Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözés altatásban?! fórum

Gyomortükrözés altatásban?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. _Dina_
2012. júl. 19. 11:42

Én is hamarosan fogok menni gyomortükrözésre, bár én altatásban fogom kérni! Voltam már én is vizsgálatokon és minden negatív! Lehet nekem is ezzel kellett volna kezdenem és már rég túl lennék rajta!

Mindenképpen menj el! :)

55. youlcsi (válaszként erre: 54. - Ms.Sesam)
2012. júl. 18. 13:52

érdemes, nem érdemes... ha rászánod magad, a vizsgálat jó esetben 5-10 perc max. szóval csak bátorság kell...

aztán lehet, a vérvétel meg a fújás után úgyis elküldenek... szóval jobb előbb túlesni rajta ;)

2012. júl. 18. 10:45

Sziasztok! Nagyon bizom benne, hogy valaki meg olvassa ezt a forumot, mert egy kis biztatasra lenne szuksegem. Regota tarto puffadasos panaszaim vannak. Otthon elkezdtek beutalni mindenfele vizsgalatra, de mire idopontot kapok hetek telnek el, en meg szeretnek minel elobb a vegre jarni. Itt Becsben beszeltem egy dokival, aki azt mondta hogy megcsinalna egy gyomortukrozest, abbol mindig sok kiderulhet. Szerintetek erdemes elmenni ra, vagy maradjak a sima vervetelnel meg fujos vizsgalatoknal otthon?

A masik meg, hogy nagyon felek ettol a gyomortukrozestol, de ha ez segit, elmegyek :(

2011. okt. 5. 10:59
Nincs altatás gyomortükrözésnél.Én most voltam.Csak béltükrözésnél van.
52. manyika72 (válaszként erre: 47. - Valeri66)
2011. okt. 4. 21:47

1.-én ezt nem tudom nem hiszem hogy lennének rémhirek!Minden esetben sikeres.

2.-igen visznek a mütöbe!!!

51. manyika72 (válaszként erre: 39. - Kiri76)
2011. okt. 4. 21:42

szia ne izgulj!

Nekem a lidokain meg a müanyag amit betesznek a szájadba rosszabb volt!

a többit nagyon gyorsan csinálják,én nem kértem boditást csak lidokaint!

50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Valeri66)
2011. okt. 3. 20:28
??? ph-mérésre gondolsz?
2011. okt. 3. 15:55
ez a szondás
48. youlcsi (válaszként erre: 47. - Valeri66)
2011. okt. 3. 13:36

1. milyen eljárás?

2. attól függ, mi a baj. első körben a gyógyszeres kezelés a választandó, amennyiben az javíthat a helyzeten.

2011. okt. 3. 12:28

kérdés:

1.milyen arányban / hány százalékban sikeres ez az eljárás? (ezt a kérdést a "rémhírek" szülték)


2. a gyomortükrözés után - ha baj van - egyből a sebészetre / operációra küldenek?

2011. szept. 15. 19:25
nekem ma csinálták de csak lidokain volt ,nem fájt ,én a müanyagtol öklendeztem mást nem éreztem gyors volt minden!
2010. okt. 28. 14:30

Szerintem altatásban csak akkor, ha muszáj!


Én most jövök, volt Lidocain, nem mondanám, hogy élveztem, de azt sem, hogy kibírhatatlan, pedig végigöklendeztem az egészet a sav folyamatosan jött fel, mert túl sok!

Most kicsit fáj a torkom, a jól megrágott kaját is fejbiccentve tudom lenyelni!

44. Fedo (válaszként erre: 1. - Dulai)
2010. júl. 24. 06:02
engem még nem tükröztek. de több műtétem volt és mindig hánytam, ha felébredtem.
2010. júl. 13. 11:23

Sziasztok!


Én Sike dr.-nál voltam altatásos gyomortükrözésen a Budai Egészségközpontban. Szuper kedvesek voltak és kényelmes a hely is. Mindenkinek tudom ajánlani.

42. kiri76 (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2009. szept. 30. 11:27

Köszi mindenkinek a hozzászólást és a segítséget.

sziasztok

41. youlcsi (válaszként erre: 39. - Kiri76)
2009. szept. 30. 10:48
ha ezt így elmondod az orvosnak, lehet, hogy meg sem tükröz, hanem előbb bepróbálkozik valamilyen gyógyszerrel "hátha hat" alapon.
40. Mya01
2009. szept. 30. 10:42

Ne félj, nem olyan vészes,túl lehet élni!Én is túléltem,pedig parázok minden orvosi vizsgálattól,aminél "belém másznak".

Lidokain,ráharapsz egy nagyobb lyukas valamire,majd azon keresztül levezetik a csövet,vesznek egy kis szövetmintát,amit meg sem érzel.A kihúzás a kellemetlen része,de rá 10 percre el is felejted az egészet.

39. kiri76 (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2009. szept. 30. 10:35

Szép kilátások!!!

Nagyon köszi a felvilágosítást!

Igazából még nem voltam a panaszommal orvosnál,csak mostanában olyan görcsök törnek rám,nagy fájdalmakkal,összehúz a görcs,sajna a sok fogyókúrától lettek ezek a gondjaim,adipex,reduktil,90 napos,és mostanában még elkezdtem inni a turbot.

Teljesen kinyírta a gyomromat,persze nem igazán tanultam belőle.

2009. szept. 30. 07:40

körzeti ad beutalót gasztróra. időpont -> elbattyogsz, átbeszélitek, hogy mi a gondod, majd kapsz egy időpontot a tükrözésre.

tükrözés előtt nem ehetsz, nem ihatsz. torokba lidocain (ettől majd meg akarsz fulladni, mert annyira elzsibbaszt, hogy nem érzed, hogy nyelsz :)), bal oldalra fekvés, vénába bódítás (ha van), sok hülyeség-beszélés, aztán mehet a cső.

maga a vizsgálat kb 5 perc.

37. kiri76 (válaszként erre: 34. - Kiri76)
2009. szept. 30. 06:53

Mondjátok el hogy mi a menete ennek az egésznek!

Elmegyek a körzetihez és.........

36. Ene22
2009. szept. 29. 20:46
Akkor a hatvani Albert Sweitzer kórházba senki ne menjen, mert ott engem nem hogy elbódítottak volna, hanem még lidokaint sem fújtak, mert azt mondták úgy sokkal rosszabb. Hát, kb. egy hétig fájt a torkom, úgy felsértették. Viszont a vastagbéltükrözésnél elaltattak. Azt másképp nem vállaltam volna.
35. youlcsi (válaszként erre: 34. - Kiri76)
2009. szept. 29. 14:57

nekem bódítással volt, azt tudom leírni.

de ha nincs bódítás, akkor se érzed, mert lidocain sprayt fújnak az ember torkába.

34. kiri76 (válaszként erre: 33. - Youlcsi)
2009. szept. 29. 14:53

Azért írtam az altatásos mandulaműtétet,mert régebben szó sem volt altatásról,csak a gyerekeknél,és ha a mandulaműtétet is meglehet oldani ami ugyan csak szerintem 15-20 perc,úgy ez sem lehetetlen.

Nekem mindegy,hogy altatás,vagy bódítás,csak ne érezzek semmit,mert elkezdek öklendezni az tuti ha a számban turkálnak!!!

Mi a menete ne tudod?

Elég csak a beutaló "persze tudom utána következnek az altatáshoz szükséges vizsgálatok"

33. youlcsi (válaszként erre: 32. - Kiri76)
2009. szept. 29. 12:46

azért egy mandulaműtétet nem lehet a tükrözéshez hasonlítani.


hogy őszinte legyek, én eddig úgy tudtam, hogy az altatást csak gyerekeknél csinálják.

viszont bódítás (pl vénás dormicum) kérhető. ez kb 20 percre üt ki, összesen kb 2 órát kába tőle az ember.

bódítást viszont kutya kötelességük adni bárhol (legfeljebb neked kell megvenni az inj-t... néhány100 forint), ha te úgy akarod a vizsgálatot.

32. kiri76 (válaszként erre: 31. - Arnyacska)
2009. szept. 29. 12:13

Sziasztok!

Szeretném tudni,hogy hogyan is kell elintézni,hogy altatásban történnyen a gyomortükrözés,csak maszekoknál lehetséges,vagy a kórházakban is lehetséges tb alapon?

Nekem volt 7 éve az Istvánban altatásos mandulaműtétem és sokkal jobb volt így ha lehet ezt mondani.

köszönöm

31. arnyacska (válaszként erre: 1. - Dulai)
2009. szept. 8. 06:52

Szia!

Nekem éppen tegnap csináltak altatásos tükrözést.

Az egész 15 perc volt altatással együtt. Semmi bajom nem volt ébredés után, mintha semmi sem történt volna.

Ugyan nekem más betegségeim miatt indokolt volt, de ha nem lenne az akkor is úgy gondolom, hogy lényegesen kevesebb kellemetlenséggel jár. Biztosan ki lehet bírni, de senki sem mondta, hogy azért születtünk, hogy szenvedjünk.

2009. aug. 25. 14:51
miért kell a tükrözés?
2009. aug. 25. 14:13

Sziasztok!

Nekem is bódításban végezték, de én asszem elaludtam tőle. Mindtha hangokat hallottam volna és valami matatás rémlik a melkasomnál, de semmi rossz élmény. Gyorsam lezajlott az egész és után a átkísérzek a saját lábamona szomszéd szobába szundikálni egy kicsit.

2009. aug. 25. 07:53

Ne féljetek, mert annál rosszabb. Semmi fájdalom érzés, egyetlen kellemetlenség az öklődés, ami felett valamennyire tudsz uralkodni, ha azt csinálod amit mondanak. Ahhoz viszont az kell, hogy ellazulj, ne görcsölj. Nekem azt mondta a doki, hogy asszonyom ne csinálja ezt, mert csak magának árt vele, inkább nézze a monitort, szinesben látja a gyomrát. Ez hatásos volt, mert eltudtam lazulni és tényleg csak pár percig tartott az egész. Az altatásban sokkal több veszély lehet, kár lenne pár perces fájdalommentes beavatkozás miatt kérni. Vastagbél tükrözésnél viszont enyhe bódítást érdemes kérni, mert ott valóban lehet komoly fájdalom, mert levegővel töltik fel a beleket és hát az több mint kellemetlen.

Bátorság, minden rendben lesz!

27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Noniusz)
2009. aug. 24. 21:24

ezért írtam a bódítást.


akkor nem kell légzésre figyelni, mert olyankor az ember csak automatikusan csinálja, amit mondanak neki :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook