Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekeink oktatása -összeesküvés elmélet fórum

Gyerekeink oktatása -összeesküvés elmélet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. zsoka1984 (válaszként erre: 34. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 14:39
Csak az érdekli őket amit nem tud, ezt mondtam én is a nőnek, azt még ő volt felháborodva.
2012. nov. 26. 14:37

Sziasztok.

Végigolvastam a hozzászólásokat és már félek az iskolától pedig csak 3 éves a lányom.

Az oviban nálunk is igen érdekesen viszonyulnak a gyerekekhez. Nekem már mondta az óvónéni, hogy az én lányom az egyetlen aki az asztalnál ül játékidőben és kirakósozik meg könyvet nézeget és nem a többi gyerekkel szaladgál. És ez miért baj? kérdeztem tőle. Azt mondta, nem baj, csak furcsa. Játszik ő a többiekkel is, de őt a "buta játékok" idézem a lányom, nem érdeklik. De miért furcsa, ha egy gyerek szereti a könyveket??? Könyörgöm, inkább örülniük kellene, hogy még ilyen is van!!!

2012. nov. 26. 14:15

Igen! A gyereket nem átalakítani kell, hanem kihozni belőle a legjobbat. Az alternatív iskola-kezdeményezések is emiatt vannak.

Főleg a nagyfiamnál láttam,h ami többlet a gyerekben, az nem kell, sőt zavaró, ami hiány, az meg nagyon nagy baj. mi lenne, ha nem kellene szabványnak lenniük? Nem boldogabb lenne a világ?

2012. nov. 26. 14:06

A kisebbik fiam szeret dolgozni, neki mindig dolga van, de nem tudja elviselni a rendet. Segít ő boldogan összepakolni, de max fél óráig bírja a rendet és már borítja is ki a játékos ládát.

A legtöbb ember szerint ez rosszaság, a védőnő pedig azt mondta vannak ilyen gyerekek, majd idővel ki alakul, ilyen a természete.

Szóval tényleg nem mindegy sokszor honnan közelítjük meg a dolgokat.

2012. nov. 26. 13:48
Vigyázni kell a hozzá nem értő szakemberekkel! Nekem a nagyfiam hiper és egy pszichológus felmérte,h igen alacsony az IQ-ja, örüljünk,h nem kisegítőbe kell vinni... aztán egy másik, aki azonnal kiszúrta a gyerek pattogó figyelmét és figyelembe vette,h a harmadik kérdéstől már rá sem néz a feladatra és úgy válaszol, ő elterelte a figyelmét, majd vissza, hogy tényleg az IQ-ról szóljon a teszt és ne a nemfigyelésről...és ugyanaz a tesz azt mutatta,h messze átlag fölötti. Nem mindegy, hogy ki csinálja, mert az eredményt bizony ilyesmi is befolyásolhatja.
31. Hannapanni (válaszként erre: 30. - Zsoka1984)
2012. nov. 26. 13:44

Akkor az oviban visszafejlesztőpedagógus volt a birkagyár megbízásából...

Még jó, hogy a suliban értékelik. Ez annyira evidens, hogy jó, ha a gyereknek gazdag a szókincse, és nem tesco-gazdaságos.. :-)

30. zsoka1984 (válaszként erre: 29. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 13:31

Azért mondta, mert amit ő mondott mondatot szóról-szóra vissza kellett volna mondani a fiam meg helyettesített itt-ott, és ez elfogadhatatlan.

Egyébként most kaptam a suliból valami értékelést miszerint gazdag a szókincs és ez jó.

29. Hannapanni (válaszként erre: 28. - Zsoka1984)
2012. nov. 26. 13:15

:-)

Azt a fejlesztő pedagógust honnan szalasztották?

Bár ha már a kaláka büntetendő, akkor semmin nem csodálkozunk. Hamarosan én is stoppolási adót fogok fizetni. :-)


Miért gond a túl nagy szókincs? Kíváncsi vagyok, hogy ezt milyen dumával magyarázzák meg...

2012. nov. 26. 13:09

Mi kaptunk 3-4 kötelezőleg előírt könyvet, amit nem is igazán használnak. Nem sok érteleme van, de hát ők tudják.

Az oviban tavaly, hülyére szivatott minket a fejlesztő pedagogus. Akkor kezdett elegem lenni, aztán jött az iskola otthonos dolog meg az emelt angol/német. Ezek után pedig azon variálnak, hogy a minden napos tesi leterheli a gyereket. (az egyetlen normális húzásuk volt)

A kedvencem amikor az ovis fejlesztő pedagogus, azt mondta, hogy lesznek az elnyomók és az elnyomottak, és az én fiam az elnyomottak közt lesz. Köszönhetem ezt a nevelésemnek. Aztán gond volt az is hogy túl nagy a szókincse meg ilyenek.


Én úgy érzem ezt, mintha valami birka nevelde volna az egész, hogy időben szokja a paraszt, hogy dolgozni kell napi 8 órát vagy többet és majd csak utánna jöhet a TV és ha van még időd a család.

Főzés helyett menü, mert a házi koszt semmire nem jó még a kutyának se vagy a disznónak.

27. zsoka1984 (válaszként erre: 1. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 12:49

Nagyjából megfogalmaztad az én gondolataimat is ezzel kapcsolatban.

Mi is most lettünk elsősök és én is frászt kaptam ettől az otthonos dologtól. A középsulisok délben haza mennek mi meg szinte este. A fiam nagyon szeret járni, de néha azért mondogatja, hogy neki itthon már nincs semmire ideje.

Nálunk az ovonéni, szerencsére nagyon rugalmas és nem érdeklik az igazolások meg ilyenek, így az én középsős fiamnak nem kell katonássan oviba.

26. Hannapanni (válaszként erre: 24. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 12:38

Jogos volt, én meg már nem vagyok sértődős... :-)

Kíváncsi vagyok én is, úgyhogy remélem sokaknak lesz véleménye!

:-)

Jó futikát, nemsoká nekem is mennem kell.

25. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 12:35

Az összeesküvés elméletek általában hülyeségek.

A tanárok lázadnának fel elsőként.

Én kérdezem ki otthon, úgyhogy tudom: jókat tanulnak az iskolában.

24. c671b9ecbd (válaszként erre: 22. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 12:26

Összekészülődtem és mostmár rohanok. csak megint beleolvastam a hozzászólásba. Huh,remélem nem hangzott bunkónak,hogy mások véleményére is kíváncsi vagyok.

Nagyon örülök,hogy tudtunk beszélgetni és remélem tudunk később is :D

23. c671b9ecbd (válaszként erre: 20. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 12:11

Jó ötlet.

Most mennek kell a fiamért az oviba.

Innentől már ritkában tudok fent lenni, de nyomon követem a fórumot és próbálok válaszolni.

Köszönöm az eddig hozzászólásokat. Megnyugodtam, hogy nem vagyunk egyedül ebben a világban :D

Remélem másnak is van véleménye és megosztja velem.

22. Hannapanni (válaszként erre: 21. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 12:08
Hát itt se kell nagyon soká keresgélni önsorsrontók után... :-)
21. c671b9ecbd (válaszként erre: 18. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 12:07

A másik tanító nénije nagyon kedves,a lányom is jobban szereti.

remélem ennek a tanító néninek is könnyebb lesz az élete,mert ahogy látom csak magának nehezíti meg.

2012. nov. 26. 12:04
Lehet,h az segít, ha valami semleges témáról beszélgettek, vagy viszel neki egy csésze citromfű teát (a barátnőm módszere)... Egy-egy ilyan gesztus csodákra képes. Vagy küldd el neki Bagdi Bella Áldás dalát emailben, vagy a Fényt hozok-at... :-)
19. c671b9ecbd (válaszként erre: 15. - Virgilius)
2012. nov. 26. 12:02

A faluban ez az egy van.

Lehetett volna a közeli városokba is beíratni.

Azt veszem észre hogy a városi iskolába hordani a gyereket presztízs-kérdés itt.

Nem akartam csak emiatt húzgálni,utaztatni a gyerekeket minden reggel. A városban se jobb a helyzet, a városi gyerekek bántják a falusiakat, a tananyag igazából ugyanaz.

18. Hannapanni (válaszként erre: 17. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 12:01
Vizualizálj helyette egy mosolygós kedves tanítónénit! Nekünk bejött! :-)
17. c671b9ecbd (válaszként erre: 12. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 11:55

Nem vagyok egy anyázó típus.Próbálok is szólni.

Próbálom az észrevételeimet is elmondani, de a tanárnéni fellépése is olyan elutasító.

Akármikor megyek el az ablak előtt ( a faluközpontban van a iskola, így ha csak a boltba megyek is előtt megyek el) szóval csak a kiabálást hallom a teremből. Mármint a tanító néni nagyon hangos, fellengzős hangnemben beszél és kiabálja a tananyagot. Nagyon lenézi a falusi gyerekeket, én úgy érzékelem.

Azt is tudom, hogy nehéz sokszor egyedül a 29 kis elsőssel és elfárad.

De én mint kivülálló lehet meglátnék olyat amit ő nem, de azonnal elutasít.

Tolakodó se szeretnék lenni.

2012. nov. 26. 11:54

Nekünk volt elvileg választási lehetőségünk, de a fiamnak ez a spec suli kellett, de aztán többen reklamáltunk és javult a helyzet, majd pedig nemsokára elment a problémás tanító néni, így tökéletesen megoldódott.

Mindig van megoldás, ezt nem szabad elfelejteni, nem érdemes beletörődni a sz@rba.

15. virgilius (válaszként erre: 9. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 11:46
Miért ezt az iskolát választottátok? Kis településen laktok, és csak egy suli van? Mifelénk is van olyan iskola, ahol az egészen kicsik is éjt nappallá téve tanulnak, de van olyan iskola is, ahol hagyják őket gyereknek lenni. :) Én egyébként nem látom olyan sötétnek a helyzetet, bár lehet, hogy túlságosan bízom az emberekben. :) De oviban és iskolában is megtaláltuk azt, ami olyasmi értékrendet képvisel, mint amit mi is szeretnénk.
14. c671b9ecbd (válaszként erre: 10. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 11:46

A férjem és én törzsgyökeres városi panelgyerekek vagyunk.

Mikor megszületett az első baba,azonnal kiköltöztünk falura. Azóta is itt vagyunk!

persze a család támad minket, hogy milyen szülő aki csak nehezíti a gyerekei életét és kiviszi a "civilizációból".

A gyerekek imádnak itt lakni,szeretik a nagy füves udvart,szeretnek a kertben bogarászni..stb.

Az biztos, hogy nem olyan kényelmes,mint egy lakás. de valóban az lenne a cél,hogy egész nap a TV előtt üljön az ember és ne csináljon semmit?

13. Hannapanni (válaszként erre: 11. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 11:44

Jót teszel velük. Amit mégmeg kell nekik tanítani, az annyi, hogy mivel nem mindenki olyan, mint ők, ne hagyják, h kihasználják őket, de ettől legyenek "jók", szeretetteliek és segítőkészek. Hidd el sokan vagyunk, akiknek ez az érték!

Annak, aki szeretetlen, sokkal rosszabb az élete, akkor is, ha látszólag több mindene megvan.

Sokszor csak egy jó szó kell, és aki ezt nem kapja, annak a luxusmerci sem hoz örömet!

2012. nov. 26. 11:41

Talán a legfontosabb, hogy jelezni kell- nem anyázva, kiakadva, hanem megértően, normálisan szeretettel- ha valami nem tetszik. Az Embert kell megszólítani.

Sajnos a mi generációnk abban nőtt fel,h nem érdemes/szabad szólni, mert "nem szól szám, nem fáj fejem". De ez túlhaladott és ha egymás közt morgunk, annak nincs pozitív eredménye, negatív annál inkább.

11. c671b9ecbd (válaszként erre: 8. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 11:41

Én benne vagyok!! :DDD


Én próbálom a helyes értékrendet átadni a gyerekeimnek.

De a számomra helyes értékrend és a mai világban helyes értékrend sokszor különbözik.


Sokszor elgondolkodom,hogy helyesen cselekszem-e és nem csak a gyerekkel tolok ki. Azért látom, hogy kilógnak a sorból és gyakrabban bántják őket emiatt,kihasználják őket. Az én gyerekeim érzékenyebbek,segítőkészebbek...stb.

Lehet jobban megállnának majd a lábukon ha egy önző, irigy, bunkó,másokon átgázoló embert faragnék belőlük.

"sajnos" mi se vagyunk ilyenek, így ezt tanítani se tudom nekik,pedig a saját börömön is érzem, hogy mindig rám telepszenek és kihasználnak,majd eltaposnak.

Még nekem is tanulnom,kell, hogy védjem ki ezeket.

2012. nov. 26. 11:33

A példamutatás az első, és az a legfontosabb. Én imádom látni, ahogy a gyerekeim ugyanúgy marslakóvá válnak mint mi, mert ezt látják, nem a műanyag modern értékrendet.

A világ végén lakunk, nincs most autónk, sokminden nagyon nehéz. És mit mond az én ötévesem?

Anya, én imádok itt lakni!

:-)

9. c671b9ecbd (válaszként erre: 5. - Virgilius)
2012. nov. 26. 11:33

Nálunk van házi hétköznap, hétvégén meg rengeteg.


Reggel háromnegyed8-ra kell bemenni. Vannak akik előbb érkeznek be, a tanítás is 8kor kezdődik. A gyerek még le se rakja a fenekét az iskolapadba, a tanár már eléjük rak egy feladatot. Gondolom, hogy lefoglalja a megérkezőket,amig mindenki be nem érkezik.

Pedig lehet jobb lenne, ha abban a pár percben tudnának a gyerekek beszélgetni egymással. Mert amúgy meg a tanár néni panaszkodik, hogy órán beszélgetnek a gyerekek.

8. Hannapanni (válaszként erre: 7. - C671b9ecbd)
2012. nov. 26. 11:27

szerintem is rajtunk múlik! Teremtsünk jobb világot!

:-)))

2012. nov. 26. 11:25

Örülök, hogy vannak hozzám hasonlóak is.


Nem tudom, hogy bennem van-e a hiba,vagy túl szentimentális vagyok-e , de én tényleg a legjobbat szeretném a gyerekeknek és egy jobb világot teremteni.

Egyáltalán nem tetszik a mai gyerekek viselkedése.

És félek elképzelni ha belőlük felnőtt lesz,milyen világot fognak teremteni.

Valamelyik nap, jön anyuka az oviba és büszkén meséli az óvónőnek,hogy a 3 éves gyerkőctől megkérdezték, mit hozzon a mikulás. Hát pénzt! Felelte a gyerek.

Az én gyerekem cukrot,csoki..mogyorót kért....mindent ami "nem egészséges"

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook