Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Birosági tárgyalásra kell mennem...aki már "jártas" benne, tud segiteni, mire számitsak? fórum

Birosági tárgyalásra kell mennem...aki már "jártas" benne, tud segiteni, mire számitsak? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
161. ElErIm77 (válaszként erre: 160. - Bared)
2010. máj. 25. 20:49

szia

köszönöm a választ

pont ma jött meg a csekk,igy már értem:)

nincs rajta, de felhivom őket, h kérjek részlet fizetést,remélem adnak..

köszi

160. bared (válaszként erre: 159. - ElErIm77)
2010. máj. 24. 22:17
csekket kell kérni a bíróság lajstromirodájától, vagy ha akkora az összeg, hogy nem tudod befizetni, kérhetsz részletfizetést is, adnak annyi csekket, amennyire megadják..
2010. máj. 24. 20:44

megkaptam apapirt,határozatot a pénz büntiröl..de semmi info, h hova fizessem,meg meddig...valaki tud vmit rola? majd még jön papir,ez csak info volt?

előre is köszönöm, ha valaki ir, priviben is örülök neki.

158. 111e183830 (válaszként erre: 154. - Vica009)
2010. ápr. 20. 08:59
Igen tudják a pasik,hogyan lesz a baba-csak mivel nem ők esnek a csapdába nem érdekli őket.Ma már a sarki kisboltban is árulnak lassan a kotonok mellett spirált meg küretkanalat is.A "véletlen" teherbeesések 90%-át nem véletlennek,hanem érzelmi elvakultságból bekövetkezett szívásnak nevezném.
157. 111e183830 (válaszként erre: 154. - Vica009)
2010. ápr. 20. 08:54

Nem akarom bántani szegény károsultunkat,de az az igazság,hogy már régen lépnie kellett volna és akkor nem fajul idáig a dolog.Én biztos már az elején feljelentettem volna az otp és a telcsi tartozás miatt is a mélyen nem tisztelt urat.Akkor frissen még sokkal könnyebb lett volna bizonyítani is.

A gyerkőccel kapcsolatban viszont egyet értek.Ha nincs az apa nevén ugyan nincs gyerektartás,de nincs millió más gond sem.Ha anyagilag meg tud élni a gyer.tart. nélkül, akkor ne forszírozza,hogy vállalja el a gyereket az apa.

156. 111e183830 (válaszként erre: 155. - ElErIm77)
2010. ápr. 20. 08:49

Először a bíróságra,az ott kapott papírokkal(ktg. mentességhez) az önkormányzathoz(pecsét,hogy ha van autó vagy ingatlan a neveden,akkor befizetted a kommunális adót-ha semmi nincs a neveden ,akkor meg azt igazolják),aztán a munkáltatóhoz(ha gyesen-gyeden vagy lehet ,hogy nem kérik,de lehet,hogy kell igazolás a MÁK-tól.Ha a bíróság tovább küld a rendőrségre ,akkor ott nem tom egyszer elég e bemenni,de gondolom igen.Ha szerencséd van ,akkor egy nap el tudod intézni az egészet.

Ja: a bíróságra általában 14 és alatti gyereket nem engednek be.

155. ElErIm77 (válaszként erre: 153. - 111e183830)
2010. ápr. 20. 08:01

?rohangálos?

nem csak a biroságra kell mennem?:(

az én fiammal nem egyszerü a rohangálás:(

154. vica009 (válaszként erre: 153. - 111e183830)
2010. ápr. 19. 20:02
Igazad van teljesen!Csak azt nem értem,hogy a magyar jogszabály,hogy engedhet meg ilyet magának!(egy édesanyát otthagy a pasi,és még őneki áll feljebb!bizonyára tudják a férfiak is ,hogy hogy születik a kisbaba!)vagy nem??????????
153. 111e183830 (válaszként erre: 152. - ElErIm77)
2010. ápr. 19. 07:43

Indulás!Csak a kezdet nehéz!

Az elején rohangálós,utána várakozós.Valahol muszáj elkezdeni.

2010. ápr. 18. 11:52

ok,bár kicsit elvették a kedvem, h igy baromi neház lesz..h se cime, se apasági nyilatkozat..de akkor mit tegyek, hagyjam h élje világát???

ezek a törvények..eh:s

2010. ápr. 17. 19:15

Hajrá!

Majd írj,hogy mit mondtak.

150. ElErIm77 (válaszként erre: 149. - 111e183830)
2010. ápr. 16. 19:57

én is erre gondoltam,amit a végén irtál..betelefonálok, s megkérdezem,mikor van félfogadás, s bemyegyek, max elküldenek a rendörségre..


a feljelentésnél ismerte el, lehet rosszul fogalmaztam.

149. 111e183830 (válaszként erre: 147. - ElErIm77)
2010. ápr. 16. 13:27

Ezen a tárgyaláson nem volt ott,milyen tárgyaláson ismerte el a tartozását?

Elvileg született jegyzőkönyv,ha abban benne van(sajnos nem minden elhangzott szót írnak le),akkor azzal már el lehet indulni.Azon a bíróságon,ahol az a tárgyalás volt be tudod szerezni a papírokat,de elvileg meg is kellett kapnod őket.

Kezdj a bíróságon és majd ők megmondják,hogy cím nélkül elindítják e az ügyet,vagy fel kell jelentened a rendőrségen.

2010. ápr. 16. 10:54

ha valaki erre jár, s kicsit ért hozzá, v volt ilyesmi helyzetben..kérem irja meg, h akkor most hova menjek,rendörség, v biroság?

mit tehetek?

priviben is örülnék neki.

nagyon szeretnék tenni vmit, mert hát 2 adosság,egyedül nevelem a fiam, s most még a bünti is..ő meg él,mint marci ehvesen, s röhög?ne máááár

147. ElErIm77 (válaszként erre: 145. - 111e183830)
2010. ápr. 16. 10:27

hát vmit kéne,az tuti..de ha nem tudom a cimét, s feljelentést teszek,csak csinálnak vmit?

a tartozás..hátpapirom nincs rola, de a biroságon a tel tartozást elismerte, plusz az volt irva, h közben kiderült,h gyermeket várok töle..na itt helyesbitettem, h nem közben derült ki, ő már karácsonykor is tudta.

146. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 144. - ElErIm77)
2010. ápr. 16. 10:26

Szia!

Úgy van, ahogy többen is írták. A lakhely szerinti városi bíróságon minden hónapban van panasznap, ahol jogvégzett fogalmazók ülnek, és teljesen ingyen fogalmaznak meg jogi beadványokat, keresetleveleket. Ők épp ezért ülnek ott, többek között ezért kapják a fizetésüket. Menj be oda, és kérj segítséget.

Ha valaki pl. válóperes keresetet akar benyújtani, azoknak is érdemes, mert ha rögtön ügyvédhez mennek, az több tízezer forintot elkér ugyanazért, ami ingyen is jár.

2010. ápr. 16. 08:33

Hali!

Én nem sokallom.Sajna ilyen árak vannak.Én tavaly 99806.-ot fizettem egy 2 órás vizsgálatért.

A hyelyileg ilettékes bíróságon(ahová tartozol) az ügyfélfogadáson mindenhol megfogalmazzák a beadványodat.Annyi a dolgod,hogy bemész és elmondod mi történt és mit szeretnél(vidd minden papírod).Az ott lévő gyakornok dolga az ,hogy kikeresse,milyen jogcímen indíthatsz pert és mindent elmagyarázzon neked.Kérdezz bátran,nem vagy köteles érteni a joghoz.Nem kell mindjárt fizetni,sőt a te esetedben szerintem utólag sem.Költségmentességet kell kérni,ehhez ott mindjárt adnak nyomtatványt.A félfogadást biztos,hogy megtalálod a neten.Gyerektartásért addig nem perelheted ,amíg jog szerint nem lesz bejegyezve a gyerek apjának(szül.a.kivonatba).Ehhez előbb apaság megállapítását kell kérni egy külön perben.Ha ez megvan ,akkor is csak 6 hónapra visszamenőleg kérheted a gyer.t.-t.Gondold át,hogy ezt tényleg akarod e.Erről már beszéltünk:hiába kerül a gyerek a nevére,csak a jogaival fog élni a kötelezettségeit kikerüli.

A tartozással kapcsolatban komoly gond lehet a per elindításánál,hogy nem tudod a címét.Nem tudják honnan idézni,a bíróság nem fogja megkeresni,neked kell.A polgári perekben nem nyomoznak.Még esetleg azt tudom elképzelni,hogy rendőrségen teszel feljelentést(eddig miért nem tettél?)és nyomozás indul ellene.Azt nem tom,hogy van e elég bizonyíték a kezedben,hogy elindítsák az ügyet,nem értek a feljelentésekhez.

Én a helyedbe bemennék a bíróságra és a rendőrségre is és nem hagynám lerázni magam,amíg valaki nem segít és világol fel,mik a lehetőségeid.

2010. ápr. 15. 20:42

az enyém, a kirendelt ügyvéd..csak ő volt ott, a bironő,meg egy gépiro nő,meg mi 3 an


néztem a neten, de nem találtam, h kell elinditani,megfogalmazni ezt a feljelentést:(

plusz olyat is olvasok, h még azért is fizetnem kell??


jo helyen laksz, h van ilyesmi..itt nem hiném:(

143. vica009
2010. ápr. 15. 20:29

kié vot az ügyvéd?

A tied,vagy az övé?

142. vica009
2010. ápr. 15. 20:24
Nálunk a bíróságon, minden csütörtökön 8-12ig van,ingyenes jogi tanácsadás,ahol meg is fogalmazzák a beadványt,azonnal,és be is adják helyetted.
2010. ápr. 15. 20:19
ja a védöügyvéd egy idösebb pasi volt,nem igazán érdekelte a olgo, csak a tény, h zaklattam..lebeszélt fellebbezésröl,stb..nem igazán segitett, s csodálkozott, h én ennyire nem értek ehez..háh..és a dekoltázsom bámulgatta eh:s
2010. ápr. 15. 20:17
rosszabbat vártam, de a 80 e t sokallom,mert az állitolag az, h kinyomtatták az sms t stb,szakértöi nyomozás a rendörségnél..pedig én 2éve se tagadtam, h irtam..akkor minek,nem értem..ugyh most már juszt is perlem, 2 tartozás, plusz 22 havi gyerektartás...bosszantsák őt is kicsit grr
2010. ápr. 15. 20:16

sziasztok,köszönöm, h érdeklödtök:)

párom most ment el,azért jöttem csak msot,meg nemrég aludt el a bébim:)

hál isten nem volt ott se ő se a csaj,nem elérhetök a megadott cimen, de ez se érdekelte a biroságot,mondván nem gond...

szerintük az enyhe bünti, h 45 e plusz 80 e, s lehet részlet fizut kérni...na itt igen csunyán s dühösen megmondtam a magamét, h még most is én fizessek, s legyek hálás szerintük,mert enyhe..hah nekik lehet h semmi havi 10 e de nekem annyim sincs ...

de kaptam tippet, h irjam meg h polgári pert inditok ellene, s oda vigyem be a papirt...már csak meg kéne fogalmaznom, h hogy kell,meg kinyomoznom,h mikor van "félfogadás"


szal mikor megtudtam, h nincs ott,onnantol nyugodt voltam,még tesom is bejöhetett velem,párom is...

2010. ápr. 15. 18:54

Hahó!

Mi újság?

Ugye nem készültél ki!

Írj már,naaaaaaa.

137. vica009
2010. ápr. 15. 12:05
Mi volt a tárgyaláson?
2010. ápr. 15. 10:49

:)igen, a vége igaz...


nem,abbol nem emgy per..hanem mikor feljelentett 2 éve, h zakatom,elismerte, h azért, mert tartozik..de ennyi..

mondjuk se azt nem mondta, h akkor 7 honapos terhes voltam, se az otp tartozást, se h megkérte a kezem.se..se..se...sokmindent nem, csak a telo tartozást

135. 111e183830 (válaszként erre: 134. - ElErIm77)
2010. ápr. 15. 08:15

A per tárgya a zaklatás nem a tartozás.Erre írtam,hogy bírója válogatja,hogy ki mennyire hajlandó bele menni a háttérbe.Minden bizonnyal fel fog merülni,hogy "oszt mé csinyálta?",de ebben a perben azt nem fogják eldönteni,hogy jogos e a tartozás.Én úgy értettem,hogy arra már megy egy per és elismerte a teló tartozást.Rosszul értettem?


Na ez most mindegy.

Nyugi,nyugi,nyugi.....

Csak válaszolj a kérdésekre és maradj nagyon higgadt!Muszáj.

Gondolj arra,hogy ott is emberek vannak,akik a munkájukat végzik.Nem fognak megenni,bántani.A legrosszabb esetben idegesen jössz ki,de otthon mosolyogva vár a picikéd!

2010. ápr. 14. 21:33
de nekem magas, h nem az lesz a per tárgya...de miért?hisz azért zaklattam,nem a 2 szép szeméért..okom volt rá, a tartozás..
2010. ápr. 14. 21:32
ja még azt akartam irni, h aevél ami jött azt hiszem ugy jött, h ha szükség lesz rá,akkor elsz kirendelt védöm..éehet végül nincs rá szükség...:?
132. ElErIm77 (válaszként erre: 131. - Fa3d5b4d84)
2010. ápr. 14. 21:31

szia.köszi a válaszokat.

hát ez az, h "bebacna" h még azt is én fizessem..az 50 körüli pénzemből,gyerekkel,adosságaival??árdekes lenne..de ha igy lesz,akkor tuti én is csinálok polgári pert...bár gözöm sincs, h kell...terhesen is ezért maradt el..plusz végig rosszul voltam:(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook