Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
17887. Noncsi41
febr. 27. 14:25

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy lesz e valakinek Szombathelyen március 14 - e körül műtéte? Engem akkor fognak műteni.

Köszönöm

17886. Zsú1965 (válaszként erre: 17861. - Walaki_mas)
febr. 27. 07:35

Én szoktam böjtölni. Bypass előtt is, és utána is.

De jó lenne tisztázni, hogy a böjtnem sem oka, sem célja a fogyás. Nem is alkalmas erre a célra.

Az általad említett nejm ártalmas böjt, messze nem azonos az egész nap csak vizet iszom-mal.

Valamint, mivel itt egy bypassról szóló csoportban vagy, illene tiszteletben tartani, hogy itt a bypass a téma, tehát arról beszéljünk.

Kérdezz bátran a bypassról, vagy mondd el bátran a kétségeidet vele szemben, de itt ne kampányolj egy másik módszer mellett, legyen az bármi.

17885. csaba72 (válaszként erre: 17884. - NellyNati)
febr. 27. 05:03
Sok sikert és kitartast. Szoritok
17884. NellyNati
febr. 26. 22:59
Holnap műtet Veszpremben. 🤗🤗🤗 Első idopontom 2018.12.05... 2. Idopontom 2018.06. 21. 3. Idöpontom 2018.04.26. Es most itt tartunk. Holnap vegre🤗🤗🤗
17883. popimaci
febr. 25. 14:27
de arik vagytok...pont ratok gondoltam mikor a 'regi'emberekrol beszeltem ..meg persze Eatonire.jo erzes,hogy itt is erdekelne embereket az en problemam,tenyleg sokat jelent..megprobalok tulleni ezen....meg 1x koszonom
17882. csaba72 (válaszként erre: 17879. - Popimaci)
febr. 25. 11:14
A facebokon tobb csoport is van....az elet gyomorbypasal- nyilvanos csoport ....ide azokat várjuk akik már a műtét előtt állnak es itt lehet jelentkezni a zárt titkos csoportba ahol már a mütötek vannak. Ha kell segitseg nyugodtan keress meg a facebokon pethő csaba neven vagyok fent es a profilkepem olyan sportos
17881. eantoni (válaszként erre: 17879. - Popimaci)
febr. 25. 10:47

Az erzelmi hullamzas resze a tortenetunknek, hiszen ugyanugy megterhel bennunket a nagy fogyas, mint a nagy hizas. Nagyon jo, ha vannak emberek, akik batoritanak, visszajelzest adnak, hogy epp merre tartasz, szukseg eseten batoritanak, vagy epp visszarangatnak a foldre. Tobb FBcsoport is van, ahol batran kopogtathatsz, hasonlo problemakorrel talakozhatsz. Szerintem batran keresgeljel a neten.

Akar erre a forumra is irhatsz idorol, idore, szivesen fogadjuk oromodet, banatodat, szerintem mindig lesz valaki, akin segiteni tudsz, vagy aki eppen valaszol.

Szoval fel a fejjel, kis hullamvolgy utan irany elore es elvezd, hogy egeszsegesebbe escsinosabba valsz!

17880. katze82 (válaszként erre: 17879. - Popimaci)
febr. 25. 08:23
sztem keress egy facebook csoportot, ahol napi szinten tudsz sorstársakkal beszélgetni
17879. popimaci
febr. 25. 07:53
megint itt vagyok..nem tudok aludni..ez az oldal nagy segitseg,ebben a temaban.meg az oszinteseg.bevalljuk ami aggaszt,ami faj..nem konnyu,de sok mas embernek segitseg,hogy elmondja mi bantja a fogyasaval kapcsolatban,vagy aggasztja..es a masik tud neki segiteni,hogy ezen o is keresztul ment.. aztan jot derulunk rajta,hogy 'csak ez volt a problema' jo,hogy vannak 'regi' emberek akkik allandoak es sokat segitenek..boldog vagyok,de egyben egyedul is erzem magam,nics kivel eggyutt orulni,hogy valtozok,olyan mintha senki nem orulne velem,hogy milyen nagy valtozason megyek at...most eppen a tesoimra gondolok..ti mar ereztetek igy magatokat?vagy csak en erzem ezt az erzelmi hullamzast??
17878. popimaci
febr. 25. 06:53
sziasztok.hatterbol olvasgatom az oldalt,nem mindig szolok hozza az eppen aktualis temahoz...DE ettol a 'walaki mastol' nekem is elszall az agyam..annyi de annyi oldal van ahol kibeszelheti magat,es meg okosakat is mondhat mert tenyleg figyelnek ra,mert okos,sot nagyon okos.de ez a hely NEM itt van!en pl uszkalok a boldogsagtol es azert ebredek fel az ejszaka kozepen mert nem tudok aludni attol a sok jo erzestol ami az utobbi 4 honapban ert.megmutottek es mar erik be a fogyas hatasa.jobb helyre nem is kerulhetett volna ez a 2M ft.erre jon ez a walaki mas es a sok rosszra kell,hogy gondoljak??csabanak igaza van,menjen es keressen mas oldalt..
17877. ikres_anyu (válaszként erre: 17871. - Walaki_mas)
febr. 24. 09:00
Úgy látom közelítenek az álláspontjaink, valóban meg kell törni az inzulin rezisztenciát de abba gondolj bele hogy ezek az emberek már annyi sikertelen koplaláson vannak túl hogy szinte szitok szó egy újabb megvonás! A böjthöz nagy onfegyelem kell, ez kétségtelen! Viszont az elhízás hátterében sokszor pszichés tényezők is vannak például szeretetet, sikereket potolnak az érintettek!
17876. csaba72 (válaszként erre: 17869. - Walaki_mas)
febr. 24. 05:42

A korabbi vadaskodasodat nem tisztaztad, igy a legujabb hozzaszolasod hasonlo reszeire nem latom ertelmet reagalni.

Nekem te egy kibic vagy aki itt osztja az eszet...mit éltel át már azok közül amit mi itt páran? Hany kiló vagy? Van diabeteszed? Magasvernyomasod?ir? Esetleg más társbetegséges? Kipróbaltal már 5 diétat minimum? Műtött vagy vagy várólistás? Ha ezek közül legalább 2 nem/nincs a válszod kerlek hagyd el az oldalt....mert egy kibic vagy

17875. csaba72
febr. 24. 05:38
A műtöttek zöme alig visz be az elején 600 kalóriát egesz nao...ezzel müködteti szervezetét ha meg ezt is kihadja a bojt véget nemtudom nemtudom de lehet,hogy valami okos doki leirja ...csak az a baj,hogy mig mással törtenik esetleg egy ájulas aminek a következmenye csak egy szétvert fej addig elszörnyülködünk meg sajnáljuk ha meg majd velünk törtenik meg pl a bojt miatt akkor mit f8gtok csinalni? A walaki más osztja az eszet mert sokat olvasott róla...de benne van az eletben is? Kibicnek semmi sem draga ezért írom hogy bypasos aki alig visz be kalóriat ne sokkolja a suervezetét meg egy ilyen bojtel vagyis csinalja ha jonak láttja de ha esetleg szétvert fejjel kell fel majd valahol ha felkell semmin sem csodalkozzon ja de elmondhatja,hogy ezt nemosztottak meg azon a sok okos oldalon. Nemkiserletezek ilyennel...mindenki sajat belátása szerint dönt de érdekelene walaki más,hogy te miért vagy itt és miért nyomod annyira ezt a bojt témát?
17874. P. B. Viki
febr. 24. 03:52
Sziasztok! Most csütörtökön volt a műtétem Dr Mohosnál Veszprémben. Én 42 éves vagyok 128 kg 158 magas. Alapvetően mindent kipróbáltam de nem sikerült lefogynom. Mivel még élni akarok, hogy a kisfiamat felnőtt lássam... belevágtam ebbe a műtétbe. Nem bántam meg, igaz voltak nehézségek. Hétfőn mehetek haza. Van az osztályon még két anyuka és le a kalappal előttünk. Az biztos, mindenki másképp éli meg. Nekem pl ahogy kihoztak a műtőből az intenzív után az osztályra, szinte fel kellett állni egyből. Nagyon téli voltam levegővel a hasam csak úgy feszített. Mint amikor téglát tesznek a hasadba. A sok séta segít. Nagyon figyelmesek a kórházban.
17873. NellyNati
febr. 24. 02:26
Csajok!! Akit mar műtottek mit tudtok arrol ha pl menstriacio lenne akkor is megműtik ?,, Köszi a valaszt! De bizom benne hogy pont akkor nem lesz 🙂
17872. Walaki_mas (válaszként erre: 17868. - Matilda_unna)
febr. 24. 00:32

Az altalam hivatkozott oldalon az idoszakos bojtot nem csak a 2-es tipus cukorbetegeknek javasoljak, hanem altalaban fogyasra is, es a bypass/gyomorszukito mutetek alternativajakent is.

A doktor, aki a blogot irja, a gyakorlatban is foglalkozik ezzel. Akik reszt vesznek a programban, a hazi orvosuk beleegyezesevel tehetik, rendszeresen kontrollaljak oket, vagyis orvosi felugyelet alatt vannak (peldaul rendszeres vervetel).

Nagyon sokan vannak azonban, akik egyszeruen sajat maguktol tajekozodnak es onalloan csinaljak. Vannak akik eleg nehez, vagy kilatastalan helyzetbol indultak - peldaul 177 kg-rol:

[link]

En sajnos nem tudom, hogy olyan esetben, mint a tied volt, hogyan alkalmazhato, de valoszinuleg mindenkeppen csak orvosi segitseggel/felugyelttel lett volna ertelmee megprobalni / belekezdeni.

Az ehsegerzettel kapcsolatban: a bojtoles alat a ghrelin szintje nem emelkedik, hanem - erdekes modon - csokken.

[link]

A 24 oras bojt alapvetoen az, amit irtal. A heti 2x24 orat lehet ugy is csinalni, ahogy irtad, de szerintem inkabb beiktatnak a ket bojt koze 1-2 "evos" napot - peldaul hetfo regelli, kedd regelli, kedd ebed, kedd vacsora, szerda regelli, csutortok regelli, csutortok ebed, .... Lehet varialni, hogy hanyszor 24, aki intenziven csinalja, az beallhat peldaul egy nap eves, egy nap nem evesre.

Van 24 oranal rovidebb verzio is (20:4 [pl. 2 etkezes 4 oras idoablakban], 16:8 [pl. ket vagy harom etlezes 8 oras idoablakban]), de lehet hosszabb is (pl. 36 ora, vagy tobb nap). Mindenkinek a sajat helyzetetetol, celjaitol, stb. fuggoen.

Egyenenkent valtozhat az is, milyen hosszusagu bojt hatasos.

17871. Walaki_mas (válaszként erre: 17866. - Ikres_anyu)
febr. 23. 23:20

A hagyomanyoss orvostudomany a T2D-et gyogyithatatlannak tartja, igy ugy gondolom, az mar elorelepes, hogy vannak orvosok, akik elismerik, hogy az ilyen mutetetek kovetkezteben gyogyulas kovetkezik be.

Az idoszakos bojtoles hasznaljak a T2D gyogyitasara, peldaul az altalam emlitett dr Jason Fung kanadai doktor is foglalkozik ezzel.

A 2TD ugyanis taplalkozasi betegseg, a bojt es a bypass/gyomorszukito mutetek lenyege ugyanaz:

- inzlinrezisztencia megtorese (nincs taplalek -> nincs ami emelje az inzulinszintet, ugyanis az inzulinrezisztencia a magas inzluniszint miatt jon letre)

- fogyas -> a szervezetben lerakodott zsir kulcsszerepet jatszik az inzulin rezisztenciaban, kulonosen a belso szerveken, pl. a vesen es a hasnyalmirigyen lerakodott zsir okoz problemat.

Egy erdekesseg:

A hasnyalmirigyrol 1 gam zsir eltavolitasa (mutetileg) meggyogyitja a 2TD.

[link]

Ez nyilvan nem csak muteti uton erheto el, hanem fogyassal (bojtolessel) is.

Akit erdekel a tema, az az emlitett oldalakon utana tud nezni, nekem nincs lehetosegem, hogy jobban a reszletekbe menjek.

17870. NellyNati (válaszként erre: 17867. - Csaba72)
febr. 23. 23:00
Nagyon jokat mondasz😊🙂 alig varom a 27. -ét. En is csak azert tudok irni tapasztalatot mint tudod a parom mar bypass műtöt. Igy van "némi" tapasztalatom. Nem is ertem mit keres itt az oldalon. Ez nem böjtölöknek van. Ez az oldal..... 😅😅😅
17869. Walaki_mas (válaszként erre: 17867. - Csaba72)
febr. 23. 22:56

Angol oldalakra azert hivatkoztam, mert ebben a temaban nem ismerek olyan magyar oldalt, amely megbizhato es megfelelo informaciokat adna (ja valaki tud ilyet, kerem jelezze) - sajnos sok dolog nem elerheto magyar nyelven, nem csak ebben a temaban, de szamos mas teruleten sem, a nemzetkozi tudomanyos nyelv nem magyar, hanem angol.

A korabbi vadaskodasodat nem tisztaztad, igy a legujabb hozzaszolasod hasonlo reszeire nem latom ertelmet reagalni.

17868. matilda_unna (válaszként erre: 17861. - Walaki_mas)
febr. 23. 22:48

Az a baj ezzel a böjti elmélettel, hogyvan egy bizonyos túlsúlyi pont, mindenkinél más, amikor már a böjt nem egészséges. Ahogy te is írod, érdemes ésszel, józanul csinálni, főleg ha valakinek valami betegsége van. Itt ez a betegség-rész a kulcsszó. A műtétre szoruló emberek már átlépték azt a határt, amit betegségnek nevezhetünk, még ha nem is gyötrik őket túlságosan társbetegségek, maga a túlsúly a betegség.

A műtét előtt egyrészt hiába is próbáltam volna böjtölni, egyszerűen elájultam még délelőtt, másrészt meg elviselhetetlen lett volna a rágcsáló éhség folyamatosan. A műtét nem egyszerűen kikényszerített böjt, a lekicsinyített gyomorba kerülő kevéske táplálék a jóllakottság illúzióját kelti, a kiiktatott gherlin-termelő gyomorrész pedig konkrétan csökkenti az éhségérzetet. Az igaz, hogy a műtét nem végleges megoldás, viszont elég sok ideig eltart a hatása ahhoz, hogy ha valaki kitartó és elszánt, akkor ezt a magától fogyós időszakot kihasználva szokásává tegye az egészséges táplálkozást és a rendszeres sportot, és csak így lesz végleges hatású a műtét.

VISZONT, kisebb súlyfeleslegnél, illetve egy-két évvel a műtét után állapotfenntartásra használva látok benne fantáziát, annyira, hogy ki is próbálom. Ez a 24 órás tetszik. Ezt gyakorlatban úgy kell érteni, hogy mondjuk hétfő reggel reggelizem, aztán semmi, aztán kedden megint reggelizem, aztán semmi, aztán szerda reggeltől meg megint eszem rendesen vaséárnapig, aztán hétfőn megint csak reggeli?

Mostmár simán kibírok kaja nélkül egy-két napot. Éhesnek persze éhes vagyok, de még azt se nagyon, de nem ájulok el, nem leszek rosszul, nem gyengülök el összeesésig, nem leszek dekoncentrált. Ez a műtét előtt kivitelezhetetlen lett volna.

17867. csaba72
febr. 23. 22:39
Szeretem az ilyen okos embereket....a többi témában megnézve a hozzászólásokat ahol mindebhol angol oldalakra hivatkozol elég erdekessek szamomra...en nem hibatkozasokból,linkelböl ollózva irtam amit irtam hamem én átteltem. Nagyon művelt vagy tény de fingod.nincs róla.milyen az elet bypas előtt és után...vagyis van mert elolvastad.és már tudsz mindent...igazat megvalva utalom az ilyen embereket..más adatokra hivatkozva semmi sajat tapasztalat csak nyomjuk a suket dumát mint pl a bojtrol.
17866. ikres_anyu (válaszként erre: 17863. - Walaki_mas)
febr. 23. 22:38

Kezd elgurulni a gyógyszerem!

Az orvostudomány jelenlegi állása szerint a T2DM egyetlen gyógymódja a műtét. Ezt nemzetközi szakirodalomra alapozva dr. Vasas írta a PHD értekezésében.

Ha jól tudom a böjtnek "csak" mellékhatása és nem fő célja a fogyás. A műtét előtt állók pedig semmi mást nem akarnak csak fogyni. Nem böjtölnek, csak módosítva viszik be a tápanyagokat. Teljesen más, pl pépes, pürés ételeket esznek, tejturmixot is akár, ami szerintem nem fér bele egy böjtbe!

"En a bojt alatt az un. idoszakos bojtot ertem" hát pont ez az, ők éleetük hátralévő részében máshogyan fognak táplálkozni, egy böjtöt ilyen huzamos ideig nem lehet tartani. (szerintem)

17865. csaba72 (válaszként erre: 17863. - Walaki_mas)
febr. 23. 22:32

Hogy te mit gondolsz a kutyat nemerdekli. Arról a bojtrol amirol beszelsz nemlehet fogyni...vagyis te gondolod hogy az a megfelelő ha eszel bojtolsz eszel bojtolsz? Te eut csinaltad? Nalad ez bevált? Gondolkodtal azon hogy ez hogyan mukodik a realis életben? Milyen összefügges van a bojt és a 2 cukorrbetegség elmúlásaban? En sosem bojtoltrm igy ahogyan te irod...es nem is ajanlom senkinek sem de te bojtolhetsz akarmennyit.mert nalad tuti bevalt...igyal vizet es neegyél...majd egyel keveset....megint igyal de megint neegyél..ezt meddig lehet csinalni?

Olvasgasd csak nyugodtan amit leirtak en átteltem amit leirtam nem olvastan.

17864. Walaki_mas (válaszként erre: 17860. - Zsokadebrecen)
febr. 23. 22:12

Szerintem nem lottem melle, ogyanis a bypass mutet alapvetoen harom modon segithet

- a gyomor leszukitesevel korlatozza a bevitt taplalekot

- korlatozza az etel felszivodasat

- az elozo ketto kombnacioja

[link] ,p07988

Mindezek celja a taplalekbevitel, kaloriabevitel drasztikus csokkentese - ha a taplalek felszivodasat csokkentik, akkor is a kaloriabevitelt csokkentik, hiszen a belrendszeren athalado taplalekbol kevesebb kaloria hasznosul.

17863. Walaki_mas (válaszként erre: 17854. - Csaba72)
febr. 23. 21:56

"...milyen termeket árulsz mert nagyon úgy néz ki hogy valamit forgalmazol...."

Ha azzal gyanusitasz meg, hogy valamit forgalmazok, akkor ezt biztosan ala is tudod tamasztani valamivel. Legyszives tedd meg, ellenkezo esetben legyszives korrigald magad.

Azt, hogy te sok penzt fektettel dietaba, mlyen logikai osszefuggesben van azzal, hogy a bojt nem segit a 2-es tipusu cukorbetegsegen?

Egyebkent eppen te magad irod, hogy a mutet, ami kikenyszeritett bojtoles, tunetmentesse tett - tehat a )kikenyszeritett bojt) segitett. Eppen ezek a mutetek mutatnak vilagosan ra, hogy ez bojtoles segit a 2-es tipusu cukorbetegseg gyogyitasaban.

17862. Walaki_mas (válaszként erre: 17852. - Csaba72)
febr. 23. 21:45

Vannak, akik peldaul vallasi okokbol, hitukbol fakadoan bojtolnek rendszeresen, peldaul heti ket alkalommal (2 nap), semmi bajuk sem lesz.

A bojtoles mellett az egeszseges taplalkozasnak is jelentos szerepe van. Ha valaki elerte a celjat (pl. lefogyott), es utana visszater az egeszsegtelen eletmodjahoz, akkor valoszinuleg ujbol bajba kerul. De ez gondolom sokmindennel igy van, nem cask a bojtolessel.

17861. Walaki_mas (válaszként erre: 17849. - Ikres_anyu)
febr. 23. 21:28

En a bojt alatt az un. idoszakos bojtot ertem, a bojt alatt csak viz fogyasztasat. Ez azt jelenti, hogy az ember felvaltva bojtol es eszik. Az, hogy milyen hosszu bojtot alkalmaz valaki, tobb mindentol fugghet, beleertve az egyeni sajatossagokat is.

Nehany pelda:

- 24 oras bojt: minden nap eszik az ember egyszer, a kovtkezo napi etkezesig bojtol

- 5:2: heti 5 nap etkezes, 2 nap bojt

Ezen az oldalon reszletesebb informaciot talalsz:

[link]

Intenziven addig erdemes csinalni (gondolom), amig az ember elerte vele a celjat, peldaul lefogyott a kivant testsulyra, meggyogyult a 2-es tipusu cukorbetegsegbol.

Teljesen egeszseges emberek is hasznalhatjak, a bojtolesnek sok pozitiv hatasa van.

Azok a forrasok (DietDoctor, dr. Jason Fung blogja), amelyeket en olvasok, nem tartjak szuksegesnek a plusz vitamin es asvanyi anyag bevitelet, ha az ember megfelelo mennyisegu es minosegu taplalekot fogyaszt a bojtolesek kozott.

Persze ez attol is fugg, mennyire intenziven csinalja valaki.

Mielott valaki belekezd, erdemes tajekozodni, esszel es jozanul csinalni, kulonosen, ha valamilyen betegsege van.

17860. zsokadebrecen (válaszként erre: 17847. - Walaki_mas)
febr. 23. 12:26
Szia! Szerintem nem néztél megfelelően utánna ugyanis a bypass-nál nem csak drasztikus kalória csökkentésröl van szó hanem a vékonybélböl ki iktattnak egy másfél méternyi szakaszt ami a tápanyag felszívodásáért felelős. Tehát a legtöbbünknek az az igazi segítség, a böjttel huzamosabb ideig prálkoztam, mindhiába!
17859. zsokadebrecen (válaszként erre: 17847. - Walaki_mas)
febr. 23. 12:24
Szia! Szerintem nem néztél megfelelően utánna ugyanis a bypass-nál nem csak drasztikus kalória csökkentésröl van szó hanem a vékonybélböl ki iktattnak egy másfél méternyi szakaszt ami a tápanyagfelsz
17858. NellyNati
febr. 23. 10:23
Ha mar a betegsegekrol beszélünk. Kiderült hogy zsirosodik a majam, magasabb a cukrom a normalnal,es a legzessel is gondok vannak. De hal'isten egyik sem zarja ki a műtetet!! Hát ezert is fontos szamomra. Es ahogy irtam van egy 2 eves gyönyörű kislanyom. En 31 eves vagyok. Es őt meg fel kell nevelnem!!! Ha mar most kezdodnek a betegségek mi lenne kesobb. Most vagyok uton a műtet elotti utolso konzultaciora Mohos Elemér dr urhoz.!! Es remélhetőleg jövő héten kedden megkezdodik az uj eletem.... 🤗🤗😊😊😊
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook