Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartási tárgyaláson számít, hogy az egyén büntetett előéletű? Ez a 2. tárgyalás, fórum

Gyerektartási tárgyaláson számít, hogy az egyén büntetett előéletű? Ez a 2. tárgyalás, (tudásbázis kérdés)

1 2
54. Tamianyu (válaszként erre: 53. - Schmetterling7)
2010. okt. 1. 15:00
Persze,mindenkinek lehet véleménye mindenről.Akár különböző is,ebben még semmi rossz nincs.De a gyereke minden embernek a gyereke,és kutya kötelessége minden téren gondoskodni róla,a tőle lehető legjobbakat biztosítani neki.Akit pedig ebben akadályozni lehet,az nem szereti igazán a gyerekét.Én nem azt mondom,hogy te lennél a hibás,hanem azt,hogy a pasid.Az ő gyerekéről van szó,akivel szemben nemcsak jogai,de kötelességei is lennének.És ebben nem kellene,hogy számítson a véleményed vagy a hisztid!Szomorú,hogy ilyen apák vannak.....
53. schmetterling7 (válaszként erre: 52. - Tamianyu)
2010. okt. 1. 11:56
Nekem is megvan a véleményem meg neked is! Még jó hogy nem vagyunk egyformák!!!!!!170 magas vagyok és 50 kg, ez az egyik ok amiért még nem akarok gyereket.majd lesz ha már rászánom magam, a kapcsolatunkban meg minden rendben van ezért is tettem fel a legelején a kérdést, mert fontosak vagyunk egymásnak. CSak én hisztis vagyok, de így szeret ilyennek fogadott el és kész!!!
2010. okt. 1. 08:43

Hát eléggé gyerekes a gondolkodásod mit mondjak...

Akkor lesz gyereketek amikor te akarod??Hát van valamilyen elképzelésed a családról,én annak működéséről...Mitől félsz,mi történik ha találkozik a "volt csajával"?Elveszi tőled?És még azt állítod bízol benne?????Mit jelent az,hogy valakinek a fejét tömik?Mert az én szótáramban ilyen nincs.Azt hallgatok meg amit akarok,és azt fogadok meg amit magam is jónak látok.Ahogy minden gondolkozni tudó felnőtt ember is.Igen,a múltban bizonyos dolgokat tényleg le kell zárni ha az ember új életet kezd,de nem lehet mindent.A gyerekünk az életünk része,Ő sosem lesz a múltunk.Akivel pedig közösen vállaltuk,Ő mindig az életünk része marad valamilyen formában.És értelmes intelligens ember igyekszik válás után is jó kapcsolatot fenntartani a gyerek érdekében.Eléggé szomorú,ha ebben lehet valakit bármilyen módon befolyásolni.Mégis csak bibi van a pasival ezek szerint,méghozzá nem is kicsi.....

Ha te ezt nem tudod elfogadni,akkor miért nem olyan pasid van,akinek nincs ilyen múltja?És végül nem,sosem állítottam a férjem választás elé!Választott amikor feleségül vett,de erre nem lehet senkit kényszeríteni.Akit igen,az sosem lesz tartós vagy boldog kapcsolat.Végül megnézném én,hogy egy másik nő úgy akarja elvitetni a gyerekemet az apjával,hogy én ne lehessek ott.Azonnal bíróságra cibálnám.....

51. schmetterling7 (válaszként erre: 50. - Tamianyu)
2010. szept. 30. 19:01
Hát majd akkor lesz gyerekünk amikor én akarom, nem kell hogy talákozzon a volt csajával felesleges! Nem azért mert nem bízom benne de ne tömje fejét hülyeségekkel! Az én felfogásom szerinte a multat le kell zárni, velem van a jövője nem vele, a gyerek külön dolog azt úgyis lehet látni ha nincs ott az anyuci! Azt nem tiltom! Mért te a pasidat nem állítottad választás elé?????
50. Tamianyu (válaszként erre: 49. - Schmetterling7)
2010. szept. 30. 08:17
Hát megbocsáss de ez nagyon gyerekes és buta viselkedés a részedről.Eléggé éretlen lehetsz.Ráadásul arról árulkodik,hogy nem bízol a pasidban.Ez jó alap egy kapcsolathoz...Mi az,hogy te nem engeded?Neked mi közöd akár az exel való kapcsolatához,akár a párod gyerekéhez?Hogy látogatja akkor a gyerekét,hogyan tartja vele így a kapcsolatot?Gondolom sehogy,hát nagyon jó apa lehet.Mégis milyen egy pasi akivel ezt meg tehetik,hogy eltiltják a gyerekétől?Szerinted ha esetleg nektek lesz közös gyereketek ő majd többet jelent számára,róla fog felelősen minden tekintetben gondoskodni?Mert a meglévő neki ugyan olyan gyereke,mint akit te szülnél.De ha így áll hozzá,te se számíts jobbra,mert esetleg majd egy másik fruska miatt őt is letojja.
49. schmetterling7 (válaszként erre: 48. - Tamianyu)
2010. szept. 29. 16:39
Ezentúl én utalom, mert nekem van rendes fizetésem, kézben nem fogja adni mert én nem engedem meg! nem kell a volt barátnővel találkozni!!! Sajnos a csajnak nincs pasija mert senkinek nem kell,úgyhogy régire meg ne hajtson!
48. Tamianyu (válaszként erre: 47. - Schmetterling7)
2010. szept. 27. 12:32

Az lehet,hogy a vállalkozó leszarja hisztidet,de nem is az ő gyerekéről van szó.Miért nem intézi apuka személyesen a gyt-al kapcsolatos dolgokat?Megteheti.Minden esetre én azt"vágom",hogy akinek fontos a gyereke,azt érdekli,hogy hogyan miből él meg a gyerek,és pontosan megkapja ami jár neki.

Megéri az a cirkusz bíróságra járás apukának feleslegesen,amikor akár el is vihetné a tartásdíjat,vagy ő maga is utalhatná?

47. schmetterling7 (válaszként erre: 33. - Tamianyu)
2010. szept. 27. 11:20
Azért nincs nálunk a gyerek mert a drága apuka velem lakik, én meg nem lakom egyedül és nem fér el a gyerek csak 3 év múlva!!!! Te vajon ha ennyire vágod a dolgokat akkor te mit csinálnál a vállakozóval aki nem utalja a pénzt, ugyanúgy neked is leszarná a hisztidet amit mondanál neki, mint nekem!!! Őt nem érdekli az egész, neki ez nyűg az egész átutalásos dolo csak a munka van vele. ezt mondta.
46. schmetterling7 (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2010. szept. 27. 11:17
Hát ja a gyerektartásól jár nyaralni hetente! Ismersz rendes vállakozót?? Ő leszarja hogy a gyerek nem kap enni, ráadásul a vállalkozónak most jön a 3. unokája marhára nem az én ügyem fogja érdekelni, már várom a tárgyalást ,jó pofára fog esni a vállakozó.
45. Mamika50 (válaszként erre: 43. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 20:16
Hülyeség ,a jog azt védi akinek pénze van ! Hol láttál te itt igazságos döntést ,ha lop valaki egy kiló kenyeret azért börtön jár már , aki milliárdokat ,az fogad egy jó ügyvédet és elsem megy a tárgyalásra ,nyert ügye van .Én vagyok olyan gáláns nekem egy vas sem kell aki ügyvéd elvállalja az ügyét a fimnak az ővé a 2,7 millió .Nekem nem a pénz kell már hanem az igazság !
44. Mamika50 (válaszként erre: 42. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 24. 20:05
Az attól is függ miért van a priusz !( itt kapott valaki pár hónapot ,közlekedési vétség miatt is már ) Szerintem megsem kérdezik volt -e büntetve :) Hát egy elfogult bíró az nem nézi ki a jó szülő ,a volt menyem szó szerint ezt írta "Magyarországon az anyákat védi a törvény ,és nem miatta találták ki ! " Én meg rákérdeztem a gyáműgyön és a gyermek jogai hol vannak ??? a gyerek szólt a tanító nőnek - azt mondta mondják éhesek vagyunk ,enni akarunk ! Na ezért feleslegesen végezte el a főiskolát !! Anyuka beszalad sírni az iskolába ,és mindent elhisznek ,szerintük a gyerek hazudik .
43. Tamianyu (válaszként erre: 42. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 24. 19:55

A priuszról én azt gondolom,hogy tuti,hogy tett érte akinek van!Sőt,szerintem a magyar jog túlságosan is elnéző,semminek semmi komoly következménye nincs.

Ezért akinek sikerül egy felfüggesztettet szereznie,az nem egy szent az tuti,akármit is ad be róla,hogy ilyen meg olyan ártatlanul kapta.....

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy le kell írni teljesen akinek van,de nem túl biztató dolog az biztos.Ha összeütközésbe kerülök a törvénnyel,az bizony az én saram,tettem érte.

42. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 41. - Mamika50)
2010. szept. 24. 19:36
a bíróság mindkét embert megnézi azért,nem hiszem hogy egy priusz jó ajánlólevél gyermekelhelyezésnél....viszont ha tényleg fenáll ez a nemadoknekienni dolog az gáz és azt nem szabad hagyni...bevallom most nem tudok elfogulatlan lenni a témában egyébként:(
41. Mamika50 (válaszként erre: 40. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 19:19
Sajnos itt meg anyapárti ,az midegy jó anya vagy rossz .A jegyzőkönyvet most megint kikérem ,most menni fognak .Anyuka mióta elment a gyerekekre az idén vett elöször szandált , mi ruháztuk őket és mi vittünk élelmet neki csak a pénz kell ,de az jóóóóó sok . Mehetsz te bárhova , a gyáműgyre az iskolához , ahol tudják ,ha a kicsi beteg a nagy sem megy iskolába , a beteg gyereket beviszi a munkahelyére gyógyulni , egyetlen egy ember akinek a sgítségére számíthatok a gyermekorvos itt nálunk . Ő is felvan háborodva, de nagyon . Most az ő sgítségével szeretnénk elvetetni a gyerekeket . És tök mindegy ha az apa börtönben volt vagy felvolt, vagy van függesztve , az nem jelenti azt ,hogy rossz ember és rossz apa !!
40. Tamianyu (válaszként erre: 38. - Mamika50)
2010. szept. 24. 18:55

Persze,ez egyértelmű.Ahogy vannak csapnivaló apák,úgy vannak ugyanilyen anyák is.Ezt nem is vitatja senki.De gondolom Te is felnevelted tisztességgel a gyerekeidet,így tudod jól,hogy azért ez nem kisdedjáték.És általában amikor valaki egy gyerekes apukával vagy anyukával találkozik,nem biztos,hogy felfogja,hogy a gyerek életre szóló felelősség.Az meg ha úgy érzem a bíróság nem elfogulatlan,akkor fellebbezek,feljebb megyek.Van rá lehetőség,és ez nem csak pénz kérdése.Igaz,hogy sok idegeskedés utánajárás meg minden,de a gyerekeimért bármit.Főleg ha tudom nincsenek jó helyen.Nálunk pl egyáltalán nem anyapárti a bíróság,sőt nagyon is reálisak voltak.Mondjuk nálunk ép nem volt kérdés,hogy velem marad a gyerkőc,de van férfi ismerősöm,aki válás után magához kérte a gyerekeket,mert a felesége olyan anya volt,hogy még egy macskát sem lehetne rábízni.De ez nehogymár egy új barátnőtől függjön!Akinek gyerekei vannak,annak mindig ők legyenek az elsők!Egyébként meg örülj neki,hogy jó szülő a fiad,gondolom ezt is tanítottad neki.

Egyébként én valahogy anyában még jobban el tudom ítélni aki nem gondoskodik megfelelően a gyerekeiről mint apában,ezt mint anya sosem fogom megérteni,hogy valakinek hogy lehet bárki bármi fontosabb mint a gyerekei.

39. Mamika50 (válaszként erre: 38. - Mamika50)
2010. szept. 24. 18:47
Ja hozzáteszem a fiamnak azóta egy sokkal fiatalabb párja van , őnagysága meg nem öltönyösnek nem kell hanem senkinek . a családsegítő azt mondta nem tud elszakadni a fiamtól ! Ez érdekes Ő vált el :)))) Azt hitte ,hogy azonnal kap magának valakit akikből megint hülyét csinálhat ,a puska visszalött !!!!Mit gondolt azok után a fiam visszavenné amiket tett ?
38. Mamika50 (válaszként erre: 33. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 18:42
Na erre szivesen válaszolok neked ! A fiam gondozta a gyerekeket mig kicsik voltak , az főzőtt este amikor hazament , az mosott az egyetlen szabadnapján ,az ment velük játszótérre , ő tette tisztába ,mert anyuka megvárta amikor hazamegy ő meg tanult ,igy lett egy kis iskolája ,utána beképzelte Ő nagy asszony lett és neki már öltönyös férfi jár ! IDIÓTA ! Magába kellett volna szállnia . A Bírónő , olyan férfiellenes akinél voltak ,hogy a fiamnak azt mondta ha nincs pénze ne menjen a gyerekei után !!! Kértük a jegyzőkönyvet ,hogy nyilvánossságra hozom , a mai napig nem érkezett meg !! Van egy férfi itt ,kissebb vétségért ült egy évet .Anyuka lelépett itt hagyta a 3 hónapos babát ! És le a kalappal , szépen neveli ,pedig anyuka nem fizet ,sőt nem is látogatja a kisgereket !!! Ha valaki ellenem bűnt követ el ,az nem jelenti azt ,hogy rossz szülő!!!!!! mert attól még imádhatja a gyermekét ! !!
37. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2010. szept. 24. 18:37
vagy levonta amunkaadója de nem küldte tovább az asszonynak? és akkor a munkáltató zsebében van a pénz?
36. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Schmetterling7)
2010. szept. 24. 18:37
a gyerek elhanyagolását (pl. nincs befizetve étkezésre az iskolában) jelentetted a családsegítő szolgálatnál?
35. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Schmetterling7)
2010. szept. 24. 18:36
hogyhogy nem vette észre, hogy nem minden hónapban vonták le tőle az összeget?? hogy tudott ennyire felhalmozódni??
34. Tamianyu (válaszként erre: 30. - Schmetterling7)
2010. szept. 24. 18:27

Te írtad ki a kérdést,viseld el a válaszokat!

Nem biztos,hogy mindenki azt írja amit olvasni szeretnél.Ha nem tetszik ne írj ki kérdést!

33. Tamianyu (válaszként erre: 28. - Schmetterling7)
2010. szept. 24. 18:26

Már miért lennék én ellened?

Én nem vagyok senkivel,és senki ellen!

Csak reálisan gondolkozok.

Ha igaz amit leírsz,és amit még gondolni sejtetsz,akkor miért is nem az apukánál van elhelyezve a kisgyerek?Miért nem neveli ő?

És ez független mindentől,még tőled is,ugyanis neked semmi közöd hozzá!Mégis milyen szülő az,aki tudja,hogy a gyereke nem kap rendesen enni,nem gondozza az anyja rendesen,nincs jó helyen ahol él,de mégsem tesz semmit ez ellen?

Egy gyerek nem játékszer,nem is kellene annak tekinteni!Mit tudhatsz te a gyerek nevelésről?

Bírom amikor apukák új macái ennyire okosak gyerek ügyekben.És ne gyere az anyapárti bírósággal meg gyám,üggyel,mert ez mese,hogy így lenne.....

32. schmetterling7 (válaszként erre: 31. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 24. 17:28
Igen a páromtól minden hónapban le van vonva havi 20 rugó, és már fél éve megy hogy 2 havonta utalja tovább a gyerektartást a csajnak többszöri felszólítás ellenére is, amúgy meg a főnöke 2 hetente nyaralni jár, úgyhogy teljes mértékben ő a hibás hogy a csaj nem kapja meg normálisan a gyerektartást. nem sértődtem meg a csak én mindennap adtam a gyereknek enni de vannak durvább dolgok is csak nem akartam leírni!Lehet hogy el sem hinnétek az hogy nem kap enni ez csak egy a sokból.
31. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 29. - Schmetterling7)
2010. szept. 24. 16:46

legalább a munkáltató is észbekap,tényleg nem szép tőle hogy nem utalja....régóta nincs fizetve rendesen?és most emiatt van a tárgyalás?gondolom aláirja az apuka a bérpapirt és akkor feltételezem hogy ő a csökkentett összeget kapja meg jól értem??

ebben az esetben gondolom nem lehet baj de akkor is kellene gondoskodni a tartásdíjról....


az hogy nálad mit mond a gyerek az csak egyetlen dolog....gondolom szereti az anyukáját is....4 napig pedig ne vedd sértésnek de baromi könnyű jó anyának lenni!!!

30. schmetterling7 (válaszként erre: 24. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 16:32
Tudod mit!! szerintem te szállj ki a beszélgetésből!!! AMI VOLT ELMÚLT? AHOGY A FELFÜGGESZTETT IS!!! ha szar alak lenne nem lennék vele és nem védeném ennyire!!!
29. schmetterling7 (válaszként erre: 19. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 24. 16:30
Ne zavarjon hogy minden hónapba mondjuk a munkáltatónak, hogy utalja azt a rohadt pénzt, mert tőle le van vonva, de a munkáltató leszarja. hát most nem fogja mert be van idézve a tárgyalásra.
28. schmetterling7 (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 16:28
Látom ellenem vagy!! de nem érdekel. 5 nap után mondta agyerek nekem, hogy én vagyok a pót anyukája és engem mennyire szeret!! pedig nem nyalta be magam, visszaadtuk az anyjának 4 nap után és sír hogy velünk akar lenni!!!Na erről ennyit.
27. schmetterling7 (válaszként erre: 13. - Mamika50)
2010. szept. 24. 16:24
kösz hogy te megértesz!!! Az nem érti meg aki nincs ebben a cipőben.
26. Mamika50 (válaszként erre: 22. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 13:14
Szerintem van szemét anya is és apa is . Van itt nő nem egy és nem kettő az országban ,aki elhagyta a gyermekét . De apa is akad bőven ((((
25. Mamika50 (válaszként erre: 24. - Tamianyu)
2010. szept. 24. 13:12

Tévedsz :)) Ránézésre is osztják :

Ha valaki gyilkol annak van csak ebebn az országban nyert űgye ! Őt ugyis felmentik , a többi meg mehet a dutyiba . Ha lopsz csak sokat ,mert akkor van esélyed is :)))))) Abból futja jó ügyvédre ,akit nem érdekel ,hogy te gyilkos vagy vagy tolvaj , ugyis felmetenek ha jól képvisel :)))) De fenyegess meg valakit , azért megbüntetnek :)))))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook