Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekvállalás a mai világban fórum

Gyermekvállalás a mai világban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
28. timycat (válaszként erre: 4. - Vaczila)
2013. jún. 29. 10:52

Azért szimpla szeretetből nem lehet jól lakni, tisztálkodni, felöltözni, melegedni, suliba járni, hogy csak az alapokat nézzük.


Egy gyerek meg baromi sokba tud kerülni. Én ha most azzal számolok, hogy majd ha gyerek egyetemre akar járni... akkor bizony olyan 15-20milla minimum mire kitaníttatom; mai tandíjakon számolva :S és ugye mire az enyém odakerül... (már ha odakerül)


Azért pedig én vagyok a felelős, hogy a gyerekemet minél jobb helyzetbe hozzam az életben és ahhoz szereteten, odafigyelésen kívül pénz is kell

27. Bugs02 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2013. jún. 29. 10:50
Osztom véleményedet:)
26. Szonja27 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2013. jún. 29. 10:49
hát ez szuper :)
2013. jún. 29. 10:48
Én egyetértek azzal,h nem kell gazdagnak lenni egy gyermek vállaláshoz,de tény,h tudatosan kell rá elő készűlni és természetes sztem,h pénzt is kell előre már félre tenni mert bármikor jöhet nem tervezett nagyobb kiadás.
24. michelle.r (válaszként erre: 22. - Szonja27)
2013. jún. 29. 10:47
A modik már javították, nyugi ;)
23. michelle.r (válaszként erre: 19. - Bugs02)
2013. jún. 29. 10:47

Ebben nem tudok segíteni és csak az egyik oka az, hogy már a kicsi is mindjárt 6 éves ;) Azóta változtak a dolgok, de szinte mindent megkaptunk, a bölcsőt, a babakocsit, kb. egy éves koráig alig vettem ruhát ;)

Utána viszont rengeteget, mert az egyik lány, a másik fiú.

Most már sokba kerül, mert én szeretem támogatni a képességeiket és amit nem kapnak meg a suliban, oviban, azt megkapják máshogyan.


A cipőnek sajnos minden életkorban horror ára van ;)

2013. jún. 29. 10:44
sziasztok! Tudom,h a vállalás két "l" de már nem tudom kijavítani.Ezért ezer bocsi mindenkitől.Amiket írtok egyetértek mindenki állás pontjával.
21. michelle.r (válaszként erre: 18. - Bugs02)
2013. jún. 29. 10:43
Nem is vagy az. A sok pénz jó dolog, de az élet alapvető értékeit nem az határozza meg ;)
20. Bugs02
2013. jún. 29. 10:37
Mondjuk én olyan szinten állok, hogy fogalmam sincs, mennyibe kerül egy pelenka...egyáltalán nem vagyok képben semmilyen szinten....
19. Bugs02
2013. jún. 29. 10:36

Mondjuk én szívesen venném, ha valki leírná mi mennyi?

Akinek nincs gyermeke az nem tudja, hogy mivel jár egy gyerek.

persze olyan dolgok érdekelnének, hogy egy egyszerű gyermek vállalás mennyibe van?


Onnantól, hogy megfogan a baba..

18. Bugs02 (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2013. jún. 29. 10:33

Én ha anyagikat írok, az nem azt takarja, hogy sok pénz, hanem az alapra gondolok, hogy gond nélkül tudjak megvenni neki bármit, pl gyógyszer, pelenka egyéb dolgok...

ne agyaljak, hogy jé elfogyott a pelenka és nincs másikra pénzem, vagy mikor jön a családi, mert éhen halunk én ilyenekre gondolok...és nem tartom magam önzőnek e miatt!

17. Bugs02 (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2013. jún. 29. 10:31
Egyet értek,valóban ha tudatosan felkészülünk, biztos nem lesz váratlan ziccer.
16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Bugs02)
2013. jún. 29. 10:22
Így van ;) A legtöbb, amit egy gyereknek adhatsz az a figyelmed, a szereteted. A pénz alap, abban az értelemben, hogy az alapvető szükségleteit, biztonságát meg kell, hogy teremtsd. Értem ez alatt, hogy nem éhezhet, nem fázhat, mert nincs pénz gázszámlára.
2013. jún. 29. 10:19

Én azt gondolom erről, hogy ha az ember tudatosan éli az életét - ez messze nem egoizmus és karrierizmust jelent - de rákészül arra, hogy mi változik az életében amikor a gyerek megérkezik, akkor "belefér".


Aki gyereket akar, az kezdjen el rákészülni, anyagilag, mentálisan, lelkileg, mert amikor ott van, már nincs visszaút.

Szerintem nem hogy nem ciki, de egyenesen ésszerű jó állapot használt dolgokat venni, kölcsön kapni az első időkben. Amit soha nem vásároltam és nem fogadtam el, az a használt cipő.


Ha okosan csinálod, nem borul fel az élet, minden ugyanolyan marad, csak a preferenciák változnak ;))

14. Bugs02 (válaszként erre: 9. - 3f5c7e70e6)
2013. jún. 29. 10:13

Nem minden, de pénz nélkül nincs semmi.

Enni kell, fizetni való jön, szóval legyünk realisták, ne álmodozzunk:)

én is azt mondom, hogy stabil kapcsolat elengedhetetlen ahhoz, hogy jöjjön a bab.

ha két ember igazán kitart egymás mellett, baj nem lehet!

13. Bugs02
2013. jún. 29. 10:09
12. Bugs02
2013. jún. 29. 10:08

Sajnos semmi sem áll úgy, hogy a fiatalok azt mondják nagy családunk lesz....ahol van pénz, ott nem kérdés, de ahol nincs munka, ahol albérletben élnek ott igen is egy normális ember átgondolja...

Az origon most olvastam egy cikket, érdemes megnézni, hogy mi mennyi...stb

2013. jún. 29. 09:53
Előttem már leírtak páran jó néhány hasznos tanácsot! Én annyival egészíteném ki, hogy csak olyan férfinak szülj, akiben 100% megbízol, hogy szeret, nem hagy el, nem duzzog be apró hülyeségeken!
10. Kiss Mária (válaszként erre: 4. - Vaczila)
2013. jún. 29. 09:51
Teljes mértékben egyetértek. Sosincs optimális időpont. Az ember mindig és mindig többet akar, ha azt nézni mikor megfelelő anyagi és egyéb szempontból akkor nem találná sosem megfelelőnek. Azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy egy gyermek mekkora örömöt tud okozni és mennyi szeretetet ad, ami forintban nem kifejezhető és semmivel sem pótolható
2013. jún. 29. 09:49

Mi szerelemből vállaltunk babát a férjemmel. Tudtuk, hogy van anyagi vonzata, de az érzés, hogy szeretjük egymást és ezért szeretnénk egy "új szerelmet", egy gyermeket akinek átadhatjuk minden tudásunkat, minden szeretetünket és gondoskodásunkat..szóval emellett a vágy mellett eltörpültek az anyagi vonzatok.Persze nem felelőtlenül vágtunk bele, de nem is milliókkal.

Igen, van kiadás bőven, már a várandósság ideje alatt is, aztán meg majd ha már itt lesz (most a 25. hétben járunk) de... majd megoldjuk, majd megoldódik. Előre gondolkodtunk és sikerült már némi pénzt neki vagy számára féélretenni. Minden segítséget megköszönünk, minden kis ruhát, és egyebet.Használtan vettünk kiságyat, babakocsit és ruhcskákat is vettünk már használtan.

Nekem nem volt munkahelyem (nincs munkahelyem), neki van, de nem tartott minket vissza.


Én azt mondom, hogy a pénz nem minden.

2013. jún. 29. 09:48

A vállalás... 2db "l" betű... Ha tudod, légyszi javítsd ki a címet, mert nagyon zavaró...


De amúgy szerintem kell vállalni, és bár fontos a pénz, sok minden nem azon múlik. Ha az ember törekszik rá, mindent meg lehet oldani, még ha kegyetlenül nehéz is. Nekem ugyan sajnos még nincs gyerekem, de már nagyon várom, hogy legyen, és tudom, hogy a környezetem abban segítene, amiben csak tudna. És én sem várom a sültgalambot a számba, hanem megteszem, amit kell. Csak így lehet boldogulni.

2013. jún. 29. 09:41
Ên neveltem is egyedül két gyerekemet.Ha szoptatod,akkor az első 6hónapban pelenka,ruha az,ami kell.Utâna már picit több.Egyébként van,aki nagyon ügyesen megoldotta,mert babaruhákat lehet nagyon olcsón is venni.Van mindig bababörze,babakocsi is kapható olcsón használtban,tehát míg pici,addig utánjárással kevesebb a ráfordítás.Viszont később...mondjuk akkor már azt eszi,amit te,nem kell pelenka,partedli,stb.,de cipő,ruha igen.Szerintem két vêglet van.Vagy egyedül is éppen,h meg tud élni vagy úgy gondolja,h a gyerek csak akkor legyen,ha ő aztán mindent megvehet neki,amik nêlkül is felnő a gyerek,sőt,de szerinte az kell.
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Vaczila)
2013. jún. 29. 09:40

"Soha nem volt kérdés számomra hogy mibe kerül egy gyerek. "

Lhet így is, de azért sokan csinálják tudatosan.

5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2013. jún. 29. 09:39
Jobban élére kell állítani pénzt szükség esetén, ugyanúgy mint alacsonyabb repülésben gyerek nélkül.
2013. jún. 29. 09:35
Soha nem volt kérdés számomra hogy mibe kerül egy gyerek. A gyerek nem egy áru amit vásárol az ember. Gyereket szerintem azért kell (kellene) szülni, mert az ember szereti a gyerekeket, szeretné hogy neki is legyen. A gyereknek sem az anyagi javak halmozása a legfőbb érték, hanem a szeretet amiben nevelődik, ami körülveszi. A szeretetteljes légkör pedig nem az anyagiakon, vagy épp az állami támogatáson múlik, csakis a szülőkön.
3. kszb (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2013. jún. 29. 09:31
egy gyerek vállalása, nme a jelen világ állásán múlik. Ha ilyesmi lenne a legfontosabb, kihalna az emberiség. Mindemellett az ember életében mindig vannak dolgok, amik miatt megkérdőjelezhető a gyerekvállalás aktualitása. Magyarul, akkor soha nem vállalna senki.
2013. jún. 29. 09:26

Mire gondolsz kivitelezés alatt?

Spórolás, tippek, vagy életszínvonal?

2013. jún. 29. 09:24
Ki,h tudja ezt kivitelezni anyagilag.És minden ehez kapcsolódó dolog.(politikát kéretik mellőzni,mert az elöző fórumom emiatt lett törölve)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook