Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyümölcsös diéta fórum

Gyümölcsös diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyümölcsös diéta

1 2 3
2010. dec. 29. 06:30

Ácsi..Ácsi!!

Miért lenne a gyümölcsevés diéta?? az ember gyümölcsevésre született!!! ez a mi alapvető táplálékunk, érett,édes gyümölcs! Tilos keverni a káros cukrot és a gyümölcscukrot! semmilyen feljegyzés nincs arról hogy az emberi test átalakult volna és mindenevő lenne!A dokik a gyógyszerekből élnek, persze hogy szívesen felírnak bármit. De mi az igazságot szeretnénk tudni, hisz egészségesen szeretnénk élni(már aki)

pillantsanak bele a 80/10/10címü könyvbe és megvilágosodnak!

2010. jan. 20. 13:07
hali. kovette valaki ezt a dietat? milyen sikerrel? :)
2009. aug. 22. 14:53

Ez a diéta jónak tűnik.

Aki viszont olyan diétát szeretne csinálni, amibe csak gyümit és zöldséget szabad enni, számítson rá, hogy a hasa vagy görcsölni vagy liftezni fog.(tapasztalat9

2009. jún. 11. 15:20

fadigflo..Tetszik amit írtál...Konkrétan az hogy tartós fogyást és változást csak szemlélet váltással és életmód váltással lehet elérni... Viszont a gyümölcs kúrát azt támogatnám..A benne lévő cukor tartalom egyébként kb 23% elemben a háztartási cukor 99% szénhidrát...És nem is ezek miatt fogynak tőle , ha nem más jótékony hatásai miatt.. A szervezet felélénkül..elkezd rendesen müködni..Fittebb lesz egy léböjt kúra után.::))

Merem ajánlani ..persze ehhez egy keveset kell tudni is róla.. Teák is fonntosak..és a mozgás...:)))

84. 5a2a075e0e (válaszként erre: 81. - Fadigflo)
2009. jún. 8. 16:50
Egyébként olvastam a naplódat. Már bocsi, de tele van zöldséggel és gyümölccsel az étkezésed. Te 10 dkg cseresznye helyett miért nem eszel meg 2 szelet graham kenyeret és az 1 almát?
83. 5a2a075e0e (válaszként erre: 81. - Fadigflo)
2009. jún. 8. 16:42

Helló! Köszönöm, a szép terjedelmes hozzászólást. De egy valamit tisztázzunk. Nekem bevált, nem vagyok éhesebb tőle és még fogytam is. Főétkezésnél rendesen azt eszem amit a család többi tagja. Akkor most én nem értem?

Egyébként egy valamit engedj meg. Igenis az alma elősegíti az emésztést, márpedig a rosttartalmának köszönhetően. A másik dolog én nem azt írtam, hogy ne együnk fehérjéket és zsírokat. Szóval az egész hozzászólásodat nem értem amit az enyémre válaszoltál. Lehet hogy olyan hihetetlen, hogy szinte 1 év alatt leadtam több mint 25 kilót, és hidd el sok gyümölcsöt és zöldséget megettem. Nekem segített és nem lettem vitaminhiányos, és talán a legfontosabb aminek a legjobban örülök, hogy kicsi fiam aki nemsokára 2 éves lesz, szinte minden fajta gyümölcsöt és zöldséget megeszik, mert ezt látja tőlem és ennek csak örülni tudok!

82. fadigflo (válaszként erre: 74. - Klaucsi)
2009. jún. 7. 16:26

Na erre meg csak annyit, hogy...


Először is gratulálok a fogyásodhoz, olvastam a cikked is, amikor megírtad, bár azzal a részével nem értettem egyet, hogy a szerelemért fogysz, de persze ez részletkérdés. Na meg tudom, magadért is tetted :)


Rosszindulatú emberek mindig is voltak, lesznek is, az ilyeneket a féltékenység hajtja, pláne, ha már írni is mer.


Amit írt, az felháborító. MERT, nem kötelességed, vállalni az arcodat, főleg ha előfordulhat itt ismerősöd, az ember az ilyet nem hirdeti. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy TE esetleg kamu sztorit írtál, mi célod lenne vele, stb... Mindenki magából indul ki, amúgy. Ha neki eszébe jut ilyen, az nem véletlen...


Csak azt tudom mondani, amit teszel is: ne foglalkozz az ilyen féltékeny levelekkel, egyszerűen lelki szegény az ilyen. Hülye. :)



Hoxán amúgy előfordul 1-2 olyan ember, akiknek nem kellen még csak felnézniük se ide. Vitát szítanak, csak tudnám mi érdekük... Mindegy is. Ne foglalkozz vele, kár, hogy a képet nem láthattam :)

81. fadigflo (válaszként erre: 24. - 5a2a075e0e)
2009. jún. 7. 16:20

Én pl. nem azt írtam, hogy ne egyél gyümölcsöt.. Hanem gyümölcsökön pusztán nem lehet élni, és nem is érdemes.

Nasinak jó. De azzal is vigyázni kell, mert bár pl fél kiló cseresznye csak 300 kalória, de szénhidráttartalma igen magas: megegyezik 3 és fél kenyérével! Akkor meg megint ugyanott vagyunk...


Szó, mi szó a gyümölcs sem kevésbé hizlalóbb, mint a sima cukor ( sokan azt hiszik, gyümölcscukorral jobban járnak, hát nincs igazuk..), csak jobban telít és kevesebbet kíván belőle/ utána az ember. Ami persze pl. az almára nem igaz. Legalábbis nálam :) Utána mindig nagyon éhes leszek...


Ebből azt akartam kihozni, hogy nem mindig a kalória a mérvadó, sőt! Mondok példát is.

Ugye, a cseresznyés példa már látható volt :) De ha azt nézzük, hogy megeszel mondjuk 1 kiló cseresznyét egész nap (miért is ne tennéd, hisz olyan finom...), az ugye 600 kalória. Kevés. Eszel még mellé 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyeret, alacsony kalóriatartalmú ételeket, esetleg becsúszik egy Jó Reggelt is. Ez így 1500 kalória körül lehet.

Szénhidrátmennyiségben pedig minimum 213 g CH, ha az "alacsony kalóriatartalmú ételt" nem is számolom. Azzal együtt lehet akár 250-260 is. A zsírtartalomról pedig ne is beszéljünk...

Egy ülő munkát végző nőnek kb. 200 g CH-ra és maximum (!!) 100 g zsírra van szüksége, emellett jó eséllyel megtartja súlyát. Fogyni viszont semmiképp nem fog. Az mondjuk más tészta, hogy mozgás nélkül fogyás sincs...


Tehát annyi a diétának, sőt lehet, hogy még hízni is fog. Akkor meg semmit nem ért, hogy elfogyasztott "egy kevés" gyümölcsöt.


Hülyeség az is, hogy étkezés előtt ajánlatos egy alma.. NEM fogsz tőle könnyebben emészteni, és utána sem. Maximum nem érzed magad rosszul a sok zsíros kaja után. Fogyasztani nem fogyaszt.


Mint már kifejtettem, nem hasznos a gyümi-diéta.

Nem hiába vannak fehérjék, zsírok is a világon. Ezekre mindenkinek szüksége van.

Ja és 10 deka cseresznye helyett megehetnél 2 vékony szelet graham vagy t.k. kenyeret :)

Szóval sehogy se áll ez össze NEKEM.


Egészséges , esztétikus kinézetért inkább életmódot kell váltani, nem kúrákba kezdeni, mert a kúra csak ideiglenes eredményt hoz. Lassan elfogynak itt is az ATKINS-esek, nem tudom, nekik mennyire éri meg szenvedni a majdnem semmiért pl.

Ide sorolható a 10 napos, 2 napos, 2 hetes, stb... diéták. Semmi értelme, ha utána meg bezabálsz mindent :)

Ha meg nem, akkor az nem diéta, hanem életmódváltás. . .

80. e8f2c9dfce (válaszként erre: 29. - Whiterussian)
2009. jún. 5. 08:03

Én tegnap megettem 40 dkg epret és 80 dkg cseresznyét! Isteni volt! :)

Amikor szezonjuk van, jórészt gyümölcsön élek, mert imádom őket! Nem mellesleg télen egy-két tábla csokival vagy néhány sütivel elégítem ki az édesség iránti vágyamat, ilyenkor viszont azok sem kellenek. Nekem ez a legnagyobb előnye a sok finom gyümölcs fogyasztásának.

79. erikpipi (válaszként erre: 74. - Klaucsi)
2009. jún. 4. 19:14
Képet levetted?
78. erikpipi (válaszként erre: 76. - Xleax)
2009. jún. 4. 19:13
26
2009. jún. 4. 09:57
Szerintem egyszerűen az Dess nevű illető vagy csak ennyire nem tud hinni más ember sikerében vagy csak féltékeny...szerintem igenis jó dolog hogy Klaucsi leirja hogyan fogyott le és mit ért el igy erőt ad a többi fogyózónak is és ez az oldal elvileg erről szól...drukkolok minden fogyózónak:)
76. xleax
2009. jún. 3. 19:45
"Ő sem bizonyította azt, hogy nem rágalmaz látatlanban" ezt úgy érted, hogy Klaucsi kitalálta a nagy fogyós történetet, és kitalált hozzá egy ellnséget?(Ehhez nem fűzök hozzá semmit) Vagy úgy, hogy ő ismeri Klaucsit és tudja, hogy nem így van? Nem tudom mire jó ez. Ez egy hely, ahol fórumokba lehet írogtani és megengedett, elfogadott, hogy ne kelljen hozzá erkölcsi bizonyítványt benyújtani, de még magyarázkodni sem, mert az ellehetetleníti a működését. Akinek tetszi, olvassa,akinek nem, olvasson mást. Minden egyes ilyen történetet meg lehetne kérdőjelezni ilyen alapon, mert nem ismerjük személyesen a szereplőket.Egyébként meg jaj de hihetetlen. Egy 21 éves lány lefogyott és szerelmes. Hát borzasztó ez a világ na...:D
75. xleax (válaszként erre: 74. - Klaucsi)
2009. jún. 3. 19:33
Remélem, nem felejted el amit írtam neked:) Neked itt senkinek semmiért nem kell magyarázkodnod. Aki nem ért egyet, olvasson mást.
74. klaucsi (válaszként erre: 73. - 2df174aa9c)
2009. jún. 3. 08:21

A K.o.-t arra értettem, hogy már nem tud mit mondani nekem... újra és újra ugyanazt hajtogatja, hogy itt mindenki nevet rajtam, mert a történet nem igaz...


Nem tudom, milyen ember az, aki itt kitalált történettel regisztrál... ilyennel még nem találkoztam, de lehet, hogy emiatt szerencsés vagyok??? Alapjában véve szerintem senki nem feltételez senkiről ilyet, ha csak nincs rá konkrét bizonyíték, pl személyes ismerettség, stb... de erről szó sincs, hál'istennek nem ismerem őt. Aki privátban keres meg azzal, hogy helló, hát azt hiszed, hogy elhisszük, meg stb... na ne már, ez tényleg szánalmas! Ha egyszer semmi oka rá, nem ismer, nem tudja, fogalma sincs az egészről. Így betámadni, mikor nincs rá konkrét oka??? Azért ez nem normális dolog, valljuk be. Mert okot nem adtam, senkit nem bántottam. Csak egyszerűen leírtam, hogy mi motivált, miért fogytam le, hogyan fogytam le... nem hiszem, hogy boldogabb ember lennék attól, ha ezt csak úgy heccből kitaláltam volna.


Azt gondolom, azért eléggé személyesen írtam a naplómban is ahhoz, hogy látszódjon, ezek a valódi érzelmeim.


Képet tettem fel, de mint mondtam, az arcomat nem vállalom. Miért is kéne? Egyrészt nem engedi a munkám... másrészt bármilyen ismerősöm is fent lehet itt... és ha mély érzésekről beszélek és a fogyás törénetéről és stb, stb, stb... miért lenne kötelességem mindenki előtt névvel együtt leírni ezt? Mindenki "álnéven" regisztrál, senkit nem láttam még úgy írni, hogy "Tóth Ilona"... mert alapvetően senki nem vállalja mások előtt a kilétét. De ez a normális, mert ez nem az iwiw, hanem egy fórum, ahol olyan dolgokról beszélünk tabuk nélkül, amikről arccal nem biztos, hogy szívesen beszélünk. Mint mondtam, ez a természetes... itt megkérdezhetjük, leírhatjuk, megbeszélhetjük azokat a dolgokat, amiket nem feltétlenül tudunk a személyes ismerőseinkkel, mert nem élik át azt, amit mi. Pl.nem minden duci lánynak van duci barátnője, aki megértené, mit jelent ducinak lenni. Itt viszont sok duci vagy ex duci találkozik, akik megértik a frusztráltságot, az elszenvedett zabálásokat, az önsajnálat okozta rosszkedveket, amiken mind átmentünk egyszer...

Ez az oldal erre való elsősorban, nem arra, hogy bizonygassuk, ki-ki története igaz vagy sem.


A felháborodásom csupán ebből adódott a levél olvasása kapcsán, mert senkinek nincs joga ahhoz, hogy ismeretlenül, ok nélkül, privátban sértő levelet írjon...


És már azzal K.O.-ban nyertem, hogy én nem vagyok ilyen rosszindulatú ember...

73. 2df174aa9c (válaszként erre: 71. - Klaucsi)
2009. jún. 3. 06:54

Szia!


Én egyikőtőknek sem fogom pártját, de azt hadd kérdezzem meg, hogy ugyan te mitől nyertél volna K.O.-ban? Ő sem bizonyította azt, hogy nem rágalmaz látatlanban - de te sem azt, hogy igaz, amit leírtál, mert a gép mögül valljuk be, bárki azt írhat, amit akar, azt leellenőrizni nem lehet, fotók nélkül meg aztán különösen. De képeket is rakhat fel simán másokról is akárki.

És azt azért naiv dolog lenne elképzelni a mai világban, hogy akár itt is, ennyire sok ember között ne lennének szélhámosok, meg nagy fogyós hantázók. Mint, ahogy voltak is.

Szerintem egyszerűen ne válaszolj neki, aztán nem fog írni többet, ilyen egyszerű.

72. 9933e6cc1b (válaszként erre: 71. - Klaucsi)
2009. jún. 3. 03:28

Volt már egyszer ilyen,egy füge nevű hölgy ezt tette állítólag.De biztosat nem tudok.Viszont érdekes,hogy dess csak ennyire bátor,hogy priviben keres meg téged.Mások előtt szégyenlős,hogy nem meri bevállalni a véleményét????

Rengeteg idióta rohangál mindenfelé....

71. klaucsi (válaszként erre: 67. - Kicsicsillag23)
2009. jún. 3. 00:32

Köszönöm!


KO.-ban nyertem, mert nem tud olyat mondani, amivel azt bizonyítaná, hogy hiteltelen vagyok... írhat amit akar... most azzal állt elő, hogy itt mindannyian nevettek a hátam mögött és senki nem hiszi el a történetemet, persze ő... ő a megmondója, hogy én még most is kövér vagyok és otthonról szövögetem a kis történetemet, mint egy idióta, akinek jobb dolga sincs... szerintem idegbeteg... akinek eszébe jut egy ilyen jellegű fórumon, hogy ide szórakozásból regisztrálnak az emberek és kitalációkból írnak cikkeket... hát az elmebeteg, már bocsánat... Szerintem annyira hülye, hogy fel sem fogja, miket irogat.


Írjon csak, max egy idő után kitiltatom a főszerkesztővel.

70. klaucsi (válaszként erre: 69. - Erikpipi)
2009. jún. 3. 00:27
Nem... a testemen sehol. Ciciműtétre szertnék menni, mert azzal világ éltemben elégedetlen voltam, kicsinek találom, de az sem a fogyástól van. Szerencsés alkat vagyok, mert sosem volt nagy cicim, a hízástól sem lett sokkal nagyobb és a fogyástól sem ment jobban össze, kicsi maradt. Most sem annyira kicsi, de ha egyszer már megváltoztattam magam és elértem a célomat, tökéleteset szeretnék. :-) Ehhez a cici is kell.
69. erikpipi (válaszként erre: 64. - Klaucsi)
2009. jún. 2. 22:32
És plasztikai segítségre nem is volt szükséges?
68. erikpipi (válaszként erre: 66. - 308da614da)
2009. jún. 2. 22:31
:D Lehet..
2009. jún. 2. 21:01

Klaucsi!

Gratulálok az eredményedhez! :) És egy fél pillanatig se legyen rossz kedved a dessféle megjegyzések miatt.

2009. jún. 2. 19:22

Én is szerelmes vagyok..még is inkább hiztam mint hogy fogytam volna:) nekem lehet forditva müködik:D

De Klaucsi tényleg nagyon ügyes volt és megérdemelte a sikert:):):)

65. erikpipi (válaszként erre: 64. - Klaucsi)
2009. jún. 2. 18:27

Megnéztem a naplódat. Klassz hogy még ilyen fiatalon észbe kaptál:))

És a szerelem, na igen:))Az tuti dupla zsírégetés....

64. klaucsi (válaszként erre: 63. - Kicsicsillag23)
2009. jún. 2. 18:02

Szerintem a napi 5-szöri étkezés nagyon jó. Minél több gyümölcsöt eszel, annál hamarabb nyered vissza a bőröd rugalmasságát és sok vitaminhoz is jutsz.

Szerintem a napi 10 perc mozgás még mindig jobb mint a semmi, de aki teheti, napi 1 órát mozogjon, ami lehet akár séta is vagy bicajozás... mert a 10 perc kicsit kevés. Ha meg a fitnesz dvd túl bonyolult, inkább irány a szabadba egy jó kiadós séta. Én is így kezdtem. A futógépen eleinte csak sétáltam... észre sem vettem, hogy milyen hamar eljutottam a futásig, pedig akkor még közel 90kg-os voltam, mikor először futni tudtam... akaraterő és elszántság, azzal mindent elérsz.

2009. jún. 1. 16:54

Sziasztok!

Én nagyon rövid idő alatt híztam 20kg-ot, mivel teljesen megváltozott az életmódom. Eltűntek az izmaim, csúnya lett a bőröm. Vhogy elfeledkeztem a gyümölcsökről, zöldségekről, és este 6 után ettem a főételt (éjfél körül feküdtem le). Oké, tudom ez a negatív példa. Most elkezdtem visszatérni a régi életmódomhoz, és segít. :)Még sokat nem változtam, de mégis néhány régi ruhám már rámjön, nem vagyok fáradékony, és javul a bőröm is.


A gyümölcsökről, zöldségekről:

Elvileg egy nap 5X kellene zöldséget enni. Ha vki szereti a gyümölcsöket, zöldségeket nem nehéz egy idő után ennyit beiktatni az étrendbe. És tényleg feltölt energiával :)


Jah és a 10 perc mozgás lehet néha többet ér, mintha 1 órán keresztül utánzol egy tornát, de a háromnegyedét sem tudod jól megcsinálni. Ez nem bántás senki felé, de nekem néha nehéz egyes feladatsorokat pontosan lekövetnem, így fokozatosan emelem az adagot :) Most két 20 perces tornát csinálok, és sokat biciklizem.


Mindenkinek jó fogyást! És az eredmények megtartását kívánom :D

2009. jún. 1. 14:08
:):):)
61. klaucsi (válaszként erre: 60. - 9933e6cc1b)
2009. jún. 1. 13:56
Legalábbis mentális problémái vannak, az biztos. :-))
60. 9933e6cc1b (válaszként erre: 54. - Klaucsi)
2009. máj. 31. 19:49
Ez a dess biztos kezdő nyomozó :-DDDDDD
2009. máj. 30. 19:57

Lányok... nem győzök válaszolni a levelekre! :-)))

Igyekszem, ahogy időm engedi...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook