Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
17807. eantoni (válaszként erre: 17804. - Noncsi41)
febr. 16. 17:32
Szerintem kerdezz ra a dokitol direktben, aki muteni fog.
17806. Katicaboglár (válaszként erre: 17805. - Katicaboglár)
febr. 16. 16:48
Bocsi az előző írásomban konzilium székesfehérvár jövő hét kedd este 18.45 kor Juhász dominál.
febr. 16. 16:34

Sziasztok!

Én nem rég regisztráltam, szombathelyen lesz a műtétem március 19 vagy 26. Költi székesfehérvár jövő hét kedd este.

17804. Noncsi41
febr. 16. 14:43

Sziasztok!

Szedte valaki köztetek már a Ludea nevű tablettát? Kis gyomorfekélyre és enyhe felpirosodásra kaptam, de nagyon rosszakat ír, bár tudom, hogy minden gyógyszernek van mellékhatása, de ennek különösen sok.

Ha elkezdem szedni segíthet valamit rajtam vajon? Vagy van ennél jobb is?

Gyomortükrözésen voltam ott állapították meg és ami jó helicobakterem nincsen.

Szombathelyen műtenek sleeve-vel március 14 - én.

17803. Titkos sleeve (válaszként erre: 17761. - Wadalma8)
febr. 15. 15:31
Kiengedés után talán a 3. nap dolgoztam. Vagy a negyedik. Ülő irodai munka...
17802. eantoni (válaszként erre: 17801. - Miri.uk)
febr. 15. 13:01

Szia, nalam a rendszerben van a titok, akar kajalasrol, akar a rutinokrol beszelunk. Ebben tegnap a doki is megerositett, hogy jo dontes. A masik dolog, amiben megerositest kaptam es csak ajanlani tudom, az a "bogre" gyomor -en nagyon vizualis tipus vagyok, igy akar eszem, akar iszom, abbol indulok ki, hogy egy bogrenyit tudok max egyszerre megtolteni (kb2deci). Ez nagyon bevalt emelyges, tuleves ellen is, illetve igy batran tudok tarsasagban is eszrevetlen maradni, illetve nagytanyerrol enni.

Meg az jutott eszembe, hogy nekem nagyon bevalt (mar masoknak is segitett), hogy reggel akar a WCn ulve jo erisen huzd be es nyomd ki a hasad 10x,15x, okollel nyomkodd at picit a hasad, hogy a beleket atmozgasd. Apro trukkok, de sokunknak jol jott 😘

17801. Miri.uk (válaszként erre: 17799. - Eantoni)
febr. 15. 08:14

Setalni napi 30-40percet szoktam mivel a lanyom sulija eleg messze van.folyadekra probalok odafigyelni de van amikor elfelejtek inni sajnos..

Koszonom a tanacsot a kajaval lehet a gond keves gyumit eszek joghurtot egyaltalan nem kivanom.nincs rendszer h mit mikor egyek😏

17800. NellyNati (válaszként erre: 17798. - Eantoni)
febr. 15. 07:18
Köszi. Igen ott mindenki csak nevetett 😁😁😁 ügyes vagy bizony!! Kitartas. Ha aprilis 26 marad az sincs mar olyan messze😊de a dr ur mondta lesz ebbol marcius 🤗🤗 puszi!!
17799. eantoni (válaszként erre: 17795. - Miri.uk)
febr. 14. 23:06

Szia, eleget setalsz es eleg folyadekot fogyasztasz? Eleg rostot eszel? Pl joghurt+zabpehely+esetleg magok+esetleg gyumolcs?

Reggelente eleg idot hagysz a sikerelmenynek?

Nem csesztetesbol kerdezem, de nalam ugy mukodik a sikerelmeny, hogy minden rutinszeruen ki legyen pipalva a fentiek szerint + kell, hogy pl hetvegen is ugyanakkor kelljek fel, megigyam a tejeskavem, beinduljon a pocak, esetleg lepegessek egy parat az eliptikus lepegeton. Regen 20 perc alatt kesz voltam reggel, most ugyanez az idoigeny 1ora.

17798. eantoni (válaszként erre: 17797. - NellyNati)
febr. 14. 22:57

Szia, igen meg lettem dicserve, hogy minden iranybol fogytam es hogy a sulyfelesleg fele lement. Es 35os lett a BMIm, szoval mar hivatalosan is "csak" elsofoku elhizott vagyok (30 alatt mar normal testsulyu leszek 😀)

Jo volt latni benneteket is, jokedvu kis csapatvoltunk mindannyian! Puszi es szoritok neked a mielobbi datumert!

17797. NellyNati (válaszként erre: 17793. - Eantoni)
febr. 14. 22:11
Örültem nektek! El köszönni nem tudtunk. Ki kellett jöjjünk a rendelőböl olyan meleg volt bent😁 közben meg be mentetek😄 Remelem minden ok veled is.😀
17796. Klaudia00
febr. 14. 21:52
Köszönöm a válaszokat! :)
17795. Miri.uk
febr. 14. 20:46
Sziasztok.mar mutottektol szeretnem kerdezni hogy van,vagy volt e masnak is gondja szekrekedessel?3 honapos mutott vagyok es mindig probleman van.😏szivesen fogadok el tanacsokat kinek mi valt be.koszonom
17794. csaba72 (válaszként erre: 17792. - Klaudia00)
febr. 11. 05:52

Mindenkinek valtozó hogy mikor megy vissza dolgozni. Szensavassat felejtsd el amúgy sem tesz jót es csak elgazosít. Dohanyozni lehet de szerintem az elejen nem is fogod kivánni pont azért mert elég érzekeny leszel a szagokra és talan nem is baj ha elhagyod. Ha vissza akarsz menni dolgozni készíts fel előre magadat a napodra. Vigyel annyi tapszert/ételt amennyi kell

Az elejen nehéz odafigyelni mert még benned lesznek a régi szokasok ételadagok de menni fog

17793. eantoni (válaszként erre: 17792. - Klaudia00)
febr. 10. 19:27

Szia, remelem nem baj, ha oszinten valaszolok...

mindenkinel maskepp alakul a mutet utani idoszak, a felepules, a valtozas mindenkibol mas es mas erzelmi, fizikai reakciot valt ki.

Altalaban igaz, hogy eros fizikai megterhelest nem birsz, 6hetig folyadekon, pepes etelen vagy minimalis kaloria bevitel mellett. Az uj eletedben nagyon fontos, hogy kello idot tudj szanni az etkezesekre es hogy ki tudj alakitani egy viszonylagosan megbizhato menetrendet (pl eves-ivas kozott illik betartani a fel orat). Minden ami szensavas alapertelmezesben tiltolistas, mert felfuj, hosszu tavon kitagitja a gyomrot.

Nem tudni mennyire leszel hanyingeres, hasmeneses, hogyan valtozik meg az izekre, szagokra valo reagalasod, nem tudom a munka korulmenyeid mennyiben segitenek, vagy akadalyoznak ebben.

Cigihez nem ertek, de ha mododban all tedd le a cigit.

Nem szabad felvalrol venni a mutetet, nem ad megoldast a koversegunkre, problemainkra, demonainkra, egyszeruen csak egy csodalatos manko, amit jol kell megtanulni hasznalni, maskulonben megette a fene.

Akkora a valtozas, hogy egyszeruen nem tudod (es nem us akarod 😀) ugyanugy folytatni az eleted, mint eddig.

17792. Klaudia00
febr. 10. 16:15
Sziasztok! 24 eves lany vagyok. Marcius 8-an mutenek bypassal. Nagyjabol sajnos 130 kg korul vagyok. Leleteim keszen vannak hala Istennek minden rendben van velem. Kerdesem a kovetkezok. Mennyi ideig tart a felepules? Mennyi ido mulva lehet visszamenni dolgozni? (Elado vagyok egy aluljaroban) Dohanyosok! Dohanyozni ugyanugy lehet? Valamint szensavas asvanyvizet lehet inni? Lehet, hogy mar voltak ilyesmi kerdesek, bocsi. Egybkent nagyon ugyesek vagytok kitartast es jo fogyast mindenkinek. :)
17791. zsokadebrecen (válaszként erre: 17788. - Eantoni)
febr. 8. 19:59
Köszönöm! Én is abban bízom 😁
17790. NellyNati (válaszként erre: 17785. - Eantoni)
febr. 8. 19:38
Erre a kezelesre en is kiváncsi vagyok 🤔
17789. NellyNati (válaszként erre: 17787. - Eantoni)
febr. 8. 19:36
Hahaha 😊en még nem vagyok sudar engem megismersz 😊 de meg van hova fejlődni neki is.. halad lassan 😊
17788. eantoni (válaszként erre: 17784. - Zsokadebrecen)
febr. 8. 19:18
Szoritok neked! Az eleje nehez, de utana szo szerint megkonnyebbules var!
17787. eantoni (válaszként erre: 17783. - NellyNati)
febr. 8. 19:16
Jo lesz latji benneteket...persze ha meg felismerem karcsu es sudar parodat! 😶
17786. eantoni (válaszként erre: 17776. - NellyNati)
febr. 8. 19:15
Nagyon ugyes! Gratulalok!
17785. eantoni (válaszként erre: 17780. - Molygó)
febr. 8. 19:13

Szia, itt ra tudsz keresni, otodik a sorban, vakummasszazs.

[link]

Nekem nagyon bevalt, amikor az elso leadott kilok utan hirtelen megjelent a kutyabor a nyakamon es lefetyke a karomon. Szerencsere hamar eltuntettuk mindkettot 😎😍

17784. zsokadebrecen (válaszként erre: 17779. - Eantoni)
febr. 8. 14:37
Köszönöm a beszámolóidat! Nagyon sokat segítesz! Hamarosan érkezik az én időm is! 😁
17783. NellyNati (válaszként erre: 17779. - Eantoni)
febr. 8. 12:20
Ügyi vagy!! 😊jövő heten szerdán találkozunk 😉
17782. NellyNati (válaszként erre: 17777. - Csaba72)
febr. 8. 12:20
Igen 😁 most fog konditerembe jarni. Pont ma jart le a 3 honap. Haladunk a cel fele. 😃
17781. NellyNati (válaszként erre: 17778. - Schocobanana)
febr. 8. 12:19
Köszi 😊 most fog eljarni kondi terembe. Le járt a 3 honap.
17780. Molygó (válaszként erre: 17779. - Eantoni)
febr. 8. 11:51
Köszi szuper ezt így olvasni , és nsgyon ügyes vagy fantasztikusan halász. Megmondod pontosan mi a feszesito kezelés neve mert millió van :) köszi
17779. eantoni
febr. 8. 10:05

Sziasztok,

Nem felejtettelek am el benneteket, sok szeretettel meghoztam a 3honapos beszamolomat 😍

-19kilonal jarok, 44-46os a ruhameretem, igy megtortent az elso nagyobb selejtezes a szekrenyben. Meg durvan 20 kilo van vissza, szoval nagyjabol feluton jarok (valahol 72kg korul szeretnek landolni). Kicsit furan adom le a kilokat, 2-3 hetig szepen fogyok, ahogy az a nagykonyvekben meg van irva, fulig er a szam, majd pici agyam megalljt renden es ilyenkor 1-2hetig nem tortenik semmi, roszabb esetben a merleg akar 1-2kilo hizast is mutat...persze depis leszek, elegedettlen es amikor mar a ram jona szorongas, hogy mi a fenet nem csinalok jol, hirtelen leszaladnak az elveszett kilok. Ugyan probalom az osszkepet nezni, de vannak pillanatok, amikor ez sehogyan sem megy. Probaltam valami racionalitast talani, de remenytelen. Ezzel egyutt szep egyenletesen fogyok minden iranybol, minden nap mozgok, szerencsere paromat is sikerult bevonnom a programjaimba, igy picit konnyebb osszeszervezni mindent. Pocak, napi rutin tokeletesen mukodik, szerencsere a puki mizeria ebredes utanra es estere koncentralodik, igy napkozben teljessegeben "urilany" vagyok, megha mondjuk K betus kajat(kelbimbo, karfiol, stb) vagy huvelyest (lencse, borso, stb) eszem is koretnek ebedre. Egyebkent nagy kedvenc a szarzeller, cekla, olivabogyo is, mint koret. Nagy sikerelmeny az ivasban, hogy mar kb3 decit meg tudok "egyszerre" inni, ha nagyon szomjas vagyok neha a fel liter is megy, persze ez mar kis szunetekkel. Mindez azert fontos, mert eves elott/utan ugye fel orat varni illik, igy nekem eleg maceras osszehozni meg mindig, hogy hogyan igyak meg masfel-2liter folyadekotestig, foleg, hogy egyszerre nem tudok megenni egy adag etelt, menet kozben sokszor fel kell allnom mocorogni kicsit, szoval a 3xi etkezes nalam 4-5re jon ki.

Kaja:

mindent eszem, ami jol esik, de altalanossagban elmondhato, hogy a nehezebb, magyarosabb, fuszeres eteleket nem eszem meg egyaltalan. Szenhidratot, kenyer-, teszta, csoki feleket alig eszem, nem kivanom igazan. 20g feherjeport vizben elkeverve iszom kiegesziteskent naponta (jellemzoen ez a reggelim/tizoraim), utalom az allaga miatt,de ez az "ezentulkellesni" kategoria. Egyre inkabb husevo probalok lenni (mutet elott nem voltam annyira oda a husokert), uj szokasom, hogy vekony csikokra vagva, pici fuszerrel lesutok egy csirkemellet es azt nasizom a dobozkambol a nap folyaman, pont mint hetkoznapi ember a chipszet, kekszet, de masok szamara meglepo kombinacio tud lenni (en nagyon kedvelem 😀) hogy joghurtban elkevert zabpelyhet+magvak eszem rantotthussal, vagy epp az elobb emlitett csirkehusival ebedre.

Igyekszem kizarolag hazi keszitesu friss etelt enni, mar egesz jol megy, mekkora egy adag, hogy ne legyenek maradekok. Az elejen komoly dilemma volt 1 szem krumplit porciozni magamnak 😀

Fizikailag:

Lement a vernyomasom130/90rol 115/78ra, amit azert picit szokni kellett, mert utoljara lanykoromban volt ilyen az ertek. Nem ertettem, hirtelen miert kelek nehezebben, miert iszom tobb kavet, aztan a vernyomasmero leleplezte a titkot.

A hatam, izuleteim teljesen rendben vannak, ugy tunik megusztam a gerincservet 😍. Nagyon elegedett vagyok a kondiciommal, szepen felerosodtem, egy heten 3x uszom 1x megyek tancolni es 1x megyek egy szepsegszalonba, ahol vakumos technikaval tornaztatjak az arc/nyak/dekoltazs/felkar lefety reszeimet, hogy lehetoseg szerint feszesek maradjanak a hirtelen sulyvesztes (es persze a korom) miatt. Parommal lemondtunk az esti tevezesrol, egyutt jarunk uszni, es sikerult osszeszervezni idoben a maradek programokat is. Ez nagy konyebbseg, mert ossze tudunk dolgozni es ha nincs is nagy kedvunk elindulni, egyikunk huzza a masikat, hogy ne ragadjunk be a fotelba.

Lelkileg

Picit valtozekonyabb, turelmetlenebb vagyok, valoszinuleg erre ra tesz a semmilyen teli ido is, mar nagyon varom a tavaszt, a szineket, a napsutest es a meleget. Allandoan fazom, talan ez a legnagyobb negativum a mutet utan, de ahogy mondani szoktak, ettol nagyobb bajom sose legyen! Azert eleg vicces latvany, amikor a fiuk korulottem egyszal kisgatyaban jonnek-mennek a lakasban, en meg talpig beoltozve, betakarva didergek mellettuk 😂. Ezt a franya fazast nem tudom megszokni!

Haat, Kedveseim, nagyjabol ennyi, puszi mindenkinek, kitartast, az uton levoknek es a sok sikert a mutet elott alloknak!

17778. Schocobanana (válaszként erre: 17776. - NellyNati)
febr. 8. 08:49
Nagyon ügyes!😊
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook