Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyors és finom ételek - Receptek fórum

Gyors és finom ételek - Receptek (beszélgetős fórum)


2014. okt. 9. 20:43
tejszínes cs.mell
11. Miss Poppy (válaszként erre: 10. - Indián lány)
2014. okt. 9. 14:30
Hmm,ez jó lehet:)
2014. okt. 9. 14:22

PARADICSOMOS HÚSGOMBÓC


Hozzávalók:

0.5 kg darált hús

3/4 bögre rizs

paradicsomlé

só,bors

fél vöröshagyma lereszelve

1 tojás


Elkészítés:

A rizst enyhén sós vízben felforraljuk,majd kihűtjük,puhulni hagyjuk.A húst összegyúrjuk a tojással,a hagymával és a fűszerekkel,majd a kihűlt rizzsel.Fél órát pihentetjük a masszát,majd felforraljuk a paradicsomlevet(ezt vízzel hígíthatjuk,szaporíthatjuk,mert a lének el kell lepnie a gombócokat).Kb 2 diónyi gombócokat formálunk a masszából,ezeket beletesszük a paradicsomlébe,és kb fél órát főzzük fedő alatt,közepes lángon(tűpróba).Ha megfőttek(megpuhultak) a gombócok,kiszedjük azokat egy tálba és rántással besűrítjük a paradicsomszószt.Végül visszatesszük a gombócokat a szószba.



HÚSOS PALACSINTA(nem muszáj összesütni,úgy is jó)


Fél kiló lisztből,3 tojásból és 1 liter tejből sós palacsintákat sütünk.


1 vöröshagymát lereszeltem és fél kiló darált sertéshússal kevés olajon megdinszteltem.Mikor elfőtte a levét befűszereztem(só,bors,majoránna,oregánó,pirospaprika)és kevés víz hozzáadásával készre főztem.Amikor már a tüzet is lezártam alatta,belekevertem 1 evőkanál mustárt és 2 evőkanál tejfölt,hogy krémesebb,savanykásabb legyen.A hengeresen betöltött palacsintákat tepsibe tettük(nem kell kikenni,nem kell lefedni),megkentük tejföllel és forró sütőben átsütöttük(kb fél óra).

9. Miss Poppy (válaszként erre: 6. - ßeu$)
2014. okt. 9. 14:17
Ez tuti jól hangzik:)
2014. okt. 9. 14:15

Teszínes-gombás csirkemell,pirított gnocchival:

Póréhagymát felkarikázod,kevés olajban párolod,hozzáadod a gombát,lefedve készrepárolod. Utána jöhet a só,bors és a tejszín (ha nagyon híg,lisztezed),rottyantasz rajta egyet.

A gnocchit sós vízben kifőzöd.

Közben a szeletelt,sózott csirkemellett nagyon kevés olajon "grillezed" (értem,hogy nincs sütő,de serpenyőben is lehet). Ha kész,a gnocchit a csirke sütőolajában aranysárgára pirítod.

A csirkére halmozod a gombás cuccot,mellé a gnocchi...mi imádjuk!

7. tomka1 (válaszként erre: 6. - ßeu$)
2014. okt. 9. 13:46
Nagyon köszönöm!! :)
2014. okt. 9. 13:42

Akkor valami nem sütős :)


Eredetileg szecsuáni csípős csirkét akartam csinálni az alábbi recept alapján:

[link]


Az én egyszerűbb változatom:

A csirkemellet felcsíkoztam, sóval, borssal, reszelt fokhagymával, kevés olajjal összekevertem és a egy éjszakán át állt a hűtőben.

Másnap a húshoz még tettem egy kevés olajat és közepes lángon elkezdtem sütni. Amikor kifehéredett, öntöttem hozzá egy pohár vizet és hagytam párolódni, időnként megkavartam.

Közben a vöröshagymát pucoltam, félbe vágtam, majd karikáztam.

A répákat és 1 db petrezselymet csíkokra szeleteltem.

Egy közepes fej édes fehér káposzta felét pedig felkockáztam.


Ezután visszatértem a húshoz. Amikor megpuhult, hozzátettem a felaprított zöldségeket, öntöttem rá sűrített paradicsomot, paradicsomlevet, ketchupot, szórtam bele ételízesítőt, chili paprikát (vagy chili paprika szószt), kevés cukrot, mert én minden paradicsomosat édesebben szeretek.

Ha nem elég sűrű, liszttel, étkezési keményítővel lehet sűríteni.

2014. okt. 9. 13:39
Ezek nagyon jók köszönöm!! Azt elfelejtettem írni, hogy nincs sütőnk :( Mert én is ilyenekben gondolkodom, csak sajnos most elromlott a sütő és ilyeneket nem tudok készíteni. Nézegettem a neten is recepteket, de szinte mindenhol ugyanazok vannak, rántott hús, pöri, sült hús stb.
2014. okt. 9. 13:37

Nálunk nagy kedvenc a csirkemell őzgerincformában sütve


A csirkemell előkészítéséhez:

80 dkg csirkemell filé

40 dkg bacon (szeletelt)

20 dkg sajt (bármilyen)

2 db tojás

1 csokor petrezselyem

4 ek tejföl

3 evőkanál finomliszt

2 kk só

bors ízlés szerint


A forma kikenéséhez:

1 ek vaj

2 teáskanál zsemlemorzsa


Elkészítés

Tejfölt, a tojásokat, lisztet, sót, borsot, apróra vágott petrezselymet és a lereszelt sajtot összekeverjük.

A csirkemellett felkockázzuk, és a masszába vegyítjük.

Formánkat kivajazzuk, és morzsázzuk, majd a bacon-nel kibéleljük.

A husit a formába öntjük, és a kilógó szalonnát ráhajtogatjuk.

Előmelegített sütőben 40 percig sütjük, majd egy tepsire kiborítjuk és tovább sütjük, míg a szalonna megpirul.


Sütési hőfok: 170°C

2014. okt. 9. 13:36

CSIRKEMELL HAGYMÁS TOJÁSBAN


Hozzávalók:

4 kicsontozott,lebőrözött csirkemell

4 szelet bacon-vagy füstölt szalonna

1 fej vöröshagyma

3 tojás

4 e.k. liszt

2 e.k. tejföl

olaj,só,bors


Elkészítés:

A hagymát a felvert tojásba reszeljük.Sóval,borssal ízesítjük.A húst besózzuk,lisztbe majd tojásba mártjuk és forró olajon mindkét oldalát átsütjük(oldalanként kb 2-3 perc).

Tűzálló tálba fektetjük a csirkemelleket.A maradék tojásban elkeverjük a tejfölt és a húsra öntjük.Beborítjuk a szalonnával,és forró sütőben sütjük(kb. 20-30 perc).Krumplipürével tálaljuk.

2014. okt. 9. 13:34
Ezer gasztroblog van, rengeteg ilyen receptet lehet találni. Olvasgass! Te tudod azt, hogy számodra mi az "új".
2014. okt. 9. 13:32

Finom, gyors ha lehet hússal (csirke) készült ételek receptjét szeretném elkérni, ami férfiaknak is laktató.

Valami változatosabbat szeretnénk mint pl. a sült hús krumplival, vagy a tésztás szószos cuccok.

Valami isteni fincsit nem baj ha tovább tart az elkészítése csak valami új fini legyen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook