Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Folyton hólyaggyulladásom van! fórum

Folyton hólyaggyulladásom van! (beszélgetős fórum)


26. pgiz
2010. dec. 8. 09:49

Hát ez a fórum is jó régi, most néztem a dátumot.

Sebaj, hátha még mindig aktuális egy-két szenvedőnek!

25. pgiz
2010. dec. 8. 09:47

Minden pisilés legyen nagyon alapos. A sietős WC használat után marad a hólyagban ún. reziduális vizelet, ezt csak akaratlagosan lehet üríteni.

Rá kell jönnöd a módjára, haspréssel, meg lehet tanulni, nem szabad róla SOHA elfeledkezni.

Azt tapasztaltam, hogy erre a nagyon jónak kikiáltott orvosok sem hívják fel a figyelmet.

Persze, hogy elszaporodnak a kórokozók a húgyhólyagban!

A másik a rendes folyadékfogyasztás!

2liter folyadék télen, nyáron 3 liter, vagy igény szerint. T

A tej pedig nem egészséges ital.

2008. okt. 5. 11:22

Sziasztok!

Mayka gratulálok a gyógyuláshoz! :-)

A palástfű, cickafark és kamilla teás ülő fürdő is nagyon jó! és persze nagyon sok folyadékot kell hozzá inni, hagy mossa a hólyagot és a vért. Ha pedig antibiotikumot szedtek mellé mindenképp szedni kell valamilyen lactobacillust, grapefruit olajat is ami a normál flórát visszaállítja....., mert annak is lehet szövődménye a gomba és az nemcsak ott lehet.

23. a5e77950a3 (válaszként erre: 21. - Ndia)
2008. okt. 5. 10:50
Köszi!:)Én is elkezdtem szedni kb fél éve a tőzegáfonyát(napi 1 ha érzek valamit akkor veszek be többet)azóta semmi gondom:)
22. Ndia
2008. okt. 4. 22:29
Szex után Gy...flor hüvelytabletta.
21. Ndia (válaszként erre: 1. - A5e77950a3)
2008. okt. 4. 22:26
Szia ! Nekem kb másfél évig tartott a hólyaghurutom, őszinte részvétem. Orvostól orvosig jártunk mindketten a férjemmel. Egy szó mint száz, mikor meguntuk az orvosokat, nekiálltunk tőzegáfonya kapszulát szedni két hónapig folyamatosan én 3x2 őt, párom 3x1 et. kb 20 ezer forintba került a kúra, de megérte, azóta egyszer sem volt. Ha inkább a gyógyszerekben hiszel akkor Monurál por. Azt is használtam, nagyon gyorsan hat.Remélem nem minősül reklámnak..
2008. okt. 4. 22:20
Nekem is ismerős a probléma. Egy év alatt 4-szer is volt hólyaghurutom. Mindannyiszor szinte vérből állt a vizeletem. Én is csak azt tudom mondani hogy amilyen gyorsan csak tudsz igyál sok teát vagy levest. És vigyázz a hideg helyekkel. Én már a kád szélére sem ülök le, még nadrágban sem. Ennyi.
2008. szept. 22. 12:53

Nekem, ha valami megfázásos gondjaim voltak mindig ittam, orvosi tanácsra,


1 óra alatt 2 liter folyadékot, az úgy kimos, mint a pinty.


Azóta mindig használom, ha érzem, valami bibi kezd lenni. Bevált. Teával próbáld ki. Jöhet bármilyen, de ne legyen bugyborékos víz, egyebek.

2008. szept. 22. 12:39
Nem öltözöl fel rendesen,vagy állandóan hideg helyen tartózkodol.
17. KIKY (válaszként erre: 16. - KIKY)
2008. máj. 6. 15:20
Ill. nem tudom, h kivizsgáltak-e már, de az egyik barátnőmnek is hasonló baja volt, és kiderült, h vesehomokja van... Az erre kapott kezelés teljesen megszűntette a problémát.
16. KIKY (válaszként erre: 8. - V.baba)
2008. máj. 6. 15:19
Ez alapvető dolog kellene, hogy legyen, csak sajnos sokan nem tudják, rengeteget olvastam és hallottam róla. Sex után kötelező pisilni!!!
15. SF
2008. máj. 6. 10:45

A tőzegáfonya kapszulát én is szedtem, ártani nem ártott. De nem is használt!

Viszont nagyon bevált a csalán (1 mokkáskanál, nyírfalevél (1/2), palástfű (1/2) teakeverék.

2008. febr. 7. 14:22
Amióta szedem azóta nyugi van.Gyógyszertárban is lehet venni.Most vettem 30 db-os majdnem 2000 ft,vagy valami ilyesmi.Próbáltam az Urogint is,egy darabig használt aztán már nem.Remélem ez beválik...
13. v.baba
2008. febr. 7. 13:29
és mik az eddigi tapasztalataid a tőzegáfonya kapszulával kapcs.ban?hol lehet ilyet beszerezni?gyógynövényboltban?és kb mennyibe kerül?
12. a5e77950a3 (válaszként erre: 11. - V.baba)
2008. febr. 5. 07:53
Én most a tőzegáfonya kapszulát használom.Én pár évvel ezelőtt jártam folyamatosan vesegondozóba.Csináltak vesefestést ami nem mutatott semmit.A végén feladtam ,mert az eredmény az orvos szerint az lett volna ,hogy lelki eredetű...Nekem mindkét szülésemnél volt gond a vesémmel.A lányom 2 hónapos volt amikor a vesém miatt kórházba kellett volna feküdnöm(nem mentem mert a baba nem jöhetett volna velem)Kaptam gyógyszert ,de a tejem elment.A régi Görögországi nyaralásról vérvizeléssel jöttem haza...
11. v.baba (válaszként erre: 10. - V.baba)
2008. febr. 4. 23:49

Szóval az előbb említett pár dolog a következő: alaapvetően fontos a megelőzés azaz a min 2 l víz + gyógytea (zöldtea,cickafark-,borsmenta-,és csalántea a vizelethajtó hatás miatt)

Nőgyógyászom szerint tampon használata tilos,az nagyon okozhatja,szóval csak indokolt esetben kellene használni.Ajánlotta még h együttlét után Canesten duo-t használjak,az elvileg jó(ezt még nem próbáltam)

Sok helyen említik h tangabugyit sem igazán jó ötlet hordani,illetve kizárólag pamutbugyi a jó,semmiképp sem műszálas.

Ha fürdessz és nem zuhanyzol,akkor mellőzd a fürdősó illetve a habfürdő használatát.

Menstruáció előtt pedig fokozottan vigyázni kell,akkor alakul ki a legkönnyebben.

Egy oldalon olvastam h megelőzésként jó a medveszőlőlevéltea 1,5 havonta 5 nap minden este 1 bögre.Én most ezt fogom kipróbálni,hátha segít.

Hát reméélem segítettem vmennyit,mert nagyon át tudom érezni a helyzeted.Jó lenne már találni erre vmi végleges megoldást,mert én is 4 éve szenvedek ezzel (bár nekem jobb a helyzetem,van úgy h hónapokig nem jön elő).

10. v.baba (válaszként erre: 9. - A5e77950a3)
2008. febr. 4. 23:31

Igen,csak receptre van,a háziorvos felírja.Nekem 1,5 doboz gyógyszerem volt,de már 2 éve lassan,h használom,mostanra fogyott el,szóval sokáig elég.

Ha nemcsak szex után jön elő ez a probléma,akkor nem tudok mit javasolni,max pár dolgot leírok,amiről olvastam,próbáld meg,és ha ígysem változik,akkor megincsak orvos,viszont vmi magánklinikát keress fel szerintem, s bár anyagilag biztos nagyon megterhelő,de ott azért normálisan foglalkoznak az emberrel,nekem legalábbis ez a tapasztalat.Énis ott fogok kikötni előbb utóbb,mert nekem minden pénzt megérne,ha elmúlnaa ez a szenvedés,és nem kellene minden együttlét után azon aggódni,hogy vajon előjön e.

9. a5e77950a3 (válaszként erre: 8. - V.baba)
2008. febr. 4. 14:31
Azt én is szedtem,de az csak receptre van,igaz?Nekem olyankor is van ha éjszaka félálomban nem megyek ki pisilni ,és reggelre már fáj...
8. v.baba (válaszként erre: 1. - A5e77950a3)
2008. febr. 4. 12:00
Szia!Én is hasonló helyzetben vagyok,ugyancsak a nemi élet elkezdése óta.Rengteget olvastam a témával kapcsolatban,mert volt időszak,amikor minden együttlét után előjött ez a probléma,de most kezdek rájönni a megoldásra.Minden együttlét előtt és után (ha 2x nem megy,akkor legalább utána!!! feltétlenül menj el pisilni,az kimossa a bacikat).Ha így teszek másnapra nincs semmi bajom,viszont ha nem egyből megyek wcre,vagy nem kell pisilni megint előjön,akkor szoktam a másik megoldást alkalmazni,a Nitrofurantoin tablettát.Orvosok szerint 3 napos kúra javasolt,naponta 3-4 tabletta bevételével,mert alacsony a tabletta antibiotikumtartalma és hamar kiürül.Én ezt a 3 napot nem szoktam betartani,elég első nap bevenni 4et és megszűnnek a problémák.
7. a5e77950a3 (válaszként erre: 5. - Ee6fff898c)
2007. okt. 4. 09:36
Szia 1 nap hányat vettél be belőle?És ha panaszod volt?A használati utasításba nem sok mindent írnak azt se hogy mire való!Te honnan hallottál róla?
2007. okt. 3. 09:28
Köszi!Ki fogom próbálni hátha használ nekem is!
5. ee6fff898c (válaszként erre: 1. - A5e77950a3)
2007. okt. 3. 07:49
Szia, nagyon együttérzek veled. Én is sokat kínlódtam ezzel a problémával. Lehet, hogy a férjedet is meg kellene nézetni, de én férj, barát, szerető nélkül is szenvedtem. Tőzegáfonya kapszulát vettem a gyógyszertárban és azt szedtem, szedem rendszeresen. Ez használt! Próbáld ki! Nekem pár nap alatt 90%-os volt a javulás. Sok sikert és jó egészséget! Olvasd el a használati utasítást!
2007. szept. 30. 15:02
Aférjemet vizsgálták neki nincs negyed annyi bacija se mint nekem.Nekem a 2. terhesség alatt 32000 fölötti volt a baktérium a vizeletembe és 1000 alatt jó.Csináltak vizelettenyésztést vesefestésem is volt jártam vesegondozóba stb.Az első gyerekemnél a tejem egy csúnya vesemedencegyulladás miatt apadt el!Majdnem kórházba is kerültem miatta a lányom 2 hónapos volt.Hánytam rázott a hideg stb.
3. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - A5e77950a3)
2007. szept. 30. 14:38

Nem ertek a temahoz, de ha azota van, hogy nemi eletet elsz, es rendszeresen visszater, talan a ferjednel is szet kellene neznie az orvosnak, hogy nem-e valami ping-pong metodusrol van szo.

Lehet nagy hulyeseget irtam, de nem biztos, hogy jol kezelnek, biztosan az a bajod, amit az orvos megallapitott? Tobb orvos is latott?

2. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - A5e77950a3)
2007. szept. 30. 14:36
Bizti, hogy hólyaggyulladás?
2007. szept. 30. 14:28
30 éves vagyok van 2 gyerekem.A problémám kb a nemi élet elkezdése óta van.8 éve vagyok férjnél.RENGETEGSZER VAN HÓLYAGGYULLADÁSOM ÉS KEGYETLENÜL FÁJ.Próbáltam az urogint sokszor voltam orvosnál kivizsgáláson stb de folyton újra kezdődik.Szinte havonta kinlódok hol jobban hol kevésbé.Más is van így?Mi vált be?A segítséget előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook