Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek körömproblémák fórum

Gyermek körömproblémák (beszélgetős fórum)


2011. márc. 2. 12:34
Tegnap reggelre leesett Enesnek a körme.Van helyette másik,de az sem tűnik valami egészségesnek.A másik lába újján még a régi köröm meg van,de sajnos most már átterjedt a többi lábújjra is:-(Nagyon kíváncsi vagyok,hogy mit mond rá a doki!!!
2011. márc. 1. 13:18
Az én kislányom is 16 hónapos. Neki is kicsit sárgák a lábán a körmei, meg szét is válnak. Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy csak gyenge még a körme, majd kinövi. Azóta minden héten rövidre vágom, és mintha javult volna. Először én is azt hittem, hogy gomba, de ezek szerint mégse.
10. macika7902 (válaszként erre: 9. - Enesbenes)
2011. febr. 28. 13:34
Az én kisfiamnak is volt sárga és megvastagodott körme, mi alkohollal kentük és már elmúlt.(kb tavaly nyáron)
2011. febr. 28. 11:43

Köszönöm a válaszokat és a bíztatást!

Ha kiderül mi okozza a problémát megírom!

Legyen szép napotok!

8. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2011. febr. 28. 08:41
A nagypapám (kezén)kisujjára ráesett valami nehéz munka közben.NA neki is olyan volt mint írtad.
2011. febr. 28. 06:50

Az én fiam már 22 éves, de neki szokott lenni olyan, hogy leesik a körme.

Azt gondoljuk, hogy valami sérülés lehetett egyszer kb. 10 éves korában. Neki is úgy tűnt, mintha gombás lenne, de kiderült, hogy csak a körme a sérülés miatt megrepedt és az új köröm alatta nőtt. Akkor leszedte a doki, de már szinte az egész új köröm kinőtt alatta. Azóta kb. 2 évente megismétlődik az egész.

Mondjuk ilyen kicsinél nem tudom milyen sérüléstől lehetne ilyen.

6. 5758a48989 (válaszként erre: 5. - Enesbenes)
2011. febr. 27. 17:57

Kedves Enesbenes!


Fontos Drága, hogy ne aggódj, mert meggyógyul a kincsed! :)))

Szívem Szeretetével Feléd! :)

2011. febr. 27. 17:17
Voltam vele bőrgyógyásznál.Elég sokat beteg,orrmandula,garatmandula...a testén is főleg a kis kézfején rengeteg apró pontocska van.Mennünk kell majd a gégészetre,illetve vissza a bőrdokihoz,aki vérvételre küld,bár voltunk egy pár hete és az az eredmény nem mutatott vashiányt,de most immunrendszerét is nézik majd.
2011. febr. 27. 17:07
Ez azért fura,mert nekem a anyámnak a nagyapámnak is megvastagodott sárgás körmünk van a lábunk kisujján.A lányom is így született,de ez nem esik le és nem fáj,egyszerűen így születtünk,nem gyomba.(Csak a kis lábujjunkon van mindegyikünknek)Szerintem mindenképpen bőrgyógyászati kivizsgálás kell kérned,mert ha leesik akkor tuti nem egészséges a körme.
3. enesbenes (válaszként erre: 2. - 5758a48989)
2011. febr. 27. 16:57

Köszönöm a választ és a jelet is:-)

Voltunk Enessel orvosnál(bőrgyógyász),de akkor még csak be volt repedezve a körme,illetve besárgulva.A doki azt mondta nem gomba,hanem vagy valamilyen góc okozza,vagy vashiány,vagy allergia.Már születésétől van ilyen problémánk,olyan mintha dupla körme lenne,csak eddig nem dobta le és nem volt sárga.A következő időpontunk,majd 18.-án lesz,akkor megyünk vérvételre.

2. 5758a48989 (válaszként erre: 1. - Enesbenes)
2011. febr. 27. 16:51

Kedves Enesbenes!


A leírtak alapján körömgomba okozza a szeretet fiad köröm baját.

Semmiképpen ne használj olyan készítményeket, amit egy fenőt használ, hanem csakis olyat, amit az orvos ír fel receptre vagy ajánl a számotokra!

És fontos, hogy a körömgomba leginkább fertőzés! Alaposan ki kell fertőtleníteni a gyermek fürdőkádját vagy amiben fürdik, és azt is, hogy a családban nincs-e valakinek még hasonló tünete, hogy vissza ne fertőződjön a kincsed! Nem mindegy az sem, hogy milyen mosószert használsz! És milyen fürdetőt a kisfiadnak!

Sok Örömöt és Boldogságot Kívánok Nektek! :)

2011. febr. 27. 16:42

A segítségeteket szeretném kérni!


A fiamnak aki 16 hónapos sárga a lábán a köröm,főleg a nagy lábújján és már félig le is vált,tehát napok kérdése és leesik.Sajnos nem látom,hogy nő e alatta másik köröm,mert ahogy odanyúlnék elkapja a lábát.Ha valakinek volt hasonló problémája kérem írja meg mi volt az oka!Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook