Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekvállalás a mai világban fórum

Gyermekvállalás a mai világban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. júl. 1. 15:30
valaki nem unatkozik?Gyertek beszélgetni!
2013. júl. 1. 14:25
Én szerény személyemben jól v.ok.Igaz még mindig melózok,de végre este letelik.
116. Bugs02 (válaszként erre: 115. - Szonja27)
2013. júl. 1. 14:14

Szép délutánt!

Én annyit vasaltam, hogy gondoltam benézek, látom, hogy klub is lesz, jelentkezni fogok:)

Hogy vagytok?

2013. júl. 1. 14:09
A címe gyermek vállalás lesz.
2013. júl. 1. 14:09
Azon gondolkoztam,h indítok egy klubbot ha bármelyikőtöknek van kedve csatlakozzon és beszélgethetünk ott tovább bármiről ha gondoljátok.
113. d71ef05a8e (válaszként erre: 112. - Szonja27)
2013. júl. 1. 10:17

ez egyéniség-függő. ha valaki úgy érzi magát jobban, hogy szinte semmit nem kell változtatnia az életvitelén terhesség alatt, és meg tudja tenni, az dolgozhat akár az utolsó napig is. más szeret kicsit lelkizni, kiélvezni, ráhangolódni, ha megteheti, tegye. egyik kismama sem jobb vagy több emiatt a másiknál. Én örülök, hogy úgy döntöttem, nem dolgozom végig, és a szülésem nem csak egy program volt a délutáni bevásárlás és a vacsora között, pláne, hogy ha lesz kistestvér, akkor már értelemszerűen nem tudok majd ugyanúgy lazítgatni előtte, mint most. Nekem így volt jó, más viszont megőrül a tudattól, hogy bármiben is korlátozná vagy megkülönböztetné a terhessége.


A terhesség nem betegség mondást viszont árnyalja, hogy egyáltalán nem mindenki olyan szerencsés, hogy még a lába sem dagad meg a magas sarkúban, és még kismamanadrágot sem kell vennie, sőt, szerintem ez a ritkább. Lehet, hogy csak megváltozott állapot, de szerintem ésszerű dolog alkalmazkodni a változásokhoz, és nem erőltetni 100%-ig ugyanazt az életvitelt, mint előtte. Én a munkahelyemen naponta 7 órát álltam, a maradék időben ültem, a terhességem alatt már egy óra ülés től hirdetőoszlopnyi lett a bokám. Alkalmazkodtam, és nem hősködtem, és nem bántam meg.

112. Szonja27 (válaszként erre: 111. - D71ef05a8e)
2013. júl. 1. 09:59
köszike.Mert úgy gondolom,h most is dolgozok már röpke 13éve meg majd a gyerkőc után is lesz még jó pár évem.
111. d71ef05a8e (válaszként erre: 110. - Szonja27)
2013. júl. 1. 09:54
jól teszed.
2013. júl. 1. 07:57
na jó,de vendéglátásban nagy hassal nem biztos,h jól mutatnék...na meg a másik,h ha egyszer el jutok oda h állapotos leszek szeretném egy kicsit "kiélvezni" a helyzetet.
109. michelle.r (válaszként erre: 100. - Szonja27)
2013. jún. 30. 22:05
3-4 hónapos korodig? Ne viccelj, a terhesség nem betegség, hanem egy megváltozott állapot. Én még aznap is dolgoztam :). Ja, és otthon kb. aludni voltam :D
108. d71ef05a8e (válaszként erre: 97. - Spinneli)
2013. jún. 30. 21:28

Sajnos. És míg régen a tankönyvek hagyományozódhattak testvérről testvérre, ma már egy iskolán belül is évről évre változnak a tankönyvek, minimum ugyanannak egy újabb kiadása erejéig:(


És amint közösségbe kerül a gyerek, fontosabbá válHAT, hogy milyen ruhát, táskát visel, van-e, és ha igen, milyen mobilja, stb. EZt nem lehet könnyű kezelni akkor,ha meg kell fogni a pénzt, de azt sem akarjuk, hogy kinézzék a gyereket, vagy ő érezze magát szegényesebbnek másoknál. Persze ki hogy vizsonyul mindehhez.

107. d71ef05a8e (válaszként erre: 105. - Szonja27)
2013. jún. 30. 21:23
A 90. napot betöltött terhességtől jár a magzati adókedvezmény (10 ezer forint), ez később családi adókedvezmény, jár a családi pótlék a gyermek születése után és az egyszeri anyasági támogatás. Ez utóbbi elég szokott lenni kb. a dokira, ha nem az ügyeletesnél szülsz, de nem is sztárorvosnál, aki 100 ezer alatt szóba sem áll veled.
106. d71ef05a8e (válaszként erre: 94. - Szonja27)
2013. jún. 30. 21:20

Én nagyon ajánlom neked az aukciós oldalakon a kezdő babaruhacsomagokat, hiszen a bolti árnak akár tizedrészéért hozzá tudsz jutni alig hazsnált szép ruhácskákhoz. Én a kezdő méretekből 98 Ft/db áron jutottam hozzá így mindenhez. Ugyanez vonatkozik pl. a kiságyra, egyebekre. nem mindenkinek jön be, de ha neked pl. igen, akkor érdemes megfontolni a mosható pelenkázást is, ami önmagéban is olcsóbb, mint az eldobhatós, de még inkább az, ha több gyereket is kiszolgál a készleted, és ha már nincs rá szükséged, el tudod adni az aukciós oldalakon még a tetrapelenkákat is.


nem azt mondom, hogy midnenen spórolni kell, és mindenből hazsnáltat vegyél, de ott kell megfogni a pénzt, ahol legkevésbé fáj, éppen azért, hogy jusson arra, amiben nem szabad kompromisszumot kötni, pl. minőségi gyermekcipő, autós hordozó/ülés, stb.

2013. jún. 30. 20:16
az első gyermek milyen kedvezményekkel jár?valaki vett már igénybe ilyet?
104. spinneli (válaszként erre: 103. - Szonja27)
2013. jún. 30. 20:09

Nyilván a munkakörülmények is számítanak.

:)

103. Szonja27 (válaszként erre: 101. - Spinneli)
2013. jún. 30. 20:09
Vendéglátásban szépen néznék ki nagy hassal :D :D
102. Szonja27 (válaszként erre: 97. - Spinneli)
2013. jún. 30. 20:07
Ez megnyugtató :) Mert végül is ezeket a dolgokat kis korban ha okosan csinálja az ember meg lehet szerezni szinte olcsón.
101. spinneli (válaszként erre: 100. - Szonja27)
2013. jún. 30. 20:07
A terhesség nem betegség, egészséges terhesség esetében simán lehet dolgozni, akár végig is, ha valaki úgy akarja.
2013. jún. 30. 20:05
na pont ez a másik.remélem,h ha terhes leszek 3-4 hónapos koromig tudok majd dolgozni,mert nem szeretnék az első perctől otthon ülni.
2013. jún. 30. 20:01
Én 2011 novemberében szültem. Igaz augusztusban már nem dolgoztam, de jobban bírtam a meleget mint előtte vagy most.
98. timycat (válaszként erre: 96. - Szonja27)
2013. jún. 30. 19:58

Ruha szempontjából nyáron szerintem könnyebb öltözni; a vitaminokhoz is könnyebb hozzájutni de ha kifog az emberlánya 1-2 hónap hőséget az kegyetlen lehet nagy hassal :S barátnőm augusztusban szült és eszméletlenül szenvedett az utolsó 1,5 hónapban.


Én ha terveztem volna akkor szeptemberben szültem volna; több barátnőm, emberem és én is szeptemberiek vagyunk, és olyan jól sikerültünk :DD - persze nem ezen múlik

97. spinneli (válaszként erre: 94. - Szonja27)
2013. jún. 30. 19:51
Elvileg a gyerekvállalás nagyobb anyagi vonzata nem újszülött, és totyogó korban van, hanem ha elkezdik az óvodát/iskolát.
96. Szonja27 (válaszként erre: 93. - Timycat)
2013. jún. 30. 19:51
Te egy szerencsés alkat vagy :) Én már látom magam előre,h olyan leszek mint egy bálna :D egyszer ha szülni fogok ki fogom számolni,h úgy essek teherbe,h tavasszal szüljek.
95. timycat (válaszként erre: 93. - Timycat)
2013. jún. 30. 19:51
:D természetesen megelőzni igyekeztem a striákat :D
2013. jún. 30. 19:47
Végül is úgy mondd h ha az ember ügyesen csinálja s minden jól alakul akkor nem is egy olyan vészes anyagi dolog.Ez valahol megnyugtató.
93. timycat (válaszként erre: 88. - Szonja27)
2013. jún. 30. 19:47
ááá ne gondold; az én dokimnál 5000 (!) volt egy vizsgálat UH-val együtt (most ha jól tudom 6000); 4D-re nem mentem, akkor itt nem is volt, meg nem is tartom/tartottam fontosnak; a 9 hónap alatt talán 20-25ezret költöttem dokira (ja ez már ebben az évszázadban volt, 2007/2008-ban)... egyéb kiadásom nem volt, nem híztam extrémen, így terhesruhákat nem hordtam, simán jók voltak rám a korábbi ruháim, melleim sem nőttek borzalmasan, szóval melltartóból sem kellett új garnitúra, a magassarkút is bírtam, így mama-cipő sem kellett, elflangáltam a korábbi magassarkúimban/cipőimben, szerencsére a lábam sem nőtt. Testápolásban fordítottam külön figyelmet a bőrömre, hogy amennyire csak lehet igyekezzem megőrizni azt hogy striás legyek, de ez sem volt eget rengető összeg, néhány ezer forint a 9 hónap alatt; no meg félsiker :S. A táplálkozásban annyi volt az extra, hogy több narancsot, kivit, savanyú káposztát ettem -tavasszal szültem- mint amit kívántam volna, azóta se nagyon bírok rájuk nézni.
92. michelle.r (válaszként erre: 88. - Szonja27)
2013. jún. 30. 19:42
Ez csak rajtad múlik. Most, hogy így elgondolkodom, szerintem nem költöttem többet vizsgálatokra, mint fitneszre ;)
91. d71ef05a8e (válaszként erre: 88. - Szonja27)
2013. jún. 30. 18:04
Ejnye... ne adjuk hozzá az örömhírt közlő SMS-ek díját is? El ne felejtsük a kismamanadrágot és a plusz zsebkendők árát, amiket az érzékenyebb, sírósabb kismama elhasznál.... mi értelme ennek? Mint szinte mindent, egy terhességet-szülést is meg lehet oldani szinte ingyen (SZTk, ügyeletes orvos, hazsnált és/vagy ajándékba kapott holmik, stb.) és lehet a felső határ a csillagos ég is. Semmi sem kötelező, de halkan hozzátenném, amit én a 9 hónap alatt orvosra és vitaminokra költöttem, az havonta kevesebb volt, mint egyik gyermektelen barátnőm telefonszámlája....
2013. jún. 30. 17:54
Egyébként a császármetszések, és az agyatlan oxitocinozás az esetek többségében a dokik parája, vagy kényelme miatt van, nem a kismama, vagy a baba érdekében.
2013. jún. 30. 17:51

Ém Elevitet szedtem a terhesség 30. hetéig, teljesen normál súlyban van a babám, a körülöttem lévő kismamák többsége szintén szedett valamit, teljesen változó, hogy kinek végül milyen súlyú babája lesz.

Annyit hozzátennék, hogy az egész terhességem alatt pedig a java része a nyálkás téli időszakra esett nem kaptam el semmilyen betegséget, miközben a kollégáim sorra dőltek ki mellőlem.


Egyébként ha valaki képes olyan étrendet összeállítani magának, ami fedezi a napi vitamin szükségletet szerintem sem szedjen, de én pl. a téli időszakban ezt nem tudtam megoldani.

Ha mást nem, folsavat mindenesetre az első időkben érdemes szedni szerintem.

Ez viszont nem egy ökör összeg.


Egy terhességet simán végig lehet csinálni fogadott doki nélkül a magyar terhesgondozás sok nyugati országhoz képest elég alapos, ezért nem feltétlen kell magánrendelésre járni-de ez utóbbinál sem kér el minden doki 20ezer forintot 2 hetente.


Nekem megnyugtatóbb, hogy van saját dokim-havi egyszer kellett mennem hozzá a 34. hétig, alkalmanként 9000 Ft-ot fizettem.

Most már csak a kórházba kell járnom.


A szülésért 50ezer forintot kért-viszont hamarosan szabadságra megy, ha addig nem szülök, akkor az ügyeleteshez kerülök, neki pl. értelemszerűen nem fogok pénzt adni, max ha nagyon elégedett leszek, akkor egy üveg valamit.


Összefoglalva:

A vitamin költségek nekem kb. 3000 Ft volt havonta, a magándoki pedig 9000 Ft.

Nem egy kibírhatatlan összeg, pláne, hogy a magzat 3 hónapos korától jogosult vagy havi 10.000 Ft adójóváírásra, tehát a magánrendelés ára meg is van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook