Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
18501. bambalo
2018. dec. 20. 20:15
Azt ertem, hogy ezeken a helyeken sokat kell fizetni, de az volna meg a kerdes, hogy ezen felul a TB kartyat is kerik, vagy az abszolut nem erdekli oket, elvegre fizetett a paciens?
18500. Bambi3 (válaszként erre: 18499. - Bambalo)
2018. dec. 20. 20:01
Veszpremrol. Keresd őket bátran. Pesten a DMCnel talán még hamarabb. Mar nem olyan hosszú az várakozás, ugy látom. De nekünk szükség van a várakozási időre. Sok mind lezajlik addig a lelkünkben, agyunkban.
18499. bambalo (válaszként erre: 18498. - Bambi3)
2018. dec. 20. 12:39
Szoval mi most Veszpremrol beszelunk es ha nem beugros vagyok, akkor 5 honap mulva mutet?
18498. Bambi3 (válaszként erre: 18497. - Bambalo)
2018. dec. 20. 05:23

En most szeptember elején hívtam fel először őket, okt. elején ott voltam konzultáción, jövő február végére kaptam időpontot, de a beugros listával nov. 28-an megoperáltak.

Egy hétfői napon reggel megkérdeztek, h szerdai mutethez mit szólnék. Nem kell sokat várni:-)

18497. bambalo
2018. dec. 19. 21:30

Arrol hallottam mar, de ott nagyon hosszu a varolista, talan 1,5-2 ev.

Jol tudom, hogy ott van beugros varolista is? Tud errol valaki valami reszletet?

18496. Bambi3 (válaszként erre: 18495. - Bambalo)
2018. dec. 19. 21:18
Szia, Mohos dr. Veszprémben szerintem a servet mar a portán megoldja:-) mindent operál, őt kérdezd meg erről.
18495. bambalo
2018. dec. 19. 19:55

Szervusztok,

Szeretnek gastric bypass mutetre menni, de az a problemam, hogy komoly servem van. Van olyan hely, ahol a serv nem kizaro ok sot a servet is helyre teszik a bypassal egyutt?

18494. katze82 (válaszként erre: 18493. - Ikres_anyu)
2018. dec. 10. 22:29
szia, na örömmel hallom, hogy túl vagytok rajta! innentől már minden csak sokkal jobb lesz; jó egészséget Nektek!
18493. ikres_anyu (válaszként erre: 18484. - Katze82)
2018. dec. 10. 22:17

Szia Katze, volt műtét, igen, szeptember 23-án. Jól van, már közel 30 kg-ot fogyott majd' 2 hónap alatt. (Nyilván azért ennyit, mert volt miből.) A gyógyszereit szépen lassan hagyja el, az alváshoz használt CPAP maszkja nélkül alszik időnként, ami nagy eredmény, mert műtét előtt szabályosan fuldokolt, ha anélkül aludt el véletlenül.

Köszönöm kérdésed, minden oké!

18492. Suzanna83 (válaszként erre: 18491. - Popimaci)
2018. dec. 10. 21:13
Arra gondoltam, hogy bizonyos ételekből sokkal többet meg tudok (tudnék) enni, mint amennyit kéne. Pl. 2-3 kanál húsleves után már érzem azt a feszítő, rossz érzést (egyébként imádom, mert régebben soha nem voltam tele, soha nem éreztem ilyet, hogy elég), de ha pl. tarhonyás-virslit csinálok a kislányomnak (imádja), abból jóval több megy, mint 2-3 kanál. Vagy ha összehasonlítok 3 kanál húslevest és mondjuk egy zacskó chipszet...hát...van különbség. Nem eszek ilyeneket, de kipróbáltam és az ilyenek, mint chips, meg pisztácia, stb...egy zacskó simán lemenne. Ennek már nem annyira örülök.
18491. popimaci (válaszként erre: 18489. - Suzanna83)
2018. dec. 10. 15:42
Meg amit kerdeznek...MI az,hogy tudnal enni meg...Nem jelez a gyomrod,hogy eleg?vagy nem ereztel tele a gyomrom nagyon feszit erzest?hanem ahogy lattad a szemeddel,hogy sokat ettel inkabb megalltal?
18490. popimaci (válaszként erre: 18489. - Suzanna83)
2018. dec. 10. 15:39
Szerintem igy is nagyon szep teljesitmeny ez a sok kg!Probalj arra gondolni,hogy a mutet nelkul bizony ennyit sem tudtal volna leadni.Akik meg kajanul vigyorognak meg okoskodnak,azok egyszeruen IRIGYEK mert neked volt batorsagod,es foleg penzed,hogy kiadj magadra ennyit.Masok sajnalnak.inkabb elkoltottek volna v.mi masra...Nem lehet,h a hajhullas v.mi vitaminhianyra utal?Ennek mar abba kellett volna maradnia.Nekem is hullott,fenn a forgomnal,nem engem zavart,inkabb a ferjemet,de ha elmentunk vettem fel kis nyari szafaris fejfedot,es nem latszott.Pont 4 honapig hullott,aztan megallt,es szepen tunik el a hajtalan folt...En inkabb gratulalnek neked...
18489. Suzanna83 (válaszként erre: 18487. - Popimaci)
2018. dec. 10. 12:47
Ezeket leszámítva jól vagyok. Az ízérzékem megváltozott a műtét óta, addig rengeteg Cola light-ot ittam, de a műtétem óta csak egy kortyot, amikor kipróbáltam, hogy tényleg más-e az íze. És igen, nem szeretem már. Viszont így meg nagyon keveset iszok, mert a vizet, teát, ilyeneket meg nem igazán csípem. Majd csak kialakul valahogy. Arra nagyon vigyázok, hogy hízni ne hízzak. Már így is sokkal jobb, mint volt.
18488. Suzanna83 (válaszként erre: 18487. - Popimaci)
2018. dec. 10. 12:43
Igen, nagyon gyorsak voltak. Sőt...az árban az is benne volt, hogy altatásban kértem a gyomortükrözést is. Az első fél évben fogytam 25kg-t (az első hónapban 7et, majd 5öt és utána már iszonyatosan lassan ment) és már fél éve teljesen megállt. 106,6ról indultam és 78-80 között vagyok már 5-6 hónapja. 154 cm vagyok, így még minimum 15 kg-t kéne leadnom. Engem zavar, hogy mindent meg tudok enni és nagyon gyorsan tudtam nagyobb adagokat is enni. Ami jó, hogy az éhségérzet a régihez képest 90%al csökkent. És pont az a rossz, hogy a szénhidrátokból tudok (tudnék) többet enni. De az ilyenek, hogy joghurt, levesek, fehérjepor, azok nem igazán mennek. Gondolom pont a fehérje hiány miatt a hajam még mindig nagyon hullik. És azt is megbántam, hogy bárkinek is elmondtam a műtétet. Mert aki tudja, az már jön a bunkó megjegyzésekkel, hogy Na...kellett neked ezért kidobni a pénzt! Meg látom a vigyort az arcukon, hogy nem tudtam lefogyni...Szóval...én szomorú vagyok.
18487. popimaci (válaszként erre: 18486. - Suzanna83)
2018. dec. 10. 10:04
szia.Erdekes vot,hogy ilyen gyorsan mentek a vizsgalatok a valasztott helyen.Mennyit sikerult fogynod a sleeve-vel?Es miert bantad meg,hogy nem a masikat valasztottad? es hogy vagy most?
18486. Suzanna83 (válaszként erre: 18480. - Damla12)
2018. dec. 9. 21:19
Szia Damla12! Én innen a szomszédból Írországból mentem a műtétemre. Én Prágát választottam, mert oda nem kell visszajárni, pár napomat vette igénybe csak (fontos volt, mert egyedülálló anyuka vagyok egy picivel) és olcsóbb volt, mint bárhol. A pragamedica oldalát keresd. Vasárnap este kellett repülnöm, hétfőn minden vizsgálat megvolt és kedden volt a műtét. Szombaton már repültem is vissza Írországba. 5000 euró körül volt az egész. Annyi, hogy én sleeve-t választottam, de megbántam. Most így egy év után úgy érzem, hogy bypasst kellett volna. Ez van.
18485. Patch2 (válaszként erre: 18480. - Damla12)
2018. dec. 4. 13:40
Nekem a GP a gyomortükrözésen kívül mindent megcsinált NHS-re. De Angliabol Szombathely nem a legoptimálisabb műtéti hely szerintem. Angolok Belgiumba Törökországba és Egyiptomba mennek manapság. Ezeken a helyeken a vizsgálatok a műtéti napon vannak vagy a műtétet megelőző napon. Ja és az árban benne foglaltatnak.
18484. katze82
2018. dec. 4. 10:48
Ikres_anyu: mi újság a pároddal? volt már műtét?
18483. ikres_anyu (válaszként erre: 18482. - Bambi3)
2018. dec. 3. 09:39
Gratulálok, sok sikert az "új életedhez"!
18482. Bambi3
2018. dec. 2. 21:48
Sziasztok. Ujra itthon vagyok, hihetetlen, h nehány nap telt csak el, elroppent és en mar túl vagyok a műtéten. Minden rendben zajlott, a maga menetében. Műtét utáni második nap nyeleteses röntgen, utána fel liter viz apró kortyokban való elfogyasztása. Másnaptól napi másfél liter folyadék, beleszámítva az ebédre kapott 2 dl húsleves levét. Aztan már komoly korgasok miatt kertem a hazajövetelem napján kefirt, teát, ebédre ujra levest, mert méltatlankodott a gyomrom. En nem voltam éhes, de a gyomrom fájón üresen korgott. Ez rendbetett, habár túl sokat nem időztek bent, csak egy oracskat... Este ujra a férjem által elkészített húsleves levet elszopogattam, és kezd jobb hely lenni a világ. A draincso-kivétel egy pillanatnyi fájdalom volt, semmi vész nem volt végig. Veszprémben az ellátás, szolgáltatás gyenge, átlag v. alatti inkább, de a Főorvos Úr visz mindent. Mindennap benézett, kérdéseimre válaszolt, Tőle minden infó olyan egyszerű, nem is érti az ember, miért bonyolítom a kérdésekkel a témát. Egyszerű, mint az 1x1. :-) remelem, tényleg az lesz.
18481. popimaci (válaszként erre: 18480. - Damla12)
2018. dec. 2. 14:48
Szia!Udvozlunk az oldalon!Nagyon fontos,hogy eldontsd melyiket szeretned.Ha Aprilia es kornyeke akkor idoben vagy es elkezdheted az idopontokat egyyeztetni a kivizsgalasokra M.o-n.Szombathelyrol nem tudok semmit,mert engem a DMC-ben mutottek,de eppen azert valasztottam,mert Angliabol mentem,es mindent megcsinaltak nekem korrektul,pontosan,varnom sem kellett.Csinaltass a gp-vel egy vitamin palettat,hogy hogy allsz a vitaminokkal.Itt kinn ingyenes,de a mutet is ha ki tudod varni az idodet..
18480. damla12
2018. dec. 2. 14:07
SZIASZTOK olvaslak benneteket folyamatosan ..:-) jovo aprilisra tervezem vagy elobb mutet ..lenne par kerdesem ha tudnatok segiteni ..bypass vagy sleeve ? londonban lakom mar 11 eve ..es ugye a vizsgalatokat /amit mutet elott kell megcsinaltatni/ szeretnem megcsinaltatni /fizetos /Budapest VAGY KORNYEKEN AHOL MINDEN VIZSGALTOT elvegeznek egyben tudnatok mondani?..szombathelyen gondolkozom a mutetet illetoen..Dr. Lóderer Zoltán on ..van valakinek tapasztalata vele ..szoval jo tanacsok johetnek koszonom :-)
18479. popimaci (válaszként erre: 18477. - Bambi3)
2018. dec. 2. 09:57
Hat igen..valoszinuleg,ez egyeni erzekenyseg,a mutet elott nem volt ilyesmi..meg a ;vasszoget; is meg tudtam enni..Magyarorszagon.Ezalatt a 10 ev alatt miota kinn elunk,normal gyomorral is volt mar gyomorrontasom az etelek miatt.Sokkal jobban kell,hogy figyeljek...
18478. Patch2 (válaszként erre: 18477. - Bambi3)
2018. dec. 1. 17:44
Hát nem tudom én a mohos dokival ertek egyet nekem már 2 het mulva mindent lehetett ennem kivéve a nyers zöldségeket és a gyümölcsöket. Ezeket csak 4 het után. Augusztusban volt bypass azóta az ég világon mindent eszek csak mértékkel.
18477. Bambi3 (válaszként erre: 18476. - Popimaci)
2018. dec. 1. 16:35
Ez egyéni érzékenység v. általános, h nem lehet bacont, gr. paprikát és szezámmagot enni? Ezek nem extra dolgok. A Mohos dr. azt mondta ma, h a cél az, h 1 hónap múltán mindent normális mennyiségben, jól megragva ehessek.
18476. popimaci
2018. dec. 1. 12:05

Sziasztok.

1 eves mutott vagyok,es tapasztalalatot osztanek meg,hogy mire figyeljenek azok elsosorban akik Angliaban elnek,mert masok az etelek,mint a M.O-n kaphatok...2017 novemberben volt a mutetem.Aprilisban ettunk egy kis fustot bacont,hajszal vekony volt..kb 15p mulva elakadt a lelegzetem ugy belenyilalt a fajas a gyomromba,nem tudtam levegot sem venni.Ferjem hivta a mentoket,2 oran at dolgoztak rajtam mire szallithato allapotba kerultem.A nevemet sem tudtam megmondani,kaptam oxigen maskot,venet kotottek,[csupa ver lett a fal is]es hordszeken beszijazva vittek le az emeletrol,iszonyat szedultem.vegul moriumot kaptam attol mar csak elusztam a kodon..nem fajt semmi.julyusban megint megtortent,csak akkor egy kis darab grillezett zold california paprikatol.ismet hasonlo tunetek,mivel vasarnap volt nem tudtak mentot kuldeni,a ferjem szaguldott be velem a korhazba.Ismet venabekotes,vervetel,kozben ugy rangatozott a gyomrom mintha kigyok lennenek benne,ismet nem voltam esznel...Aztan most noverbenben sutottem egy kis sajtos rudat,ilyet mar ettem es jo volt a gyomromnak,csak most tettem ra egy kis szezammagot.2 kisujnyit ettem meg belole amikor belenyilalt a fajdalom a gyomromba.Mar tudtuk,hogy ez AZ a fajdalom,ezert mentunk kocsival a surgessegire.Mire odaertunk,mar nem tudtam kiszalni,nekik kellett kivenni a kocsibol,es vittek be.sok mindenre nem emlekszem,a ferjem elmondasabol tudom mi tortent,mit csinaltak.akkor tertem eszhez mikor a morfiumot beadtak es elnyomta a gorcsos fajdalmakat.Ezuttal is benn tartottak,rontgeneztek,kaptam kulonfele infuziokat,vert vettek.Mindig tajekoztattak,mi tortenik,nagyon rendesek es tenyleg le a kalappal elottuk..jott az orvos elmonda a vervetel eredmenyt,latta,hogy mar jol vagyok es mehettunk haza.Mar van egy idopontom a dokihoz,hogy megnezzen mi van velem.

18475. Andi1963 (válaszként erre: 18474. - Bambi3)
2018. nov. 30. 19:42
Nagyon szívesen, írj ha van még kérdésed, szerintem mindegyikünk szívesen segít, átéltük ugyanezeket a gondolatokat. Andi
18474. Bambi3 (válaszként erre: 18473. - Andi1963)
2018. nov. 30. 19:03
Nagyon köszi.
18473. Andi1963 (válaszként erre: 18472. - Bambi3)
2018. nov. 30. 01:27
Az első héten még csak folyadék volt: húsleves, először az üres leve, ebből sokat kortyolgattam,aztán kevés beleturmixolt zöldséggel, minden nap kicsit sűrűbben, benne főtt krumplival, hússal pépesítve. A natúr joghurtot ivójoghurt sűrűségűre hígítottam, a kompót levét is ittam, pár nap után nagyon puhára főtt almát is ettem belőle. A második héten pépes ételek jöttek, kb. bébiétel sűrűségűek, aztán a harmadik héttől gyakorlatilag minden, csak pl. a húsokat először darálva főztük, mindent nagyon puhára és kicsi darabokban, jól megrágva még úgy is.
18472. Bambi3 (válaszként erre: 18471. - Andi1963)
2018. nov. 30. 01:15
Koszonom, már várom. Az első hét ételei Neked mik voltak?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook