Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a terhességmegtartó gyógyszer? fórum

Milyen a terhességmegtartó gyógyszer? (tudásbázis kérdés)


23. exti30
2013. jan. 18. 13:12
sziasztok nekem 3-rom honapra irta fel a gyogyszert a no dokim mivek kicsi volt a progesteron szintem es babat szeretnenk es mar 2 honnapja szedemsemmi eredmeny mikor lesz hatasa? hogy babas legyek?
22. lily3
2007. nov. 10. 21:42
Én Utrogestant szedtem az orvos mondta hogy kell szednem mivel lombik babám van.Fokozatosan kellett csökkenteni az adagot.
2007. okt. 11. 20:03
kérdezd meg a nögyogyászt
2007. szept. 27. 09:58

Sziasztok.

Tudja valaki,hogy meddig kell szedni a Duphastont és az Utrogestan hüvelykapszulát?Nem tudom hogy jól tudom e ,de én ugy tudom hogy a 12.betöltött hétig.És hogy állitolag fokozatosan kell elhagyni addig.Igaz ez?Én is ezeket szedem,mert van néha pecsételésem,de nekem érzékeny a méhszájam.A dokim szerint a pecsételés lehet már a kuptol is....nem tudom.Írjatok ha hallottatok valamit a témárol.Köszönöm.

2007. júl. 9. 22:34
Mivel elsô terhességemnél a 8.-ik héten spontán elvetéltem,a másodiknál elôvigyázatosságból írta fel a doki a Duphastont.Semmi gondom nem volt a terhesség alatt,lehet gyögyszer nélkül sem lett volna,de ki tudja?! Én a 4. héttôl a 16.-ig szedtem.
18. mongi
2007. ápr. 19. 13:22
Én a 6.ik hét körül elkezdtem vérezgetni,majd egyik nap hirtelen nagy mennyiségű vérzésem lett,s ettől kezdve szednem kellett a Duphastont.Nem tudom,hogy annak köszönhető-e vagy a nagy akaratomnak,de szerencsére most már 16 hónapos a fiam.
17. lamoni
2007. ápr. 17. 20:10
Sziasztok. Nekem, most a doki azért írta fel az utrogestran kapszulát, mert a menszeszek közt is van pecsételő vérzésem. Ettől elvileg el kellene múlnia, és segít könnyebben teherbe esni is. Mi a véleményetek róla? Mennyire zavaró vagy kihagyjam, ha együtt akarunk lenni a párommal?
2007. márc. 10. 08:01
5 évig kezeltek mindenféle hormon gyógyszerekkel. Többekközt clostybegittel, bromocriptinnel. Már inekciót is kaptam, de semmi eredménye. Illetve túlstimuláltak, mert 3 hónap helyett 6 hónapig szedették velem a clostylbegitet amitől ciztáim lettek. 2004 októberében megcsinálták a laparascopiát és december végén teherbe estem. Bocsi ha valamit hibásan írtam!!
15. gabi.64 (válaszként erre: 14. - Lamoni)
2007. febr. 17. 20:24
A Clostylbegitet a petefészek működésének serkentésére írták fel nekem.Már 3 ciklusban szedtem.Utrogestant is kaptam,de ez a napi 3xhüvelybe nekem nem jött be /és a páromnak sem:-)/,inkább kértem Duphastont. Egy barátnőm mondta,hogy a closty durva gyógyszer,ő rosszul is volt tőle és hogy csak 3 ciklusig lehet használni,majd fél évig nem.Miután már nem szedjük,még kb.2-3 hónapig hatással van a szervezetre -állítólag. Én remélem,hogy segíteni fog.
14. lamoni
2007. jan. 19. 19:03
Én is szedtem duphastont, és utrogastron kúpot is írtak fel, kb 7 hetesen mégis elvetéltem. Nekem nem mondta a doki, hogy progreszteron miatt van, csak később olvastam róla. Szinte végig pecsételő vérzésem volt, és egyszer se volt hányingerem, elvileg ezek is annak a jelei. Bár nagyon stresszes időszak volt. A progreszteronszintet pontosan hogy mérik ? A terhesség előtti clostylbegit szerintetek segít?
2006. szept. 26. 23:20

Nem csak a duphaston van, ami progeszteront tartalmaz, hanem az Utrogestan kúp is ilyen.

Sajnos csak abban az esetben segítenek ezen szerek, ha csupán relatív progeszteronhiány áll fenn.

A terhességek nagyobb hányada viszont rossz nyálkahártya, vagy hibás tapadás miatt szakad meg, illetve az embrió genetikai rendellenessége folytán.

Ezekben az esetekben nincs mit tenni, csak reménykedni hogy legközelebb nem így lesz.

12. 1b6124cf3d (válaszként erre: 9. - Anita.end)
2006. szept. 25. 09:52
Nem a Duphaston gyógyszertöl vetéltem el csak nekem nem segített. Következö terhességnél is szednem kellesz.
11. mamuci (válaszként erre: 9. - Anita.end)
2006. szept. 16. 23:02
Sziasztok! Bocs hogy ilyen későn reagállok, de én a Dhuphastont a terhesség megtartására kaptam. Kb. a 8-9. héten elkezdtem vérezgetni, és akkor kaptam a gyógyszert. Szerintem nem attól vetéltem el, mert az előzmények sajnos adottak vóltak. Később derült ki az uh. hogy már nem is él a baba /pénteken/,ugyhogy mindenképp kaparásra kellett volna mennem hétfőn. De vasárnap este otthon megindult a vetélés, és így csak a befejezésre kellett bemennem!
10. anita.end (válaszként erre: 8. - 1b6124cf3d)
2006. szept. 6. 14:55
Biztos hogy a gyógyszertől ment el a baba?
2006. szept. 6. 14:54
Sziasztok! Én most vagyok túl az első inszemináción. Szednem kell a Duphaston-t? Tudjátok hány százalékbn segít? 13-án lehet megcsinálni a tesztet! Szurkoljatok!!!!!! Nné erika:A duphaston gyógyszertől vetéltél el??? És te, mamuci?
2006. szept. 1. 09:57
Szisztok. Én is szedtem Dhuphastont nekem sem jött be. 20 hetesen elvetéltem.
7. mamuci (válaszként erre: 5. - Vica26)
2006. aug. 31. 18:50
Sziasztok! Én is szedtem a dhuphastont de nálam sem jöttbe, sajnos én is elvetéltem a 10. héten.
2006. aug. 28. 10:06

Köszi a válaszokat.

A dokim azt mondta, hogy még nem írja fel.

2006. aug. 27. 21:03

Duphaston: progeszteron hiány esetén.

Állítólag hasznos.

/Igaz nálam nem:-(/

2006. aug. 25. 09:25
A néhányszor előforduló barnás folyás miatt az orvosom Utrogestan hüvelytablettát írt fel, amit az első 3 hónapban kellett használnom. Minden este egyet kellett feltennem, aztán a végén fokozatosan elhagynom. Nekem semmilyen mellékhatással nem járt.
2006. aug. 25. 01:40
Annyit tudok, hogy sárgatesthormont tartalmaz, és az első időkben írja fel a doki, hogy megfelelően megtapadjon a magzat.
2006. aug. 24. 15:45

Írt valakinek a kezelőorvosa terhesség alatt ilyen gyógyszert?

Mi a neve? Mik a tapasztalatok?

2006. aug. 24. 15:43
Terhességmegtartó gyógyszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook