Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
18201. csaba72 (válaszként erre: 18199. - Kanita)
2018. máj. 13. 04:58
Aki azt hiszi,hogy megműteti magat pár milláert es majd fogyni fog es semmit nem kell tenni érte az jobb ha nem is gondolkodik rajta. Igen fogyni fog mert nemtud annyi kalóriát bevinni de csak ideig óraig. Könnyen átlehet esni a ló túloldalára es lehet visszaszedni a kilókat. Ez a mütét is arra jó,hogy az első 2 evben fejben és szokasilag megváltozzon az étkezési szokásaid a mozgashoz való viszonyod. Ha ez a 2 ev eltelik úgy hogy mindent betartasz nem lesz probléma. Mozogni kell es odafigyelni az ételminősegére. Szensavasról,cukrosról szénhidratról ( gyors ) le kell mondani...hosszan lehetne erről írni. Ha tenyleg a műtéten gondolkodik valaki es nemdönti el előre,hogy mit is fog az után tenni érte han csak várja a sültgalambot...tessék belelehet vagni de nelepődjetek meg a harc a műtét utan kezdődik
18200. Lara34 (válaszként erre: 18199. - Kanita)
2018. máj. 12. 14:59
Kedves Anita! Nagyon jo hogy ezt elmomdtad. En is rengeteg kulfoldi forumot olvastam mielott dontottem. Aki tartosan meg tudta tartani a sulyat, azok mind eletmodot valtottak tartosan. Nekem van olyan dietam, hogy a bypass-ra azt javasolja hogy egesz eletedben ne egyel tobbet 1200 kalorianal es folyamatodan mozogj heti 3, 4-szer. En hiszem hogy ezt csak igy lehet csinalni. Eletunk vegeig oda kell figyelni a szenhidrat mennyisegte, kaloriara. Es mozogni kell. Aki ezt nem tartja be, az hizik. Hal Istennek nem az osszeset de statisztikak szerint az 1/3-at a leadott kiloknak
18199. Kanita
2018. máj. 12. 14:06

Kedves Hezitálók! 2014 tavaszán tudtam meg, hogy létezik ez a gyomor bypass eljárás. Kb 1 hét alatt minden létező fórumot elolvastam. Ezalatt nem aludtam, őrlődtem, agyaltam, reménykedtem, rettegtem... Majd döntöttem! 2014 novemberben elvégezte a műtétet Mohos doktor Úr és csodás csapata Veszprémben. Azóta eltelt 3,5 év. 50 kiló ment le egy év alatt. Egy évig minden különösebb hókusz-pókusz nélkül tartotta magát a súlyom. Cukor és vérnyomás problémáim teljesen elmúltak. Fittebb lettem, mint valaha! Mindenki ámulva nézett, hogy mennyire megfiatalodtam és teljesen kicserélődtem. Aztán elhittem, hogy nekem bármit és bármennyit lehet enni, ami belém fér és bármikor... Szénsavas és cukros üdítőket is ittam. Sokat. Süti, csoki, fagyi, minden játszott. Ne csináljátok utánam, mert 20 kiló visszamászott alattomosan. 2 hónapja észhez tértem, és azóta odafigyelek, hogy mit mikor eszem és iszom. Újra elkezdtem intenzíven sportolni és megindult hálistennek a fogyás. Lement 10 kiló. Folytatom, nem engedem el most már! Nagyon kérlek, figyeljetek oda az étkezésre és mozogjatok sokat! Csakis így tudjátok megtartani az elért gyönyörű eredményt!

Mindenkinek jó egészséget kívánok és csókoljátok meg Mohos doki kezét a nevemben, mert megérdemli!

18198. Lara34
2018. máj. 11. 12:58
Sziasztok! Majus 10-en voltam 2 honapos bypass mutott Vasas doktornal. Azota -17 kg ment le es 3 ruhameret. Kitunoen erzem magam.nekem nem volt semmi problemam az elejen sem. Boldog vagyok! Sok sikert mindenkinek!!
18197. Barbi1985
2018. máj. 11. 06:49
Sziasztok, junius13.-ÁN Veszprémben lessz a műtétem esetleg valaki jön akkor? Bajpas
18196. KKira
2018. máj. 10. 01:42

Sziasztok!

Sleeve műtétem lesz a DMC-ben június végén.

Van köztetek sleeves, aki legalább fél éve, de akár annál régebb óta műtött?

Hogy van? Hogy áll a fogyással?

Köszönöm!

18195. Miciii76 (válaszként erre: 18193. - Csaba72)
2018. máj. 2. 08:34

Szia!

Nagyon köszönöm Neked is az információt akkor ezek alapján próbálok majd kajákat beszerezni. És rámegyek a vitamin kérdésre. :-)

18194. Miciii76 (válaszként erre: 18192. - Popimaci)
2018. máj. 2. 07:16

Szia!

Köszönöm a válaszod és a biztató szavakat :-) A Duna Medicalban fog műteni Vasas doktor. Megpróbálok pszichésen felkészülni rá de gondolom úgy sem lehet, de jó olvasni hogy a kezdeti nehézségek elmúlnak majd és minden rendben lesz.

18193. csaba72 (válaszként erre: 18191. - Miciii76)
2018. máj. 2. 06:54

Kajával nagyon nem kell gondot csinalni az első 3-4 heten, pépes,kásás kajakat lehet enni..ajanlom az ivójoghurtokat, leveseket,főzelekeket, kinyomossajtot, májpastetomot, halmajat.

Csodát nevarj sokat nemfogsz tudni enni...megismered majd a túlevés fogalmát mikor hanyni fogsz..ez nagyon fontos mert arra jó,hogy megtudd mennyit is ehetsz a jövőben. Kezd el gondolkodni a vitamin pótlason..b12,vas és feherje minden mennyiségben.

18192. popimaci (válaszként erre: 18191. - Miciii76)
2018. máj. 1. 10:42

szioka

mindenki maskepp eli meg a mutetet es az uta jovo felepulesi idoszakot.talan ami segitseg lehet az az,hogy az agyadat keszitsd fel,hogy az elso 1 honapban nem igazan fogsz enni.ha enni is fogsz az nagyon keves lesz..es az agyad es a szemed nem fogja elhinni,hogy ennyi is eleg.nekem ez volt a legnehezebb az egeszben,hogy masok ettek,de a gyomrom meg sem kordult,hogy jelezze,kuldjek mar le neki is par szaftos falatot.nem tudtam ulni a testveremmel szemben,hogy o evett ,en meg nem..aztan 2-3 honap mulva megszoktam es mar ezzel nincsen gondd.minden rendben lesz..ne izgulj es ne stresszelj..gondolok majd rad..jo kezekben leszel..ki fog muteni?es hol?

18191. Miciii76
2018. máj. 1. 09:37

Sziasztok!

Nekem 1 hónap és itt a műtét. Nagyon váron, de izgulok is. Esetleg lenne valami jó tippetek műtét utánra, hogy gyorsabb legyen a gyógyulás és mihamarabb a régi legyek? Vagy miket érdemes itthonra beszerezni kaja ügyileg? Olyan jó olvasni, hogy hogy haladtok és, hogy minden nehézség ellenére is újra belevágnátok! Nagyon sokat segít így még jobban várom!Nagyon Köszönöm!! Mici

2018. ápr. 30. 21:55
Sziasztok!Régen jártam erre...Márciusban 13.-án voltam 1 éves Omega Loopos .Ez idő alatt 136kgról 76kg lettem -60 kg és vissza nyertem a régi önmagamat!Még fogyok csak lassabban.:) 165cm vagyok szóval még egy pici lemenne az jó lenne. :) 100X is újra bele vágnék!Üdv.:Csigabiga
18189. NellyNati
2018. ápr. 29. 01:17

Sziasztok ! Eredetileg most műtőtek volna aprilis 26 an. De Hala istennek mar februar 27

En megvolt a mutet. 🤗 es azota -18 kg. Nagyon halas vagyok Dr. Mohos Elemer főorvos úrnak!!! Ujra kezdenem barmikor! Teljesen megvaltozott az eletem. Újra tudok őszintén mosolyogni. Mas szemmel nezni es latni a világot ! Üzenem azoknak akik gondolkodnak hogy merjenek e bele vágni, igen merjenek!!!! Megéri a kezdeti nehézségek ellenere. Mert igen vannak nehezsegek. Nálam a hanyinger a leveretseg a gyengeseg volt. Fe ez ugy kb 1 het. Fizikai fajdalmam nem volt!! Vagy lehet volt csak miota szültem en ahoz hasonlitom a fájdalmakat. Es ez a mutet ahoz képest egy kellemes wellnes.😊 a csaszar metszesem jobban fajt, bár az sem volt vészes. 😀 CSINÁLJATOK MEG!!! Megéri 😍Foleg egy ilyen gyönyörüsegert mint a kislanyom. Ő erte kell élnem!! Hogy fel tudjam nevelni. Es nem meghalni idő előtt!! Az egyik ok hogy bele vagtam!!! 😊😍 puszi 😘

18188. ikres_anyu (válaszként erre: 18187. - Andi1963)
2018. ápr. 26. 11:23
Írsz még magadról? Akár privátban is, családod, környezeted, munkád, műtét, súly, stb...
18187. Andi1963 (válaszként erre: 18186. - Ikres_anyu)
2018. ápr. 26. 11:06

Meglátod, a 20 kg fogyással sokat javul a kockázati aránya. És a férjed keze sokáig nem lesz elengedve műtét után sem, így a szövődmények is megelőzhetőek, vagy jól kezelhetőek. Szurkolok nektek, hogy sikerüljön mindent rendben végigvinni, és persze az új élethez, mert az sokkal hosszabb időszak lesz, mint a műtét előtti felkészülés:)

Biztos, hogy lesznek nagyon nehéz időszakok a műtét után, én is naponta harcolok magammal, de legalább így lett esélyem, hogy még harcolhassak.

Jó egészséget!

Andi

18186. ikres_anyu (válaszként erre: 18181. - Andi1963)
2018. ápr. 26. 10:52

Andi nagyon köszönöm a válaszod!

Pontosan ahogy írod, bújom a fórumot, tájékozódom, és továbbítom a férjemnek. Benne vagyunk a FB nyílt csoportban, onnan is szed fel infókat, de túlzottan nem mélyedt bele. Lehet nekünk nőknek ilyen fontosak a körülmények, ő meg úgy van vele, hogy lesz ami lesz!

Persze támogatom mindenben, 20 kg fogyás most a cél, hogy szeptemberben műthessék!

Addig is itt vagyok a fórumon olvasok és követem a műtöttek sikereit...

18185. Andi1963 (válaszként erre: 18184. - Miciii76)
2018. ápr. 25. 14:02

Persze, teljesen normális. Őszintén szólva kicsit meg is lepődöm azon, hogy mennyire felgyorsultak az események. Mikor a mi műtétünk volt, és még előtte, a "hőskorban" az volt a gyakorlat, hogy bújtuk a fórumot, végigolvastuk az első bejegyzéstől az utolsóig, ismerkedtünk a témával. Ahogy egyre inkább elterjed az eljárás és hozzászoknak szélesebb körben az emberek a gondolathoz, úgy válik könnyedebbé az egész, ami nem biztos, hogy minden esetben szerencsés. Főleg az evészavaros pácienseknek, és akiknek nagyon nagy túlsúlya van régóta, azoknak kellene ez a hosszabb időszak a felkészülésre, mert a műtét után már mélyvíz van evés és életmód terén, és az ember ott áll egy kicsi gyomorral, a nagy agyi étvággyal és szokásokkal, aztán csak csodálkozik. Elnézést, hogy ma ilyen sok voltam, a saját tapasztalataimból próbálok segíteni. Jó egészséget mindenkinek:)

Andi

18184. Miciii76 (válaszként erre: 18183. - Andi1963)
2018. ápr. 25. 13:41

Kedves Andi1963!

Nagyon köszönöm a válaszod már nálam is beindult az izgulás, de egy kicsit megnyugtattál, hogy jó helyen leszek és remélem minden simán is fog menni. Izgulok de nagyon várom is! Ugrás az ismeretlenbe! :-) Próbálok itt információkat gyűjteni,de így is jó sok kérdés kavarog bennem de gondolom ez normális. :-)

18183. Andi1963 (válaszként erre: 18182. - Miciii76)
2018. ápr. 25. 13:25

Szia Micii76, nem volt semmi külső eszközre szükség az alap kórházi felszerelésen (hálóruha, tisztálkodáshoz valók)kívül. A szobákban bent a felszerelt wc és fürdő, a konyhában is volt minden. Az ágyakhoz volt monitor, lehetett tvzni, netezni, a nővérkék még fülhallgatót is adtak. Rövid lesz az ott tartózkodásod, szép a kilátás, kellemes a hely, próbálj meg pihenni:) Gratulálok a műtéthez és utána az új élethez:)

Andi

18182. Miciii76
2018. ápr. 25. 11:26

Sziasztok!

Nekem a DMC-be lesz a műtétem Vasas dokinál május 28.-án esetleg van valaki aki szintén akkorra kapott műtéti időpontot? Esetleg tudnátok segíteni, hogy van valami speciális dolog ami a benntartózkodás alatt jó ha van nálam? Nagyon köszönöm! Mici

18181. Andi1963 (válaszként erre: 18178. - Ikres_anyu)
2018. ápr. 25. 08:36
Szia ikres_anyu. Én is hasonlóan magas kockázatú páciens voltam a korom és a súlyom, meg az előrehaladott cukor- és magas vérnyomás betegség miatt. A műtétre jelentkezéskor 53 éves voltam, 143 kg, injekcióztam magam a gyógyszerek mellé egy inzulinkészítménnyel és a vérnyomásom csak napi 4 féle csökkentővel volt valamennyire is kezelhető. Állandó rettegésben éltem, depressziós és pánikbeteg lettem. Elmondta Vasas doktor korrekt módon a kockázatokat, írásban is megkaptam, de arra gondoltam, hogy a műtétre számított 2 %-os halálozási kockázat mégiscsak 50-szer jobb, mint súly megmaradásával vagy növekedésével járó 100 %-os halálozási kockázat. Amikor eldöntöttem, hogy szeretném a műtétet, és ezt elvállalta Vasas doktor, akkor igyekeztem a kockázatot a lehetséges mértékben csökkenteni, aminek a diéta volt az alapja. Szerencsére minden szövődménymentesen lezajlott, most már eltelt kb. másfél év, nagyon jól vagyok. A másik utat már sosem fogom megtudni, hogy "mi lett volna, ha...", ha nincs műtét. Sok sikert kívánok, és azt, hogy jól döntsön, és igazolja utólag az egészsége a jó döntést. Andi
18180. ikres_anyu (válaszként erre: 18179. - Gakocsis)
2018. ápr. 24. 15:55
Köszönöm Gábor!
18179. Gakocsis (válaszként erre: 18178. - Ikres_anyu)
2018. ápr. 24. 15:14
Szia! Látogass el a Az élet Gyomor Bypass-szal- nyilvános csoport-ba, és ott tudunk sok kérdésedre válaszolni, illetve olyan műtöttekkel is beszélgetni akik már több éve túlestek a műtéten. Sajnos mint minden műtéti technikánál, itt is van kockázat. Ez nem azt jelenti, hogy mindenhol halnak meg emberek, de kizárni nem lehet. Persze ez nem nyugtat meg senkit. De azért nem mindegy, hogy a kontrasztanyag allergiás reakciója, vagy a műtéti varratok felbomlása okozza a halált.
18178. ikres_anyu
2018. ápr. 24. 08:31
Sziasztok. Tegnap voltunk konzultáción a DMC-ben Vasas doktornál. Itt is, mint Veszprémben Mohos profnál kb ugyan az volt a szitu, fogynia kell, mert a műtéti eszközök hossza korlátozott. DE kis megkönnyebbülés, hogy kb "csak" 20 kg-ot kellene leadnia, nem 40-et, amit a prof kért. Ti (és a férjem is) nagy fogyókúra mesterek vagytok, jojózásban profik, de úgy tűnt, hogy ezt a huszast könnyebben el tudjuk érni, így mondhatni boldogan jöttünk ki. Kivéve azt a részt, amikor meghallottuk, hogy a halálozási arány 1/50 ami eléggé lesokkolt mindkettőnket. Akik már túl vagytok a Bypass-on, hogyan érintett ez titeket. Persze hoztuk az érveket, hogy társbetegségek mellett is ki tudja milyenek lennének az életkilátások, de ez a kockázat azért mégis önként vállalt. Persze Vasas doktor hozzátette, hogy ő már 400 ilyen műtétet végzett, és nála még nem halt meg senki, de akkor is sokkos állapotba kerültünk. Ti hogy vagytok ezzel?
18177. NellyNati (válaszként erre: 18176. - Shoppingmania)
2018. ápr. 23. 21:42
Te sem panaszlodhatsz. Csini vagy😘
18176. shoppingmania (válaszként erre: 18173. - NellyNati)
2018. ápr. 23. 14:26
Lehetsz is! Már sokkal dögösebb vagy! Es akkor milyen szuper nő leszel, mikor átszakítod a célszalagot!
18175. Molygó (válaszként erre: 18170. - Csaba72)
2018. ápr. 15. 21:52
Ezaaaazzz :)
18174. Molygó (válaszként erre: 18166. - Csaba72)
2018. ápr. 15. 21:51
Izom ;)
18173. NellyNati
2018. ápr. 13. 23:32

Sziasztok

Raktam ki képet. 7 hetes bypass műtött vagyok es -15 kg. Maximálisan elégedett. 🤗😊

18172. bobecma
2018. ápr. 13. 20:39

Sziasztok ma hazaérkeztem jól vagyok.

Szombathely en műtöttek. Mindennel megvagyok elégedve.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook