug. 24. 11:37
Mert mit is kaphat? Laevolacot pl. Mi mi is? Cukor, tejcukor! Pont ezért javasolja az orvos is először a cukros kamillateát, jó sziruposan :-)
2012. aug. 24. 11:36
Minek abba cukor?! Tömheti még eleget magába egész életében. Ha már kamilla tea, akkor ízesítés nélkül, langyosan, reggel. Ha kevesebbet eszik emiatt a tápból, nem fog éhen halni. Én gyümölcslevet sem adnék még neki. 6 hetes. De amúgy nem is értem mi a gond?! Természetes ha tápszeres baba napokig nem kakil. 4-5 nap után pedig ha fájna a hasa, Laevolac, lázmérő, vagy szélcső.
37. Pen80 (válaszként erre: 33. - Tavasz007)
2012. aug. 24. 11:15
a kis hajtó biztos jobb, mint a cukor :)
36. hajni107 (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2012. aug. 24. 10:58
Szia! egyik ismerősöm pont ilyen gonddal küzd, náluk az espumisan csepp segített!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook