Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekvállalás a mai világban fórum

Gyermekvállalás a mai világban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. jún. 29. 14:58
na igen.ezért irtam én is ennyire körbe az egészet.Teszem hozzá rétegen belül is van a normális tisztességes polgár.
57. e28c748947 (válaszként erre: 56. - Szonja27)
2013. jún. 29. 14:52

Hát igen...erre volt egy fórum itt régen, de ott sem tudtam meg a választ..:)

Én ezt megfogalmazni csak úgy tudnám, hogy megsértek vele egy réteget.Így nem teszem.

2013. jún. 29. 14:49
És az miért van h mi emberek gondolkozunk,h vállajunk e gyereket vagy sem? Más emberek meg csak szülnek ész nélkül?(tudom,h nem valami tisztán fogalmaztam,de nem akartam úgy mondd csúnyán kifejezni magam.remélem értitek,h mire gondoltam.)
2013. jún. 29. 14:34
tudjátok nekem nincs tesóm,nincs sok IGAZ barátom sem,de van egy szerető párom,és egy szuper családom.De ez a testvér dolog is sülhet el jól is meg rosszul is.és ennek számos oka van.a kapott neveltetés csak egy a sok dolog közül.
54. cony4 (válaszként erre: 50. - Cippora)
2013. jún. 29. 14:05
Bocs ha megsértettelek, tudat alatt(és fölött is)biztos ez volt a célom. De egy kicsit szarul érintett ez a "túlmisztifikálás" szó.És meg is maradhatunk annyiban, hogy nekem lehet van egy szupi tesóm, de neked meg van sok barátod, akire számíthatsz, és ez tök jó. Nekem viszont abból van kevés.
53. Cippora (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2013. jún. 29. 13:47
Ha lenne egy jó testvérem biztos én is örülnék neki,de így hogy nincs és nem tudom milyen,jól meg vagyok nélküle.
52. spinneli (válaszként erre: 46. - Cippora)
2013. jún. 29. 13:46

Maga a testvér létezése még nem garancia semmire, a szülők nevelése, habitus, kapcsolattartás...stb. sok összetevős, hogy jós testvérek lesznek, maradnak-e.

Én mindenesetre örülök, hogy nekem van.

:)

51. michelle.r (válaszként erre: 48. - Cony4)
2013. jún. 29. 13:45
Ha a testvérek marakodnak az örökségen, ott valamit a szülők nagyon elrontottak :(. Egyrészt a nevelésben is, másrészt nagyon rosszul gondoltak előre.
50. Cippora (válaszként erre: 48. - Cony4)
2013. jún. 29. 13:39

Igen valóban kicsit erős volt a megfogalmazás.

Nem gond ha más a véleményed,csak kiigazítottalak,mert azt te sem gondolhattad komolyan,hogy csak egymásra számíthatnak majd.Illetve kívánom,hogy ne így legyen!

Anyukám testvér kapcsolata is nagyon jó,van pozitív példa előttem is,ennek ellenére azt gondolom nem attól,jó szülő valaki,hogy tesókat "gyárt" sajnos erre is láttam már nem egy példát...egyébként meg tudtommal én sem sértegettelek,szóval nem kell lealacsonyodni primitív szintre neked sem...

2013. jún. 29. 13:34
Igen ez a testvér dolog meg osztja az embereket.Nekem nincs testvérem,de anno szerettem volna,h legyen.A páromnak van tesója jól kijönnek de semmi extra meg vannak és kész.Viszont,h én egyke voltam sosem voltam elkényeztetve mint némelyik mai gyerek.És igen a mai világban tudok értékelni minden apró dolgot.
48. cony4 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2013. jún. 29. 13:27
Nincs túlmisztifikálva egyáltalán! Ha mégegyszer figyelmesen elolvasod amit írtam láthatod, hogy azt írtam, hogy akinek nincs tesója annak az a természetes, annak úgy jó, és nem is vágyik rá. Nekem ezzel nincs bajom. Neked miért van azzal, hogy az én véleményem más. Jó lehet erős, hogy csak egymásra számíthatnak a testvérek, de ha én elmondanám neked hogy mi a tesómmal már hányszor kisegítettük egymást, és nem csak anyagiakra gondolj, akkor kikerekedne a szemed. Az hogy egyes testvérek marakodnak az örökségen tény hogy létező probléma egyeseknél.Ne csak a rosszat emeljétek ki vannak azért még normális emberek is a világon, bár lehet benneteket nem vesz sok körül....
47. e28c748947 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2013. jún. 29. 13:02
Így van.
46. Cippora (válaszként erre: 43. - Cony4)
2013. jún. 29. 12:53

Tudod mit látok most már egyre gyakrabban?

Anyu,apu meghal,a gyerekek meg marakodnak az örökségen...undorító....egyébként ez a két gyerekem CSAK egymásra számíthat majd reméljük nem így lesz.A két gyereknek már remélhetőleg szerető párja meg gyerekei vannak,lesznek,és azokra (is) számíthat.A szerető testvér már csak hab a tortán :) ...mintha egy testvértelen ember semmi se lenne,senki másra nem számíthatna...kicsit túl van ez misztifikálva.

45. Cippora (válaszként erre: 38. - E28c748947)
2013. jún. 29. 12:49
Nekem sincs testvérem,páromnak sincs testvére,köszönjük megvagyunk,én nem érzem hiányát,és sosem rágtam a szüleim fülét,hogy legyen.Volt rengeteg barátom,társasági lény voltam,nekem a mai napig nem hiányzik,és nem önzőség miatt,hanem lehet azért se,mert nagyon kevés a jó testvér kapcsolat a környezetemben...
44. Bugs02 (válaszként erre: 43. - Cony4)
2013. jún. 29. 12:09
Jó esetben, legyen így!
43. cony4
2013. jún. 29. 12:08
Ha már én és a párom nem leszünk, akkor a két gyerekem csak egymásra számíthat majd. És ebben tuti biztos vagyok. Ugyanis nekik egy vér folyik az ereikben, és jó esetben tiszta szívből szeretik egymást, és óvják majd ha már mi nem leszünk. Legalábbis igyekszünk erre nevelni őket...
42. Bugs02 (válaszként erre: 40. - Cony4)
2013. jún. 29. 12:05

Én sem hiszek ebbe a csoda mondatban....

Egy gyerek nem gyerek, az meg hülyeség, mert lehet egy van, de azt tisztességesen fel nevelem...taníttatom stb..stb..

41. Bugs02
2013. jún. 29. 12:04

Én csak abból indulok ki, hogy mikor én gyerek voltam, minden olyan egyszerű volt...pl mi a tankönyveket megbecsültük, ahogy végeztünk, átadtuk egy másik gyereknek.

Igaz én nem Mo-jártam iskolába alsóba, de biztos itt is volt olyan, most is így kéne.

Környezet szennyezés a sok papír...hány fát kivágnak a sok könyvért...

Ha a gyerkőcök megbecsülnék a könyvet...de a másik, az, hogy minden évben új tankönyveket írnak, minek?

40. cony4 (válaszként erre: 39. - Szonja27)
2013. jún. 29. 12:04
Hú ezt most muszáj megírnom. Osztom a véleményt, miszerint az a mondás nem teljesen fedi a valóságot, hogy ahol 1 gyerek elfér ott kettő és három is. Ez nem igaz. Én ezt a kérdést máshonnan közelíteném meg, és ezt csak az érti akinek van testvére. Imádom hogy van tesóm, és nyilván nekem az a természetes. Nem tudom milyen az amikor nincs. De annak meg az a természetes. Valahogy nekem meg sem fordult a fejemben, hogy csak egy gyerekem legyen, és ez valóban annak köszönhető, hogy nekem és a páromnak is van tesója. Aki egyke az hamarabb megáll egy gyereknél. Igazam van? Talán. De alapjában véve mindenki annyi gyereket vállaljon amennyit lelkifurdalás nélkül vállalni tud....
39. Szonja27 (válaszként erre: 38. - E28c748947)
2013. jún. 29. 11:53
na ez az ami szörnyű dolog.Magyarra lefordítva,pénzért be vállalják,h szülnek.Lehet,h átmenetileg anyagilag jobb lesz,de hosszú távon nem hiszem.Mivel több gyerek több kiadás.Hiába,h sokan azt mondják ahol 1 elfér ott elfér kettő vagy három.
38. e28c748947 (válaszként erre: 35. - Szonja27)
2013. jún. 29. 11:43

Na, ettől megyek a falnak!!!

Egy gyerek, nem gyerek....Akkor mi?

Ja, hogy nincs tesója?? De lehet unokatesója, barátai, rokonai stb....

Ha a saját egyszem bátyámból indulok ki,,nos az sem garancia, hogy elfogadható viszonyba vagyunk.

Rengeteg ismerősöm a pár éve felvett szocpol miatt vállalt másodikat...na ez a szörnyű....

2013. jún. 29. 11:43
kb eleve az sem keves pénz mire a gyerkőc meg születik.és most a gyerek dolgokat ne számoljuk csak azt,h el járunk az orvoshoz plusz a szülés.(meg a hála pénzek sokasága)
36. e28c748947 (válaszként erre: 34. - Cony4)
2013. jún. 29. 11:38
Igen, kevesen.Sőt van olyan élethelyzet is, mikor még a szüleidet is támogatod anyagilag......
35. Szonja27 (válaszként erre: 33. - Cony4)
2013. jún. 29. 11:38
na igen.Ezek azok a plusz kiadások amit egy szülő nem fog meg vonni a gyerekétől.Én mindig azt mondtam illetve mondom mind a mai napig,h én csak 1Gyermeket fogok szűlni,de annak szeretnék mindent meg adni és tisztességesen fel nevelni.(és nem fog érdekelni azoknak a köre akik azt vallják,h egy gyerek nem gyerek.)
34. cony4 (válaszként erre: 32. - Szonja27)
2013. jún. 29. 11:35
Sajnos anyagilag minket sem támogat a kutya sem. Ismerek olyan családot, akiket segítenek a nagyszülők, s látom mennyire jól jön nekik, és ezt meg is kell becsülni. De szerintem a legtöbbünknek egyedül kell megbírkózni a gondokkal.
33. cony4 (válaszként erre: 30. - E28c748947)
2013. jún. 29. 11:31
Így van. A gyerekeinket imádjuk óvjuk, féltjük, és az életünket nem tudjuk nélkülük elképzelni, és ez akkora erőt ad. Ebből következik, hogy mindent megteszünk amit csak lehet, hogy azzá váljanak amivé szeretnének, és ehhez sajnos pénz kell, amit igyekezni kell megteremteni. A szívem azt mondja, jó lenne egy harmadik gyerek, de az eszem azt diktálja, hogy elég kettő.A nagy tornára jár heti kétszer már 3 éve, és még ki tudja mit szeretne csinálni ha elkezdi a sulit szeptembertől, vagy mi az amit kötelezővé tesznek nekik. A kicsi most szeptembertől kezd járni valamire, bár ez még nincs eldöntve.Két gyerekkel is nehéz kétfelé, nem még három gyerekkel háromfelé. Én ilyenekre is gondolok. Ugye mellette a munka, háztartás, az anyagiakat meg már hagyjuk is. Ne értsetek félre nem panaszkodás, én szívvel lélekkel csinálom, ezek csak a tények. Véleményem az, hogy már kiskorban el kellene kezdeni minden gyereknek valamit sportolni, hiszen ettől kitartóbbak lesznek, és az önbizalmuk is megnő. Minden tekintetben előnyükre válik.
2013. jún. 29. 11:27
Úgy látom,h vagyunk itt sokan (bocsánat a kifejezésért) akik logikusan gondolkozunk.Mert pl itt vagyok én is,aki már benne vagyok a korban,testileg-lelkileg készen állnék egy gyermek vállalásra,de sajna anyagilag nagyon nem.Teszem hozzá 2kereset ,kettő nagyobb hitel.És egyáltalán nem élünk nagy lábon,nem szórjuk a pénzt.és h ha egyszer lesz gyermekem nem az állami vagy éppen a rokonság támogatását fogom várni.Mert az vagy lesz vagy nem.Persze tuti jól fog esni h ha a rokonság segíteni fog.De tudom,h most semmi féle képpen nem szülnék,attól függetlenül,h nagyon boldog párkapcsolatban élek és mindenben segít illetve támogat a párom.
2013. jún. 29. 11:26
Szerintem egyéni igényektől is függ kinél mennyibe kerül felnevelni egy gyereket.Nekem azért van 1,és egyenlőre csak 1 gyerekem,mert úgy érzem egyet tudok tisztességesen felnevelni.Tőlem nagyon messze áll a "majdcsakleszvalami" felfogás.A szívem szakadna meg ha alap dolgokat nem tudnék neki megadni,márpedig tapasztalataim szerint egyre többen nem képesek már erre.
2013. jún. 29. 11:11

Osztom ezt a véleményt, hogy a gyerekek igen, sokba kerülnek.Bármilyen csúnyán hangzik is.....

Persze fontos nagyon a szeretet, odafigyelés, törődés, ehhez sok energia kell.

Igaz, lassan 6 évesek a lányaim, de tudom a zöme(anyagilag), mégcsak most jön.Nem szórom 2 kézzel a pénzt rájuk, de próbálok minden lehetőséget megadni nekik most is,később is.Nem lesz könnyű:(

29. cony4 (válaszként erre: 28. - Timycat)
2013. jún. 29. 11:05
Teljesen egyetéretek. Ha valakinek nem tetszik az a kifejezés hogy a gyerek sokba van, vagy sokba kerül, akkor rájuk való tekintettel ne használjuk , egyébként tényleg hülyén hangzik.Gyerekeim még kicsik, de nemrégiben elkezdtünk nekik gyűjtögetni, mert rájöttünk, hogy ha nagyok lesznek, és netán tán tovább szeretnbének tanulni egyetemen vagy főiskolán, akkor koppanni fognak ők is és mi is, mert nem tudjuk megfinanszírozni a tanulásukat. Nem szeretnék így járni, így most még ha nehéz is, gyűjtögetünk nekik.Ezt biztos nem fogjuk megbánni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook