Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Győr, Sopron környékiek, segítsetek fórum

Győr, Sopron környékiek, segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 7. 09:21
Tegnap néztem egy állás portál,jelentkeztem volna pár állásra,de sajna nem kináltak szállás lehetőséget.Tegnap megtudtam,h sajna nem én lettem a befutó,hanem a kedvencke,ugyhogy gyors fejszámolás után arra jutottam,h télen vagy fütünk vagy eszünk.És tudom,h ez miattam van mert itt békésben nem találok melot :((((
2012. szept. 6. 16:49
Soproniak segítsetek nekem, hogy milyen az éjszakai élet Sopronba? Van ott valami diszkó?
2012. júl. 15. 19:25

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az Audi gyár nőket is alkalmaz a gyártósorokon, és ha igen vajon mennyire nehéz fizikai munkát végeznek?

33. syria
2012. júl. 8. 11:43

Ja, és még egy dolog: nem feltétlenül kell abban gondolkodni, hogy a pároddal együtt menj "nyugatra". Az is megoldás, ha előre mégy, szerzel egy jó állást, megveted ott a lábad, s előkészíted a párodnak a terepet; keresel neki is állást. Amikor már minden biztos, utánad mehet.

Tudom, ez nem könnyű vállalkozás, alaposan próbára is teheti a kapcsolatotokat. De még mindig jobb, mint belepunnyadni a semmibe.

32. syria (válaszként erre: 31. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 7. 11:11
Ha nincs munkád, ezerrel feküdj rá az érettségire! Az angol egyáltalán nem nehéz, főleg ha van német alapod! A németet elevenítsd fel, ha máshogy nem, olvasással, hiszen időd van rengeteg.
2012. jún. 30. 12:33
Ezzel nem lett volna gond,én ovis koromtól kezdve egészen a második szakmám végéig németet tanultam,vizsgáztam belöle,nem is akárhogy,de már évek ota nem gyakoroltam.Így szerintem csak frissíteni kellett volna,és most fogok majd esti gimibe járni,ahol viszont angolbol kell érettségizni.Ez így k.rva nehéz.Na mindegy,a páromnak viszont van érettségie,de tanulnia kellett volna a nyelvet az alapoktol.De mivel sajnos nem jött össze,gy már tárgytalan,nekünk legalábbis.remélem azért valakinek összejön
30. Anatita81 (válaszként erre: 28. - 9bbc382386)
2012. jún. 30. 09:19
Így van, egy feltétel, még egy előny...
29. Anatita81 (válaszként erre: 26. - Georgina84)
2012. jún. 30. 09:18

Csak ott néztem. Végzettségemhez max. a személyügy felelne meg, de oda se megyek, férjem 7 éve dolgozik a gyárban mérnökként...

Vagy ezt nem arra írtad, hogy nem vennének fel sehova?

28. 9bbc382386 (válaszként erre: 24. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 29. 09:40
Győrben nem csak érettségi,de idegennyelv is kell.
2012. jún. 29. 09:38

Nem könnyű itt sem állást találni!Rengeteg az iskolázott ismerősöm akinek nincs jelenleg állása,a leépítések folyamatosak,költségcsökkentés van a cégeknél.

Az audi sem vesz fel,beadhatod az önéletrajzod,de ismerős kell mindenhova.

26. georgina84 (válaszként erre: 23. - Anatita81)
2012. jún. 29. 08:33
Audi honlapján? mert érdemes beszállító cégeket is nézni, jelentkezni, pl. Imafement, Syncreon stb. Az elsőnél tudom, hogy folyamatosan veszik fel sorra az embereket, most is. Vagy pedig vállakozón keresztül ilyen is nagyon sok van, 550-650 Ft átlag az órabér.
2012. jún. 28. 20:50

sziasztok!Megoldódott a probléma,arra jutottunk a párommal,h belevágunk,megyünk az ismeretlenbe.A párom beszélt a főnökével.aki közölte,h nem egyezik bele,így nem engedte el!szóval muszáj itt maradni.Elúszott a lehetőség,(és sajnos nem a mi hibánkból),h jobb életünk legyen :(

szar érzés :(((((

azért köszi mindenkinek a segítséget!

2012. jún. 28. 16:58
A párom érettségizett,nekem nincs érettségim.tudom,h szinte mindenhova kell már.
23. Anatita81 (válaszként erre: 2. - Georgina84)
2012. jún. 28. 14:29
Megnéztem az állásajánlatokat, 0 sori munkást, összesen 13 középfokú végzettségű embert keresnek és igaz több diplomást, de nem akármilyen feltételekkel...
22. Anatita81 (válaszként erre: 21. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 28. 13:23

Te tudod, annyi a különbség csak, hogy addig is lakni és élni kell és senki nem ígérhet semmit...


Győrben elég magasak az albérlet árak, nagy a kereslet az egyetem és az Audi miatt.


De meg kell próbálni, Te tényleg fiatal vagy, ez valóban az ország jobbik fele...mit veszíthetnél? :)


Hozzáteszem, ha vissza akarnék menni dolgozni a 2 gyerekemmel, engem sem vennének fel sehova, szóval addig üsd a vasat, míg forró!

Én meg tanulok szakmát 30 éves fejjel és majd meglátom. ;)

21. cirmoscicajaj (válaszként erre: 11. - Anatita81)
2012. jún. 28. 13:00
Igazad van,viszont én 24 vagyok,gyerekem sincs,és nem is szeretnék egyenlőre,és támogatott is vagyok,de még így se kellek sehova,érted?Mindenki azt mondja,h ha tehetné elmenne innek,mert arra fele több a lehetőség.ha munkanélküli vagyok akkor mindegy,h ott vagy itt.
20. Kata 1977 (válaszként erre: 18. - Anatita81)
2012. jún. 28. 12:58
Ja és nem ide Tápiószelére szállították,csak Szolnokig onnan jött vonattal haza.
19. Kata 1977 (válaszként erre: 18. - Anatita81)
2012. jún. 28. 12:57

Sajnos pont Mosonszolnokon volt,múlthét vasárnap ment egy tesztet írtak még aznap és hétfőn egy másikat!Ott volt egy éjszakát a munkásszállón 50emberre 2db zuhanyzó és wc!A semmi közepén még egy közért sem csak egy kocsma a szállóval szemben!

Kosz,szemét,de ez van........


Köszi mindenképp fog valamit tenni,hogy átvegyék.

18. Anatita81 (válaszként erre: 17. - Kata 1977)
2012. jún. 28. 12:54

Sajnálom, de ha már ott lesz, legyen résen, építsen kapcsolatokat és próbálja meg, hogy direktbe átvegyék!


Van Győrben nem alja cég is, ők ennek a gyárnak a beszállítóihoz közvetítenek Mosonszolnokra. Viszont munkásszállójuk nincs és hozzátok haza szállítás se...

17. Kata 1977 (válaszként erre: 16. - Anatita81)
2012. jún. 28. 12:43

Hát sajnos ez így van!

De az embert rákényszerítik,hogy elvállalja vagy mehet a bíróságra feljelentést tenni,de azzal még nekünk nem lesz jobb és a 20800fotintból nem lehet megélni!!

5 hónapja keresgél,de nem jött össze semmi,most is két ilyen alja cég van a kettőből így reménykedünk,hogy az egyik 100% lesz!!

16. Anatita81 (válaszként erre: 14. - Kata 1977)
2012. jún. 28. 12:40

Megértem, de aki a gyáron belül van, az nem azt jelenti, hogy Audi alkalmazott! Aki az, annak van, amennyi jár, aki meg más Firma alkalmazottja...rájuk is vonatkozik a Munka Törvénykönyve.

Míg van, aki így is elvállalja, nem is lesz jobb a helyzet.

Ne haragudj, valahol megértelek, tényleg, mert ott a 4 gyerek és korábban is beszéltünk. De ez jellemző Magyarországra, egyre lejjebb adja mindenki. :(

15. cirmoscicajaj (válaszként erre: 9. - Georgina84)
2012. jún. 28. 12:40
A párom vasutas 25 éve,+minden további vizsgája megvan a vasútnálpolg.-ivégzettsége mozdony szerelő,de olyan 1000 mester féle,h mindent meg tud szerelni,nem okoz neki gondot.én vendéglátást tanultam,megutáltam egy életre,de ha kell tudom csinálni.szoval nem esik le a gyürü az ujjamrol.csak azért mennénk,mert ha most felmond megkapja az összes végkielégítést ami jár neki,de ha most nem élünk ezzel a lehetőséggel,akkor csak max6 havit kaphat.és nem mindegy,h 19 havi vagy 6 havi végkielégítést kap,164 ezres fizuval.(ebböl lejön a gyerektartás kb 50e)
14. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Anatita81)
2012. jún. 28. 12:35

Munkaerő kölcsönző toborozza az embereket,de a gyárban mondták,hogy nincs és egy csöppet kiakadtunk!!

12naponta jöhetne haza a szálló iszonyú lepusztult és a fizetés sem sok de a szoc segélynél több!

13. Anatita81 (válaszként erre: 12. - Kata 1977)
2012. jún. 28. 12:32
Ez nem létezik! Nem külsős cégtől vagy munkaerő-kölcsönzőtől?
12. Kata 1977 (válaszként erre: 9. - Georgina84)
2012. jún. 28. 12:30

Csak azért érdeklődtem mert a párom oda megy melózni és nincs fizetett szabadság ami törvénytelen!Alapjáraton 30 járna neki plusz 7 a 4 gyerek után.

DE mivel nem válogathat az ember így muszáj elvállalni azt és ott,ami van!!

11. Anatita81 (válaszként erre: 6. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 28. 12:29
Győrben van egy csomó lehetőség, de ha két emberből egyiknek sincs konkrét ajánlata, nagy merészség nekivágni!
10. Anatita81 (válaszként erre: 5. - 9554ed1dc0)
2012. jún. 28. 12:25

Sajnos nincs!!!


A héten 900 embert küldtek el a Nokiából...és ez nem az első ilyen volt idén. :( Ők sem komáromiak, sok győri és környéki van köztük.


Faustmann 3000 ember felvételéről beszél, de hogy mikor, arról nem. Talán ha elkészül az új gyár.

2012. jún. 28. 12:22

Képzettségtől, ha van végzettséget, diplomád jól fizetőt találsz, ha nincs a sor mellé akkor is folyamatosan keresnek.


Valóban nincs kolbászból a kerítés, de sokkal nagyobb az esély egy normálisan fizető munkahelyre itt szerintem.


Nem bántam meg, imádom a várost és találtam jó munkahelyet, de nem az Audiban.


Ismerőseim dolgoznak ott sokan.


Az albérleteket meg tudod nézni a neten, hogy milyen árban mozognak, nem túl olcsó, de olcsóbb mint Pest viszont drágább mint keleten

8. aeb0378846 (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 28. 12:22

Szia, szintén győrt ajánlom.Sopronban azok élnek akik ausztriában dolgoznak, és nem tudnak kinn megfizetni egy albérletet. NYUGIS VÁROS,nem olcsó. Kapuvár, ott most is van meló húsüzem( egy ismerősöm kezdett ott a nejével) , de mivel közel a határ onnan is sokan járnak át ausztriába dolgozni.Jó az oktatás, csorna munkaügyilag nem rossz, de a környékre kell ingázni 20km en bellül van munka.


Győr, egyértelmű ha kinn akartok dolgozni Sopron Kapuvár.

2012. jún. 28. 12:20
de itt olyan a helyzet (békésben),h vagy ugyan így marad vagy rosszabb lesz,jobb semmiképpen nem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook