Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem rongyolója lettem... fórum

Gyermekem rongyolója lettem... (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. youlcsi (válaszként erre: 89. - Padry)
2012. aug. 28. 14:16

ááá, eddig hőség volt éjjel is (panel :/), aztán meg éjjelenként miss saigon... változóan hol éjfélkor kelt, hol hajnal 4kor... de jött értem és én mentem mint egy zombi :) főként amikor én is éjfélig miss saigonoztam :D


alkudozunk az alvós-játék ügyében. leadja a rendelést, hogy mit csináljak, aztán amikor kész, közli, hogy nem kell.

most kinéztünk együtt egy sárkányt. sztem meg lehetne csinálni kb kar vastagságúra... ha eljutok mondjuk polárt venni, akkor megvarrom neki, hátha a "sánykány" végre kielégíti az éjjeli ölelnivaló-hiányt :d

addig is, vagy ha nem... hát maradok én. csak nem már mellőlem fog nősülni is :/

89. padry (válaszként erre: 87. - Youlcsi)
2012. aug. 28. 13:54
Válotzott azóta vmi alvás ügyben? Vagy kitaláltál vmit és mindenki alszik éjjel, mint a tej? :)
88. b8103f009a (válaszként erre: 87. - Youlcsi)
2012. aug. 24. 09:33
:D
87. youlcsi (válaszként erre: 86. - B8103f009a)
2012. aug. 23. 22:37

vannak határaink... fizikailag is... na meg amúgy is. a mi ágyunk tabu... de ha akarnám sem menne.


nem egyezkedik. érti, miről van szó, bólogat is...

megbeszéljük, hogy egyedül alszik el anya nélkül. jó, felfogta... de nem érti, hogy most akkor én miért megyek ki :)

mondanám, hogy kicsi még... kicsi még? kicsi még...

86. b8103f009a (válaszként erre: 85. - Youlcsi)
2012. aug. 23. 22:33
Nincs olyan, hogy nem normális! Ezt el kell felejteni. Egyedi igények vannak gyereknek, felnőttnek egyaránt. Nem próbáltál a Ti ágyatok mellé tenni neki ágyat? Ha kényelmetlen az együtt alvás, az is lehet átmenetileg megoldás, kompromisszum. Ekkora gyerekkel már lehet egyezkedni is.
2012. aug. 23. 22:28
egyébként most azon gondolkodom, hogy ha vki szerint az együttalvás nem normális, akkor a hordozás sem?
84. youlcsi (válaszként erre: 83. - B8103f009a)
2012. aug. 23. 22:26

10 cumi van az ágyába, és még mindig sokszor keresgetni kell.

ha felébred, megkeresi, de ha alszik és úgy sír, bizony nekem kell a szájába tennem.

83. b8103f009a (válaszként erre: 81. - Padry)
2012. aug. 23. 22:24
Dehogynem normális! Nincs olyan, hogy nem normális. Olyan van, hogy megszokások, amiről nehéz lemondani :D Mennyi idős a kicsid? Nem próbáltad ritkítani, leszoktatni az éjjeli ciciről? Cumit nem használtok? Én sem voltam oda érte, de nekünk bevált. Az meg nem volt igaz, hogy állandóan keresgetni kellett ahogy mondják sokan, mert már pár hósan megtalálta maga. (nem volt nehéz, vagy 8-10-el aludt.
82. padry (válaszként erre: 76. - Youlcsi)
2012. aug. 23. 22:21
És én még azt hittem, h ezzel csak én vagyok így! :)
81. padry (válaszként erre: 77. - B8103f009a)
2012. aug. 23. 22:19

Igen, igazad van. Igaz, nálunk cici van alvás előtt, de nem várom meg, míg azon aludjon el. Adok neki cicit, és beteszem a kiságyba, ott alszik el. Mégis mikor megébred, csak a cici, cici, cici... És amikor ezt megcsinálja ezt egy éjjel 7szer-8szor, akkor kicsit rosszul tud esni.

Volt már nálam is olyan, h álltam a kiságy mellett, és majdnem eldőltem, mert állva elaludtam. :) Meg olyan is volt, h nem emlékeztem arra, h hogyan raktam be, vagy hogy most fent voltam hozzá, vagy nem. Ezek már nem normális dolgok sztem.

80. youlcsi (válaszként erre: 77. - B8103f009a)
2012. aug. 23. 22:17

nincs az ágyába csempészve. ott alszik el.

sosem aludt cicin és nem volt ringatva.


mint írtam, sokáig elaludt egyedül is.

79. b8103f009a (válaszként erre: 71. - Youlcsi)
2012. aug. 23. 22:16
Mert zavarjátok egymást valószínű.
78. padry (válaszként erre: 73. - Zsuzsika83)
2012. aug. 23. 22:15
Egyetértek!
77. b8103f009a (válaszként erre: 68. - Padry)
2012. aug. 23. 22:15
próbálj kísérletezni. Az altatott gyerekek többször ébrednek fel éjszaka, ha úgy vannak az ágyukba csempészve. Az alvási fázisok váltják egymást ugyebár, amit gondolom mindenki tud. Van amikor ébrenléti állapot közelbe kerülünk, ami egy éjszaka folyamán többször ismétlődhet. A babák ilyenkor aszt az állapotot keresik, ahogy elaludtak. Aki cicin, az a cicit, aki ringatva, azt...stb. Képzeld el, hogy elalszol a szobádban 10-kor, majd éjfélkor arra riadsz fel, hogy máshol vagy......A külön altatás titka, megtanulni elaludni is külön. Az keveseknek jön be, hogy megvárom míg elalszik, és becsempészem az ágyába. Erre mondják sokan, akinek éberebb alvó a gyereke, "hogy még le sem ér a segge az ágyába, már ébren is van".
76. youlcsi (válaszként erre: 73. - Zsuzsika83)
2012. aug. 23. 22:14
igen, volt az a pont, amikor cicizés közben úgy elaludtam, hogy majdnem elejtettem a gyereket... amikor olyan jót aludtam éjjel, hogy nem is emlékeztem, hogy vagy 3x voltam nála... amikor nem emlékeztem, hogy fél órával korábban adtam-e neki cicit vagy sem... amikor felkeltem, hogy indulok hozzá, és indulásra készen elaludtam ülve a franciaágy szélén...
75. b8103f009a (válaszként erre: 66. - Tündér74)
2012. aug. 23. 22:10
Minden verziót el lehet fogadni, ami az adott gyerek, és az egész család számára megfelelő. A testi közelséget pedig máshogy is ki lehet elégíteni, nem feltétlen együtt alvással.
74. b8103f009a (válaszként erre: 55. - Cooltim)
2012. aug. 23. 22:08
Semmi baja a kislányodnak, ez életkori sajátosság, hogy fél a sötéttől. Van akinél ez később jelentkezik, van akinél előbb (ez ritkább), vagy más formában. Minél fejlettebb okosabb a gyerek, annál több következtetést von le. Amikor megjelenik a félelem, az azt jelenti, előbbre lépett az érési folyamatban (vagyis okosodott a gyerkőc) Majd ez is el fog múlni (vagy nem, sok felnőtt is fél a sötéttől, csak megtanuljuk kezelni). Ezt is lehet kezelni, ahogy sok mást is. Kis éjjeli fény, vagy ajtó picit nyitva, valahonnan szűrődjön be fény, mese, zene cd, ami eltereli a figyelmét, megnyugtatja...stb.
73. zsuzsika83 (válaszként erre: 67. - Youlcsi)
2012. aug. 23. 22:07
Szerintem nem rontottál el semmit. Mert az vesse rád az első követ, aki hetekig tartó 20 percenkénti kelésnél következetes bír maradni. Nálunk is eljött az a pont, hogy már elaludtam a fotelben ülve a gyerekkel a kezemben. Végül már mindegy volt hol, cska aludjunk. Ezt csak az értheti, aki éjszakázott a gyerkkel annyit, hogy már nappal sem látott kettőig sem.
72. youlcsi (válaszként erre: 70. - Padry)
2012. aug. 23. 22:07

arra nem, hiszen arra sem ébred meg a gyerek, ha fordulásnál "elhagyja" a rongyit, macit...

viszont ha megébred, mindjárt engem keres.

és a baj, hogy még mindig megébred :(

71. youlcsi (válaszként erre: 69. - Padry)
2012. aug. 23. 22:06

hát igen.

ráadásul mint a motolla forog egész éjjel, bejárva a 2személyes ágy egészét.

én így sem alszom, max a szaladgálást spórolom meg.

70. padry (válaszként erre: 67. - Youlcsi)
2012. aug. 23. 22:05
Amikor fogja a kezed, nem ébred fel, mikor elveszed tőle?
69. padry (válaszként erre: 67. - Youlcsi)
2012. aug. 23. 22:04

Én teljesen megértelek.

Volt ,h az én lányom is 20 percenként kel, ezért nekem is, meg neki is kényelmesebb volt, h ott alszom a szobájában...

Bár tudom, h nem mehet így sokáig. :/

68. padry (válaszként erre: 60. - Tina30A)
2012. aug. 23. 22:01

Az én lányom nem alszik másfél óránál többet egyhuzamba. Megébred, és csak cicin alszik vissza. Próbáltam, h én a hálóban aludtam, és nem a szobájában, de addig sír, ordít, míg cict nem adok neki! Az eszem tudja, h nem a szobájában kéne aludnom, viszont a szivem meg megszakad, mikor órákig ordít! Így nálunk most az van, h apa hálóban, anya a lánya szobájában egy kanapén...

tudom, h máshogy kéne. Vki írta közületek, h azt kéne csinálni,ami mindenkinek jó. Na, nálunk nincs olyan verzió, ami mindhármunknak jó lenne.:) :/

2012. aug. 23. 21:54

érdekeseket írtok...


a kisfiam első perctől külön szobában van. nekem volt betéve ágy (az, amin most kinyitva alszunk ketten), első 3 héten ott aludtam, aztán beteg lettem, kiköltöztem.

egészen addig nem volt gond, amíg olyan 9-10 hónaposan meg nem tanult felállni a kiságyban. addig lefeküdt, meséltem, 1 ének, puszi, villanyoltás és otthagytam. pár percig motyogott, majd elaludt.


ahogy megtanult felállni, felállt a kiságyban és sírt utánam.

mondták, hagyjam, majd elfárad, lefekszik. de ő nem! nem lefeküdt, hanem elesett, aminek az lett az eredménye, hogy ki kellett venni, de akkor már nem akart aludni.


ekkor szokott rá, hogy ott ülök mellette és simizem, mert csak így maradt fekve. tudom, itt rontottam el. de ahhoz ragaszkodtam, hogy ha 1x bekerül az ágyba, onnan csak reggel veszem ki.

szóval ültem mellette... majd feküdtünk együtt a földön, paplanokon, takarókon... majd szobaátrendezés jött, és már mellette volt a kanapé, így feküdtem mellette, és simiztem.

aztán amikor ez sem volt jó együtt feküdtünk a kanapén... aztán amikor már ez sem volt jó, 1évesen elcsomagoltuk a kiságyat és a nagyon alszik.


furcsa, de minden helyzetben egy darabig elaludt egyedül, de legalábbis sikerült mindig visszaaltatni, megnyugtatni...


aztán megint én rontottam el, mert olyan 15-16hónapnyi éjszakázás után (amikor éjjelente 20percenként kellett kelni hozzá), néha elnyomott mellette az álom... aztán már egyszerűbb volt takaróstul menni hozzá, ha hívot...

66. tündér74 (válaszként erre: 53. - 0a84e34983)
2012. aug. 23. 21:53

Azt tudtad, hogy a testközelség iránti vágy a kisgyermekkor velejárója, ami kb. 6-7 éves korig jelenvan? Teljesen természetes, ha még ennyi idősen is szívesen alszik a szüleivel egy gyerek. Persze a legtöbb gyerkőc 3-4 éves korban már általában külön alszik, de az sem baj, ha nem.

Fogadd el, hogy vannak családok, akiknél nem probléma az együtt alvás.

65. cooltim (válaszként erre: 63. - Mgagi)
2012. aug. 23. 21:51

Áh, ilyen meséket nem olvasok neki sosem!!! Eszemben sincs!

Bogyó és Babóca, Kisvakond egyebek mennek nála...

2012. aug. 23. 21:41

jujj... látom sokat írtatok tegnap este óta. igyekszem visszaolvasni, hátha látok vmi okosat.


mindenesetre ma este adtam neki egy régi játékbabát, megbeszéltük, annak fogja a kezét. megértette, fogta :) aztán mire az első ének végére értem, már feküdt az én kezemen és a másik kezével simizte :D

63. mgagi (válaszként erre: 62. - Cooltim)
2012. aug. 23. 20:49
Arra is gondoltam, hogy nem e esetleg a mesékben amit olvasol neki vannak olyan dolgok amitől esetleg a sötétben fél. Hogyha esetleg barátságosabb meséid vannak amibe nincs sárkány, boszorkány, halállal kapcsolatos dolgok. Akkor talán elmúlik ez a félelem.
62. cooltim (válaszként erre: 61. - Mgagi)
2012. aug. 23. 20:44
Van solampa neki is, de mindig a nagy lampat koveteli es egyik meset a masik utan!!! :-(
61. mgagi (válaszként erre: 58. - Cooltim)
2012. aug. 23. 20:36

Egyszer csak elkezdett félni a sötétbe?

Érdekes. Esetleg éjszakai fény. Nekünk pl van sólámpánk. Mikor a kisfiam megszületett védőnők tanácsára volt éjszakai fény. 3 hónapig. Aztán a kislányom még utána is volt hogy kérte egy picit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook