Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig tart a szülés utáni, gyermekágyi vérzés? fórum

Meddig tart a szülés utáni, gyermekágyi vérzés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. homern (válaszként erre: 75. - Bogacska)
2012. júl. 10. 12:33

Gratulálok!

A fiam is ekkora volt,csak nem 4050,hanem 4010 g :) ,a cm stimmel .


ha hirtelen élénk piros vérzés jelentkezik,akkor vissza kell menni,mert okozhatja bennmaradt lepénydarabka stb.A szobatársam így került vissza,egészségügyi kaparást csináltak neki és másnap mehetett haza.

a barnás,nem friss véres folyás nekem 5 hétig tartott,az normálisnak számít,tényleg a pirosra kell figyelni.

2012. júl. 10. 11:11

Sziasztok!

Jüó ideig nem voltam, ok : megszületett 2012 07 02.-án Mezei Vilmos 4050 gr és 61 cm hosszan.

Jó gyerek, sokat eszik (anyatej) alszik, nézelődik és mosolyog.

Viszont egy kérdés... a védőnő úgy mondta, ha a barnás vérzés után megint pirosas lenne menjek orvoshoz, viszont itt neten olyan eltérő dolgokat olvas az ember - természetesen az orvosommal ma konzultálok, de kinek mi a tapasztalata?

2012. jún. 10. 19:45

Sziasztok!!

Kis segítséget szeretnék kérni tapasztaltaktól.

Hat hét után kontrollon doki mindent rendben talált,már el is múlt a vérzésem is azt is mondta, nyugodtan élhetünk nemi életet.

Éltünk is!Másnap ismét elkezdtem vérezni, hol barnás, hol élénk piros, és darabos.

Mi lehet az oka?Most már nyolc hete, hogy megszültem.

2011. ápr. 24. 22:44
nekem termeszetes szules utan 3 hetig tartott a verzes.
2011. febr. 19. 20:48
nekem kb 4hétig tartott a szülés után a vérzés
2011. febr. 19. 20:44

sziasztok!

Gondoltam megosztom Veletek a tapasztalataimat, hátha valakinek segítek vele.

Én császárral szültem, utána kb. 3 hétig minden tankönyv szerinti volt, már kezdett teljesen elmúlni a vérzésem, de utána egyik napról a másikra megint élénk piros lett. nem nagy mennyiség, de piros, friss vérzés. én is nagyon megijedtem, beszéltem a szülésznőmmel és a védőnőmmel is, mindketten azt mondták, hogy lehet egy kicsit megerőltettem magam, ezért lehet vérzés, várjak pár napot, ennyi idő alatt el kell múlnia.Pár nap alatt megint kezdett a dolog rendeződni, aztán megint elkezdtem vérezni, ami szintén nem volt nagy mennyiségű. De ekkor már elmentem a nőgyógyászhoz, kb. ez szülés után 4 héttel történt. Ahol uh-val megvizsgáltak és kiderült, hogy bent maradt szülés után egy darabka, és ezért nem tud a méhen rendesen összehúzódni, és emiatt van a friss vérzésem. választhattam, h várunk még egy kicsit, hátha magától kilökődik, mondjuk erre nem sok esélyt látott az orvos, vagy küret. Ettől kicsit pánikba is estem, de megnyugtattak, h egyszerű dolog az egész, nem kell aggódni. A kórházból már haza sem mentem, egyből megcsinálták, kb. 15 percig tartott, semmi fájdalommal nem járt. már aznap este haza mehettem volna, de inkább bent maradtam éjszakára a biztonság kedvéért.

szóval a lényeg az, hogy nem feltétlenül normális mindenfajta vérzés ami 6 héten belül történik. én mindenkinek azt tanácsolom, ha megfogalmazódik benne, hogy esetleg valami nincs rendben, mindenképpen menjen el az orvoshoz, hogy megvizsgálják, ha nem találnak semmit legalább megnyugszik.

mindenkinek boldog babázást!!!

2009. júl. 16. 22:25

Sziasztok! Régen nem járt itt senki, de azért megpróbálom... :D

20 napja szültem császárral, eddig a normálisan zajlott a gyermekágy, már színtelen/ sárga folyásom volt egy pár napja - ma meg elkezdtem ismét vérezni szinte úgy, mint az első napokban. Nyákos, nyúlós, barnás színű. Aggódjak?

69. trauvi
2008. dec. 19. 15:03
Sziasztok!Szerdán volt 4 hete,hogy császárral megszületett a kislányom. A fiam is császárral született, a kettő között volt egy félidős vetélésem,meg kellett szülnöm utána küret...Tehát kérdésem az,hogy egész eddig volt egyre halványabb rózsaszínes lochia,de 2 napja,megint sötétebb színű,mensi szerű vérzésem van,de csak szopi után, pisiléskor ürül,amúgy tök tiszta a betétem ez még a lochia,vagy már mensi jött vajon,mert sem lázam,sem görcsöm nincs? Valakinek hasonló tapasztalata? Aggódjak és hívjam a dokimat szabiján,vagy ez még normális.Az első gyerekkel elmúlt minden 4-5 hét alatt, a vetélés után 1-2 hét volt és 4 hétre megjött az első mensim. Köszi előre is.
68. kcv
2008. nov. 20. 14:58
köszi :) én nem szoptatok, úgyhogy elöbb-utóbb számítani lehetett rá, csak én úgy gondoltam, hogy még van idő...
67. vviki2 (válaszként erre: 66. - Kcv)
2008. nov. 19. 14:33

Normális :-)

Szoptatás alatt sokan nem mensiznek, de vannak kivételek. Nekem is megjött 7héttel szülés után, de nekem Lini már a harmadik babám.

66. kcv
2008. nov. 19. 14:21
én 5 hete és 3 napja szültem, 4 hétig volt tisztulás, ma pedig úgy néz ki, hogy megjött... normális?
65. supin
2008. okt. 9. 15:57
Általában 4 hét kellene,hogy legyen. De alkattól is függ.
2008. okt. 9. 15:37
Szisztok!3 hónapja szültem a második kisfiamat 2 napja megjött és eléggé bő és darabos vérzés.Ez normális ilyenkor,vagy fussak az orvosomhoz?A válaszokat előre is köszönöm.
2008. szept. 30. 13:43
Nekem szinte napra pontosan 6 hétig tartott( császárral szültem), először vérzés, utána inkább barnás.Szoptatáskor a méhösszehúzódások miatt lehet intenzívebb.
62. hnezsu
2008. szept. 30. 12:39
Ez változó.-minden nőnél más.Nekem 12-14 napi tartott.Nem volt sok vérzésem,csak tisztulás.Ahogy szopott a kisfiam,akkor mindig megindult egy kicsit a vérzés,de ez természetes.
2008. szept. 9. 10:16
Olyan hat hétig legalábbis nekem.
60. Camilla80 (válaszként erre: 59. - Monyca)
2008. szept. 8. 14:04
Szia! Szerintem az 5 hónap az elég sok, általában max. 2 hónapig szokott tartani. Én július közepén szültem,és még mindig van vérzésem, kontrollra csak jövő héten megyek. Addig is vettem a gyógyszertárban egy homeopátiás vérzéscsökkentő szert, Arnica montana 9 ch a neve.Ha gondolod, próbáld ki!
59. monyca
2008. aug. 21. 20:15

Sziasztok!

5 hónapja szültem a kisfiamat és szinte megsem állt a vérzésem.A doki azt mondta,hogy addig vérezni fogok,amig szoptatok.Valamikor erősebb valamikor gyengébb,de soha nem olyan erős,mintha menstruálnék.

Tényleg ki kell várnom a szoptatás végét?

Ha valaki van hasonló vagy ugyanilyen problémával,segitsen!

Elöre is köszönöm!

58. roloi (válaszként erre: 57. - DODICA)
2008. máj. 6. 11:20
Köszönöm,megnyugodtam.
57. DODICA (válaszként erre: 56. - Roloi)
2008. máj. 6. 10:46
Teljesen az.
56. roloi
2008. máj. 6. 08:36
A feleségem 7 hete szült,a vérzése elállt pár hete,de most megint volt egy pár csepp.Ez normális???
55. r.r (válaszként erre: 54. - 7130b15964)
2007. dec. 31. 01:25

Tereza, köszönöm a megnyugtató sorokat! Időközben megint lett vérzésem, piros színű, nem barnás. (Kicsit meglepett, hogy ilyen hirtelen elállt.)


Aprólék szeret éjszakai programot csinálni, de ez nála abból fakad, hogy rendszeresen túleszi magát :-) Egyébként jó alvó, és külön szobában van.

54. 7130b15964 (válaszként erre: 53. - R.r)
2007. dec. 30. 17:53

Tök normális. Az lenne a baj, ha nagyon bő, darabos vérzésed lenne.

Nagyjából egyszerre szülhettünk, nekem is császárom volt. Kb. hasonlókat tapasztalok. Egyébként ne hidd, hogy megszűnt végleg, simán lehet, hogy valamennyi még lesz, mert egy kiadós szoptatás is beindíthatja a hormonokat, ami még visszahozhatja. De az is lehet, hogy ennyi volt. Ami inkább valószínű, hogy még lesznek pecsételések elvétve.


Szerintem ne stresszeld magad emiatt feleslegesen!


Jut eszembe, a te babád alszik éjjel?:))) Csak, mert az enyém nappal szeret inkább aludni és estére tartogatja a fellépéseit.

53. r.r
2007. dec. 30. 00:06

Sziasztok!


Majdnem 3 hete született a babám császárral. Tegnapig rmenstruációszerű, de annál kevesebb vérzésem volt, de tegnap délután óta megszúnt. Nem fokozatosan, hanem zuhanyzás után már nem lett többet folt a betéten. Ez normális, vagy kezdjek aggódni? Lehet, hogy visszatér? Na ná, hogy a dokim síelni ment, fogalmam sincs, kihez forduljak. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2007. dec. 28. 16:59
kb. 6 hét, elvileg
2007. dec. 28. 16:35
Az első gyerekkel 5 hétig,a másodikkal 4 hétig véreztem.Azóta nem tudom elviselni a betétet.A rendes menstruáció csak a tej elapadása után 2 héttel jelentkezett.
2007. dec. 28. 15:12
En is ket hete szuletem azaz pontosabban ket hete es 4 napja, de meg mindig verzek, holott mar egyszer 3 napra eltunt semmi nem jott aztan megint pirosan elkezdett folyni, igaz megijedtem, azota is van hol piros, hol barna hol alig latszik vmi, de aztan ujra jelentkezik es altalaban pirosan, tehat meg mindig van hogy meddig lesz azt nem tudom
2007. dec. 8. 23:43
6hét
48. Éfi
2007. dec. 8. 18:15
Nekem 6hétig tartott,2 hét kimaradt aztán megjött.Azóta is megvan pedig szoptatok.Nagyon rendszertelen,de ez normális szoptatás alatt.
47. ALLICS
2007. dec. 8. 16:58
Nekem kb 2-3 hétig volt meg és a szülést követő hónapban már meg is jött.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook