Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


67. solmyr
2010. szept. 1. 21:01

Lányok! Tegnap kezdtem el Femibiont szedni. Kérdeztem a dokimat, hogy szedjem-e még mellé a folsavat is, azt mondta, hogy bármilyen terhes vitamit is szedek mehet hozzá a folsav.

De nem lesz az egy kicsit sok?

Én nem értek ehhez...szerintetek?

66. 864c5534c9 (válaszként erre: 63. - Dittti)
2010. szept. 1. 19:45
Én sem taliztam vele, de úgy hallottam, ő sokat kér a szülésért...
65. Yulcsy (válaszként erre: 63. - Dittti)
2010. szept. 1. 18:37
Állítólag jó orvos,csak nagyon sokan járnak hozzá.Mikor én is választottam,nekem is ajánlották,de én nem akartam az ezredik páciensnek beállni.Így mást választottam.
64. solmyr (válaszként erre: 63. - Dittti)
2010. szept. 1. 18:36

Őhozzá nem volt szerencsém.

A fiatalabb orvosokat ismerem. Valakit mondhatjuk, hogy barátilag, valakit a CSNT-ből, de ők is nagyon kedvesek voltak. Többel találkoztam a szülésem után is, benn a kórházban. Biztos, hogy nem emlékeztek rám, de volt mindig egy-két kedves szavuk.

63. Dittti
2010. szept. 1. 17:17
Nekem egy valakit nagyon nem ajánlottak: Papp Zsoltot..valami vélemény?
62. 864c5534c9 (válaszként erre: 58. - Dittti)
2010. szept. 1. 12:11
Melyik dokit választottad?
61. 864c5534c9 (válaszként erre: 58. - Dittti)
2010. szept. 1. 12:07

Én is ezen izgultam.

De mégjobban izgultam azon, hogy mi van, ha vhol úton vagyok gyalogosan, egyedül, s elmegy a magzatvizem. Mert ugyebár azt nem lehet visszatartani, hanem folyik ki a nagyvilágban...


Szerencsére, nekem aztán éjjel Az esküdt ellenségek nézése közben egyszercsak folyni kezdett a magzatvizem. Először arra gondoltam, hogy bepisiltem, de hogy csak folyott, s folyott, mondom ez nem gyerekjáték...Szülni fogok!!! Eljött az idő!!! De még 2 hetem van!! Kavarogtak a gondolatok bennem.


Férjemet felébresztettem. Ő vagy 5-ször rákérdezett, hogy biztos, hogy magzatvíz?


Aztán láttam, hogy tiszta a víz, így lezuhanyoztam, elkészülődtem (ha zavaros a víz, tehát sötét, akkor rögtön menni kell a kórházba, ha tiszta a víz, akkor 1-2 órát pepecselni lehet otthon, felkészítőn mondták), s irány a kórház...Hajnali 1-re értünk oda, s 10:52-kor született a fiam.

60. 026876815c (válaszként erre: 56. - Dittti)
2010. szept. 1. 09:51

Na igen úgyis a picur dönti el h mikor akar jönni.Nekem a kisfiam 37hét+1napra született,de nekem ez pont így volt a jó.

Kihez járz dokihoz?

59. solmyr (válaszként erre: 58. - Dittti)
2010. szept. 1. 08:59

barátokkal, szomszédokkal meg kell beszélni, hogy ha úgy adódna, akkor ki fog tudni segíteni


vagy ha más nincs, hívsz egy taxit, úgy láttam te Győrben laksz

gondolom a tömegközlekedést azért kihagynád... :)))

58. Dittti (válaszként erre: 57. - 864c5534c9)
2010. aug. 31. 20:32

Kicsit elkap az izgalom, ha arra gondolok, hogy mi van akkor ha nincs apa akkor otthon mikor úgy dönt odabent a babóci, hogy ő most kíván "megszabadulni" tőlem :)

A héten pedig bátorkodom végre felkeresni itt győrben is végre egy dokit:)

57. 864c5534c9 (válaszként erre: 56. - Dittti)
2010. aug. 31. 19:36
Nekem anno 2 héttel korábban jött a picúr..:D
56. Dittti (válaszként erre: 54. - 026876815c)
2010. aug. 31. 17:55
Április 19-20. majd a következő orvosi vizsgálat után lesz "biztos", bár inkább csak hivatalos. Mert a biztos időpontot csak ő tudja odabent :)
55. 026876815c (válaszként erre: 52. - Solmyr)
2010. aug. 31. 13:38
Szia,köszönöm az üdvözlést:)
54. 026876815c (válaszként erre: 51. - Dittti)
2010. aug. 31. 13:38

Szia:)Köszönöm:)

Te is belejössz majd meglásd hipp hopp!Mikorra várod a picit?

53. Yulcsy
2010. aug. 31. 08:21

Én a Femibiont szedem.Teljesen jó,csak kicsit drága.Legalábbis a 400-as 6000 Ft a 30 szem :((

Még mielőtt nem estem teherbe a Gravidát szedtem,de attól hányingerem volt.

52. solmyr (válaszként erre: 50. - 026876815c)
2010. aug. 31. 08:06
Üdv itt. :)
51. Dittti (válaszként erre: 50. - 026876815c)
2010. aug. 30. 16:20

Szia Andy!

Üdv köztünk :) Gratula az újabb csemetéhez :) Engem és talán még egy csajszit leszámítva itt már mindenki gyakorlott anyuka :)

2010. aug. 30. 14:04

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok,igaz nem győri vagyok csak környéki,de Győrben fogok szülni,úgyhogy gondoltam írok nektek:)

Második babánkat várjuk,és megkezdtük a 14.hetet.

Van már egy gyrekőc aki most lesz 1éves,mindig is így terveztük h kicsi legyen a korkülönbség a gyrekőcök között és ez szerencsére sikerült is.

Bár az leső babára sokat kellett várnunk 2,5évet de a második röpke 1hónap alatt összejött!

Szívesen imerkedek veletek és jövök ahogy tudok!

Üdv:Andy

49. solmyr
2010. aug. 29. 21:53

Az első babánál én is Elevitet szedtem.

Az én kisfiam 52 cm-el és 3800g-al született. :)

De ettől függetlenül minden nyavalyát elkaptam, pedig beteg sose volt a közelemben.


Kedden megyek dokihoz, azért rákérdezek majd, hogy szerinte melyiket érdemes szedni.

48. Dittti
2010. aug. 29. 19:37
Én is elevitet és magne b 6-ot szedek. Remélem jó lesz :)
47. 864c5534c9 (válaszként erre: 45. - Solmyr)
2010. aug. 29. 14:45

Én Elevitet szedtem. Még a fiam születése után is szedtem egy jóóó darabig, hogy elkerüljenek a betegségek (engem & bébimet is)...:)))

Hugom és sógornőm is most vár babát, s ők is ezt szedik...


Sokan azt mondják, hogy ettől nagy babák születnek, hát az én fiam nem lett nagy: 51 cm, 3140gr.


Szerintem a mai világban fontos várandósan vitamint szedni...Főleg a vírusos időszakban...A baba érdekében.


Én csak ajánlani tudom ezt a vitamintablettát, nem voltam beteg, vérképem szuper volt, bébi egészséges lett.

Nem mondom, hogy csak mert szedtem, de tán ez is rásegített..:)

46. vizike
2010. aug. 29. 08:51

Én elevitet szedtem!

A gravidától 1 hónap altt baba előtt 4 kilót híztam.

45. solmyr
2010. aug. 29. 08:29
Lányok ti szedtek/szedtetek valamilyen terhesvitamint vagy bármilyen egyéb vitamint/teát/kiegészítőt?
44. solmyr (válaszként erre: 43. - Vizike)
2010. aug. 27. 19:14

Nos igen, dokija válogatja.

Értem én, hogy nekik is meg kell élni valamiből, de akkor mi lesz a Hippokratészi esküvel?


Nekem a 4. nap volt a tejbelövellésem, addig csak az előtej volt, ami igen kevéske volt. De az én kicsim nem panaszkodott, csak aludt és fogyott. Alig akartak hazaengedni a kórházból. :)


Én 18 hónapos koráig szoptattam, akkora már mindketten belefáradtunk a dologba.

43. vizike
2010. aug. 27. 19:09

Én fizettem alkalmanként 5000ft-ot Mikának. :)

És nagyon meg voltam, vagyok elégedve vele.

Nállam csak 3 voltak bennt a szülésnél.

A Dokim,a szülésznő,és 1 csecsemős.Enikőmnek is a nyakára voltekerdve a köldökzsinór, de minden rendben volt.


Van ahol úgy mondják annyi a tartifa,mint amennyit alkalmanként adsz, annak a 10szerese.


Szerintem meg ez butaság.Ha nincs rá keretem, akkor bennem marad a baba?


Én hiába kérdeztem nem mondta meg.A többi ksmamával beszéltünk erről a váróban, meg a szülésfelkészítőn.


A csecsemős nővérek is megérnek 1 misét.

Hát tényleg van akit érdemes volna hazazavarni ahelyett, hogy babákat adnak a kezébe.

Nekem sok tejem volt már akkor is folyton tejes volt a hálóingem.

A babám ,meg reletív pici volt a nagy teli cicijemhez.

De csak az utolsó nap volt olyna rendes nővér, aki végre megmutatta, és segített abba, hogyan is tudunk kénylemsesn, és hatékonyan cicizni.

De volt olyan nővér aki inkább tápot adott neki mert éhes.Ja éhes, de tej van, csak nem tudunk szopizni.

de sikerült úgy belejönni, hogy még a mai napig is,pedig már 14 hós lessz 2.án.És mellette még tejtesónk is volt 10 hónapig.

42. solmyr (válaszként erre: 41. - Dittti)
2010. aug. 27. 18:41

:)))) vagy inkább :(((((

én nem nagyon vagyok hálapénz párti, tőlem olyan idegen ez az egész

mondja meg kerek perec, hogy ez annyi, amaz meg ennyi és kész!

ha végre eljutok az orvosomhoz, akkor le is fogok vele tisztázni mindent: ugye a magánorvosi tarifa az tiszta, de mit várhatok el a szüléskor és mennyiért

szerintem ez lenne a normális...nem az, hogy borítékokat dugdosunk vadidegenek zsebébe...

41. Dittti (válaszként erre: 40. - Solmyr)
2010. aug. 27. 13:06
Ha a babóci mellé egy ezrest is csúsztattál volna, biztos nem néztek volna szúrós szemmel. de ezen már meg sem kell szerintem manapság lepődni sajnos...
40. solmyr (válaszként erre: 39. - 864c5534c9)
2010. aug. 27. 10:12

Detto!

Reggel 6-ra mentünk be a kórházba és éjjel 3/4 12-re végeztünk.

Úgy gondoltam, hogy beadom a gyereket a nővéreknek, hátha tudok aludni pár órát, de mikor átadtam a gyereket olyan rondán néztek rám, hogy csak na. Egyből olyan lelkiismeret furdalásom lett, hogy milyen szép kis anya vagyok!

A köv. ilyen az volt, mikor bátorkodtam megkérni az ügyeletes nővért, hogy ugyan segítsen már mellre helyezni a gyereket, mert ebben még nincs tapasztalatom. Úgy rám förmedtek, hogy csak na!

De azért voltak kedvesek is, főleg a fürdetésnél.


Az tény, hogy nem is adtam oda a gyereket többet nekik!

39. 864c5534c9 (válaszként erre: 38. - Solmyr)
2010. aug. 27. 09:56

De jó, hogy minden rendben ment!!!:DDDDDD


És amúgy a csecsemősnővérekkel a következő napokban (szülés után) mennyire voltál elégedett???

Mert én minden műszakban találkoztam olyanokkal, akik szerintem rossz hivatást választottak...A türelem, figyelmesség és megértés nem volt a fő erényük...

De persze voltak kedves, segítőkész nővérek is elvétve...

38. solmyr (válaszként erre: 37. - 864c5534c9)
2010. aug. 27. 09:32

nekem is pont ügyelt a fogadott dokim, mikor szültem :)


nekem is majdnem császár lett a vége, mert nem akartak beindulni a tolófájások, a vajúdás meg már nagyon régóta ment.

aztán a kicsim meggondolta magát és mégiscsak természetes szülés lett a végén

persze kiderült, hogy azért mentek olyan lassan a dolgok, mert a kicsim nyakára volt tekeredve a köldökzsinór

de szernecsére minden renben ment :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook