Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


2010. okt. 25. 09:44

Megszületett a sógornőm kislánya éjjel. 49cm 3,4kg.:DDDD

Úgyhogy újra babázhatok néha..:DDD

246. solmyr (válaszként erre: 245. - 3c222e9534)
2010. okt. 25. 08:13
Nálam épp az ügyeletes szülésznő volt benn. Csak a dokim volt fogadott. De megmondom őszintén még az arcára sem emlékszem, nemhogy a nevére, pedig nagyon rendes volt. Sokszor benézett, és a szülés is rendben volt. Arról meg nem ők tehetnek, hogy tökmagom a nyaka köré tekerte a köldökzsinórt és azért mentek olyan nehézkesen a dolgok.
245. 3c222e9534 (válaszként erre: 230. - Solmyr)
2010. okt. 24. 14:17

Szia!


Én sem voltam szülésfelkészítőn. Nagyon sokat számít egy szülésznő.

244. Dittti (válaszként erre: 241. - Mira81)
2010. okt. 23. 19:22
Első az egészség! :) De ha kiscsajé lesz ígérem kedvükre bandázhatnak :))
243. solmyr
2010. okt. 23. 09:02

Lányok: gratulálok a kisfiúkhoz!

De jó nektek, hogy már tudjátok!

242. solmyr (válaszként erre: 233. - Mira81)
2010. okt. 23. 08:57
Megkaptam, köszi. :)
241. Mira81
2010. okt. 22. 19:22
Persze Ditti, az a lényeg, hogy mindene OK legyen! És azért jó lenne egy kislány is, hogy bandázzanak :)
240. Dittti
2010. okt. 22. 18:55

Gratula Lányok a kisfickókhoz. Remélem nekünk is kisfiú lesz :))! bár az egészség az első.

Nektek nagy bravóó megint.:)

pápá

2010. okt. 22. 15:29
Gratula csajok, hogy kisfiatok lesz!!!!:DDDDDD
238. Mira81 (válaszként erre: 237. - Nita081)
2010. okt. 22. 13:57

Juhúúúúúú!!!! Gratulálunk!!!! :))))

Na, majd együtt mehetnek csajozni Danival :P :)))


Örülünk nektek, vigyázz Magatokra!

:-x

237. Nita081
2010. okt. 22. 11:58

Sziasztok!


Ma voltunk genetikai uh.-n. Minden rendben a pocaklakóval, és végre a nemét is megtudtuk: kisfiúnk lesz!

Repdesek az örömtől:-)))))


Szép napot Nektek!

236. 864c5534c9 (válaszként erre: 232. - Mira81)
2010. okt. 22. 07:05
Mira! Pihenjél sokat! Minden rendben lesz!!♥
235. 864c5534c9 (válaszként erre: 230. - Solmyr)
2010. okt. 22. 07:03

Végülis a szülésfelkészítő 8 alkalmas, s ebből csak az utolsó alkalommal van igazán szó a szülésről(és itt is kitérnek másra is, mint pl. mit kell a kórházba magunkkal vinni, vajúdásról, stb...). A többi alkalommal felkészítenek védőnők, nőgyógyászok a babavárásra, étkezésre, jogi szemszögből is megközelítik a dolgokat, elmondják, hogy mi van, ha megszűnik a munkaviszonyunk terhesség alatt(ami nálam pont bekövetkezett 8 hónapos terhesen), vagy pl. a baba megszületése után mit kell intéznünk, mi jár nekünk/babának, majd felkészítenek arra is, hogy a babával mi a teendő otthon, mit hogyan csináljunk (pl. pelenkázás, szoptatás, stb..).

Nekem sokmindenben segített...


Én csak ajánlani tudom első babájukat váró anyukáknak, főleg, ha nincs a környezetükben olyan, aki nemrég szült, s így nem tudnak igazán kérdezni senkitől...

234. Dittti (válaszként erre: 228. - 3c222e9534)
2010. okt. 21. 20:45

Ne haragudj, nem tudtuk. Hiszen én nem olvastam semmi ilyesmiről. Esetleg ha mesélnél...

mégegyszer elnézést :-)

233. Mira81 (válaszként erre: 231. - Solmyr)
2010. okt. 21. 13:31
Küldtem privit Neked! :-)
232. Mira81
2010. okt. 21. 13:09

Sziasztok!


Köszönöm a bíztatásokat, nagyon aranyosak vagytok, annyira jól esik!!!

Ma már kicsit jobb, igyekszem tényleg kímélni magam és tegnap este megbeszéltem Danival, hogy ahogy nő, legyen szíves feljebb vinni magával a méhlepényt is. Erre rúgott egyet, mondtam neki, hogy ezt anya igennek veszi. Bízom benne, hogy nem lesz semmi baj, bár higgyétek el, ha az lenne, hogy innentől feküdnöm kéne a 40. hétig, hát azt is megcsinálnám.

Magnéziumból napi 3-at kell szednem, de ahogy érzem, hogy görcsölne a hasam - ami hála a jó égnek lekopogom eddig nem volt - akkor többet. A Magnerot sokkal erősebb, mint a MagneB6, az is van otthon, illetve pezsgőtabletta is, mert az meg gyorsabban szívódik fel. (kész gyógyszertár)


Igen, Stummer doktor úr nagyon-nagyon rendes, tegnap ott ült mellettem és látta, hogy totál ki vagyok, mondogatta, hogy ez nem jelent semmit, szinte minden ötödik terhességnél előfordul és gondoljak bele, ha ennek olyan sűrűn rossz vége lenne, már kihalt volna az emberiség. Szóval csak akkor engedett el, amikor látta, hogy megnyugodtam kicsit, nagyon bízom benne. Meg persze a kisfiamban is, hogy segít :)))


Még egyszer köszönöm, hogy ennyien írtatok, puszi MIndenkinek!

231. solmyr
2010. okt. 21. 09:36

Mira:

Te magánba jársz Stummer dokihoz, vagy csak a CSNT-be?

Mint kiderült nekem is ő a körzeti orvosom és nagyon szimpatikusnak találtam. Az előző orvosomnak pont olyan időben van a magánrendelése ami nekünk nagyon nem jó, így gondolkodom, hogy mást keresek.


Ha tudod akkor kérlek írd meg, hogy mikor és hol van magánrendelése, meg, hogy mennyi a tarifája. Jöhet privibe is. Vagy akinek van infója várom.

Köszi lányok.

230. solmyr
2010. okt. 21. 09:32

Én az első terhességem alatt nem jártam szülésfelkészítőre. Május elején költöztünk Győrbe júni közepén meg már szültem. De nem bántam meg mert szerintem az elméleti tudás engem csak összezavart volna a majd 10 órás vajúdás alatt.

Próbálkoztam én azalatt mindennel, mert mindig máshogy volt jó. A dokim és a szülésznő meg adta az instrukciókat, teljesen rendben volt így is.

De most a másodiknál, már hogy tudom , hogy mi is vár rám jobban parázok, mint az első szülésnél. :)

229. 3c222e9534 (válaszként erre: 224. - Mira81)
2010. okt. 21. 09:29

A Stummer doki jó orvos. Pihenj sokat, és tudom könnyű mondani, de ne idegesítsd magadat.


Csak pozitívan nézz előre.

228. 3c222e9534 (válaszként erre: 227. - Dittti)
2010. okt. 21. 09:28
Mivel Hanna betegsége genetikai eredetű, így Pécsre járunk ....
227. Dittti
2010. okt. 21. 08:34

Mira! tényleg jobb ha inkább pihengetsz mintsem tökéletesen felspanold magad, és csak rossz gondolatokkal legyél tele. Senkinek nem használsz vele. A "2010-Babaprojekt indul" fórumon is így járt egy kismami hetekkel ezelőtt, neki is le volt "tapadva" (bocsi hogy nem tudom a pontos diagnózist) ha gondolod nézz fel arra a fórumra, érdeklődj. Nagyon kedves, segítőkész, egyidős a babája az enyémmel. Kirának hívják. :)


Zsuzsi: Te is csanaki vagy ezek szerint. És Pécsre? Messzebb nem volt doki? :) pl: szegeden? :))


A felkészítőre én is ill mi is feliratkoztunk Apával. Bár az ő ottlétének esélye cirka 1% :)) átkozott beosztások..na de mi megyünk, vagyis ha egyszer majd megérkezik a levél, hogy mikor is startolhatunk :)

puszi lányok

226. Dittti (válaszként erre: 222. - 3c222e9534)
2010. okt. 21. 08:27
Én csanakon lakok most, bár átmenetileg. Párom szüleinél, lakásfelújítós miatt:)
225. Nita081 (válaszként erre: 224. - Mira81)
2010. okt. 21. 07:08

Mira!


Sajnálom, de ne aggódj, azzal a picurnak sem teszel jót, és ha a doki azt mondta, hogy változhat, lehet hogy tényleg ahogy nő a méhed, feljebb kerülhet. És a babucid is jól van!

Hát akkor a közös torna is lőve :-( de inkább pihenj sokat és szedd a magnéziumot. Én is kicsit aggódok, mert nekem is tegnap is görcsölt a hasam, és az uh. holnap lesz.

Mennyi magnéziumot kell szedned?

puszillak

224. Mira81
2010. okt. 20. 20:39

Szia Zsuzsi!

Én március 16-ra vagyok kiírva, és a Stummer doktor úrhoz járok, nála szeretnék szülni is.


Ma viszont nem mondott jó híreket :( Kiderült, hogy a méhlepényem mélyen tapad és nem sportolhatok semmit, sokkal-sokkal többet kell pihennem és extra adag magnéziumot is kell szednem. Persze prbált nyugtatni, hogy ez gyakori és a méhem növekedésével a lepény is feljebb vándorolhat, de azóta tiszta ideg vagyok. Danival minden OK, csak reménykedem, hogy neki továbbra sem lesz semmi baja.

Hát, azt hiszem, ma nem lesz egy nyugodt éjszakám.:(((

223. 864c5534c9 (válaszként erre: 221. - 3c222e9534)
2010. okt. 20. 16:44

Én elevitet szedtem.

Hugom, meg sógornőm is azt szedi.:D

2010. okt. 20. 16:37
Van valaki aki Ménfőcsanakról ír?
2010. okt. 20. 16:36

Szerintetek milyen terhesvitamint érdemes szedni?

Elevit, gravida stb.-i. Természetes alapút ismertek valamilyet?


Pénteken megyünk Pécsre vérvételre. Remélem, hogy minden rendben lesz velünk.


Kismamák, hogy vagytok? Mikorra várjátok a babákat? Kinél szültök?

220. 864c5534c9 (válaszként erre: 219. - Nita081)
2010. okt. 20. 12:54

Én is részt vettem cirka 2 éve ezen a szülésfelkészítőn a Zrínyiben.

Érdemes volt elmenni...

8 alkalmas volt. Az utolsó alkalom aztán a szülészeten volt.

Én a férjem nélkül mentem, sokan vitték a párjukat is.

Tornára is lehetett járni, én arra nem mentem.

219. Nita081 (válaszként erre: 218. - Mira81)
2010. okt. 20. 10:08

Mira!

Sajnálom, hogy nem tudtál jönni.:-( Lehet neked más lenne a véleményed a tornáról, de én másra számítottam. De lényegében azért nem volt felesleges. Főként a légzéstechnika miatt.


Akkor szerintem találkozni fogunk :-) mert nekem a védőnő novemberi hónapot mondott, hogy akkor lesz a Zrínyiben. Még én sem kaptam levelet (állítólag úgy postázzák majd ki) róla, majd én is rákérdezek a védőnőre.


Én is puszilok Mindenkit, szép napot.

218. Mira81
2010. okt. 20. 09:33

Sziasztok!


Na, hát sajnos én nem jutottam el, este 6-ra értem haza :((((, mert túlóráznom kellett, meg is fájdult a hasam, szerintem kimerültem "kicsit" a tegnapi napban.

Nita, ezek szerint akkor nem éri meg annyira azt a pénzt? Mi mondjuk sokat sétálunk Apával, és az ingyen is van :)

Mi is jelentkeztünk erre a szülés-felkészítő tanfolyamra, ha jól tudom, az a Zrínyi úti kórházban lesz majd, egyről beszélünk? Mert akkor lehet, ott is találkozunk majd, jó lenne :D Én még nem kaptam értesítőt, azt mondta a védőnő, ha 1 hónap múlva se jön meg a levél, jelezzem neki.


Puszi Mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook