Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógyszerek terhesség alatt fórum

Gyógyszerek terhesség alatt (beszélgetős fórum)


2015. febr. 17. 15:11

Köszi mindenkinek a választ! Elértem végre az orvosokat. Az endokrinológus azt mondta, hogy akkor nem javasolná a jódtartalmú terhesvitamint, ha a pajzsmirigyalulműködésem autoimmun eredetű lenne, de szerencsére nem az, így ezzel nincs gond. Csak arra kell figyelni, hogy két óra teljen el a terhesvitamin meg a pajzsmirigy-gyógyszer bevétele között.

Ami a Maltofer Folt illeti a nőgyógyász szerint simán szedhető együtt az Elevit Plus-szal, mert a folsavat nem lehet túladagolni a felesleg kiürül a szervezetből.

2015. febr. 12. 19:57
Tényleg nem olyan fontos már a terhesvitamin. Ha vársz az orvos véleményéig akkor is jó ha már nem ajánlja.
2015. febr. 12. 19:36
A terhesvitamint elhagyhatod. Ilyenkor már én nem szedtem, csak az első 12 hétben. Ha vashiány van, akkor kell a pótlás.
2015. febr. 12. 19:12

Szia! Vashiány miatt írta fel az orvosod, vagy csak úgy ártani nem árt alapon?



Hagyd el addig a terhes vitamint, és szedd az orvos által javasoltat.

2015. febr. 12. 19:08

Az Endokrinològust sem éred el?

Én nem szedtem ezeket én túlműködök és szintén 26 hetes mami!

Ezektől a szintetikus terhesvitaminoktòl eleve el tiltott engem az endokrinològus még az elején.

El hiszem, higy aggòdsz, szerintem ne kezdd el amíg nem beszèltél velük.

2015. febr. 12. 18:36

A terhesség 26. hetében járok, a nőgyógyásznál pénteken voltam, aki Maltofer Fol rágótablettát írt fel, 2x1-et, most látom, hogy ebben folsav is van 0,35 mg. Emellett szedek Elevit Plust is, amiben meg 0,8 mg van. Azt olvastam, hogy 1 gramm felett nem ajánlatos a folsav terhességben. Ti szedtétek ezt a két szert együtt? Nem lesz sok így a folsav?

Ezek mellett szednem kell L-Thyroxint is pajzsmirigy alulműködésre, napi fél szemet, és a neten azt találtam, hogy ezt nem ajánlatos jódtartalmű készítménnyel együtt szedni, márpedig az Elevit Plusba van 220 mcg. Szedte valaki ezt a kettőt együtt?

(A dokimat még nem tudtam elérni, de addig is érdekelne a véleményetek!)

2015. febr. 12. 18:31
Gyógyszerek terhesség alatt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook