Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekvállalás a mai világban fórum

Gyermekvállalás a mai világban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. jún. 30. 17:26
most már csak annyira vagyok kíváncsi,h a 9hónap alatt mennyit költünk átlag a vizsgálatokra,vitaminokra stb stb.és adjuk hozzá a doki bácsi jussát is,meg még a kitudja mit.Gyanítom szép nagy kerek szám fog ki jönni ;)
87. michelle.r (válaszként erre: 79. - Timycat)
2013. jún. 30. 15:03
Természetes vagy sem, de én is írhattam volna ;)
86. timycat (válaszként erre: 83. - D71ef05a8e)
2013. jún. 30. 14:53

Persze van benne genetika is, de gondolom van némi valóság alapja ennek az urban legend-nek is.

Én télen voltam terhes, mégsem viselt meg az egész terhesség, pedig természetes vitaminként narancsot, kivit és banánt ettem, vehettem volna paprikát, paradicsomot, szőlőt, de szerintem abban több lett volna a műcucc, mint a vitamin. Egyszerűen nem paráztam rá a dologra, bíztam magamban, nem misztifikáltam túl a dolgot, szimpla terhesség, nem láttam bele sem többet, sem kevesebbet. Amúgy ez hiányzik a legjobban a mostani kismamáktól, azt hiszik hogy most ők aztán húúúú de..., a francokat évezredek óta így működik, ha fejünk tetejére állunk akkor is.


Én pusztán azt nem csípem, amikor "lelki terrorral" az emberre erőltetik, meg belénk ültetik a félelmeket mondván a terhesség veszélyes üzem; a fenéket. Az egész élet veszélyes, a terhesség-szülés pedig a világ legtermészetesebb folyamata, csak az ember igyekszik már a végletekig távol tartani magát mindentől ami természetes, egyszerűen félünk tőle, hisz uralhatatlan.

Sok probléma forrása pedig a belénk ültetett félelmek a terhességgel, szüléssel kapcsolatban. Gondoljunk csak bele mennyi stresszt tud okozni egy idióta orvos vagy védőnő. Nekem volt elvesztett gyerekem, de továbbra sincs félelmem a dologgal kapcsolatban, a természet döntött és hiszem hogy jól döntött (teljesen más oka volt, mint a mesterséges vitaminhiány) nem rajtam múlott, a dokim is megerősített abban, hogy ez az az eset ami kivédhetetlen.


Én nem vagyok orvos, a dokim pár évtizede mozog a pályán és ha ő azt mondja, hogy a baba mérete és a szervezet rommá-vitaminozása összefüggésben állhat akkor hiszek neki. Nyilván nem beszélt volna le a vitaminról ha azt látta volna, hoyg szükségem van rá, de nem volt, ezt bizonyítja az is, hogy mindig minden eredményem tökéletes volt és még szuvas fogam sem lett a 1,5 terhesség alatt.

A történelem során sosem voltunk ennyire jól tápláltak, egészségesek, "erősek" mint most, aztán mégis "teleszültük" a Földet ennek okán nem kell ezt a "leszívja a gyerek a testemet" túlspilázni.

85. d71ef05a8e (válaszként erre: 74. - Szonja27)
2013. jún. 30. 14:30

Én sajnos a nővéreknek semmit, pedig nagyon elégedett voltam, de éppen ez az, hogy 1 kivételével mindenkivel, pedig a három és fél nap alatt nem tallkoztam kétszer ugyanazzal a team-mel.


A szülésznővel is úgy voltunk, hogy aki a kedvesebb, segítőkészebb volt, az a szülésem közben hazament, és aki végülis a szülésemnél ott volt, ő egy kicsit kevésbé volt segítőkész, de igazából vele is elégedettek voltunk.


Így a vége az lett, hogy annyi mindnekinek kellett volna adni, hogy végül senki nem kapott, csak nagyon sok köszönetet:( Nem vagyok rá büszke, de képtelenek voltunk a hazajövetel utáni napokban a sok ügyintézés mellett még mindegyiküket külön felkeresni:(


Így csak az orvos kapott, utólag, amikor a zárójelentést megkaptam. Tény, hogy nálam végig ott volt a legelső perctől kezdve és bár természetes sülésem volt, többször nézett rám, mint a szülésznő, a babát is ő emelte ki, stb. A kórházban is minden nap meglátogatott, elintézte, hogy elitebb szobába kerüljek, stb.

84. d71ef05a8e (válaszként erre: 81. - Szonja27)
2013. jún. 30. 14:19

NÉzd, régen sem az asszony két szép szeméért és merő hivatástudatból ment ki az orvos a betegekhez. Miért is várja ezt bárki, hiszen neki ez nem (csak) küldetése, hanem a munkája, ebből él.


AKi fizeti a TB-t, és az is, aki nem, teljes körő ellátásra jogosult rendelési időben és az ügyeletben. EZért nem kell fizetni. De ha valakinek nem felel meg a lutri, az ügyeletes orvos, ami szerintem érthető, akkor nem várható el, hogy éjnek idején, ünnepnapon, vagy a rendelési idejében bemenjen levezetni egy szülést az orvos ellenszolgáltatás nélkül. Ki menne be csak a munka szépségéért éjjel dolgozni az irodába? (TUdom, sok cég nem fizet túlóradíjat, de az sem normális, ebben gondolom egyetértünk).


HOgy előre mondja-e a tarifát az orvos, vagy nem, az is kétélű dolog. ha előre megmondja, az legalább tiszta sor, nincs kétség, hogy elég lesz-e, nem-e a neki szánt összeg, nem a neten kell kérdezősködni, hogy menniyt illik adni, és nem licitálnak legalább egymásra a nők, hogy ki mennyit tud adni.


Ha nem mond semmit, az szimpatikusabb, és becsületesebb is, mert az ember utólag eldönthei, hogy mennyire volt megelégedve, de nehezebb is, mert kérdezősködni kell, van egy kis aggodalom, hogy ne legyen se túl sok, se túl kevés. Általában azt szokták mondani, hogy a magánrendelés sima vizsgálati díjának a tízszeresét illik adni. Illetve van olyan szokás is, hogy aki végig magába járt terhesgondozásra, és minden alkalommal otthagyott 5-10-ki tudja mennyi ezrest, annak már a szülésért nem kell fozetnie.

83. d71ef05a8e (válaszként erre: 71. - Timycat)
2013. jún. 30. 14:10

Nem lehet, hogy a nagy baba lehetősége inkább a papa genetikája miatt van? Most őszintén, hogy a csudába nőne attól hatalmasra egy baba, hogy az anyukája vitaminokat szed? Ez urban legend. Ha van is kismama, akinek nagy babája lett és vitaminokat szedett, mivel bizonyítja, hogy kisebb lett volna a baba, ha nem szedi? És hogy magyarozzák azokat, akik soha semmit nem szedtek, mégis majd' 5 kilós babájuk lett, mint pl. sógornőm két fia,


Persze hogy az az ideális, ha teljesen egészségesen vág bele valaki a terhesésgbe, jól feltöltött vastartalékkal például. Még így is alaposan kifogynak a tartalékai a szülésig, nem bezsélve a szoptatásról. Tegyen mindneki belátása szerint, de ha csak az óriásbébiktől fél valaki, akkor csak emiatt ne mondjon le a vitaminokról, pláne, ha egy csomó egészséges ételféleséget nem tud megenni terhesen, mert nem kívánja, vagy kihányja.


Valóban több manapság a császár, de a legritkább esetben azért dönt így az orvos, mert túl nagy a baba az anya medencéjéhez képest. Sokkal gyakrabban túlzott óvatosság, a perektől való félelem (normál szülés során történt komplikáció, emiatti rendellenesség miatt sokkal gyakrabban perelnek, mint olyan császár miatt, amit el lehetett volna kerülni. )

2013. jún. 30. 13:59
Ha egyszer oda kerülök nem kell,h mézes-mázos legyen.Csak lássanak el becsületesen és kész.
81. Szonja27 (válaszként erre: 78. - Michelle.r)
2013. jún. 30. 13:56
ez durva!és úgy látszik,h nagyon is természetes ez az egész.Ez mindig ilyen volt?Vagy csak manapság vált ennyire természetessé?
80. timycat (válaszként erre: 77. - Szonja27)
2013. jún. 30. 13:53

ááá simán közlik az összeget, szemrebbenés nélkül és nem biztos hogy akkor vagy a legjobb kezekben ha fizetsz, az ügyeletes orvos is lehet maximálisan körültekintő, emberi, ahogy a fizetett, na meg fordítva is igaz a pénz ellenére is lehet egy visszataszító állat, ahogy egy nyűgös, fáradt ügyeletes orvos is... lutri - sajnos


Nálunk a szobában való elhelyezés és a nővérek hozzáállásán látszott hogy vannak jó pánciensek és még jobbak. Mindenkivel emberségesek voltak, segítettek, de akinek fogadott orvosa volt azzal még mézes-mázasabbak voltak és nem is 6 ágyas szobába fektették

79. timycat (válaszként erre: 76. - Noarashi)
2013. jún. 30. 13:48

Én mondjuk az az ember vagyok, akit nehéz azzal az indokkal meggyőzni, hogy "mert nagyon hasznosak." Miért?


Persze én sok dologhoz máshogy állok, mint az átlag, az hogy terhes voltam egy természetes állapot volt, bíztam magamban -meg a gyerekben-, nem féltem, edzettem, dolgoztam majdnem ugyanúgy... ugyanez volt a szülésnél, beindult, rákészültem, "megbeszéltem" a gyerekkel hogy mi a feladat és hogy kéne megoldani, hogy egymást segítve a legjobban jöjjünk ki a dologból mindketten... de belátom mindenki nem lehet ilyen szinten realista, földhözragadt, tudatos vagy nem is tudom mi, mint én; és talán nem is ez a természetes.

De a generált lelkiismeret-furdalás keltőktől -hogy ha nem szeded veszélyezteted a gyereked és car vagy, mert nem teszel meg mindent- rosszul vagyok

78. michelle.r (válaszként erre: 77. - Szonja27)
2013. jún. 30. 13:42
Ne hinném, hogy belepirulna bármelyik is, amikor kimondja az összeget :). De nyugi, nagyon sokan szülnek ügyeletes orvosnál és semmi gond. Nem feltétlenül kell pénzt adni.
2013. jún. 30. 13:39
hát igen.Gondolom manapság már kevés az ilyen orvos,aki nem csak magára gondol.De amúgy meg az orvos azt a pénzt kérheti vagy burkoltan közli,h ennyi és annyi lesz?
76. Noarashi (válaszként erre: 71. - Timycat)
2013. jún. 30. 13:37

Talán nem véletlenül van annyi császárszülés is manapság.

De ugye ki az, akiben nincsen ezernyi kétely pláne első terhességnél. És természetes h mindent meg akar adni a magzatnak. És ez ömlik a sok babamagazinból, neten, anyukák is ajánlgatják. No meg ha a dokit is erősen szponzorálja az e....vit vagy a másik, akkor kismama legyen a talpán, aki azt mondja hogy márpedig én erre nem költök.

Én még nem voltam terhes, de egy háromgyerekes barátnőm már most mondja, hogyha már tervben van a baba akkor már kezdjem szedni ezeket, mert nagyon hasznosak.

75. timycat (válaszként erre: 74. - Szonja27)
2013. jún. 30. 13:33

Az én fogadott dokim egy fillért nem fogadott el a szülésért, évek óta hozzájártam így úgy érezte hogy már "megfizettem", de ahogy hallottam mástól sem fogadott el pénzt. A terhesgondozásért sem nyúlt le, amit lehetett megspórolt nekem, nem rángatott be 2-3 hetente ilyen-olyan indokkal -ahogy barátnőmet egy másik városban az ő dokija, plusz fix tarifával 90et kért egy zökkenőmentes természetes szülésért-


Tőlünk egy nagy ajándékkosarat kaptak a nővérek (itt helyben nem "divat" nekik pénzt adni), egy kisebbet a doki, de megsúgta a nővér hogy azt is ők kapták meg, a doktor úr csak a whiskeyt vette ki

2013. jún. 30. 12:57
Egy kérdés azokhoz a fórumozókhoz akik már túl vannak a szülésen,h ki mennyi pénzt adott kb szüléskor a dokinak,ápolóknak stb?és a másik emberi részhez vissza térve lemerem fogadni,h ők egy vasat sem adnak az orvosoknak és még is megszülnek.akkor ez,h van?(amugy meg a tb-t azt dísznek fizetjük sok-sok éven keresztűl?).Mert teszem fel,h hálás v.ok az orvosnak meg mindenkinek,de ha nem tudok 100e ft-at adni akkor le vagyok sajnálva?
2013. jún. 30. 12:50
Ezek tudatában végig gondolva a terhesség 9hónapját sokkal olcsobban is ki jöhet az ember anyagilag,h ha nem szed annyi "vackot".mert oké,h vannak amiket úgy mondd nagyon ajánlott beszedni.
72. michelle.r (válaszként erre: 71. - Timycat)
2013. jún. 30. 12:35
Igen, ezt én is megfigyeltem, hogy az Elevit gyereket legalább egy számmal nagyobbak :))
71. timycat (válaszként erre: 68. - Szonja27)
2013. jún. 30. 11:41

Túl van spilázva, egy egészséges felnőtt nőnek semmi szüksége ezekre a mesterséges vitaminokra. Csak nézzük meg a reklámokat, ha nem szeded nagyobb az esély arra, hogy majd beteg lesz a gyereked -ez h.lyeség- egyszerű lelkiismeret furdalás keltés, és mivel az ember attól retteg hogy majd valami baja lesz a gyereknek, inkább szedi, ezen ne múljon címszóval.

Nekem pl a dokim mondta, hogy eszembe se jusson mesterséges vitaminokat szedni, teljesen egészséges fiatal nő voltam/vagyok, így olyan gond nem lehet amin majd pont a terhesvitamin segít és csak annak növeltem volna az esélyét, hogy "elefánt" gyerekem legyen, akit én nem fogok tudni megszülni, tekintve, hogy a 170 centimmel 58-59 kilósan mentem szülni és a gyerek apja majd 2 méter és 100kiló feletti

70. timycat (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 30. 11:35

Én nem ebben látom a fő okot. A fejlett világban egy csomó olyan ember megszületik, felnő, akiket a természet kiszelektált volna, csak a tudomány mégis életben tartott, vagy létrehozott -ugye a lombik- ők - de lehet én is idetartozom - nem a legkívánatosabb génekkel rendelkeznek, és a természet igyekszik őket nem szaporítani, a civilizáció meg végül mégis nagy számban gyereket ad a kezükbe. Csúnyán fogalmazva. (Afrikában, Ázsiában lássuk be eléggé megy a természetes szelekció, így tényleg csak az ottani legjobbak "szaporodnak", noha a civilizáció mérgé(be)n, szemeté(be)n élnek)


Nem azt mondom, hogy a foggátló cukorka, következmények nélkül szedhető, de nem ez a felelős mindenért.

Anyu is szedte, én is szedem, amikor nem szedtem rögtön terhes lettem, a gyerek egészséges (pont most úgy néz ki, hogy még a bárányhimlőt is lábon 3 pettyel átvészelte) és nekem így tizenév foggátló szedés után sincs semmi bajom a bogyóktól.

69. michelle.r (válaszként erre: 68. - Szonja27)
2013. jún. 30. 11:01

A mai táplálékok értékes tartalma sajnos meg sem közelíti azt, mit nagyanyáink ettek, valamit muszáj mellé enni, de én sem vagyok híve a mesterséges vitaminoknak.

Az én tapasztalatom, hogy amióta nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszem, bár tényleg többet költök rá, viszont összességében mégsem több, mert kb. a felét eszem annak, amit korábban. De ez nem tartozik a fórumhoz, nem akarom elvinni a témát ;)

2013. jún. 30. 10:43
hát igen,de az egészséges táplálkozás viszont egy vagyonba kerül.A másik dolog ami úgy mond érdekes,h a mi anyáink nagyanyáink terhességük ideje alatt nem szedtek ilyen-olyan vitaminokat és még is meg születtünk egészségesen.Gyanítom,h ezeknek a vitaminoknak is van bőven anyagi vonzata a kórházak,orvosok felé.
67. michelle.r (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 30. 10:35
És arról még nem is beszéltünk, hogy csak a táplálkozással mennyi hormont eszünk meg :/
2013. jún. 30. 09:34
Én anno tinédzser koromban szedtem fogamzásgátlót 1-2évig,de miután csak híztam folyamatosan abba hagytam.most 31 vagyok és azóta sem szedek ilyen dolgokat.
65. Bugs02 (válaszként erre: 64. - Bugs02)
2013. jún. 30. 08:57
Hormonok nélkül is ér bennünket annyi káros hatás, nemhogy még én mérgezzem magamat direktbe.
64. Bugs02 (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 30. 08:53

Igaz, akkor én szerencsés vagyok, az életem során soha nem szedtem semmi féle hormon gyógyszert.

és már nem is fogok...

Voltam én már olyan nődokinál, aki azt akarta, hogy szedjem, de ide adta a receptet és dobtam a kukába, nekem nem kell semmi olyan amitől a testem össze zavarodik.

de amúgy igazad van, az a mondatod tetszik, hogy azért szed a nő gyógyszert, hogy ne legyen gyerek, aztán meg azért, hogy jöjjön össze.

Hatalmas üzlet ez a piac sajnos....sokan szedik is...amivel én nem értek egyet, mert ezek a fogigátlók mérgek, egytől egyig!!

2013. jún. 29. 22:51
Ez milyen igaz amit írtál!Ez még így nem is jutott eszembe,de van benne bőven igazság.
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Szonja27)
2013. jún. 29. 22:47

Ezen már annyit gondolkodtam, és arra a következtetésre jutottam, hogy ez a hatalmas számú meddőség, pont a civilizáció átka. Kilószámra szed egy nő hormontartalmú tablettát szinte 14 éves korától. Aztán szerintem ha terhes is marad a baba szervezetébe már egy halom hormon jut az anya szervezetéből, ami abban felhalmozódott, majd felnőtt az a generáció akinek az anyja, majd ő is hormont pumpál magába. Rá tud épülni egy ipar, először, hogy ne legyen, majd, hogy legyen baba.

Ha megfigyelitek, azoknál a népcsoportoknál nincs probléma akik nem használják a fogamzásgátlást, éljen az a mi hazánkban, vagy pl. Afrika természeti népei, illetve ahol nem védekeznek tablettával.

61. Szonja27 (válaszként erre: 60. - Pzm3)
2013. jún. 29. 22:29
ez találó,h megélhetési szülők :) de sajna ez az igazság.Csak tudjátok ami még bánt velük kapcsolatban,h ők tudnak szűlni ha kell ha nem alapon.S ilyenkor sajnálom azokat a tisztességes embereket akik mindent megpróbálnak,meg tesznek és nem lehet természetes úton gyermekük.S ezek után a másik még szörnyűbb dolog mikor lehet hallani,h ártatlan gyermeket dobnak ide-oda vagy éppen öli meg a saját anyja.De ebbe jobban bele sem megyek inkább.
60. pzm3 (válaszként erre: 56. - Szonja27)
2013. jún. 29. 19:17
Ők a megélhetési szülők,vagy azon anyukák akik nem szeretnek dolgozni.Aztán meg várják már 20-án a családit,mert nincs kaja.Én nem finomkodok,mert sajnos sok esetben ez az igazság.Mindenkinek aki szeretne legyen gyereke,de ha nem fényes a helyzet csak 1.
59. spinneli (válaszként erre: 53. - Cippora)
2013. jún. 29. 15:00
Persze, ha nincs, akkor nem is hiányzik.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook