Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gynevac és hólyaggyulladás fórum

Gynevac és hólyaggyulladás (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 1. 20:58
Nekem 3 kúra sem használt. Másik orvos gyógyított meg...
55. aa35c27f5c (válaszként erre: 54. - Zsoka001)
2011. okt. 3. 06:28
Lehet kapni, fel kell íratni, akár a háziorvossal :)
2011. szept. 30. 09:30

Sziasztok!

Az szeretném kérdezni, hogy most lehet-e kapni a gynavec-ot, mert a honlapjára nem tudok felmenni??

Ez az utolsó reményem, felváltva szenvedek hólyag és hüvelygyulladástól és elegem van.

Előre is köszi a válaszokat.

53. aa35c27f5c (válaszként erre: 55. - Erazmusz)
2011. júl. 3. 07:16
Viszont ez esetben még mindig kérdéses, mitől voltak a görcsök...igazából utoljára 1 héttel azután görcsöltem, hogy megkaptam az antibiotikumot és egyebeket, viszont az utolsó szem is 2 napja elfogyott már akkor. Kő távozását nem észleltem, nem tudom, kő esetén egyáltalán van -e látható, leváló nyálkahártya (???-már ha ezt láttam a vizeletben, és nem keveset). Mert azért nagyon érdekelne, mi volt ez és visszatérhet -e...tekintettel arra is, hogy babát szeretnénk és nem volna jó így "vakon" elkezdeni egy várandósságot.
52. erazmusz (válaszként erre: 51. - Aa35c27f5c)
2011. júl. 1. 00:02
A 10*3 csíraszám 100-szor kevesebb, mint a 10*5, ami valóban fertőzést jelent. A 10*3 nem jelent fertőzést és nem kell gyógyszert adni rá.
2011. jún. 30. 18:34
Az előző két baci eltűnt, van helyette másik kettő a vizeletben :\ Csíraszám 10'3 mindkettőnél...már ha ez a mennyiséget jelöli
50. erazmusz (válaszként erre: 47. - F54c6b8a8d)
2011. jún. 28. 02:53

Ha lázzal jár a húgyúti gyulladás (pl. vesemedence gyulladás), akkor kell az antibiotikum, mégpedig olyan, amit tenyésztés + rezisztencia vizsgálattal határoznak meg. Ha szed antibiotikumot a beteg, akkor kell probiotikum, szájon át is, meg a hüvelybe is. És szedni kell gomba ellenes szert is, mert másképp elszaporodnak a gombák. Ha nem lázas, csak akkor kell, ha a baktérimszám toalettes vizeletben 10*5 (tíz az ötödiken) vagy nagyobb, vagy ha katéteres vizeletből tenyésztik (amit egyéb okokból nem javaslok!)

Az utóbbi időben meg nem érdemelten mellőzik az orvosok húgyúti gyulladásoknál a jó öreg Nitrofurantoin adását. Igaz, egy darabig nem volt kapható. A N. gyorsan felszívódik, gyorsan kiválasztódik a húgyutakban és nem hat más szervekre. Nem öli meg a laktobacillusokat meg a bélbaktériumokat. A vizeletet rövid idő alatt sterillé teszi. Fontos, hogy a szedését ne hagyják abba idő előtt.

49. erazmusz (válaszként erre: 41. - F54c6b8a8d)
2011. jún. 28. 02:32

A vizelet savas vagy lúgos volta éppen attól függ, hogy miből vittek be a táplálékkat többet, a többletet kiválasztja, hogy a szervezet homeosztázisát (a szükséges egyensúlyt) fenntartsa. A nyál pH-ja is attól függ, hogy előzőleg mit evett az ember.

Nem, a szervezet nem savasodik el, csak a halál előtt.

A sok gyomorsavról meg az a valóság, hogy akinek "sok a sava", annak valójában kevesebb a szükségesnél.

És a sok savról azt mondják, hogy "ég a gyomra", meg a sav feljön a torkába. Nos, ez a reflux. Erre vannak gyógyszerek, amelyek pl. nálam nem értek semmit. Viszont a megfigyeléseim annál többet. Egyrészt feljött a sav, ha lefekvés előtt, mondjuk éjfél tájban ettem, és utána hason fekve aludtam (mindig úgy alszom). De jött fel a sav normális étkezés után is. Egészen addig, mígy meg nem figyeltem, hogy milyen ételektől. Meglepő volt. A fehér lisztből készült ételektől. Fehér kenyér, zsemle, nokedli, sütemény. Ezekből vagy csak 1-2 falatot eszem, vagy az étkezés után 2 órával kezdődik a reflux, és szenvedek vagy másfél óráig. Általában inkább az első lehetőséget választom. Kenyeret csak teljes kiőrlésű magos kenyeret eszem. Süteményt csak egy nagyon kicsit. És így teljesen rendben van a gyomrom. A kávét sok tejjel kell meginni, akkor nem "csinál savat". A hús inkább izületi fájdalmakat okoz.

Lehet, hogy másnak más élelmiszer okoz refluxot, de tanácsom alapján mások is rájöttek, hogy a fehér lisztes élelmiszertől. Meg kell figyelni: evés után másfél órával jelentkezik - mi evett előtte? Azt kell kerülni.

Az energiaitalhoz nem tudok hozzászólni, mert nem tudom, mit tartalmaz. Sose ittam.

48. aa35c27f5c (válaszként erre: 47. - F54c6b8a8d)
2011. jún. 26. 19:16
Nagyon köszönöm a tanácsod, ami -hozzáteszem- nem kéretlen volt!!!
47. f54c6b8a8d (válaszként erre: 46. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 26. 15:49
Nem akarlak elkeseríteni,de még ennek akár a tízszeresét is kiadhatod..,akár évekig elhúzódhat a probléma,vagy néha elmúlik,majd újra visszajön.Ha probiotikumot sem szedsz,eleve a gyógyulásra nem sok esélyt adok.Nem a gondolkodásodat akarom kritizálni,egyszerűen még mindig nehezen megy,hogy lesza..m a másik embert,ha "látom",hogy kínlódik.Egyébként kéretlen tanácsokat sosem osztogatok,csak úgy tűnt,hogy segítséget kérsz.. Az antibiotikummal kezelt húgyúti fertőzés mindig csak ideig-óráig hoz javulást.Arról nem beszélve,hogy követi a hüvelyi gombás fertőzés..Na,de tényleg tovább nem erőlködöm.. Remélem,hogy Erasmusz visszatér,és helyes szaktanácsokkal lát majd el.
46. aa35c27f5c (válaszként erre: 45. - F54c6b8a8d)
2011. jún. 26. 14:02
Tudod, annyi pénzt kiadtam már olyan termékekre, ami nem ért semmit, hogy fenntartásaim vannak azokkal kapcsolatosan, amellyel kapcsolatosan számomra nincs kézzelfogható eredmény. Nem ellened szól, ne érts félre!
2011. jún. 26. 11:27
"A D-mannózt addig nem próbálom ki, míg tényleg nem egy ismerős ajánlja."-Na,akkor feleslegesen strapáltam magam..,de ha ilyen kritériumaid vannak,és nem a gyógyulás az elsődleges szempont.,-erre nem tudok mit mondani.Igazad is van,mert nekem az a passzióm,hogy fórumokon ajánlgatok nem megbízható termékeket.:DDDDD Nyugi ,nem megsértődtem..,csak borulok..:D
44. aa35c27f5c (válaszként erre: 42. - F54c6b8a8d)
2011. jún. 26. 07:35
A D-mannózt addig nem próbálom ki, míg tényleg nem egy ismerős ajánlja. A gynevacot többen is ajánlották, babás ismeretségi köreimből, viszont a D-mannózról senkitől sem hallottam még, az orvosom is csak annyit mondott, hogy többen dicsérik. Nekem ez -tekintettel arra, hogy ebben a hónapban már a 15 ezer környékén járok gyógyszerügyileg- kevés indok...
43. aa35c27f5c (válaszként erre: 39. - Erazmusz)
2011. jún. 26. 07:31

Kedves Erika!

Nagyon örülök, hogy rátaláltál a "fúrumomra", igazából én is úgy tudtam, hogy gyógyszeres kezelés mellett is be lehet adni, ahogy ezt olvastam is a gynevac honlapján. Hétfőn megyek vissza az orvoshoz, ha ő nem adja be, akkor felkeresek egy másikat, aki gond nélkül beadja. Eredetileg babaprojekt végett írattam fel, aztán jött ez a nyavalya :S

42. f54c6b8a8d (válaszként erre: 19. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 26. 03:03

Pont ebben a pillanatban akartam ajánlani a D-mannózt.Tényleg nagyon jó.Nincs semmi mellékhatása.Lehet megelőzésre is használni.Én bizonyos időközönként iszok belőle/ill.por feloldva/,és így elkerülhető a húgyúti fertőzés,vagy ha már fennáll ,el tud távozni az E-coli..

Szerintem a legfontosabb,h.időben kezeld a problémát.Én egyáltalán nem várok.Ha diszkomfort érzésem van,és sűrűbben pisilek/,rögtön lefőzök 3 liter koffeinmentes gyerek teát,és rövid idő alatt megiszom,beveszek 1 tőzegáfonya tablettát/nekem olyan van,ami uva-ursival kevert/,és megiszok aznap 2 pohár D-mannózos vizet.Majd megismétlem másnap,ha szükséges.

De emberfüggő,hogy kinek mi a hatásos.Aki "bírja "az antibiotikumot,jó lehet neki a Monural por is.De utána feltétlenül probiotikum javasolt.Persze,ezek csak az én tanácsaim,és tapasztalataim..

41. f54c6b8a8d (válaszként erre: 40. - Erazmusz)
2011. jún. 26. 02:46

Kedves Erazmusz!

"Az anyagcsere folyamatok a felesleges savat vagy lúgot a vesén keresztül választják ki" Akkor nem létezik olyan,hogy elsavasodott szervezet? A nyál,vagy vizelet teszt akkor hogy mutathat bizonyos embernél savas,másnál lúgos eredményt,tartósan? A nem tökéletesen egészséges emberben /ha egyáltalán van tökéletesen egészséges../a kiválasztás mindenkor ilyen jól működik? Ha például a táplálkozás nagyon egészségtelen,pl.energiaitalt fogyaszt az illető,akkor ezt állítólag nem is tudja kiválasztani a vese. Vagy ez sem igaz?

Ha valakinek sok a gyomor/sava,akkor savlekötőkön kívül/ami állítólag nemhogy csak tüneti kezelés,még rontja is az állapotot később/, még mivel segíthetne ,hogy ez csökkenjen? Sajnos,hiába mondom a páromnak,hogy ne egyen annyi húst,ne igyon annyi kávét..,nem tud mértéket tartani,de a savtól meg szenved.

40. erazmusz (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2011. jún. 26. 01:55

Kedves Zsanci!

Én az az orvos vagyok, aki nem vagyok természetgyógyász, ugyanakkor sose tömöm antibiotikumokkal a pacienst. A szex után észlelt hólyaghurutra van egy megfigyelésem, és ennek megfelelő gyógykezelésem. Sok tucat hölgynek adtam, mind rendben van tőle. Javaslom, hogy keress fel engem.

Nem "lúgosítás" a hatásos terápia, mert a szervezetet táplálékkal és lúgos itallal nem lehet lúgosítani. Az élettanból tudhatja mindenki, aki ismeri az élettant, hogy a szervezet vegyi konyhája nagyon szűk határok között állítja be a vér pH-ját, 6,35 - 6,45 között. Az anyagcsere folyamatok a felesleges savat vagy lúgot a vesén keresztül választják ki (naponta 180 liter vér folyik keresztül a vesén, vagyis az átlagosan 4 liter vér 50-szer folyik át naponta a vesén és ami nem kell, ezalatt mind kiválasztódik.) A másik dolog, ami miatt a szájon keresztül bevitt anyagok nem tudják lúgosítani a szervezetet: a gyomorban erős sav, a gyomorsav fogadja a bevitt italt és táplálékot, aminek a pH-ja 2. Ez minden lúgot közömbösít. A szervezetben található lúgok és savak az anyagcsere folyamatokkal szabadulnak fel, és ezt állítja be a szervezet a szükséges mértékűre. A mostanában divatba jött "lúgosítás" az élettani folyamatokat nem ismerő természetgyógyászok hülyesége!

Ha valaki a hüvely pH-ját akarja "lúgosítani", akkor helyreállíthatatlan gyulladást okoz a hüvelyben, mivel a hüvely normális pH-ja is szűk határok között van: 4,1-4,5 (4,7) között, vagyis ez is erősen savas. Ezt a laktobacillusok állítják be. A kóros baktériumok a lúgosabb hüvely pH-nál szaporodnak el!

39. erazmusz (válaszként erre: 27. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 26. 01:30

Kedves Hölgyem!

Nagyon helytelen, hogy a Gynevacot nem adják be addig, amíg meg nem gyógyultál! Én pedig állítom, hogy addig nem fogsz véglegesen meggyógyulni, amíg meg nem kapod a Gynevacot a pároddal együtt. Csak LÁZAS ÁLLAPOTBAN kell elhalasztani a Gynevac adását. A Gynevac az urogenitális gyulladások gyógyítására lett feltalálva. Ha a vizeletben van coli, vagy más baktérium, akkor is szükséges az adása. Az ilyenkor valóban szükséges antibiotikummal együtt is adható, sőt kell adni. Viszont fontos, hogy az antibiotikum csak akkor indokolt, ha katéteres vizeletből tenyészett ki a baktérium, vagy a toalettes vizeletből 10*5 (tíz az ötödiken)vagy nagyobb koncentrációban. Mert csak ebben az esetben valóban kórokozó!

Üdvözlettel

Dr Lázár Erika


Neked, vagy másnak még írok ezzel kapcsolatban, csak innen nem tudok visszamenni a kérdésekhez.

38. aa35c27f5c (válaszként erre: 37. - D'moni)
2011. jún. 24. 19:15
Erre már én is gondoltam...megvárom, most milyen eredmények születnek a hétfői laborvizsgálat után, aztán lépek.
37. d'moni (válaszként erre: 36. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 24. 08:33
akkor esetleg keress fel egy természetgyógyászt, aki "beléd lát" és megmondja honnan gyökereznek a problémák
36. aa35c27f5c (válaszként erre: 35. - D'moni)
2011. jún. 24. 07:25
Én sosem voltam felfázós típus, de az utóbbi időben a legnagyobb melegben is van a derekamra kötve valami a munkahelyemen...Vitamint én is szedek, gyümölcsökből sincs hiány:)
35. d'moni
2011. jún. 23. 14:55
meg odafigyeltem nagyon, hogy ne egyek pl. hideg jégkrémet gyorsan, mert akkor be fog gyulladni a torkom. Nekem még a hidegvíztől is begyullad, szóval azt is csak szobahőmérsékleten tudom inni. Meg hűvös időben jól felöltözni, hogy se a derekam, se a talpam ne fázzon meg.
34. d'moni (válaszként erre: 33. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 23. 14:53
tavasszal és ősszel multivitamint szedtem, egészségesen táplálkoztam, szóval több gyümölcsöt.
33. aa35c27f5c (válaszként erre: 32. - D'moni)
2011. jún. 23. 14:46
És mi segített Neked?
32. d'moni (válaszként erre: 31. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 23. 08:34

fel kellene erősíteni az immunrendszered


régen nekem is minden bajom volt: allergia, torokgyulladás, lerakódás, köhögés, felfázás...

31. aa35c27f5c (válaszként erre: 30. - D'moni)
2011. jún. 23. 08:23
Eddig csupa pozitív voltam, de 2009. év végén volt egy influenzából adódó tüdőgyuszim és azóta minden sz@r előjön rajtam. Ha nem a torkom gennyes, akkor a dobhártyám tapad le, vagy lásd most...Hogy őszinte legyek, a hócipőm tele van...
30. d'moni (válaszként erre: 29. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 22. 20:33
jajjjjjjh hát nem szabad!!! Ez gyógyítható és kivédhető, örülj neki! Pozitív hozzáállás kéremszépen! puszy
29. aa35c27f5c (válaszként erre: 28. - D'moni)
2011. jún. 22. 19:59
Igyekszem, kissé tojtam csak be...hogy őszinte legyek, már temettem magam :D :S
28. d'moni (válaszként erre: 27. - Aa35c27f5c)
2011. jún. 22. 16:24
Na akkor már többet tudsz, ez jó! Látod a bacik mire képesek. Ők keltik a gyulladást. Vigyázz magadra nagyon :)))
27. aa35c27f5c (válaszként erre: 26. - D'moni)
2011. jún. 21. 18:57
Ma ismét voltam urológián, kétféle bacim is van a pisiben, házidoki szerint ez simán indokolja a vesegörcsöt, tekintettel arra, hogy egy húsvéti hólyaghurutot nem kezeltek ki :\ Gynevacot nem adják be, csak ha meggyógyultam...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook