Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekágy - milyen a "normálisan" zajló gyermekágyi vérzés? fórum

Gyermekágy - milyen a "normálisan" zajló gyermekágyi vérzés? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 22. 22:30

Én mindkét esetben láttam, hogy amint megszületett a méhlepény tüzetesen végignézték, kézzel végigsimogatták mindenhol. A második szülésemnél 2 éve már a gyakorlat része volt, hogy a méhet egy eszközzel kikaparták. Nagyon fura érzés volt, rákérdeztem mi történik most, így elmondták, erre azért van szükség, hogy még véletlenül sem maradhasson bent nem oda illó rész.


Tudom, nagyon kellemetlen már ez a betétesdi. Én is rosszul voltam már a 3. héten, hogy folyton folyik valami. Ebből éppen elég 5-6 nap. Kitartás!!!

2009. júl. 22. 22:11
Az előzőt már csak kíváncsiságból kérdezem - lassan 2 napja már "csak" vérzek. Örülnék, ha valamilyen szerencse révén gyorsan elmúlna ez az egész, a betétet nagyon nehezen viselem ebben a rettentő hőségben...
2009. júl. 22. 22:04
Különben tényleg maradhat bent méhlepény-darab? Úgy olvastam, nagyon tüzetesen ellenőrzik szülésnél, megvan-e minden darabja... Vagy ez csak így van leírva?
15. ében11 (válaszként erre: 13. - Crystall)
2009. júl. 22. 11:43

a láz az jelezheti-bár én meg a cicim-tejcsi miatt voltam lázas-sok tejem volt a kicsi meg nem szopizott rendesen.

ha felkelsz akkor több vérzést tapasztalsz-legalábbis nekem sima mensim is olyan ha reggel kikelek az ágyból elönt és kicsit darabos.gondolom azért mert este nem folyik úgy ki, fekve vagyok és nem mozog az ember.

2009. júl. 22. 11:38

Ha a méhlepényből marad bent darab,akkor elvileg tuti be is lázasodsz,úgyhogy ne aggódj addig...Szoptatáskor pedig megindul,nem kicsit,nagyon,és erős görcseid is lehetnek,hiszen amikor szoptatsz,akkor tripla erővel húzódik össze a méh,ezért is mondják,hogy akik szoptatnak,hamarabb regenerálódnak és az alakjukat is előbb nyerik vissza.

És sajnos csak 3 és fél hétig tudtam szoptatni,mert gyenge volt a kicsi,és elaludt evés közben,ezért tápot irt fel a doki,mert nem hizott a gyerek,utána pedig,miután megtapasztalta a könnyen jővő ételt-dührohamot kapott,ha cicire tettem. Fejtem,amig tudtam,de elapadtam....

De amig szoptattam,minden alkalommal elöntött a vér,ami élettanilag jó dolog,nem kell tőle megijedni.

Bocsi,hogy hosszúra sikeredtem...

2009. júl. 20. 15:38
Én már régebben szültem, de most visszaemlékezve szülés után kb 4, 5 napon belölem jókora alvadt vérdarabok jöttek ahogy felkeltem az ágyból és elindultam a mosdó felé, akkor a doki azt mondta csak akkor szóljak ha akkorák mint az öklöm egyébként ez mennyire lehet veszélyes vagy a késöbbiekben mire utalhat? (pl szülés utáni hetekben ha elöfordul) Én attól féltem nehogy a méhlepényböl egy darab bent maradjon de a doki szülés után azt mondta minden rendben.
2009. júl. 19. 20:32

Mége gyszer köszi a válaszokat!

A "darabok" csak a nyúlós, nyákos csimbókok (még leírni is gusztustalan, bocsánat!!), úgyhogy megpróbálok nem aggódni! :)

2009. júl. 19. 12:53
ne aggódj, nem rég 6 hónapja szültem, hasonló volt nálam is a helyzet, elmúlt, aztán egint visszajött, aztán megint elmúlt...aztán végülis a 6 hétből 8 lett, de a nőgyógyászom szerint ez normális, hisz nem vagyunk egyformák. Pedig ez már a harmadik szülés volt... szóval én is csak azt mondanám amíg nem önt el a vér, vagy nem ˇˇjönnekˇˇ alvadt darabok nincs gond!Kitartást!!!!
10. ében11 (válaszként erre: 9. - G1977g)
2009. júl. 19. 12:39

na ez ismerős-én már annyira nem bírtam azt a vérezgetést a végén megutáltam a betétet bugyit nadrágot-és úgy vártam ne csomaggal kelljen lennem.

nah utána 6 hónapig nem volt semmi-ez volt a jutalom:).nem is hiányzott a mensi abban az időben.

2009. júl. 19. 00:11
szerintem simán belefér. nekem már kezdett elmúlni a vérzésem, amikor egyszer csak úgy elöntött a vér egy oillanat alatt, mintha bepisiltem volna. a nadrágom szinte térdig átázott a rendes betét mellett. a szülésznőm azt mondta, hogy kb. 6 hétig ilyen pl. bármikor lehet.
8. era741211 (válaszként erre: 7. - Bridget*)
2009. júl. 18. 22:42

Én biztos nem aggódnék a helyedben....hisz csak 20 napja szültél!

Nekem a 6 hét alatt szinte végig volt több-kevesebb vérzésem!

Ha jól vagy,és más panaszod nincs,akkor semmi baj!:))

2009. júl. 18. 22:37

Köszi mindenkinek! :)

Akkor egyelőre megpróbálok nem aggódni. Természetesen a nőgyógyászom pont most van szabadságon, a panaszomra meg sem könyvben, sem a neten nem találtam eddig választ...

6. era741211 (válaszként erre: 5. - Ágota 77)
2009. júl. 18. 22:25
Köszi,hogy kisegítettél....
2009. júl. 18. 22:24
Szerintem is belefér amíg egyéb aggasztó jelet nem tapasztalsz. A darabos azt jelenti, hogy alvadt vér darabok.
4. Bridget* (válaszként erre: 2. - Era741211)
2009. júl. 18. 22:21

Köszi a gyors választ! :)

Laikus vagyok: A darabos mit jelent? Mert ezek a nyákos "darabok" is darabok...

2009. júl. 18. 22:20

nekem elég sokáig tartott és inkább véres volt, mint sárgás.szopizott a gyerek meg fejtem-anyukám azt mondta neki is erős volt szopi alatt.néha megindult.

és nekem tuti nem az volt hogy megjött a mensim.

de ha nem vagy biztos kérdezd meg a védőnőt és a nődokit!

2. era741211 (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2009. júl. 18. 22:18

Nem kell aggódnod!!!!A 6 hétbe ez simán belefér!

Arra figyelj azért,hogy ha darabos vérzésed lenne,akkor irány a kórház!

2009. júl. 18. 22:16
20 napja szültem császárral, eddig a könyvekben leírtak szerint zajlott a gyermekágy: először barnás, majd élénkpiros, egy pár napja már színtelen/ sárga folyásom volt - ma meg elkezdtem ismét vérezni szinte úgy, mint az első napokban. Nyákos, nyúlós, barnás színű. Aggódjak? Vagy ez is belefér a 6 hét gyermekágyba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook