Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudnátok olyan süti recepteket írni nekem, ami gyorsan, egyszerűen elkészíthető és nem kell sütni? fórum

Tudnátok olyan süti recepteket írni nekem, ami gyorsan, egyszerűen elkészíthető és nem kell sütni? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 6. 14:47

A nevét nem tudom,nem is készül el olyan gyorsan,de nem kell sütni,és nagyon finom:)


ALAP:2 csomag gesztenyemassza,25dkg darált keksz,kicsi rum vagy rumaroma,15 dkg porcukor.Ezt kb.1dl tejjel összegyúrjuk.Ezt a masszát a tepsi aljára nyomogatjuk.

KRÉM:9dl tej,3 csomag vaníliás puding,20dkg porcukor,ezt összekeverve felfőzzük,majd hozzákeverünk 1 margarint,ha kihűlt.

A gesztenyés alapra rákenünk egy réteg krémet,majd rumos tejbe forgatott babapiskóta a következő sor,majd a krém másik fele.

A tetejére 2,5-3dl kemény habbá vert habtejszínt (én Hulalát szoktam)teszünk és csokit reszelünk rá.

Betesszük a hűtőbe.

2012. jún. 5. 12:23

Köszi szépen, kiírtam magamnak. Készítem a kis "receptkönyvemet" . :)


Jöhet még! Így szeretem, mert a neten ki tudja ki mit oda, és nem is olyan lesz. Szeretem, ha tapasztalat alapján írjátok, mint most is.

27. Böbusz (válaszként erre: 26. - Ae8f040a2b)
2012. jún. 5. 07:38
jaj... atttttyaééég... nyeltem egy nagyot... :D :D
2012. jún. 4. 22:19

tiramisu.


hv:kb.70dkg babapiskóta


3dl feketekávé,1,5dl tej,2e.k kakaópor,rum vagy rumaroma.


a krémhez 4cs gála vanília pudingpor,főzés nélkül készítendő,12 dl pasztőrözött tej,3 doboz azaz 75dkg mascarpone.


a kávét megfőzzük majd a tejjel a kakaóval elkeverjük,megmelegítjük és beletesszük ízlés szerint a rumot vagy az aromát.


a pudingport félig felverjük a tejjel majd hozzátesszük a mascarponét és készre keverjük.


a meleg kávés elegybe megmártogatjuk a piskótákat és rétegezve a krémmel egy tálba vagy tepsibe rakjuk.én 3 sor magasat szoktam csinálni a felső sor krém legyen és ezt meghintjük kakaóporral..ha nem túl kemény a babapiskóta elég neki 3-4 órát állni és fogyasztható..ha kicsit keményebb akkor egy éjszakát legalább álljon a hűtőben.kockára vágjuk és tálaljuk.


ez az adag elég nagy mennyiség,ha kisebb a család arányosan csökkenteni kell a hozzávalókat.


fincsi..én szeretem.)

25. csgybzs (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. jún. 4. 14:55

Nem olvastam végig, de a tejföltortát már tuti írták....azért biztos ami biztos


Hozzávalók:

1 kis csomag háztartási keksz

1 csomag babapiskóta

1 zacskó tortazselé

1 kg tejföl

1 citrom leve

cukor ízlés szerint


A tejfölt a citrom levével és ízlés szerint cukorral elkeverjük. Három részre osztjuk. Egy tortaforma vagy tetszés szerinti tál (tortaforma jobb) alját kirakjuk keksszel. Erre rakjuk az egyharmad krémet, erre babapiskótát, majd újra krém, babapiskóta, majd a tetejére krém. Lehet díszíteni szezonális, vagy konzerv gyümölccsel. Tetejére bármilyen zselatint öntünk.

24. ae8f040a2b (válaszként erre: 23. - Böbusz)
2012. jún. 4. 14:51

rákukkantottam.))


nálam is sláger most az epres,málnás túrókrém..csak nálam túró gyümölcs cukorka meg vanília..oszt kész..puding nincs benne..


ügyi vagy!.))

2012. jún. 4. 14:47

A naplómba tettem fel egy újat... nem mintha süti lenne, de kukkantsatok rá. :)


[link]

2012. jún. 2. 13:44

Tejfölös keksz:

egy sor háztartási keksz a tepsi aljára,rá 3-4-5 doboz tejföl-jó a 12 %-os is-porcukorral-kb 4-5-6-ízlés szerint- evőkanál-,+vaníliás cukorral elkeverve,ráöntöd a kekszre,aztán újból keksz,majd ismét a tejföl és egy sor keksszel zárod.

Erre valamilyen gyümölcsöt szeletelsz-legfinomabb a kivivel-és gyümölcskocsonyával befeded az egészet.

Nagyon!!!finom és 1-2 óra múlva már ehető.

Elrontani sem lehet,nálunk a kicsik szokták elkészíteni,mindig mindenhol-még lagziban is-nagy sikere volt.

21. 64333b026e (válaszként erre: 16. - Böbusz)
2012. jún. 1. 14:32
Fincsi is ;)
2012. jún. 1. 14:21

Citromos álom (hideg nyári hűsítő)


25 dkg cukrozott tetejű babapiskóta (mert ez jobban puhul)

1 nagy doboz tejföl

5 dl Hulala habtejszín

2 db citrom (reszelt héja és leve is)

12 ek porcukor

1 cs vaníliás cukor


Mindent összekeverni (citromot kóstolgatás közben adagolni, ha jó savanykás, annál finomabb hűvösen), tejszínt habbá verni és óvatosan beleforgatni a krémbe.

Tál (pl jénai) alját kirakni babapiskótával, rá a fele krém, újabb sor babapiskóta, majd a maradék krém. Teteje díszíthető citromkarikákkal.

Be a hűtőbe egy éjszakára.

19. globus
2012. jún. 1. 14:20
Citromos álom
18. Böbusz (válaszként erre: 17. - Csirivirir)
2012. jún. 1. 14:19
Ez anyám specialitása... :D :D Sipsupp összerakja, hűtőbe, majd szeletelni és nyamiiii... :D
17. Csirivirir (válaszként erre: 12. - Ujlany)
2012. jún. 1. 14:17
Erő még nem is hallottam. Hm...
16. Böbusz (válaszként erre: 15. - 64333b026e)
2012. jún. 1. 14:16
Uuuuhh... ez fincsi lehet!!!!!!!!
2012. jún. 1. 14:15

Nálunk ez a menő:

Babapiskóta

Túró

Vaníliapuding, mazsola


Megfőzöd a pudingot, összekevered a túróval, beleteszed a mazsolát, a babapiskótát beáztatod tejbe, hogy kicsit megpuhuljon és rétegzed :)) Apu kúp-szerű formára szokta csinálni. Majd hűtőbe be, hogy összeérjen:) nagyon fini ^^

2012. jún. 1. 14:14
Köszi mindenkinek, jöhet még!
2012. jún. 1. 14:13
Rakott babapiskóta (egy sor piskóta, egy sor valamilyen puding). Idénygyümölccsel, tejszínhabbal dúsítható.
12. ujlany
2012. jún. 1. 14:13

kekszszalami.

A nosalty-n fent vana recept.

nem tudsz vele mellenyulni, es elrontani sem tudod.

11. Csirivirir (válaszként erre: 2. - Böbusz)
2012. jún. 1. 14:13

Ajánlom neked ezt az oldalt, nagyon szép torták vannak sütés nélkül, csak nekem nincs formám. :(


[link]

2012. jún. 1. 14:12
csinálj keksztekercset..az nem bonyolult , forma se kell hozzá..és fincsi.
9. nikita83 (válaszként erre: 7. - -Mimi-)
2012. jún. 1. 14:12
Ezt a héten ettem. Nagyon fincsi.
2012. jún. 1. 14:12

Kókusz golyó

Keksz tekercs

2012. jún. 1. 14:11

[link]

Nekem ez a kedvencem, nagyon finom! :-)


Van az oldalon több is, jók a receptek, részletesen le van írva minden, már többet megcsináltam.

6. Böbusz (válaszként erre: 5. - Böbusz)
2012. jún. 1. 14:11
És ezt akármilyen műanyag tálba meg tudod csinálni...
2012. jún. 1. 14:10

Legutóbb amúgy olyan ütöttem össze, hogy joghurttorta:

natúr joghurt zselatinnal

+ tejszín felverve,

ezekbe a darabolt gyümölcs.

Edényke oldalát gyümölccsel, babpiskótával vagy háztartási keksszel kirakni, a joghurtos cucc mehet rá, ez megy a hűtőbe... majd másnap ki lehet fordítani a műanyag edényből... és lehet vágni.

Incsifincsi!!!

4. Csirivirir (válaszként erre: 2. - Böbusz)
2012. jún. 1. 14:09
z nekem sem a legjobb, egyik felén jobban süt, mint a másikon, így forgatni kell benne a dolgokat.
2012. jún. 1. 14:08

Olyanokra gondolok, amihez nem kell forma, mert se őzgerincem , se torta formám nincs.


Ötletek egy kezdőnek? :)

2012. jún. 1. 14:08
Ez engem is érdekel... :D Nem a legjobb a sütőm és sütés nélküli sütikre vevő vagyok. :D
2012. jún. 1. 14:07
Tudnátok olyan süti recepteket írni nekem, ami gyorsan, egyszerűen elkészíthető és nem kell sütni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook